Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

chilip

végül maxtor lett  :zomg: nem igaz hogy 5 üzletben jártam és az 5.ben volt egyedül 500 gigás vinyó, az is csak maxtor... mind1, 12k-ért vettem 3 év garanciára, kicsit hangosabb mint a samsung, de nem vészes. Eddig jól működik...

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-10-13, 19:59:45
Quote from: Fazék on 2008-10-13, 12:24:31
ebből a listából

Nexus rscf (-nek átmatricázott Yate Loon). Elég jó áron adják, pár éve
még 1,5-2k-nál kezdődtek a Nexus feliratú dolgok.
köszi a tippet, vettem kettőt, így hogy már az ötödik vinyó kerül a gépbe, gondoltam nem árt, ha lennének.
kérdés:
a Chieftec UNI BH02-B-B-B házamba sztetek mely helyekre érdemes berakni ezt a kettőt? egymás fölé kerüljenek közvetlenül a vinyók mellé, vagy egyik menjen a videókártya fölé a ház másik oldalára?
illetve ezeket csak egyféleképpen tudom berakni, vagy az is számít, hogy befelé/kifelé fújja a levegőt?
me lenni  :lame: köszönöm segítség, nagyra értékel :D

Cobra

Nem tudom a tiéden hogy van, de nálam nincs rögzítési lehetőség az oldallapon, az csak rács. A jobb oldali HDD hűtő meg befelé fújjon. Ha van 5 HDD, akkor szerintem oda érdemes rakni mindkettőt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-10-14, 23:11:48
Nem tudom a tiéden hogy van, de nálam nincs rögzítési lehetőség az oldallapon, az csak rács. A jobb oldali HDD hűtő meg befelé fújjon. Ha van 5 HDD, akkor szerintem oda érdemes rakni mindkettőt.
Chieftec honlap alapján ki van alakítva számára a hely :)
én is ilyesmire tippeltem, hogy befelé fújóra és mindkettőt oda, de gondoltam az a biztos, ha rákérdezek :)

chilip

nos a régi vinyó sztem menthetetlen. partíció-kezelő progikkal az egész területe "BAD", még bízom abban hogy az ismerősöm, akinek ez a munkája valahogy meg tudja menteni, de ez halvány reménysugár :( másik vinyóra meg nem merem feltenni a windowst, mert formázatlannak látja, holott korábban NTFS-re formáztam és rámenekítettem az összes lényeges adatot a régi vinyóról  :zomg: szóval pár napig gép nélkül leszek itthon, szóval no dota :)

Moha

Az igen! És ha jól értem, a régi gép meg látta rendesen a HDD tartalmát... Akkor valószínűleg valami elkódolós dögöt szerezhettél be, mint amilyen anno a OneHalf volt... Ha ez a helyzet, akkor lehet, hogy tényleg menthetetlen az a partíció...

chilip

akkor a kimentett adatot is baszhatom?  :eek:

az ilyet sehogy se lehet javítani?

Zsiga

Quote from: Moha on 2008-10-15, 12:16:45
Az igen! És ha jól értem, a régi gép meg látta rendesen a HDD tartalmát... Akkor valószínűleg valami elkódolós dögöt szerezhettél be, mint amilyen anno a OneHalf volt... Ha ez a helyzet, akkor lehet, hogy tényleg menthetetlen az a partíció...
Jajj ne beszélj már baromságokat, ha valami lekódolta volna az adatállományát akkor le se tudta volna menteni. És nem az adatokat nem látja a gép, hanem a fájlrendszert a partíción.

Chilip: Első körben tedd be egy másik gépbe a vinyót és nézd meg hogy az mit mond rá.

Jé, GET. :)

chilip

egész vinyó egy partícó nélküli "BAD" amivel nem lehet mit csinálni... kivéve Windows XP telepítővel, amibe SP3 van beépítve. Ismerősömnek volt (sajna jogtiszta eredeti, így nem tudja odaadni :( ) kéne egy torrent hozzá...

Zsiga

Quote from: chilip on 2008-10-15, 16:12:58
egész vinyó egy partícó nélküli "BAD" amivel nem lehet mit csinálni...
Bővebben? A vinyó SMART adatai? Chkdsk mit mond rá? Getdataback/TestDisk vagy valami hasonló program mit mond rá?
Ilyen hibát elvileg egy sima chkdsk gond nélkül helyretesz, ez a minden nélküli BAD ugyanis döglött partíciós táblát szokott jelenteni, amit simán helyre lehet állítani.

chilip

#8950
deeper searchre irta hogy structure OK  :confused:

új MBR-t irattam az első sectorba, megnézzük mi sül ki belőle

csak 270 megát lát a 400ból  :confused: ha én ezzel a tesztes progival azt mondom neki hogy töröljön mindent a partíciós táblázatból, akkor az nekem jó? (nem kell semmi a vinyóról, csak működjön)

[spoiler=keresés elött][/spoiler]

keresés után elvileg mindent jónak talál

Fazék

#8951
SATA tápkábel toldására L-végződésű kábelt lehet kapni vhol?
csak mert tök jó, hogy 2x3 SATA kábel van a VX450 tápból kijövet, de abból mindkét kábel végén az utolsó szépen egyenes és azt már enyhén szétnyomja a ház oldallapja...

eddig csak hagyományos 4pin-es táp --> L alakú sata átalakítót találtam 650-ért, de mindkettő net-en rendelős hely, hogy gyanúsan nincs személyes átvételi lehetőség, postadíjjal együtt meg már 1800 lenne... ha ha

szerk: hümm. lehet hogy mégse lesz rá szükség. pont van 2-3 winchester-nyi magasságban kitüremkedés a ház oldalán, úgy néz ki Chieftec-ék gondolkodtak :)

Zsiga

#8952
Quote from: Fazék on 2008-10-15, 19:21:42
eddig csak hagyományos 4pin-es táp --> L alakú sata átalakítót találtam 650-ért, de mindkettő net-en rendelős hely, hogy gyanúsan nincs személyes átvételi lehetőség, postadíjjal együtt meg már 1800 lenne... ha ha
Ez egy 4pin molexből csinál két L SATA-t? Mert akkor kérek egy linket hogy hol lehet kapni, kéne kettő-három. :)

Szerk.: Még jó hogy eddig lusta voltam rákeresni... :) http://prohardver.hu/apro/sata_tap_atalakito/friss.html 300Ft/db.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-10-15, 19:55:16
Quote from: Fazék on 2008-10-15, 19:21:42
eddig csak hagyományos 4pin-es táp --> L alakú sata átalakítót találtam 650-ért, de mindkettő net-en rendelős hely, hogy gyanúsan nincs személyes átvételi lehetőség, postadíjjal együtt meg már 1800 lenne... ha ha
Ez egy 4pin molexből csinál két L SATA-t? Mert akkor kérek egy linket hogy hol lehet kapni, kéne kettő-három. :)
4 pin molex-ből 1 db L sata-t csinál csak sajnos, az argep.hu-n találtam
Quote from: Zsiga on 2008-10-15, 19:55:16Szerk.: Még jó hogy eddig lusta voltam rákeresni... :) http://prohardver.hu/apro/sata_tap_atalakito/friss.html 300Ft/db.
no igen, ez már korrektül hangzik :)
de mondjuk nekem nem annyira lényeges, mert már csak 1 vinyóhelyem van és ahhoz is van még kábel.
esetleg még a 2 db 5'25"-ös helyre rakhatok be két vinyót, de ez még nagyon távoli történet, egyelőre teljen meg ez a most vett 1TB-os WD GP :)

Ramiz

Van valakinek PHP és CSS for dummies jellegű könyve? Az sem baj, ha komolyabb ennél, de totál kezdő szinttől kéne. Lehetőleg pdf-ben. Ha papírban van, de jó a könyv (angol), akkor a címe is segítség, mert a neten programozós könyvekből rengeteg van. :) :merci:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2008-10-15, 21:27:59
Van valakinek PHP és CSS for dummies jellegű könyve? Az sem baj, ha komolyabb ennél, de totál kezdő szinttől kéne. Lehetőleg pdf-ben. Ha papírban van, de jó a könyv (angol), akkor a címe is segítség, mert a neten programozós könyvekből rengeteg van. :) :merci:
En a w3schools.com-on inditottam mindkettobol, aztan a specifikaciokat neztem ha kellett.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

chilip

ÚJRA ÉL!!!! JEEEEEE~  vinyóra winfos xp beépített sp3-as lemez kellett. átmentett adatok is megvannak  :whoah:

Moha

Hogy én mennyire utálom, mikor egy normális (átlagos) minőségű és árú hardverhez nagyon gagyi szoftver tartozik....!  :Eztneked:

Már egy ideje vettem egy Trust KB-2200-as multimédiás billencset, de csak most jutottam el odáig, hogy be is üzemeljem. Maga a billencs nem is rossz (eltekintve, hogy pár extra gomb nem a legjobb helyre került, de végül is meg lehet szokni), kényelmes, jól reagál, csendes, nem kattog.
A billencs gyári drivere viszont finoman fogalmazva is nagyon sok kívánnivalót hagy maga után...
[spoiler]Értsd: úgy szar az egész, ahogy van.[/spoiler]
Elvileg 4 gomb programozható volna rajta, de pár (más gombon már eleve meglévő) funkción és program indítások kívül mást nem hajlandó csinálni. A többi gomb (pl. home, refresh, favorites) alapfunkcióját, amit soha nem használ az ember, nem lehet módosítani. Az OSD kijelzés a kép közepén van, nagy, ronda és nem lehet rajta változtatni. A multimédia gombok csak az M$ Media playert kezelik (a régi billencs simán kezelte a winampot is), a standby gomb nem csinál semmit, a power gomb csak logoutol...
3 program van a driver packban, az egyik maga a driver, a másik valami autorun setup, a harmadik megy egy harmatgyenge config progi. Van egy .ini file, azt hittem, abban tudok valamit állítani, de nem. A program szövegeit át tudtam írni minden hülyeségre, de a gombok funkcióit az iniben nem lehet módosítani.

A következő kérdéseim lennének, hátha van valakinek tapasztalata:

  • Van-e valakinek ilyen billentyűzete? Ha igen, milyen tapasztalatai vannak?
  • Érdemes-e megpróbálom a régi billentyűzet driverével ezt a billencset, vagy felejtős?
  • Nincs valami "ultimate" keyboard driver program? Pl. valami oupensource, amiben rendesen fel tudnám programozni a gombokat?

Megpróbálok keresni hozzá valami más drivert, de nem sok reményt fűzök hozzá. Ha nagyon felidegesít, akkor inkább megpróbálok én írni hozzá valami normális programot, de tartok tőle, hogy az marha hosszú idő lesz, ismerve a lustaságomat... :P

Esetleg tudtok mondani olyan billentyűzetet, ami:

  • Árban 10ezer HUF alatt van
  • Normális a drivere, konfigurálhatók a gombok
  • Van rajta számológép gomb, multimédiás gombok (play, prev, next, hangerő), amik viszik a winamp-ot, lehetőleg close gomb (ami az aktív ablakot bezárja, már nagyon hozzászoktam)
  • És lehetőleg nincsenek összekavarva a pgup,pgdn,home,end,ins,del gombok
Létezik egyáltalán ilyen? :haha:

Cobra

Ha az utolsó feltétel is fontos, akkor nem. Egyébként MS vagy Logitech, esetleg Fujitsu-Siemenst nézd meg.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Moha on 2008-10-16, 00:17:11
multimédiás billencs
Esküszöm, multimédiás bilincsnek olvastam.  :redface:

Moha

A nagyméreű delete gomb nem tetszik, de ha muszáj, hozzászokom, csak az a baj, hogy kint a cégnél a kliensgépek limitációja miatt a CTRL+C és CTRL+V helyett a CTRL+INS és SHIFT+INS kombira álltam rá, és itthon tuti folyton a deletet-t nyomogatnám. :P
Logitech billencsek egyébként tetszenek, normális kialakításúak (eltekintve a nagy delete gombtól) általában és amennyire hallottam, a driverek is jók hozzájuk. Esetleg konkrét típus?
Quote from: Próféta on 2008-10-16, 00:24:40
Esküszöm, multimédiás bilincsnek olvastam.  :redface:
Nem vagyok én rendőr!  :lol:

Zsiga

Quote from: Moha on 2008-10-16, 00:27:47
és amennyire hallottam, a driverek is jók hozzájuk.
Egy fenét. :) Lehet hogy be tudsz velük konfigolni (nagyjából) rendesen minden gombot, de attól még egy rakás fos marad a Logi driverpack. Egyrészt bloatware, teleszemeteli az egész gépet, ráadásul kétnaponta talál magának fél giga letölteni való frissítést; másrészt rendszeresen fagy, instabillá teszi a rendszert. Legalábbis 1-2 éve még ez volt, azóta nem használom.

Moha

Tudjátok, mi a vicc?
Letakarítottam a drivert a francba egy rendszer-visszaállítással és most driver nélkül viszi a winampot és műxik a power gomb. Asszem felpakolom mellé a régi billentyűzet driverét, és azzal bekonfigolom a többi gombot, aztán mindenki happy. Abban legalább tényleg rendesen be tudtam állítani mindent (na jó, majdnem mindent). Még az OSD színét, fontját és méretét is lehetett állítani. Amúgy az egy BTC volt (illetve még mindig megvan és műxik, csak már kissé meg vannak kopva a gombjai így 5-6 év után (nem tudom pontosan mikori, de lényeg, hogy jó régen vettem még kint Nagyváradon :haha: )

TurboK

Meghalt a routerem. Tudtok ajánlani valami jófajta routert, mert nincs tul sok tapasztalatom a téren? Eddig használtam egy dlink 604est ami működött okésan, meg egy Netgeart ami ötpercenként lefagyott. 1gbps transfer jo lenne, wireless nem kell (de nem baj ha van).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

RedPriest

Quote from: TurboK on 2008-10-16, 14:01:25
Meghalt a routerem. Tudtok ajánlani valami jófajta routert, mert nincs tul sok tapasztalatom a téren? Eddig használtam egy dlink 604est ami működött okésan, meg egy Netgeart ami ötpercenként lefagyott. 1gbps transfer jo lenne, wireless nem kell (de nem baj ha van).

Most D-Link 524-est használunk, problémánk nincs vele. Annyira nem vagyok otthon a témában, így nem feltétlen ajánlom, inkább csak egy tipp.



Nekem notival kapcsolatban lenne kérdésem. Tudom, tudom, anno én mondtam, hogy már kiakaszt ez az egész "mánia", de most én is fontolóra vettem. :D Szóval egy Dell Vostro 1510 GFL-t néztem ki (egyelőre), de szeretnék véleményeket olvasni, ezért ha nem nagy kérés, akkor tudtok segíteni? :smile: Itt a noti. A Dell jó gyártó hírében áll, 3év garancia az tökéletes ott, ahol az átlag 1év, és a konfig sem utolsó. Az ár egy picit magas, de most még csak inkább egy kiindulási pont. Meg a minőséget meg kell fizetni...
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Fazék

Quote from: TurboK on 2008-10-16, 14:01:25
Meghalt a routerem. Tudtok ajánlani valami jófajta routert, mert nincs tul sok tapasztalatom a téren? Eddig használtam egy dlink 604est ami működött okésan, meg egy Netgeart ami ötpercenként lefagyott. 1gbps transfer jo lenne, wireless nem kell (de nem baj ha van).
nálunk is egy dlink524-es van, ezzel eddig semmi bajom nem volt az elmúlt 3 évben. (az előző generációjú fapados wlan d-link routerből kettő is meghalt mondjuk nálam 1-1 éven belül)
sztem kerülendő márkák: repotec, smc. egyéb router-rel nem volt még tapasztalatom
d-link sztem továbbra is korrekt és megbízható az olcsóbb router-ek között.

TurboK

d-link 524 biztos jó (eddig is d-link routerem volt), de lassu.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

#8967
Quote from: TurboK on 2008-10-16, 15:09:33
d-link 524 biztos jó (eddig is d-link routerem volt), de lassu.
igen az tiszta sor, nem is azért írtam hogy pont ezt a típust vegyed (pláne, hogy már nem is lehet kapni, mert legalább egy, ha nem kettő generációváltás is volt már azóta), hanem csak azért, hogy megerősítsem a d-link márkába vetett hitedet.
szóval én lehet hogy az egyszerűség kedvéért megvenném a helyedben a legegyszerűbb most kapható gigabit-es wlan router-jüket és nem vacillálnék sokáig :)
persze ha fölvet a pénz, akkor nekiugorhatsz a linksys márkatesztelésnek, amit mindenki istenít, de még nem sok közvetlen véleményt hallottam az eszközeikről, csak net-es véleményeket :)

szerk: níddamá még lehet kapni az 524-est. szóval sorry :D
de ilyet már semmiképpen se vennék, gigabit lan lenni istenes dolog, sztem is megéri az extra pénzt :D
(+ az 54Mbit-es wlan miatt is kicsit már elavult ez a típus, nem árt az újabb 108Mbit-es sztem :))

TurboK

#8968
D-Link DIR-655 - valszeg ilyet fogok venni.

edit: lehet hogy nem, 23000 ftot egy kicsit soknak tartok.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboK on 2008-10-16, 15:26:08
D-Link DIR-655 - valszeg ilyet fogok venni.
de fölvet valakit a pénz, igazán megajándékozhatnál engem is eggyel :D