Main Menu

Berserk (!spoilerek!)

Started by tomipark, 2006-01-12, 00:13:06

Previous topic - Next topic

Fazék

HW fórumon anime topic-ban előkerült a trailer, megnéztem és nem értem. rögvest benéztem ide, hátha valaki el tudja magyarázni nekem.

ez most a sorozat lesz "újraforgatva"?

blackronin

Quote from: Fazék on 2011-07-15, 10:57:53
HW fórumon anime topic-ban előkerült a trailer, megnéztem és nem értem. rögvest benéztem ide, hátha valaki el tudja magyarázni nekem.

ez most a sorozat lesz "újraforgatva"?
Igen is, meg nem is.
Ez teljesen, vagyis 100 %-ban követi fogja a mangát.
A 25 részes sorozatban sok dolog kimaradt, meg nem is volt normálisan befejezve.

3 movie keretében mutatják be a Golden Age időszakot (remélhetőleg mind a 3 movie be lesz mutatva 2012-ben), a Black Swordman arc-ig.
Ezután Ova-k formájában mutatják be a manga további eseményeit, történeteit.

Fazék

hmm. hát meglássuk.

Berserk anime még így évek távlatából és az utóbbi években anime-ket kb teljesen hanyagolva is egy szívem csücske produktum, szóval kíváncsian várom.

blackronin

Quote from: Fazék on 2011-07-15, 11:44:59
hmm. hát meglássuk.

Berserk anime még így évek távlatából és az utóbbi években anime-ket kb teljesen hanyagolva is egy szívem csücske produktum, szóval kíváncsian várom.
Nekem is az egyik örök "szívem csücske" anime-k közé tartozik, szóval én is NAGYON NAGYON várom.  :D
A grafikai stílust, főleg a sok CGI-t, még szokni kell, de majd csak akkor ítélkezek, ha már láttam a movie-t.
Akkor derül majd ki, hogy elcseszték-e vagy sem.

kada

Marhára várom és kevés ilyen van --> innen lehet pofáraesni.

Franc, varjak nem kárognak annyit mint én, csak-csak jó lesz.
Mit jó!? Epic!

blackronin

Pár új kép a movie-ból
[spoiler]

[/spoiler]

Az is kiderült, hogy a januári időpont az első movie esetében tartható lesz, tehát újra Berserk onnantól.  :smile:
És a készítő csapat megpróbálja a Golden Age arc-ot 2013-ra befejezni, vagyis a jövő évben letudni a 3 movie-t, hogy utána OVA rendszerbe váltson.

Meg a héten jön valami CM, ami reklámozza a vol. 36-ot.
Érdekessége az lesz, hogy a főbb szinkronhangokat is megismerhetjük belőle.

blackronin

Csak pár új kép...
[spoiler]









[/spoiler]

Hmm.
Nem néz ki rosszul az biztos!

Junchi

Quote from: blackronin on 2011-09-22, 21:05:20
Érdekessége az lesz, hogy a főbb szinkronhangokat is megismerhetjük belőle.

Egészen eddig nem is foglalkoztam ezzel a kijelentéssel, 'míg bele nem futottam most a leendő seiyuu-gárdába...

Izééé... SZAL MI VAN? Mindenkinek más lesz a hangja? Gutts Nobutoshi Canna nélkül olyan, mint *insert random izmosabb hasonlat here*. Az meg már csak hab a tortán, hogy egy teljesen kezdőt választottak ki neki... :/

Ahemm! Ja, és Griffith Takahiro "Kira" Sakurai. Akarom én ezt? o.O

blackronin

Quote from: Junchi on 2011-10-14, 14:40:06
Quote from: blackronin on 2011-09-22, 21:05:20
Érdekessége az lesz, hogy a főbb szinkronhangokat is megismerhetjük belőle.

Egészen eddig nem is foglalkoztam ezzel a kijelentéssel, 'míg bele nem futottam most a leendő seiyuu-gárdába...

Izééé... SZAL MI VAN? Mindenkinek más lesz a hangja? Gutts Nobutoshi Canna nélkül olyan, mint *insert random izmosabb hasonlat here*. Az meg már csak hab a tortán, hogy egy teljesen kezdőt választottak ki neki... :/

Ahemm! Ja, és Griffith Takahiro "Kira" Sakurai. Akarom én ezt? o.O
Hát elég kínos az biztos...
De gondolj csak bele!
Hosszú távra kell tervezni.
40 évesnél idősebb szinkronszínészek már nem férnek bele a tervbe.
Megöregednek és meghalnak mire véget ér a Berserk anime...  :P (lásd a manga tempóját)

Junchi

Quote from: blackronin on 2011-10-14, 14:44:16
Hosszú távra kell tervezni.
40 évesnél idősebb szinkronszínészek már nem férnek bele a tervbe.
Megöregednek és meghalnak mire véget ér a Berserk anime...  :P (lásd a manga tempóját)

Mondasz valamit. :D

Prof. William

Mivel animefanságom hajnalán szentségtörő módon még azt hittem hogy a "japán hang milyen gáz már" ezért angolul néztem végig Berserket szóval legalább engem nem fog sokk érni majd januárban.

blackronin

Berserk hírözön:
Megvan a megjelenési dátum és az első poszter


Liquid Snake

Quote from: blackronin on 2011-11-03, 10:24:13
movie

Ugye nem az anime szériából lesz összeállítva a Movie?

blackronin

Quote from: Liquid Snake on 2011-11-03, 14:26:58
Quote from: blackronin on 2011-11-03, 10:24:13
movie

Ugye nem az anime szériából lesz összeállítva a Movie?
Nem.
A mangát fogja követni 100 %-ban.

Karez

#164
Éééés itt a 2. előzetes is (hallhatók az új szinkronhangok!)

Berserk: Golden Age I - Egg of the Supreme King trailer 2

Nem lesz ez rossz!  :cool:
Az új seriyuu-k még nagyon furcsák, de velük sem lesz gond. Igaz a nagy részük újoncok. Kivéve Griffith-t szinkronizáló  Takahiro Sakurai, aki állandóan ilyen emós és nyálas anime karaktereket kap meg. (Bleach - Kira, Code Geass - Suzaku, Final Fantasy VII - Cloud)
Ezen része szvsz rossz döntés volt. Morikawa FTW! Nála jobb főgenyó és karakter hangot nem lehet egyszerűen helyetesíteni! Merem remélni hogy ez csak az első movie-ra lesz igaz, és a 2. 3. és a későbbi OVA-ra már Morikawa tér vissza mint Griffith.

Szerk:
jah hogy már volt szó a seriyuu váltásról. Akkor most én itten jól kiüvöltöttem magamat. :D

kada

Quote from: blackronin on 2011-07-15, 11:31:23
3 movie keretében mutatják be a Golden Age időszakot (remélhetőleg mind a 3 movie be lesz mutatva 2012-ben), a Black Swordman arc-ig.
Ezután Ova-k formájában mutatják be a manga további eseményeit, történeteit.
Tudni lehet hogy meddig?

Hmm... szép lassan újra kéne olvasni a mangát a nemtudomhonnan, amikor beszélsz róla fogalmam sincs mostanság hogy mi van ^^"

blackronin

#166
Quote from: Karez on 2011-11-04, 07:26:37
Éééés itt a 2. előzetes is (hallhatók az új szinkronhangok!)

Berserk: Golden Age I - Egg of the Supreme King trailer 2

Nem lesz ez rossz!  :cool:
Az új seriyuu-k még nagyon furcsák, de velük sem lesz gond. Igaz a nagy részük újoncok. Kivéve Griffith-t szinkronizáló  Takahiro Sakurai, aki állandóan ilyen emós és nyálas anime karaktereket kap meg. (Bleach - Kira, Code Geass - Suzaku, Final Fantasy VII - Cloud)
Ezen része szvsz rossz döntés volt. Morikawa FTW! Nála jobb főgenyó és karakter hangot nem lehet egyszerűen helyetesíteni! Merem remélni hogy ez csak az első movie-ra lesz igaz, és a 2. 3. és a későbbi OVA-ra már Morikawa tér vissza mint Griffith.

Szerk:
jah hogy már volt szó a seriyuu váltásról. Akkor most én itten jól kiüvöltöttem magamat. :D
Nem akarok negatív lenni, de meghökkentem a trailer-en!
Egyszerűen túl sok lesz a CGI...
Hihetetlen hogy csak sima jeleneteknél is, ahol mondjuk csak Guts lép előre párat, az is CGI-vel van megcsinálva.
És tetejében nem is néz ki annyira jól... sőt bizonyos részek RONDÁK.
Valamint szó szerint kiábrándító a különbség a rajzolt és a CGI-s részek között.
Azt hittem, hogy a csatáknál lesz csak ez, nem pedig az egész movie lesz teletömködve CGI-vel!

A sok CGI miatt azt éreztem, hogy egy viszonylag jól kinéző Berserk játékot nézek PS3-on...
Nem pedig egy movie-t.

A hangok rendben lesznek, gondoltam hogy sok fiatal hangot fognak használni.

Nagyon csalódott vagyok az eredményt látva.
NAGYON NAGYON NAGYON remélem, hogy amikor kijön és megnézem, akkor sokkal jobban fog kinézni, mert ez így egyelőre elszomorító.

Junchi

Quote from: blackronin on 2011-11-04, 13:22:39
Nagyon csalódott vagyok.

Én nem. :D

Alapból nem voltak elvárásaim és ez a trailer most meg is erősítette bennem, hogy max az első múvit fogom megnézni for fun/lulz, aztán a többi valsz hanyagolva lesz, a Golden Age utáni részek meg alapból hidegen hagynak.

Takahiro Sakurai meg egyszerűen nem jó Griffith-nek. Még Gutts seiyuu-jára azt mondom, oké, Casca se rossz, de mr. fangrill favorite nem fog működni mint Griffith. (Vagy csak túl negatív vagyok, dunno...)

kada

Elvárások lenyomva a pincébe, majd első rész után meglássuk mi lett.

NLZ

Hú, nagyon kamera rángatós akció közben.
[reserved]

Prof. William

Biztos Mr. Bay-t is felkérték rendezőnek. :)

blackronin

Információk jönnek:
QuoteSo they announced about an hour ago on Twitter that the 2nd and 3rd movies would also be released in 2012.
They also announced the titles.

『ベルセルク 黄金時代篇Ⅱ ドルドレイ攻略』
Berserk Golden Age II Doldray Siege (Or you could say "capture of" or "attack on" etc...)
『ベルセルク 黄金時代篇Ⅲ 降臨』
Berserk Golden Age III Advent (Or "descent" or anything of the like.)

Couple other summary things are here:
http://www.berserkfilm.com/news/?p=258

It also says that part 1 will be 80 minutes, part 2 will be 100 minutes and part 3 will be 110 minutes.

Az első rész 80 perc és kész?  :eek:
Ez most komoly?
Úgy tűnik sajnos...

De annak örülök, hogy hivatalosan megerősítették, hogy a másik 2 film is 2012-ben jön.
Így valamivel elviselhetőbb a dolog.

szpeter

Quote from: Acchan on 2011-01-01, 23:52:20
Így a 25. rész endingje után csak bámulok ki a fejemből. Egyelőre keresem a megfelelő szavakat, mert egyre csak kavarognak az érzések bennem. Jó volt.
Ugyanígy voltam én is. Ja hoppá,én még csak tegnapra pörgettem végig ezt a rövid kis animét. Hogy miért csak most,én sem tudom.De ahogy a " á, főszereplő,úgyse hal meg.." mormolásom átment  "... b*sszák meg" -be az utolsó részben, kissé nevetséges lehetett. :D Azt hiszem én is át kell hogy térjek a mangára,már csak azért is hogy megtudjam,hogy élte túl Guts ezt a reménytelen helyzetet.
Remek kis anime volt,habár a zárás lesokkolt.Kicsit gyors volt a váltás a viszonylag emberi világból a túlvilági őrületbe.
Van egyébként olyan anime-n kívüli special,movie amit érdemes még megnézni?

Zen

Quote from: szpeter on 2011-11-27, 16:05:11
Van egyébként olyan anime-n kívüli special,movie amit érdemes még megnézni?
http://www.youtube.com/watch?v=2_jVHUybFYE  :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

szpeter

 :lol: sírok...  :rotfl: Az angol szinkronizálók elvetemültek :"D

szpeter

#175
Azt tudtuk hogy a Berserknek van magyarul megjelent kötete? :eek:  Én csak most akadtam rá : Emitt. Az ár is  korrekt,általában 2500-ba rúg egy könyv. Szerintem erre beruházok,vagy megkérek valakit hogy lepjen meg ezzel karácsonykor :D
Ami a netes olvasást illeti,eddig csak a Prototype-ot olvastam el,kicsit emlékeztetett az első anime részre,főleg amikor telibe kapta a műkezébe rejtett ágyúval a szörnyet.
szerk: A rendes manga első fejezete meg a tényleges táptalaja az anime első részének..leszámítva a tündért meg ezt-azt.Meg amazt meg amazt. Nnna,olvasom tovább.

blackronin

#176
3 kisfilm a Berserk-el kapcsolatosan...
Egészen pontosan Gutts, Griffith és Caska hangja beszél pár dologról, ami alatt pár jelenet is látható.
Szerintem érdemes megnézni. Jó megismerni azokat, akikkel együtt fogunk megöregedni, ha végig szeretnéd nézni a Berserk sorozatot!  :D

Gutts:
http://www.youtube.com/watch?v=MwqJ5s3MdEY&feature=player_embedded
Griffith:
http://www.youtube.com/watch?v=g8KM9y89OfY&feature=player_embedded
Caska:
http://www.youtube.com/watch?v=U2FRIpn3Nqk&feature=player_embedded

edit: bevallom így utólag egy kicsit rossz, hogy megnéztem...  ^^"
Mivel hogy láttam hogy milyen "nyugisan" teszik a dolgukat a szinkronszínészek, így NAGYON bizarr és fura lesz elképzelni majd azt, hogy mondjuk miként adják elő pl. [spoiler]az Eclipse jelenetet...  :zomg:
Éppen azt esetleg, hogy God-Hand Griffith dugja Caska-t.  :wtf:
Meg tépik szét közben az embereket...  ^^"[/spoiler]
Mennek a képsorok, ők meg csak nyugisan olvassák fel a szöveget...  :lol:

Junchi

Te jóságos ég, what the fuck did i just hear...? o___O

Sakurai Takahiro egyszerűen rossz Griffith-nek. Az a hangja, ami ált. működik a random pretty-boyoknál, már baromira nem lesz hatékony egy ilyen komplex karakternél, mint Griffith.

Gutts még egész tűrhető volt, szal nála pont rosszabbra számítottam, viszont a belinkelt Griffith-es jelenet gáz, de úgy egészben. Az a zene (Gutts theme asszem) régebbről nekem nagyon hiányzott, meg az egész sokkalta súlyosabb és maradandóbb volt a régiben, mint itt. Jó, nem azt mondom persze, hogy mindent importáljanak ki kötelező jelleggel a régiből, hisz eleve másik stúdió/rendező/stb, de ez így valahogy nagyon... savanyú. Ez egyébként az egyik kedvenc jelenetem az egész animéből - akkora impact a későbbiekre nézve, mint a HÁZ, de... mindegy, nem rantolok fölöslegesen, megvárom, mi sül ki belőle, max az elvárásaimat még lejjebb viszem (nulláról mondjuk mínusz hétmillióra...).

blackronin

2 hét és jön az első berserk movie.
Juhé.
Addig is egy kis "csillapító" adag 6 percben:
http://www.youtube.com/watch?v=HNZNCd62XLc&feature=player_embedded#!

Egy dolgot azonban le kell szögeznem már így előre is:
Számomra egyelőre NAGYON kérdéses, hogy jó irányba mentek el a készítők.
Mert ugye néhány szinkronhanggal is gond van, lásd. Junchi hozzászólását, vagyis lehetnének jobbak is. Másrészről, az animáció és az art minősége is NAGYON ingadozó. Néhol nagyon ott van, már szinte 100%-ban manga színvonalú, míg más esetekben a béka segge alatt van, főleg a harcos-háborús CGI részek. Mintha egy középszerű PS3-as Berserk videojáték adaptációból lennének kiszedve... néhányat kifejezetten rondának tartok!
A zene rendben van, vannak bőven szép muzsikák is.

Szóval még egyelőre aggódok, hogy mi lesz ebből.

Junchi

Griffith lova... xDDDDD (Jóóóságos ééég... >__>)