Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

Megmurdel

#3870
Maga-Tsuki 17dat development is to my liking

chilip

Magician 21 v02 - oh shi.. PIERRE :jee: az egyik csicskább szereplőről derül ki valami gyilkológép :D (és eddig eksönben nem is láttuk)

Megmurdel

8♀1♂ a neve alapján nem is hangzik rosszul de már ch 2 jól pofán rúgja az egészet....még egy darabig olvasom hátha lesz belőle valami de ha nem lesz szabályszegés akkor nem lesz sok értelme folytatni

frozenstein

#3873
Eden: It's an Endless World!
Egész érdekes cyberpunk. Van benne maffia háború, sok vér, szex. Bár amit a végére kihoztak a vírusos részből ahhoz hasonlót már sok máshol láthattunk:[spoiler]pl: Eureka7.[/spoiler]Meg olyan kérdések feszegetése (esetleg megválaszolása), mint Isten, emberiség létének értelme.
8/10

Homunculus
Az elején még jó értelemben volt psychologic-disturbing-wtf, de a végére nekem túl wtf lett.
8/10

szerk:

Bloody Maiden
Slasher horrornak indult, aztán a vége felé túlságosan összekutyulták a történetet. Meg a természetfelettit se kellett volna belekeverni szerintem.
7/10

Kanojo wa Sore o Gaman Dekinai
Valahol azt írták róla, hogy: 'unusual fetish romance story', és ez szinte mindent el is mond róla. Kicsit túl rövidnek éreztem, de vége felé még meglepnie is sikerült, amikor a classrep csajról kiderült, hogy:[spoiler]NTR fétise van. :D[/spoiler]8/10

Haruwaka
Ikres ecchi. Itt mondjuk a végén megmondták, hogy a MC miért nem mozdult rá csajokra, de nem igazán értettem miért kellett ez bele.
8/10

Meg újra elolvastam az Onani Master Kurosawa-t, és még mindig a legjobb manga, amit nem anime miatt olvastam el. (10/10)

kada

hátha esetleg a műfaj kedvelői nem találkoztak vele véletlen

Oniichan Control
(NSFW)

Bátyusnak szerelmes hugicába. Hogy elmeneküljön a helyzettől - és mellesleg nyugodtan fantáziálhasson - felmegy Tokióba tanulni, hugicának is biztos jobb lesz így.
Ugye milyen tiszta a srác szive?
Nem kell aggódni, a stábban (ameddig olvastam) ő az egyetlen (menthetetlen naív és ártatlan)...

Oh, és ott kezdődik a manga, hogy hugica utánnamegy. Viszonzi az érzelmeit titokban, de...

Prof. William

Quote from: frozenstein on 2012-08-23, 14:11:37
Eden: It's an Endless World!
Egész érdekes cyberpunk. Van benne maffia háború, sok vér, szex. Bár amit a végére kihoztak a vírusos részből ahhoz hasonlót már sok máshol láthattunk:[spoiler]pl: Eureka7.[/spoiler]Meg olyan kérdések feszegetése (esetleg megválaszolása), mint Isten, emberiség létének értelme.
8/10



Bloody Maiden
Slasher horrornak indult, aztán a vége felé túlságosan összekutyulták a történetet. Meg a természetfelettit se kellett volna belekeverni szerintem.
7/10


Meg újra elolvastam az Onani Master Kurosawa-t, és még mindig a legjobb manga, amit nem anime miatt olvastam el. (10/10)

Az Eden nagy kedvenc, az eggyik első manga amit olvastam de a felénél anno abbahagytam. Nem is olyan régen fejeztem be. 18 kötet alatt elég sok minden történik. Fordulat fordulat hátán, szereplőnek lenni nem életbiztosítás... Kellemes cyberpunk manga...

Booby izé Bloody Maiden avagy a Véres Csöcsök Éjszakája 2

Nagy elánnal kezdtem olvasni mert az első 2 chapból szinte sütött a 80-as évek Slasher horrorai előtti tisztelgés... Utána viszont hullámzik a színvonal több okból is...

1. Úgy éreztem még vagy 4-5 chapter kellett volna hogy megmagyarázzák a vége felé azt a nagy kavarást, a termszetfeletti felhangok behozásásra pedig tényleg semmi szükésg volt, főleg hogy az egész gyilkosságok, motivációk stb. -et már félig meddig reálisan meg is magyarázták.

2. A Gore... Nem vagyok gurofan de egy Slasherre épülő mangában elvárnák több vért. Az 1-2 chap ebből a szempontból nagyon "jó" de aztán gyilkosságok nagyrészt vagy minden tekintetben "vérszegény" -ek, vagy pedig off screen történnek. Nem azt mondom hogy egy "Mai-chan Day Life" -t kellene csinálni belőle de ha már a manga témája "blood, gore, slasher, serial killer," akkor a rajzoló igazán fojtathatta volna az 1-2 chapter beli ötletes durvulást... , valamint a később kötelező slasher elemeket teljesen elhagyta [spoiler] pl, előzőleg elhullott társak megtalálása stb... [/spoiler] Én pl vártam hogy [spoiler] amikor lementek a szentélybe megtalálják a két yuris csaj hulláját. Teljesen adta volna magát a dolog, már csak a Slasher filmekből kiindulva, de halottak jó 80%-át egyszerűen elfelejtették. A legtöbbet szereplő hulla Kotone-sensei volt. Ha valahol rémiszteni kelett őt rakták be. A gyilkos biztosan csak őt favorizálta hogy úton útfélen vele hergelte a többieket amikor már 6-7 másik lány is volt a talonban. :)    [/spoiler]

10/10 -nek indult de a 2-ik chaptól pont az előzőleg felépített hangulat szinten nem tartása miatt és mert kevesebbet kapunk mint amit vártunk ez komolyan leviszi a pontokat... A vége a viszonylag "eredeti" ötlet miatt ( végül is én még tipikus "Jason Japánba megy" típusú direkt slash hagyományokat követő mangát nem láttam ) 6/10-et kap nálam.

kada

Hell's Angels
A történet jól kezdődik, kislány szalad a suliba, útközben beugrik egy kocsi elé hogy megmentsen egy kismacskát, de profi mód kitér.
Kislány szalad a suliba, sikeresen beér.
Lehet út közben valahol a rossz irányba fordult.
[spoiler]Úgy kb a styx folyónál.[/spoiler]
Ha azt mondom Elvis Presly az igazgató, nem lódítok nagyot, de sokkal rosszabb  ^^"
[spoiler]hELLVIS valójában káin és démon, a kedves és segítőkész student council prez valójában ábel és mindenkinél gonoszabb, a főhős csaj Éva (igen, az az Éva), és Ádám is beugrik leadni néhány atyai taslit.
Mindneki el akar érni valamit, kiscsaj pl élve hazaérni.
Jut eszembe, ha elvileg a prez él... HOGYAFRANCBA ÉL!?[/spoiler]

Végiglapoztam úgy kb, a röplabda meccs több részen át ment (kint van vagy 20, spoiler alapján érezhető hogy akkor ez milyen fontos lehetett elötte),
nem tudom hogy vége volt-e amikor az adott mangás oldalon kifogytam a részekből, csak azt hogy már különösebben nem is érdekel.

kevés/10

Megmurdel

Kaitai Shinsho Ø Sötét Zsaruk Orvosok harcolnak gyógyítják a furcsábbnál furcsább betegségben szenvedő pácienseket. A betegségek igazából démonok amik belülről zabálják áldozataikat...röviden... nekem nagyon bejött... még nem értem a végéig de majd meglátjuk h mit hoz jelenleg 9.5/10

kada

Nisekoi 38
Egy ideje már érett a felejtése, de ez a rész most megmentette  :jee:

Megmurdel

Quote from: kada on 2012-09-03, 21:49:13
Nisekoi 38
Egy ideje már érett a felejtése, de ez a rész most megmentette  :jee:
:tezsvir:
nekem nagyon bejött a muterja és itt a golden opportunity-ja is szóval ha Onodera most se csinál semmit akk részemről ennyi a csaj és mehet a büdös pics.. ahova akar

chilip

assassination classroom annyira abszurd hogy már jó :D

Megmurdel

Quote from: chilip on 2012-09-05, 19:38:50
assassination classroom annyira abszurd hogy már jó :D
akkor ezek szerint télleg kell időt szakítanom az elolvasására :D
+
TLRD 23  :Kiraly:

Darkstar

Quote from: Megmurdel on 2012-09-06, 03:05:29
TLRD 23  :Kiraly:

Dat Nemesis  :he:
Viszont yukata-s Lala lehetett volna többet.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Megmurdel

Nisekoi 39
[spoiler]that's it i'm finished with her bát ez a sor teccett You goddamn typhoon, read the mood! :D[/spoiler]

kada

Quote from: Megmurdel on 2012-09-07, 11:32:10
Nisekoi 39
[spoiler]that's it i'm finished with her bát ez a sor teccett You goddamn typhoon, read the mood! :D[/spoiler]
No akkor erről ennyit.  :ejj:
[spoiler]Srác instant teleportációja seizába se volt rossz  ::)
...
...
[   ][/spoiler]

kada

Quote from: Bishop on 2012-09-08, 13:37:49Mert a melyik mangát láttad topic kicsit átment moe topicba...
Oyaji
Kellemes családi idillel kezd, anyu, nővér és öcskös otthon.
Aztán így ránézésre jön a pimp hogy dolgozzon a csaj, de nem akar úgyhogy ordít a srácnak hogy szúrja le!
Srácnál peluscsere kéne, csaj közben szép lassan kikerül a képből, utoljára a lábai látszanak még az ajtóból.
Aztán megjelenik az eddigi legkevésbé bizalomgerjesztő arc, és az üzletember feje a falban köt ki.
Leül az asztalhoz, és megszólal: "Kaját!"
Apuci hazatért számüzetésből, sittről, komából és jakuzával fogócskázásból.
Beilleszkedni nem nagyon tud, inkább a környék idomul hozzá.
Némi csontropogás hangja után.

"Hogy tetszett?"
Ezt a rész utálom  ^^"
Érdekes manga, agresszió és cenzúra-piktogrammokból nincs hiány, pia cigi intravénásan.
Akinek esélyes hogy bejön a stílus, tegyen egy próbát.
Az első pár rész ideje kissé kusza, megy közben a háttértörténet is, aztán szép lassan teljesedik ki a kép.
Pl kiderül hogy a srici is ember.
Bár nem Ember, az csak egy Igaz van, a többiek csak próbálnak, vagy szeretnének azok lenni, és akadnak akik esélytelenek.

Darkstar

KissxSis aktuális


Best dad ever or best dad ever?  :whoah:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Megmurdel

Quote from: Darkstar on 2012-09-09, 12:31:24
KissxSis aktuális


Best dad ever or best dad ever?  :whoah:
:tezsvir:
sokat kell még tanulni az ifjoncnak és a léc is magasan van XD

kada

#3888
Nah, panasz érkezett hogy sok a moe ****, próbálkozom valami mással, erre KxS?

Quote from: Megmurdel on 2012-09-09, 12:36:24
Quote from: Darkstar on 2012-09-09, 12:31:24
KissxSis aktuális
Best dad ever or best dad ever?
sokat kell még tanulni az ifjoncnak és a léc is magasan van XD
Hááát...
Bulk...

A vastag lécet inkább hagyjuk, még a végén kiderül a dark háttértörténet anyuciról.  :hehe:
A résznek meg pofonnal kellett befejeződnie a sok "now now, play nice, kiss and make up" után...
[edit: törölve, téves]

Megmurdel

Quote from: kada on 2012-09-09, 13:47:33
Nah, panasz érkezett hogy sok a moe ****, próbálkozom valami mással, erre KxS?
hát nemazér de ha valaki próbálkozik mással mint te tetted az Oyaji ismertetésével :D az általában forever alone postként végzi :D
(bár bele fogok nézni de a sor végén van mivel van rengeteg amit még nem néztem meg)

de itt van még1x Big Order Esuno Sakae műve Mirai Nikki után :D akinek az bejött sztem nyugodtan beleolvashat

SaiyaGin

DC 831: Heiji, a retardált Kudou-zásod egyre kevésbé vicces.  :_piszka:

kada

Multkor a Koizumisra volt válasz!  ^^"
Igaz, anime topicba ment, de végülis csak a manga miatt néztem bele.

Quote from: Megmurdel on 2012-09-09, 14:24:58de itt van még1x Big Order Esuno Sakae műve Mirai Nikki után :D akinek az bejött sztem nyugodtan beleolvashat
A rövid leírás alapján ez se semmi, a háttérben meg már rögtön ott van Yuno mk2?  ::)

Megmurdel

Quote from: kada on 2012-09-09, 16:32:26
Quote from: Megmurdel on 2012-09-09, 14:24:58de itt van még1x Big Order Esuno Sakae műve Mirai Nikki után :D akinek az bejött sztem nyugodtan beleolvashat
A rövid leírás alapján ez se semmi, a háttérben meg már rögtön ott van Yuno mk2?  ::)
igen tökéletes ver 2.0 :D a leírás tökéletesen elmondja h h kezdődik ami utána jön az már csak ráadás

Squazee2005

Quote from: SaiyaGin on 2012-09-09, 14:59:51
DC 831: Heiji, a retardált Kudou-zásod egyre kevésbé vicces.  :_piszka:

Még jó, hogy Kudo és nem Hattori. Utóbbival hamar kimerülne a szóvicc-tár.  ^^" Kár, hogy Amuro nem volt véletlenül ott. De talán akkor túl gyorsan haladna a történet. Márígy is fénysebességben voltunk egy ideje.  :P

SaiyaGin

Quote from: Squazee2005 on 2012-09-09, 23:09:45
Kár, hogy Amuro nem volt véletlenül ott. De talán akkor túl gyorsan haladna a történet.

:tezsvir:
(Épp ma néztem meg a 651. részt, amikor Heiji Sera előtt hozta elő ugyanezt a magánszámot, és a kettő együtt egy kicsit sok volt.  ^^")

Megmurdel

Nisekoi 40 a 39. ch után majdnem felrobbantam a dühtől de csak belenéztem a 40.-be ééés meg kell hogy mondjam h megérte :D

kada

Quote from: Megmurdel on 2012-09-10, 11:43:57
Nisekoi 40 a 39. ch után majdnem felrobbantam a dühtől de csak belenéztem a 40.-be ééés meg kell hogy mondjam h megérte :D
Hááát... Egyfelöl ott végre lehetett volna kezdeni vele Valamit, másfelöl gondolom nem akarja befejezni.  ::)

Minamoto
> Valami!
[spoiler]Rokoncsajszival is alakultak a dolgok, úgyhogy szerintem itt is betrollkodik a sors, de ne legyen igazam?[/spoiler]

NLZ

jó cucc ez a Peak. Elején kicsit lagymatag, de az utóbbi sztorik elég erőteljesek, felkerült az általam legjobban vártak közé.

Aaaaah, hiányzott már a fájó poén Noblesse végéről. :D
[reserved]

Megmurdel

Quote from: kada on 2012-09-10, 17:52:11
Minamoto
> Valami!
[spoiler]Rokoncsajszival is alakultak a dolgok, úgyhogy szerintem itt is betrollkodik a sors, de ne legyen igazam?[/spoiler]
Ez nekem gyanús... de [spoiler]most 2 véglet lehet vagy meglesz VÉGRE és folytatom v nem lesz meg és dobom a picsába :D[/spoiler]
[spoiler=ne]télleg NE legyen igazad lécci... csak most az egyszer ne XD[/spoiler]

kada

Quote from: Megmurdel on 2012-09-10, 23:33:10
Ez nekem gyanús... de [spoiler]most 2 véglet lehet vagy meglesz VÉGRE és folytatom v nem lesz meg és dobom a picsába :D[/spoiler]
The Deja Vu is strong with this one.  ::)

Quote from: Megmurdel on 2012-09-10, 23:33:10
[spoiler=ne]télleg NE legyen igazad lécci... csak most az egyszer ne XD[/spoiler]
Stay tuned to find out!  :hehe:
[spoiler]Igazából nekem még jobban is tetszene ha nem ezzel a csajjal lenne először?
Nem vagyok egy nagy romantikus (leszámítva ha egy lány főz nekem), de EZ a csaj kissé problémásabb, és ezért hazárdosabb is lehet a történetbe akár (ugye, genji monogatari... vagy miaszösz), ahhoz képest hogy mennyire magabiztosnak mutatja magát.

Vagy egy sokkal őszintébben *khm* egészséges ösztönökkel megáldott hölgy, vagy valaki korabeli.
Mondom ezt úgy, hogy határozottan nincs bajom azzal, ha egy nőnek mondjuk elöbb volt jogsija, mint nekem.[/spoiler]