Main Menu

Anime ZENE

Started by .Attila, 2003-12-10, 20:58:04

Previous topic - Next topic

Rune

Quote from: RouninValami bogarak :p

A humor egy dolog, de a zene istennõje... *sóhaj*  :haha:
BOGARAK???  :wtf:   HOL? :eeek:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Zodarr

Na, csak hogy én is hozzászóljak...
Yoko Kanno favorit igy zeneileg, pl Macross Plus miatt (csak azér mondom ezt mert ebben hallottam elõszõr zenéjét).
Imádom amikor az ének halandzsaszöveg formájában van, az valami fenomenális hogy ilyeneket tud alkotni (a fentin kívül pl. Earth girj Arjuna-ban is).

Amugy jópár anime zenéi a filmben jók, de úgy magában meghallgatni esetleg unalmas, egyhangú, de ez csak az én véleményem.

Csak ennyi.
Paradimetil-diaminó-arzenobenzol-monometán-szulfinsavas  nátrium

Rounin

Quote from: ZodarrAmugy jópár anime zenéi a filmben jók, de úgy magában meghallgatni esetleg unalmas, egyhangú, de ez csak az én véleményem.

Csak ennyi.


Egyetértek valamely mértékig :)

Rune : szójáték ;) beetles - bogarak

Rune

Quote from: RouninEgyetértek valamely mértékig :)

Rune : szójáték ;) beetles - bogarak
Én is tudom...ne nézz már szellemileg rövidnadrágosnak..csak poénból írtam :lol:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Rounin

Quote from: RuneÉn is tudom...ne nézz már szellemileg rövidnadrágosnak..csak poénból írtam :lol:

Eh, hamu fejemre, nem szûrtem le ... gomen :zen:

Rune

Quote from: RouninEh, hamu fejemre, nem szûrtem le ... gomen :zen:
:tezsvir:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Thomasson88

:hail: hm? Zene? hát vannak saját zenék is de a legaáltalánosabb az hogy más zenéket tesznek be. ld Excel Saga :D mnodjuk az kicsit überdurva paródia :)
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Bill

#487
Hümmm. Ami nekem bejön külön hallgatva is , az a CB zenéje. Tetszik ez a jazzes téma. Marha jó!  :lul:
Ami meg még egész érdekes, az a Samurai Champloo zenéje. A sorozatot nézve nagyon hangulatos. Mondjuk eléggé érdekes ötlet, hogy a középkori japánban játszódó sorozat alatt hip-hop témájú mjuzik csendül fel, de üsse kavics. Viszont magában hallgatva nem annyira jó, unalmas kicsit.

Ja és a Lain openingje és a Wolf's Rain openingje és endingje alatt felcsendülõ zene is jó!  :jee:
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

Zodarr

Eszembe jutott, hogy van itt nekem egy kis válogatásom kedvenc animezenékbõl, ebbõl most egy kis felsorolást írnék ide.
Nos:
Yuuni Kokki (1,4,13)
Aquarian Age (1,2,6,8,20)
Berserk (2,4,8,9,Extra-Forces(God hand mix))
EgA (1-7,10,12,20)
EgA (OST2) (1-5,9,10)
Escaflowne
GitS (5,7)
GitS SaC (1,3,5,8,9,11)
.Hack//Sign (néhány)
Macross Plus
Trigun (1,2,10,12,13,14,16)
Trigun 2nd Donut (5)

és még:
Millenium actress Chiyoko (2)
10 nin matsuri (1)
(?)Kiseki no umi
Spriggan (Stáblista alatti zene)
Nazca - Ai no Fugue

Na, asszem ennyi lenne, remélem nem baj hogy ezt így megosztom veletek.
Jah, a zárójelben lévõ számok a tracknumberek. Amelyikhez nem írtam, az nálam nincs megszámozva, és ezér nem akartam a címeket odaírni (persze ha valaki naon kíváncsi lenne, leírhatom), de pl. az Escaflowne-nél a több OST-bõl egy dir-ben vannak számok, amik ugyan számozottak, de nemtom melyik OST-bõl vannak, Hack-nél is ilyesmi a helyzet....

Na bocs hogy untatom a népet, mosmá télleg ennyi voltam.
Paradimetil-diaminó-arzenobenzol-monometán-szulfinsavas  nátrium

Ramiz

Quote from: RuneÉn is tudom...ne nézz már szellemileg rövidnadrágosnak..csak poénból írtam :lol:
Ugye-ugye? Ha lemarad a smiley már nem is értjük egymást! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rune

Quote from: RamizUgye-ugye? Ha lemarad a smiley már nem is értjük egymást! :D
Az én hibám :lame:
Neked meg mi ábrázol az avatarod :eeek:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

.Attila

Quote from: RuneNeked meg mi ábrázol az avatarod :eeek:
Önarckép ;)

Rune

Quote from: BonciÖnarckép ;)
khmmm :lol:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Relunx

A most favorit anime zene, amiket hallgatok:
Ah! My Goddess OVA - My Heart Iidasenai, Your Heart Tashikametai
Ah! My Goddess OVA - Congratulations!

Relunx

anatole

nemtom említette-e már valaki, de
Texhnolyze opening!!!
ugyanaz a Juno Reactor követte el, aki a Matrix soundtrackekre is írt zenéket, ennek megfelelõen erõteljesen dobközpontú, már-már erõszakos trance, nem a poposabb fajtából, és kegyetlenül egybe van dolgozva az introval, annyira, hogy utána hallgatva is annak a képei elevenednek fel... itt a példa, hogy nemcsak (amúgy kiváló) jpop dalokkal lehet egy animet indítani... legalábbis nekem elsõre szokatlan volt, pláne hogy még csak nem is japán követte el. még annak is ajánlható akinek a trance hallatára borsódzik a háta :jee:

roderick

Igen-igen, jófajta muzsika az (habár az eredeti változat kicsit hoszúúúúú), mint az egész Tehxnolyze OSTról is van pár jó szám.
Mostanában viszont én szinte állandóan a Beck OSTját hallgatom, van annyira jó mint maga a manga, fóleg ami az animének az endingje is a My World Down... meg a mangához adtak egy trubite CD-t is, igaz nekem már kicsit túúl jrock-os de azt is szeretem halgatgatni.
Instrumentális vonalon meg nagyon tetszik a Gundam Seed OST-ja... habár az önmagában nem igazán izgi, de az animében nagyon jól kijön.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Relunx

Elfelejtettem megemlíteni egy másik (mostani új) kedvencet:
Ah! My Goddess Tv Opening zenéje! :jee:  - Azt nem tudja vki hogy honnan tudnám megszerezni/letölteni a Tv OST-jét?

Relunx

Rounin

Quote from: Tyrael27. resz csak ilyen extra
a 26 reszbol vannak osszevagva jelenetek, mikozbe egy narrator beszel
anno meg nem nagyon vagtam az angolt, ugyhogy nem sokat ertettem belole, de az UCCSO ZENE ALATTA KI****OTT NAGY
erdemes marcsak azert leszedni

Tyrael

És szabad megtudnom mi a szám címe? :)

.Attila

Nagyon jó zenék vannak benne. Meg merem kockáztatni, hogy átlagban véve jobb, mint a Noir OST. Húzhatók párhuzamok a 2 között.
A Canta Per Me-nek megfelelõ asszem a Margaret címû szám. Más stílusúak ugyan, de azt hiszem felér a Canta Per Me-hez :jee:
A Nowhere címû felel meg a Salva Nos-nak. Nagyon jó szám szintén, de ez nem ér fel a Salva Nos-hoz :)
Viszont a többi részt egybevetve és átlagolva a Madlax jobbnak tûnik.
Kedvenceim:

- Margaret
- Nowhere
- Lost Command

eddig... :)

Ramiz

ftp-n már nincsen zene, ugye? honnan lehet szedni? dc?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Quote from: Ramizftp-n már nincsen zene, ugye? honnan lehet szedni? dc?
Onnan is, vagy a boxtorrents-en is vannak OST-k. :)

Rune

Húú gyerekek!!! Megtaláltam DC++on a Final Fantasy VII és VIII Soundtrackjét :jee:

OST - Final Fantasy (concert)
OST - Final Fantasy VII (4cd)
OST - Final Fantasy VII - Piano Collections
OST - Final Fantasy VII Reunion Tracks
OST - Final Fantasy VIII (4cd)
OST - Final Fantasy VIII - Piano Collections

Törnek fel az emlékek...elõ kéne kaparni a játékot :lazza:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

karatedog

A Mai HiME zenéjét tudom ajánlani, az most körbe-körbe megy az autóban :eeek: , Kajiura Yuki követte el.
Van benne egy szám, azt egy kicsit lelopta saját magátót a .hack//SIGN-ból.  :)

.Attila

Quote from: karatedogA Mai HiME zenéjét tudom ajánlani, az most körbe-körbe megy az autóban :eeek: , Kajiura Yuki követte el.
Van benne egy szám, azt egy kicsit lelopta saját magátót a .hack//SIGN-ból.  :)
Hehe, Madlax-ben is van zene, ami erõsen hasonlít egyre a .hack játéksorozatban :)
Mai Hime? Akkor azt is tölthetem majd le :)

RE@L

Ramiz! Mamorou Oshii már nagyon régóta bele akarta tenni a Kimiko Itoh Follow me -t valamilyen filmbe csak eddig még nemvolt mibe ^^ (olvastam vhol még rég). Nekem a mai napig az 1 ik kedvenc számom(ill tull képpen az)
Madlaxról nemjó az össze szám, de vannak nagyon jók az tény imént fesoroltakhoz még jön sztem a story begins is. :jee:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

.Attila

Quote from: RE@LMadlaxról nemjó az össze szám, de vannak nagyon jók az tény imént fesoroltakhoz még jön sztem a story begins is. :jee:
Nekem az egész tetszik :jee:
Ez megy most WoW alatt :) Jó feeling-et ad :)

Ramiz

Quote from: RE@LRamiz! Mamorou Oshii már nagyon régóta bele akarta tenni a Kimiko Itoh Follow me -t valamilyen filmbe csak eddig még nemvolt mibe ^^.
Hm. OK. Honnan lehet leszedni? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rune

"Kimiko Itoh Follow me"
Arra a nótára gondolsz ami a GITS: Innocence soundtrackjében van?
Mert az iszonyat jó :lazza:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

RE@L

Quote from: Rune"Kimiko Itoh Follow me"
Arra a nótára gondolsz ami a GITS: Innocence soundtrackjében van?
Mert az iszonyat jó :lazza:

Naná hogy arra =) a credits nóta....
Nos válasszatok feltöltöm vhova a full soundtracket, elküldöm a számot vagy adok torrentet?  :rolleyes:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Én sosem boldogultam a torrenttel... fel tudod tenni valahova?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!