Sajtó (nyomtatott és netes újságok, magazinok)

Started by Ramiz, 2007-11-12, 19:33:12

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2008-05-19, 23:07:10
Quote from: Ramiz on 2008-05-19, 20:57:49
Vita a netes filmkritikákról (kommentek!):
http://www.magyar.film.hu/object.7d35c8d9-f54a-4f29-b222-dcd51204cc53.ivy
Az ilyeneknel mindig kicsit olyan erzesem van, hogy par lemaradt emberke fanyalog, hogy savanyu a szolo... meg a szabvanyositsunk-mozgalom is valahogy ott illatozik a hatterben.

Az is benne van, persze, de némi igazuk is van azért. Bonyolult kérdés. Az mindenesetre tuti, hogy azon teljesen értelmetlen fanyalogni, hogy "a kultúrát nem tudjuk átmenteni, OMFG!!! jönnek a barbárok!!!", mert nem a Filmvilág és a filmhu olvasói azok, akik az indexen minden nap olvassák a gagyi cikkeket, vagy ha igen, akkor attól még veszik a kedvenc újságukat.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Azt megertem, hogy kikelnek a "hude jo vot" illetve "pocsek unalmas vot" tipusu kritikanak nevezett irasok ellen, de ha valaki az ilyeneket olvassa, hat egeszsegere. :)

Nehez jo kritikat irni, mert nem egyszer futottam bele abba, hogy jonak irt film hidegen hagyott, atlagnak nevezett meg jolesett.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2008-05-19, 23:25:29
Nehez jo kritikat irni, mert nem egyszer futottam bele abba, hogy jonak irt film hidegen hagyott, atlagnak nevezett meg jolesett.
Ez viszont a te olvasási szokásaidon is múlik, mert kevés a "mindenki-meg-kell-nézze-jó" film (a tuti-hogy-mindenki-szerint-pocsék talán kicsit gyakoribb), és meg kell szokni egy-egy kritikust, hogy érts a szavaiból (és még úgy is lesznek eltérések). De a lényeg, hogy nem kell, hogy egyezzen az ízlésed a kritikuséval: ha jól ír, meg tudod tippelni a cikk alapján, hogy tetszene-e neked az adott film.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

576 dvd

Kötelező vétel. Mindenkinek, aki valaha is. Komolyan mondom.
Épp a megmaradt 6-7 Kbyte-om felett siránkoztam és aproneten kerestem régi újságokat, amikor megtaláltam ezt, és azonnal meg is vettem. A keretrendszer mondjuk igencsak puritán, de mivel az 1000*1406 méretű scannelt képeket külön is el lehet érni egy könyvtárból, ez nem zavaró - én a keretrendszert csak keresésre használom. Sőt most már arra se, mert a "tartalom.csv" Excelben jobban kereshető... Mindegy, elcseszték a körítést, de nem érdekel, az újság megvan. :D

576 Kbyte: epic, made of pure win & gold. Magyar geektörténelmi alapkő!!!!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-06-19, 17:54:10
576 dvd

Kötelező vétel. Mindenkinek, aki valaha is. Komolyan mondom.
Épp a megmaradt 6-7 Kbyte-om felett siránkoztam és aproneten kerestem régi újságokat, amikor megtaláltam ezt, és azonnal meg is vettem. A keretrendszer mondjuk igencsak puritán, de mivel az 1000*1406 méretű scannelt képeket külön is el lehet érni egy könyvtárból, ez nem zavaró - én a keretrendszert csak keresésre használom. Sőt most már arra se, mert a "tartalom.csv" Excelben jobban kereshető... Mindegy, elcseszték a körítést, de nem érdekel, az újság megvan. :D

576 Kbyte: epic, made of pure win & gold. Magyar geektörténelmi alapkő!!!!!
én pont mostanában akarnék majd megválni az igen tetemes gyűjteményemtől  ^^"
(commodore világ, CV évkönyvek, 576kbyte, guru, pc guru, pcx, pár korai gamestar, szóval ilyesmik)

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-06-19, 18:05:58
én pont mostanában akarnék majd megválni az igen tetemes gyűjteményemtől  ^^"
(commodore világ, CV évkönyvek, 576kbyte, guru, pc guru, pcx, pár korai gamestar, szóval ilyesmik)

Tényleg?
Az egy dolog, hogy nem értelek... :confused: :) De a Kbyte-ok érdekelnének! Legalábbis a '97-'02-es évfolyamok mindenképpen (de persze ha egyben az egészet sok pénzért el tudod adni, akkor inkább add el :D ) A Gurut is szerettem, meg a stábját is, de azért nem fűz olyan intim viszony hozzájuk, mint a Kbyte-hoz. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Én pár éve kidobtam az egészet, vagy 100 újságot, főleg X meg Guru. (<troll>Sose szerettem az 576-ot.</troll>) Anno tizenéves koromban sokat jártam számtech kiállításokra, ott pl. zsákszámra osztogatták a régebbi számokat az X-es standon.
Viszont ha valakit érdekel, van egy adag Top Gun a szekrényben ami hamarosan szintén erre a sorsra fog jutni, majd megmondom melyik kukába dobtam. :)

Rounin

Hmm, ha minden igaz és még nem dobták ki, akkor a kezdetektől egészen '96 decemberig megvan mind. Onnantól már csak szórványosan pár szám a '97-'98-as évekből.

(amúgy (ahogy nézem, nem vagyok vele egyedül) Zolee távozása után már nem igazán ragadott meg az újság... de az elsőre még mindig emlékszem <3 Lángtenger közepén masírozó Timberwolf (a többit visszamenőleg vettem meg utána, ahogy jöttek az akciók). Mwah. Ennyi zárójelet..)

Dreamcleaver

#38
Japp. Az 576 kbyte volt talán a legszínvonalasabb számítógépes magazin a cikkeit illetve, de a jó arcok távozása után szépen lassan leépült.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Ramiz

What is this PAGANISM?!?!! :zomg:

Nekem TJ és CoVboy voltak a kedvenceim. De most vettem két évfolyam Konzolt ('05-'06), és bár azt kell mondjam, újságírói szempontból kicsit amatőr az egész (például cikkek meghúzása helyett gátlástalanul leveszik a betűméretet egészen kicsire... de a helyesírást sem ismeri még Martin sem), a lelkesedés és a cikkek egyéni hangvétele mégis Kbyte-hangulatot varázsol az újságba.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-06-20, 09:54:22
What is this PAGANISM?!?!! :zomg:

Nekem TJ és CoVboy voltak a kedvenceim.

CoVboy bácsit is szerettem, de hát mégis...

Ramiz

CoVboy bácsi egy igen széles körűen művelt zseniális humorú zsurnaliszta volt, aki többet tett a szellemi fejlődésemért, mint az összes magyartanárom együttvéve (nem vicc!), és jó érzékkel csepegtetett stílusára amúgy is fogékony olvasóinak fejébe rengeteg alapművet (Douglas Adams és Terry Pratchett, csak hogy két példát mondjak). Az is érdekes, hogy milyen igénytelen és unalmas cikkeket írnak manapság a játékokról a neten (de jónéhány sikeres, 576-nál jóval drágább újságban is jelentek meg ilyenek! - a Guru egy ideig azért hasonlóan színvonalas volt), míg a Kbyte-ban gyakorlatilag oldalanként voltak olyan utalások (vicces cikk-alcímek) híres versekre, amelyek jó részét csak így utólag értem meg (mert amikor az adott költőről tanultunk, én a pad alatt Kbyte-ot olvastam... :lul: ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bruce

Gyerekek, akartok hallani egy mesét? Vagy akár rögtön többet. Spiff kapitányról, dínókról, hóemberekről meg az iskoláról, Roziról, meg persze az élet nagy kérdéseiről, amit csak egy gyerek meg egy tigris érthet úgy igazán.

Akkor gyerünk ide.
Ez meg akinek az angol jobban tetszik

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Próféta

Quote from: Bruce on 2008-06-23, 00:29:39
Gyerekek, akartok hallani egy mesét? Vagy akár rögtön többet. Spiff kapitányról, dínókról, hóemberekről meg az iskoláról, Roziról, meg persze az élet nagy kérdéseiről, amit csak egy gyerek meg egy tigris érthet úgy igazán.

Akkor gyerünk ide.
Ez meg akinek az angol jobban tetszik
:cool:
De miért nem a képregényes topikba?

Bruce

Quote from: Próféta on 2008-06-23, 00:59:14
:cool:
De miért nem a képregényes topikba?
Mert nem tudtam róla... Hacsak nem a webcomicra gondolsz, de ugye ez eredendően nem az.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Próféta

Quote from: Bruce on 2008-06-23, 02:22:47
Mert nem tudtam róla... Hacsak nem a webcomicra gondolsz, de ugye ez eredendően nem az.
A "Nem japán képregények" topikra gondoltam.

Bruce

Quote from: Próféta on 2008-06-23, 03:04:46
Quote from: Bruce on 2008-06-23, 02:22:47
Mert nem tudtam róla... Hacsak nem a webcomicra gondolsz, de ugye ez eredendően nem az.
A "Nem japán képregények" topikra gondoltam.
Ahha! Nos, miután a nem japán filmek, és a nem japán rajzfilmek itt vannak, a fene se gondolta, hogy a nem japán képregényeket ott keresse  :redface:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-06-23, 03:04:46
Quote from: Bruce on 2008-06-23, 02:22:47
Mert nem tudtam róla... Hacsak nem a webcomicra gondolsz, de ugye ez eredendően nem az.
A "Nem japán képregények" topikra gondoltam.

Az a topik legalább annyira tökéletesen kilóg a Manga thread-ből, mint a Japán filmek a Japán thread-ből, nem is olvassák és kommentelik sokan. Azért is találtam ki a 9M Klubot, hogy kicsit menjen a képregényes élet is. :) (De nem jött össze. :( :D)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Baggio

Quote from: Bruce on 2008-06-23, 00:29:39
Gyerekek, akartok hallani egy mesét? Vagy akár rögtön többet. Spiff kapitányról, dínókról, hóemberekről meg az iskoláról, Roziról, meg persze az élet nagy kérdéseiről, amit csak egy gyerek meg egy tigris érthet úgy igazán.

Akkor gyerünk ide.
Ez meg akinek az angol jobban tetszik
nagyon nagy. imádom

Rounin

Quote from: Bruce on 2008-06-23, 00:29:39
Ez meg akinek az angol jobban tetszik

Nem jobban tetszik, csak "félek" az eredeti szóviccek megmásításától, elsutulásától. :redface:

Ramiz, ne add fel a 9M-et, gyarapodtam pár jó képregényélménnyel miatta. :_piszka:
(ösztökélni kell a sok ökröt, na :D)

Makos


Próféta

* Próféta casts revive on SajTópic (160 mana points, channeled)

http://index.hu/tech/szoftver/mogo1046/
QuoteA go-ban az egyszerű szabályok következtében igen sok lépésvariáció lehetséges. A játéknak 10750 lefolyása van, ellentétben a sakkal, ahol ez a szám lényegesen alacsonyabb. Ebből adódóan csak nagyon kevés lépésre előre lehet az összes lehetséges állást kielemezni, így még a nagy számítási kapacitású hardvereken futó számítógépes programoknak is valamilyen stratégiát kell követniük ellenkező esetben a gyengébb játékosok is könnyedén legyőzhetik őket.
QuoteA játéknak 10750 lefolyása van, ellentétben a sakkal, ahol ez a szám lényegesen alacsonyabb.
QuoteA játéknak 10750 lefolyása van
:wtf:
[spoiler]
10750  :aaa:
innen lett kopipésztelve a cikk, a formázásra nem figyelt az újságíró...
[/spoiler]

Már láttam blogon is, mások is kiszúrták időközben.
Nyilván nem ez a legnagyobb, se nem a legcifrább hiba a magyar sajtó mindennapjaiban, de jól meg tudja akasztani az embert pár másodpercre.

Ramiz

Hát az a tizenezer gyanúsan kevés lehetett volna a t. újságírónak is... :D Na jó, az indexesek sok instacikk-spellt nyomnak naponta.

Más: The Amazing Screw-On Head.

Tudom, hogy ordas nagy pofátlanság saját írást linkelni a "Sajtó" topikba, de hát boldogok a pofátlanok, mer' befoglalják majd a mennyek országát... :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

teraflare

Quote from: Ramiz on 2008-08-18, 12:06:41
Más: The Amazing Screw-On Head.
Ez volt az a rajzfilm amivel kicsit elrontottad a filmmaratont számomra  :redface: ugyanis ez jutott róla eszembe, ami nem túl kellemes emlék.

Próféta

Quote from: teraflare on 2008-08-18, 13:04:37
Ez volt az a rajzfilm amivel kicsit elrontottad a filmmaratont számomra  :redface: ugyanis ez jutott róla eszembe, ami nem túl kellemes emlék.
Mi az asszociációs kapocs? A téglafal?


teraflare

Quote from: Próféta on 2008-08-18, 17:40:35
Mi az asszociációs kapocs? A téglafal?
Számomra a rajzolás stílusa hasonlított. :frown:

Próféta

Quote from: teraflare on 2008-08-18, 19:58:39
Quote from: Próféta on 2008-08-18, 17:40:35
Mi az asszociációs kapocs? A téglafal?
Számomra a rajzolás stílusa hasonlított. :frown:
Számomra egyáltalán nem hasonlít  :3x3:
De akkor részvét  :frown:

Ramiz

Quote from: teraflare on 2008-08-18, 13:04:37
Quote from: Ramiz on 2008-08-18, 12:06:41
Más: The Amazing Screw-On Head.
Ez volt az a rajzfilm amivel kicsit elrontottad a filmmaratont számomra  :redface: ugyanis ez jutott róla eszembe, ami nem túl kellemes emlék.

Bocsi, de nem vágom, mitől kellemetlen a kép vagy miért hasonlítana. De mindegy, ez úgyis off. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Az új Filmvilág megint nagyon jó. Az elnökválasztásról szóló cikk is vicces, de a két animés cikk miatt ajánlom mindenkinek figyelmébe most a magazint. Még egy-két posztmodern Bebopos utalás, egy kis Champloo, Ergo Proxy és persze a Ghost in the Shell újabb installációi. Az amerikai és a japán kultúra újabb és újabb keveredése. De a többi cikket is olvassátok el, ha már ott vagytok. Pofátlan rablás 400 forintért árulni ennyi jóságot - a cikkírókkal szemben. Ezt tuti, hogy csak hobbiból csinálják.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!