Main Menu

Berserk manga

Started by emperor, 2003-09-06, 15:29:31

Previous topic - Next topic

kada

Nem is erről beszéltem.

Hanem arról, hogy
Quotemindenki számára elhozza a békét
Elhozza a saját birodalmát.

Nagyon más, mégha néhol hasonlóságok is vannak per pill.

Godhandként nem uralja az összes szörnyikét?
Akkor miért is ne használja fel az embereket ellenük? Úgyis a kezéből esznek.

Nagyon érdekes lenne hogy "csak egy sima uralomra" tör per pill, és ha igen hogy, vagy ha nem akkor mit csináltat a beosztottjaival, hogy találgathassunk.

NLZ

Én azon filózok, hogy nem véletlenül akarja, hogy mindenki odavándoroljon hozzá.
[reserved]

blackronin

NLZ:
Természetesen nem véletlenül akarja.
Mit ér egy király a királyságával, ha nincsenek alattvalói?  :D

kada:
Viszont azóta volt egy Tower of Conviction is, ahol Griffith visszakerült a mi világunkba, de egy önzetlen kívánságnak köszönhetően.
Az esemény hatására valami történt Griffith-el, amire eddig nem kaptunk választ.
Vagyis ez a Griffith nem egészen az a Griffith, akit az Eclipse idején láthattunk.
Ezt bizonyítja az is, hogy egy "tiszta" formában tért vissza a világba, s nem Femto alakjában, s egészen a Shiva küzdelem végkifejletéig nem láthattuk a Femto alakot, csaknem azt lehetett hinni, hogy már nincs is meg neki.

kada

NLZ: Legszebb egy második eclipse lenne...  ::)

blackronin: no, ez most így hirtelen nem ugrik be, nem véletlen akarom egy ideje újraolvasni ezek szerint.  ^^"

Prof. William

A trollokdó címeket nézve van egy halvány esély, hogy ebben az évben talán IGAZI Elf Islandot is láthatunk.  :hopp:

blackronin

#575
Március 29-én jön ki a 37-ik kötet.
A hír önmagában nem lenne nagy szám, de az tetszett, hogy a Young Animal heti számában külön megemlítik, hogy "rajongói nyomásra" született meg a döntés.
Szóval lényegében Miura várt volna fel még "pár" hónapot a kiadással (az elmúlt években az évi 1 kötet mindig szeptember-október környékén jött ki), de lehet hogy már a szerkesztőknek lett volna kínos, ha őszig várnak vele, főleg a következők miatt:
Ugyanis a 36-os kötet 2011. szeptemberében jött ki.
Igen, több mint másfél évvel ezelőtt.
Ha szeptemberig vártak volna, akkor bejött volna az a röhejes helyzet, hogy Miura már csak 2 év alatt tud összehozni 1 kötetnyi adagot, ami jóideje nem is 10, hanem csak 9 fejezet.
Azért ez már meredek lett volna. Évente 4,5 fejezet megrajzolása biztosan kegyetlen durva meló lehet!  ^^"

Az meg már csak hab a tortán, hogy a mostani 9 fejezetből 3 darab golden age arc szerű flashback (a boyhood arc), ami csak kis kiegészítésként szolgál, a történet nem is halad vele előre semmit.

edit: vol. 37 cover

[spoiler]

[/spoiler]

NLZ

v37 végén volt

[spoiler][/spoiler]
[reserved]

blackronin

#577
Elsőre megörültem a dolognak, de aztán belegondoltam...
"Stay tuned for volume 38!"
Az üzenet lényegében semmit sem mond.
Alatta van, hogy részletek a köv. számban, ami kb. annyit jelent hogy jön egy chapter.
És kb. ennyi.
Semmi többet nem szabad belegondolni.

Lehet, hogy a köv. chapter is így fog véget érni:


Fazék

január óta tényleg egyetlen egy fejezet se jelent meg? meghalt a készítő, vagy csak ráunt és leszarja?

NLZ

Quote from: Fazék on 2013-07-26, 20:06:12
január óta tényleg egyetlen egy fejezet se jelent meg? meghalt a készítő, vagy csak ráunt és leszarja?
Biztos kijött valami új játék. :D
[reserved]

blackronin

#580
Quote from: Fazék on 2013-07-26, 20:06:12
január óta tényleg egyetlen egy fejezet se jelent meg? meghalt a készítő, vagy csak ráunt és leszarja?
Az se januárban jelent meg, csak az Evil Genius akkor adta ki a fordítást.
2012. decemberi a fejezet, de előtte volt szintén több hónapnyi szünet.

Miura egyelőre nem halt meg, de nagyon leszarja az egészet.
Biztosan megint valamivel játszik.  :P

A 37-es kötet is csak annak köszönhetően jelent meg most márciusban, hogy a rajongók követelték tőle, hogy adja már ki végre...  ^^"
Mert csaknem 1,5-2 éve nem jött ki kötet előtte.

edit:
Quote from: NLZ on 2013-07-26, 20:12:20
Quote from: Fazék on 2013-07-26, 20:06:12
január óta tényleg egyetlen egy fejezet se jelent meg? meghalt a készítő, vagy csak ráunt és leszarja?
Biztos kijött valami új játék. :D
Valaki megelőzött a válasszal.  :D

blackronin

#581
Sajnos még nincs konkrét hír a 334-es fejezetről...
De a szeptember 27-i Young Animal-ben lesz egy kis poénmanga Miura-ról és a fő téma mi más lenne, mint a borzalmasan lassú munkatempója.  :P
A lényeg az, az info állítója szerint, hogy két másik mangaka cukkolja Miura-t, hogy miért ilyen lusta.  :D

Nem tudom, hogy valóban ez lesz, de én jókorát röhögnék rajta.

Az info megírója azt jegyzi meg még, hogy talán az utána lévő számban (október 11.) lehet új fejezet.

blackronin

#582
Hírek:
Quote
This year's 22nd issue of Hakusensha's Young Animal magazine is announcing on Friday that Kentarou Miura will launch a brand-new original manga mini-series called Gigantomakhia. The six-chapter story is set in a world 100 million years in the future, and it will begin with a 44-page chapter with a color opening page. Young Animal adds that Miura's Berserk manga will resume after his new mini-series.



A lényeg:
Berserk ebben az évben nincs, helyette Miurától kapunk egy 6 részes mini sorozatot, amire szerintem SENKI sem kíváncsi...

edit:
Finoman szólva megjegyezném, hogy talán akkor kellene másba belevágni, miután befejezte a jelenlegi (mellesleg több mint egy éve új fejezettel nem jelentkező) mangáját!   :Eztneked:

Prof. William

Ha teszem azt 4-5 hónaponként ad ki ebből egy fejezetet akkor lesz az 2 év is.  :appl:

blackronin

#584
Még több info és némi ízelítő Miura új mangájából

Quotefrom Arlong Park, redon
GIGANTOMAKHIA 01 RAW

http://www.sendspace.com/file/53kkvj

Single pictures.

http://imgur.com/a/9jLJn

Next chapter 13th December (Young Animal #24), 43 pages.

Gigantomakhia will have 202 pages, 6 consecutive chapters (22th November, 13th December, 27th December, 10th January, 24th January and 14th February).

Lényeg:
Ez a scifi manga 1 kötetes (6 fejezet) lesz, és a Berserk február 28-án tér vissza.
Belenéztem az első fejezetbe, az art szokásos Miura minőség.
De ezek után újra kérdem:
[spoiler]VALÓBAN most kellett ezzel előrukkolni, Miura?
Hecceled a rajongóidat a röhejes munkatempóddal és amikor végre hallunk felőled akkor egy másik mangával térsz vissza?
Látható, hogy képes vagy 1 egész kötetet előállítani, akkor miért nem a Berserk-et folytattad inkább?
Amire mindenki kíváncsi?

Na mindegy. Tudom, hogy Miura-t nem érdekli a rajongók véleménye...
Miért, hát ezért:

Quote from: NLZ on 2013-04-12, 18:25:25
v37 végén volt

[spoiler][/spoiler]

Ezzel az üzenettel hülyített minket múlt évben...
Látjuk, hogy mit kaptunk helyette.  :falba:
Sajnálom, de ezt érzem, legyen bármennyire is jó mangaka.
[/spoiler]

Egyelőre nem írok be ide többet (hiszen nincs miért, egészen február végéig nem jön ki semmi), ez a scifi dolog nem érdekel igazából.
Szóval a fejezeteivel nem fogom feleslegesen tömni a topic-ot.
Az elsőt is csak kedvcsinálónak raktam be, hátha valakinek felkelti az érdeklődését.


blackronin

Egy kis hír, de sajnos a Berserk szempontjából nem jó (mily meglepő  ^^"):
Gigantomakhia 6. fejezete már hamarosan kijött, így mindenki arra volt kíváncsi, hogy akkor mi van a Berserk-el...
Hát sajnos a márciusi Young Animal-ben kapunk egy special chapter-t még a Giganto-hoz, de ennyi.
Semmi bejelentésre nem utalnak a Berserk-el kapcsolatban (vagyis hogy lényegében mikor tér vissza), így könnyen feltételezhető, hogy leghamarabb az áprilisi számban jön újra vagy kedves Miura-nk break-re megy.
Szóval semmi jóra ne számítsatok.

A Giganto-t én nem olvasom, de a fórumokon azt írták, hogy az art-on kívül semmi érdekes nincs benne.

blackronin

#586
Berserk returns in April
http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-03-10/berserk-manga-slated-to-resume-on-april-11

Quote
This year's sixth issue of Hakusensha's Young Animal magazine will announce on Friday that Kentarou Miura will resume the Berserk manga in the eighth issue on April 11.

Ha valakit érdekel, akkor itt vannak a Gigantomakhia fejezetekhez írt megjegyzései Miura-nak
[spoiler][/spoiler]

Nekem legjobban az utolsó megjegyzése tetszik:
"I'd like to draw the continuation of this someday."

Na persze!  :P
Öregemberek leszünk mire a Berserk-et befejezed...   ^^"

-OJ-

Vajon több fejezetet is kapunk az idén, vagy csak egyetlen egyet?  :D

blackronin

#588
El sem hiszem, hogy ezt is megéltük...  :D

334 spoilers
Képek
[spoiler]

















[/spoiler]

Summary
[spoiler]
Falconia definitely has a Greco-Roman feel to it, it's interesting to see it more in detail. Brought back from the past! Rickert and the others are surprised to see Kushans in there. Jarif says that their medium (must be Sonia) noticed that many groups of trolls are attacking refugees from the East, so they are going out to rescue them. Rickert says "I'll meet Griffith..." while holding a scroll. In the bathhouse (which seems to be the establishment Luca is in charge of), Luca asks Erica where she's from, and Erica answers something about the mountains around the border being infested with trolls. The announcement at the end says Rickert and Griffith are to meet the following day.
[/spoiler]

A lényeg (ezzel most hatalmas meglepetést okozok mindenkinek):
Griffith városa szép.  :P

chilip

#589
hát elmegy a picsába a terimburáját nekije, városturné + fürdőcskézés... megint kurvára semmiről nem szólt, még a BOAT is jobb lett volna...

blackronin

Quote from: chilip on 2014-04-12, 16:24:21
hát elmegy a picsába a terimburáját nekije, városturné + fürdőcskézés... megint kurvára semmiről nem szólt, még a BOAT is jobb lett volna...
Hát kábé ez volt az én reakcióm is...  :D

Ja és az Evil-Genius változat már kijött.

Zen

Legalább Luca él, yay.  :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Quote from: Zen on 2014-04-12, 17:48:31
Legalább Luca él, yay.  :D
Mellékszereplő, aki kb. 7-8 éve szerepelt a Conviction arc idején... 
Azóta talán ha egyszer feltűnt a háttérben, de javítsatok ki ha tévednék esetleg.  :P

Zen

Quote from: blackronin on 2014-04-12, 17:51:59
Quote from: Zen on 2014-04-12, 17:48:31
Legalább Luca él, yay.  :D
Mellékszereplő, aki kb. 7-8 éve szerepelt a Conviction arc idején... 
Azóta talán ha egyszer feltűnt a háttérben, de javítsatok ki ha tévednék esetleg.  :P
Kösz, magamtól nem jöttem rá ki az a Luca. ::)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Quote from: Zen on 2014-04-12, 18:26:13
Kösz, magamtól nem jöttem rá ki az a Luca. ::)
Bevallom, hogy nekem utána kellett nézni, hogy kicsoda ő hirtelen, mert egyáltalán nem ugrott be...  ^^"
Ha te rögtön tudtad, akkor le a kalappal.  :smile:

Egyébként a következő fejezet május 23-án jön.

Zen

A kedveltebb szereplőim közé tartozik, uh nem csoda ha emlékszem rá. :P
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Félelmetes, mennyit elfelejtettem az egész sztoriból.
[reserved]

chilip

pedig nem nehéz

1. griffith kills mah band, hulk kills griffith

2. Ima Griffith, ima good lukin evil king fuckin charlotte

3. we are on a boat, sailing da boat

+1. I am puck, the joke of the manga

NLZ

Quote from: chilip on 2014-04-12, 23:45:11
pedig nem nehéz

1. griffith kills mah band, hulk kills griffith

2. Ima Griffith, ima good lukin evil king fuckin charlotte

3. we are on a boat, sailing da boat

+1. I am puck, the joke of the manga
Ok, ez a 2. pont is teljesen kiesett, utána kellett gúgliznom. :D
[spoiler=img][/spoiler]
[reserved]

blackronin

335:
Kijött az Evil-Genius fordítás.
A fejezet, a szokásos "Griffith annyira fantasztikus!" megjegyzéseken kívül, SEMMIRŐL sem szólt.
Az art persze szép, de lassan már ez is kevés lesz, hogy fenntartsa a maradék érdeklődésemet a sorozat iránt...  ^^"
A végén a "See you next time!"-on már meg se lepődtem.
Tipikus Miura.  :P

Az utolsó oldalon ugyan van egy megjegyzés, hogy nyáron folytatódik a sorozat, de arra nem tért ki, hogy melyik évben.  :D