Main Menu

Berserk (!spoilerek!)

Started by tomipark, 2006-01-12, 00:13:06

Previous topic - Next topic

chilip

#180
Quote from: Junchi on 2012-01-03, 20:57:58

Gutts még egész tűrhető volt, szal nála pont rosszabbra számítottam, viszont a belinkelt Griffith-es jelenet gáz, de úgy egészben.

nekem pont fordítva, gutts volt fura és griffith meg elment o_O

Quote from: blackronin on 2012-01-26, 11:05:52

Addig is egy kis "csillapító" adag 6 percben:
http://www.youtube.com/watch?v=HNZNCd62XLc&feature=player_embedded#!

so much ugly CG  ^^" :falba: mind1, most majd így elvárások nélkül nézhetem meg :D hátha kellemeset csalódom

chilip

#181
első 10 perc

ed.: hát nekem a harc nem teccik :( a CGI, olyan mű az egész, de amikor nincs CGI akkor meg marha szép

Liquid Snake

Én már pusztán annak is örülök, hogy megcsinálják a manga alapján a történetet. A CGI néhol jó, azonban sok helyen elég furcsán néz ki, de engem inkább ez a darabos mozgás zavart mindig minden CGI jelenetben... Egyébként meg az anime része tényleg gyönyőrű. Én úgy vagyok vele, hogy ez most ilyen lett, majd megszokom. Elrontani meg úgy sem fogják annyira szvsz.

kada

Quote from: Liquid Snake on 2012-02-04, 01:23:36
Elrontani meg úgy sem fogják annyira szvsz.
Nincs itt semmi látnivaló, kérem haladjanak tovább, nem szólt el senki semmit.

Karez

Quote from: chilip on 2012-02-04, 00:24:54
első 10 perc

ed.: hát nekem a harc nem teccik :( a CGI, olyan mű az egész, de amikor nincs CGI akkor meg marha szép

De az Opening-je egész kellemes.
Nagyon sok jövőbeli jelenet, és esemény már észre lehet venni. És nem néznek ki olyan rosszul azért.

blackronin

Quote from: chilip on 2012-02-04, 00:24:54
első 10 perc

ed.: hát nekem a harc nem teccik :( a CGI, olyan mű az egész, de amikor nincs CGI akkor meg marha szép
Ugyanez.
CGI nagyon zavaró, az elmegy kategória legalsó határát súrolja.
A többi rész nagyon ütős, a zene jó, az OP jó.

Én abban reménykedek, hogy ha hozza az elvárásokat a film, akkor talán több pénzből gazdálkodhatnak a készítők és lecserélhetik a CGI-s részeket rajzoltra...
De hát persze csak magamat hülyítem ezzel, mert úgyse csinálják meg.  ^^"

Junchi

Quote from: chilip on 2012-02-04, 00:24:54
CGI, olyan mű az egész, de amikor nincs CGI akkor meg marha szép

/Agree

Amúgy nem tudom az úgy megvan e nekik, hogy a Berserk nem csak a harcokról és a kaszabolásról szól... Számomra mindig is a Guts-Griffith szál jelentette a cucc igazi erejét, illetőleg Guts karakterfejlődése. A harc, a gore, meg a satöbbi csak a körítés. Ha az említett kettő csak felszínesen kerül bele ebbe a múviba, már helyből nem érdekel. Szal szép dolog a látványorgia, de azért jó lenne, ha nem csak erről szólna az egész.

Acchan

Az op tetszetős, nekem jobban bejön, mint a sorozaté. A CGI viszont ronda.  ^^"

Junchi

Quote from: Acchan on 2012-02-05, 15:32:59
Az op tetszetős, nekem jobban bejön, mint a sorozaté. A CGI viszont ronda.  ^^"

Azt az OP-t mondjuk nem nehéz felülmúlni. :D (Még a neve is "Tell me why".)

blackronin

#189
Quote from: Acchan on 2012-02-05, 15:32:59
Az op tetszetős, nekem jobban bejön, mint a sorozaté. A CGI viszont ronda.  ^^"
Érdekes széljegyzet ehez a dologhoz:
Ugye én is és mások is a CGI minőségét róják fel a legnagyobb hibának.
És sokan nem is értik, hogy miért ilyen gyenge.
Anno Miura is azért nem adott engedélyt egy új anime készítésére, mert "nem érte el az ő minőségi mércéjét".
Erre a mostani új manga fejezetnél megemlíti, hogy reméli hogy tetszeni fog az új anime sorozat, mert neki bejön és a minőség is rendben van.
Szóval most már nem panaszkodunk, Miura?  :_piszka:
Vagy talán rájött, hogy ideje lenne egy kicsit visszavenni az arcból, mert lassan a végén senkit nem fog érdekelni a sorozata?

edit: hát a következőn fetrengtem...
Ugye pont most említettem meg, hogy érdekes módon Miura-nak hirtelen már bejön az új anime, pedig eddig soha nem volt elégedett, hiszen senki nem tudta teljesíteni a "minőségi elvárásait".
Most olvastam arról, hogy a C4 stúdió, ami az új anime-ét csinálja, csak úgy kapott lehetőséget erre, hogy a mostani filmek elkészítése előtt Miura-nak megcsináltak egy próbafilmet (valószínűleg ennek a verziónak a kiszivárogtatott képeit láttuk 2008-ban és 2009-ben, s ugye ebbe szerepelt a Post-Eclipse Guts és Caska, meg Puck) és azt levetítették neki... És csak ezután döntött úgy, hogy akkor mehet.
Eszem megáll!
Miura-nak meg kellett csinálni egy rövid bemutatót, ami igen komoly összegekbe került, hogy elnyerjék a kegyeit.  :he:
Mit meg nem enged magának ez az ember...  ^^"

Karez

Hopp! Máris DVD/Blu-ray megjelenés!

2012 Május 23.

Nem viccelnek, tényleg leadják idén mindhárom filmet, és elég hamar megjelennek a cenzúramentes dvd verziók is.  :cool:

blackronin

Köszi a hírt, Karez!
Már én is be akartam írni.

chilip

#192
Berserk Golden Age Arc II: The Battle for Doldrey Trailer 720p

CGI az naggyon szar  :zomg: játékokban 1000x szebbet csinálnak manapság, mé nem lehet onnan venni akkor már.... zene viszont mmm~m :Kiraly:

ed.: meg is van  :Kiraly: már kijött az első részben

kada


blackronin

Trailer: a CGI nagyon gyenge és röhejes, de ez már sajnos nem fog változni a harmadik filmre se, hiszen egyszerre forgatták le őket. Leghamarabb minőségibb CGI-t a 3 mozifilm után láthatunk csak...
Remélem, hogy a rajongók szórják majd a visszajelzéseket, hogy a CGI-t elcseszték és csináljanak jobbat vagy felejtsék el teljesen.

A többi dolog egyébként rendben van.

blackronin

#195
Pár napja kijött Japánban az első movie dvd-n és blu-ray-n.
Az evil-genius honlapján már megnézték, szerintük nagyon király lett.

Kép a lemezről



Kiemelték, hogy a CGI terén elég rosszra számítottak, de a végeredmény nem lett annyira vészes, de ehhez kellett a HD minőség is.
Rengeteg sima rajzolt jelenet is van, aminek a színvonalát a mangához hasonlítják.
És a cenzúra lényegében nincs is a végső változaton, egyes helyeken még durvábbnak is tartották, mint a mangát!  :eek:

Isley

A borító jól néz ki, a csapat véleménye bizalomgerjesztő. Alig várom, hogy láthassam. :)

Köszi az infót, Blackronin! ;)

kada

Na, számítottam rád, reggel a torrenthalászat közben szembejött egy raw, kiváncsi voltam tényleg lehetséges-e egyáltalán hogy az, vagy trollkodás, valami 20 giga  ^^"

Karez

Jaja van már RAW az első Berserk movie-ból, de nekem is szembeötlött hogy 20 gigás lenne a cucc?  :zomg:
Egy átlag full HD-s film jó ha 10 gigát nyom, 20 gigát maximum a teljes BD lemez tartalom szokott lenni, ez pedig elvileg mkv konténerben van.

kada

Lehet hogy csak simán rosszul hozták össze.

Fazék

ebben a topic-ban feltétlenül szóljatok, ha van belőle normális angol feliratos HD változat, mert csak erre van beállítva az értesítés, thx :D

kada

Quote from: Fazék on 2012-05-26, 16:39:12
ebben a topic-ban feltétlenül szóljatok, ha van belőle normális angol feliratos HD változat, mert csak erre van beállítva az értesítés, thx :D
Bocsi, ez még nem az.

Nem bírtam kivárni, leszedtem a 2GB verziót.
[Mutt]V2, mert a V1nek nincs hangja.

A grafika...
Van ahol gyönyörű, van ahol kissé zavaró?

A tartalom...
A rész egy szőke srác halálának éjszakájáig tart.
Ami más:
Néhány harc és egyéb skippelve.
Casca
Szerintem jól eltalálták. Ő lemegy Zodhoz, ahol nincs kar bukás a csata közben (de azért szépen vagdalják). Egy extra kis mozzanat az epizód végén mint reakció, nagyon jól jött oda.
Szerencsére az az idegesítő comic-relief ellenség kimaradt. Vajon akkor a 100-as jelenet is kimarad? És a payback?
Pipin meg se szólalt asszem.  ::)

Junchi

Quote from: kada on 2012-05-29, 05:00:05
Pipin meg se szólalt asszem.  ::)

Hát, ő az eredeti sorozatban sem beszélt valami sokat. :) (Konkrétan egy olyan jelenet ugrik be, amikor megszólalt, ott valahol a vége felé, mikor a király emberei rajtuk ütnek.)

Btw most már én is nagyon kíváncsi vagyok erre a múvira, főleg úgy, hogy megbízható emberek mondták nekem, hogy egész jó. o.O

chilip

4chanon dühöngenek a quality CGI miatt és pár kép alapján tényleg van pár érdekes jelenet  ::) de azért megnézem :) üsse kő majd elválik milyen

kada

Quote from: Junchi on 2012-05-29, 13:04:40
Quote from: kada on 2012-05-29, 05:00:05
Pipin meg se szólalt asszem.  ::)
Hát, ő az eredeti sorozatban sem beszélt valami sokat. :) (Konkrétan egy olyan jelenet ugrik be, amikor megszólalt, ott valahol a vége felé, mikor a király emberei rajtuk ütnek.)
Pipin szerintem legalább háromszor szólalt meg, az első 10 epizódra is jutott ezekből, de full kimaradt maga a jelenet is (amikor bemutatkozik és bort ad Gutsnak), meg egyszer mintha ott lett volna, csak kihagyták volna. Postoláskor még tudtam, de az régen volt, elötte se aludtam sokat, utánna se.  ^^"

Quote from: chilip on 2012-05-29, 13:21:23
4chanon dühöngenek a quality CGI miatt és pár kép alapján tényleg van pár érdekes jelenet  ::) de azért megnézem :) üsse kő majd elválik milyen
A screenshottal visszaadható problémák egy dolog (hercegkisasszony arca egy részen pl számomra nem tetszett), viszont van mellé amikor az animáció ténylegesen zavarta a szemem. De mire végre lejött (fél napon át volt 1 seeder, 98%ig eljutottam amikor lett 2, két perc múlva volt 250 seeder beleérve engem is) hajnalban néztem meg, lehet ha kezembe veszek egy rubik kockát hogy megnézzem, attól is kifolyik.  ::)

kada

#205
Quote from: Fazék on 2012-05-26, 16:39:12
ebben a topic-ban feltétlenül szóljatok, ha van belőle normális angol feliratos HD változat, mert csak erre van beállítva az értesítés, thx :D

Quote[Commie] Berserk - Golden Age Chapter I - Egg of the High King [BD 1080p AAC] [5E90C760].mkv
Megfelelő?
Fele akkora mint a nyers amit néztem, asszem leszedem mialatt alszom rá.
(note to self: Mars aludni!)

edit: nekem megfelel, ahol beletekertem kép is, szöveg is jó.

Fazék

thx csak jusson eszembe gépközelben is hogy elindítsam a letöltést :)

blackronin

kada:
Köszönöm, hogy megosztottad a feliratos verziót!  :smile:

chilip

#208
elkezdtem nézni, és az első dolog amin fennakadtam az igénytelen CGI madarak....

ed.: a harc nem volt annyira gány mint emlékeztem

ed.2.: hmmm annyira nem rossz ez, sőt.

ed.3.: nekem tetszett, jó volt. volt pár ótvar CGI de összességében teljesen rendben volt

Karez