Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Zelda

Noragami
Istenem, mi volt ez a befejezés?!!!  :falba:

LuckyDingo

Quote from: Zelda on 2014-03-23, 18:56:13
Noragami
Istenem, mi volt ez a befejezés?!!!  :falba:
Hát jó az biztos nem, igazából ez a második anime most, amit nézek, eltér a mangától és gagyi a befejezése. A másik az Inrari konkon koi Iroha volt, ami kevésbé tért el, viszont úgy lett vége, hogy semmire nem jutottak a fő story szállal, ami elvileg a főszereplő szerelmi bénázását követné.. xD

Na mindegy, arra jó volt az anime, hogy olvassam a mangáját mindkettőnek. Meg az openingjeik is jók, szóval csak nyertem velük. :D

Zelda

Igen, mind a kettőt eltolták... De a Noragami-ért jobban haragszom. Az ilyen alkalmakkor érzem azt, hogy inkább ne nyúltak volna hozzá az anyaghoz, vártak volna, míg még népszerűbb lesz a manga, több chapter jön ki... Ennek így semmi értelme. Tudom, nem lehet mindent teljesíteni, diktál a nézettség, a pénz, a befektetett idő és munkaerő meg minden... De nem szeretem, mikor egy nagy csalódást kapok végeredményként.
[spoiler]Teljesen nyugodtan lezárhatták volna a manga alapján a Bishamon harccal.[/spoiler]
Még úgy is, ha utána esetleg nem kap folytatást. Sőt, pontosan emiatt kellett volna úgy.

SaiyaGin

Uchuu Kyoudai 99.:
Véget ért a sorozat, úgyhogy most már azok is  elkezdhetik, akik egyszerre több részt szeretnek megnézni.

[spoiler]Mikor jön a folytatás?[/spoiler]

-OJ-


SaiyaGin


Megmurdel


kikuchiyo

Már régen nem nézem a Wizard Barristerst, híradások szerint ugyanolyan zavaros fos lett belőle, mint a Galilei Donnából, viszont a legutóbbi részre még az animáció is kissé khm... érdekes lett :D
Failure is the default option

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2014-03-26, 22:56:25
Már régen nem nézem a Wizard Barristerst, híradások szerint ugyanolyan zavaros fos lett belőle, mint a Galilei Donnából, viszont a legutóbbi részre még az animáció is kissé khm... érdekes lett :D

:lol:

Cobra

Ez nekem annyira nem tűnt fel, cserébe erősen cenzúrázott volt a rész. A történettel szerintem nincsen nagyon baj, GD-nál sokkal jobb.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

LuckyDingo

KlK end.. megérte várnom hajnalig.. xD Teli volt bullshittel az egész, de ebben az animében ez rohadtul nem érdekelt.. 10/10 XD
A végén meg a [spoiler]rövid hajú Satsuki... just too damn cute [/spoiler]

Megmurdel

Quote from: LuckyDingo on 2014-03-28, 04:46:02
KlK end.. megérte várnom hajnalig.. xD Teli volt bullshittel az egész, de ebben az animében ez rohadtul nem érdekelt.. 10/10 XD
A végén meg a [spoiler]rövid hajú Satsuki... just too damn cute [/spoiler]
:tezsvir:
emlékszek, volt idő amikor MAL-on lehetett 10-nél több pontot adni és itt meg is tenném xD

Isley

Kill la Kill 24

Tökéletes lezárása volt a sorozatnak. Ilyenre számítottam. Ragyo a végén már mindent megpróbált, mindent megmutatott, így a végső harc nem is lehetett volna ennél már keményebb.

[spoiler]Mondjuk annak örültem volna, ha a végén nem egyedül Ryuuko küzd meg Ragyoval, hanem Satsuki is. De ezzel együtt is az elejétől a végéig élvezhető rész volt.[/spoiler]

Szépen lezárták a legfontosabb szálakat. Hibátlan zárás! Értékelés: 10/10

danika230

Kill la Kill end
röviden tömören 10/10

blackronin

#8594
Kill la Kill 24. rész, zárás:
Élvezetes rész volt, amely jól lezárta ezt a remek sorozatot.
Azonban sajnos egy picivel több kellett volna a tökéletes összahatáshoz.
Ugyanis minden annyira úgy ment le, ahogy számítottam, hogy az már zavart egy kicsit.
Azt kaptam, amit vártam.
Pont ez volt a gond bizonyos szempontból.
Akartam volna valami olyasmit is, amire nem gondoltam. Amivel meglepnek még itt a végére.
A sorozatot azért imádtam, mert legtöbbször voltak olyan twist-ek, amikre nem számítottam és ez hozta el az OPIC érzést.

Az utolsó rész csak egy "király volt" véleményt tudott kicsikarni belőlem és kész.
Nem jött a várt OPIC élmény.
Több őrültség kellett volna még a végére.
Nagyobbat kellett volna álmodni még egyszer utoljára.

Az egész sorozat ennek ellenére OPIC számomra, simán megérdemel egy 9,5/10-et.
10/10-et lenne, ha az utolsó rész merészebb zárással jött volna.
Most hirtelen a Jojo-t tudnám felhozni remek ellenpéldaként, ami képes volt meglepni a végén is.
Ezt hiányoltam itt, ezért nem lett tökéletes a végeredmény.

A 10/10-et pedig félrerakom (remélhetőleg indokoltan) így már a Tengen Toppa Guren Langan-ra.  :P
Elvégre azt fogom majd elkezdeni jövő héten.

Junchi

A KlK bár az elmúlt évek tényleg egyik legjobb animéje volt, de én fix, hogy nem fogok rá 7/10-nél többet adni. (Az utolsó részt még nem láttam.)

IMHO a TTGL beletapossa a sárba és még rá is rottyant egyet for fun.

chilip

Quote from: Junchi on 2014-03-28, 16:32:55
IMHO a TTGL beletapossa a sárba és még rá is rottyant egyet for fun.

+1

és emelett én egyszernézős kategóriába sorolnám a KlK-t, és egy erős átlagost kap tőlem :P

NLZ

[reserved]

Junchi

No, utolsó rész megnézve.

Tartom, amit fentebb írtam - ha a TTGL egy erős 9-es, akkor a KlK egy gyenge 7-es.

blackronin

#8599
Quote from: Junchi on 2014-03-28, 17:10:42
No, utolsó rész megnézve.

Tartom, amit fentebb írtam - ha a TTGL egy erős 9-es, akkor a KlK egy gyenge 7-es.
Mi nálad akkor a 10-es?  ^^"

Junchi

#8600
Nyu, akkor hosszabban is:

Az elmúlt 2 év animés felhozatalából összesen négy olyan szezonos cuccot tudnék mondani, amit sikerült 6/10-nél magasabbra értékelnem: Sakamichi no Apollon, Kuroko S1, Uchouten Kazoku és a Kill la Kill. Kétségtelen, hogy az utóbbi évek egyik legszemrevalóbb iparos munkája, ami úgy nagyjából végig le tudott kötni, ilyen-olyan módon. DE, hogy mesterművel van-e dolgunk, arra egy határozott LOLNO a válaszom.

Az első pár epizódot még kimondottan szerettem. Érződött rajta, kik is állnak mögötte, kikapcsolhatta közben az ember az agyát, mert elszórakoztatták a képernyőn zajló események. Weirdo, de kedvelhető karakterek, over the top érzés, kiváló animáció és egy roppant gagyi, mégis (a maga módján) sármos sztori, hogy azért mégse fulladjon non-stop randomkodásba az egész. Működött a dolog? Működött.

Aztán, ahogy haladtunk előrébb, egyre inkább azt vettem észre, hogy bár még mindig szórakoztat, közben igyekszik aljas módon hülyére venni a nézőket. Átment az egész repetitívbe. Nem is! REPETITÍVBE. Áh, így máris jobb! Kaptuk folyamatosan az arcunkba a sorozatos mellébeszéléseket az alibi-sztorit illetően, amit sokszor két szóban is össze lehetett volna nyugodtan foglalni, csak hát valamivel ki kellett tölteni a lefoglalt slot műsoridejét. Megkaptuk a "battle of the week" baromságot, 452. alkalommal is láthattuk ugyanazt az over the top szlogen alatt futó átváltozást/harcot/akármit, 3588-adszorra is tanúi lehettünk a pofánkba nyomott fanservice-parádénak, és kábé ∞+1. alkalommal is tálcán kínálták ugyanazokat a fárasztó poénokat (Mikisugi pucérkodás, Mako és családja parádéznak, a "jajdevicces" reakció-fejek és a satöbbi).

Ugyanez vonatkozik a harcokra, a story-tellingre, meg úgy mindenre. Szó szerint!

A karakterek közben vagy átmentek full érdektelenbe (Ryuukót az elején nagyon bírtam, de aztán lesüllyedt középkategóriás MC-be), vagy ugyanazt a maszlagot erőltették rájuk immár számolnisemmerem hányadik alkalommal. Egyedül Satsuki az, akit tényleg egyre jobban meg lehetett kedvelni a sorozat folyamán, mert volt benne élet. A többiek egydimenziós papírfigurák voltak, semmi több.

Hogy mindezek ellenére a sorozat szórakoztató volt? Naná! Élvezetes? Hogyne! De... ennyi. És legyen akármennyire is kritikus az ember, az élvezhetőség department változatlanul a legfontosabb.

>Blackronin

Ott a listám linkje az avatarom alatt, csekkold.

blackronin

#8601
Quote from: Junchi on 2014-03-28, 17:41:06

>Blackronin

Ott a listám linkje az avatarom alatt, csekkold.
off:
Megnéztem a listát, semmi olyat nem találtam a legjobbak között amit megnéznék (egyeseket már láttam, míg másokba belenéztem, de nem érdekeltek).
off vége


Nekem jövő héttől a Jojo Part 3. lesz a kötelező nézés, mást egyelőre nem találtam még a tavaszi szezonból.
Bár a TTGL-al elleszek egy darabig.

LuckyDingo

Jah a TTGL sokkal jobb, volt, mint a KlK. Összeszedettebb, kevésbé bullshit, hasonló hanglattal. Az nálam 11-es ;) Attól függetlenül én nem vártam ennél semmi "OPIC"-abbat, mondhatni épp elég beteg lett a vége ahhoz, hogy értékelni tudjam :D

gerey

Quote from: Megmurdel on 2014-03-28, 08:04:51
Quote from: LuckyDingo on 2014-03-28, 04:46:02
KlK end.. megérte várnom hajnalig.. xD Teli volt bullshittel az egész, de ebben az animében ez rohadtul nem érdekelt.. 10/10 XD
A végén meg a [spoiler]rövid hajú Satsuki... just too damn cute [/spoiler]
:tezsvir:
emlékszek, volt idő amikor MAL-on lehetett 10-nél több pontot adni és itt meg is tenném xD
:tezsvir: Nem egy TTGL, de imádtam végig, több ilyen kéne...
10/10

LuckyDingo

Golden TIme - bárcsak abbahagytam volna 2 résszel a vége előtt. Na mindegy nem volt rossz, de nem tetszett a vége.

SaiyaGin

#8605
Quote from: Junchi on 2014-03-28, 17:41:06
Kétségtelen, hogy az utóbbi évek egyik legszemrevalóbb iparos munkája, ami úgy nagyjából végig le tudott kötni, ilyen-olyan módon. DE, hogy mesterművel van-e dolgunk, arra egy határozott LOLNO a válaszom.

Az első pár epizódot még kimondottan szerettem. Érződött rajta, kik is állnak mögötte, kikapcsolhatta közben az ember az agyát, mert elszórakoztatták a képernyőn zajló események. Weirdo, de kedvelhető karakterek, over the top érzés, kiváló animáció és egy roppant gagyi, mégis (a maga módján) sármos sztori, hogy azért mégse fulladjon non-stop randomkodásba az egész. Működött a dolog? Működött.

Aztán, ahogy haladtunk előrébb, egyre inkább azt vettem észre, hogy bár még mindig szórakoztat, közben igyekszik aljas módon hülyére venni a nézőket. Átment az egész repetitívbe. Nem is! REPETITÍVBE. Áh, így máris jobb! Kaptuk folyamatosan az arcunkba a sorozatos mellébeszéléseket az alibi-sztorit illetően, amit sokszor két szóban is össze lehetett volna nyugodtan foglalni, csak hát valamivel ki kellett tölteni a lefoglalt slot műsoridejét. Megkaptuk a "battle of the week" baromságot, 452. alkalommal is láthattuk ugyanazt az over the top szlogen alatt futó átváltozást/harcot/akármit, 3588-adszorra is tanúi lehettünk a pofánkba nyomott fanservice-parádénak, és kábé ∞+1. alkalommal is tálcán kínálták ugyanazokat a fárasztó poénokat (Mikisugi pucérkodás, Mako és családja parádéznak, a "jajdevicces" reakció-fejek és a satöbbi).

Ugyanez vonatkozik a harcokra, a story-tellingre, meg úgy mindenre. Szó szerint!

A karakterek közben vagy átmentek full érdektelenbe (Ryuukót az elején nagyon bírtam, de aztán lesüllyedt középkategóriás MC-be), vagy ugyanazt a maszlagot erőltették rájuk immár számolnisemmerem hányadik alkalommal. Egyedül Satsuki az, akit tényleg egyre jobban meg lehetett kedvelni a sorozat folyamán, mert volt benne élet. A többiek egydimenziós papírfigurák voltak, semmi több.

Hogy mindezek ellenére a sorozat szórakoztató volt? Naná! Élvezetes? Hogyne! De... ennyi. És legyen akármennyire is kritikus az ember, az élvezhetőség department változatlanul a legfontosabb.


Hogy a fenében tudtad ilyen pontosan megfogalmazni a véleményemet? :D



Most, hogy ennyit emlegetitek, kedvem támadt ahhoz, hogy újra megnézzem a TTGL-t.

blackronin

#8606
A KLK-hez még:
Az biztos, hogy ha én valamilyen sorozatot élvezek az elejétől a végéig, akkor nálam az SOHA nem kaphat 8 pontnál kevesebbet.
Nekem a 6 vagy 7 pont körüli értékelések olyan sorozatokat takarnak, amelyek egyszer nézhetőek, volt bennük valami kis extra aminek köszönhetően "végigszenvedtem" ezeket.
Ilyen sorozatra remek példa nálam a Code Geass.

Viszont a Kill La Kill esetében (ahol minden héten epekedve vártam az újabb részt, magával ragadott a hangulata, valamint tényleg nem unatkoztam egyszer sem a nézése alatt) már az utolsó részek előtt tudtam, hogy nem kaphat kevesebbet mint 9 pont.
De mivel, hogy a vége is rendben volt (a 24. részről már leírtam a véleményemet), így simán jött a 9,5 pont.


Ugye a TTGL-t még nem láttam, de bármennyire is jó lesz, attól függetlenül a KLK nem fog csökkeni a szememben semmilyen téren.
Mert amit "elvállalt" a sorozat, azt remekül hozta. Imádtam az egészet.
Tök mindegy, hogy a KLK bizonyos szinten "ismételte" magát (pl. harcok vagy történetvezetés terén), de ha valami remekül működik, akkor az ember nem érzi úgy, hogy "aljas módon hülyére veszik" (Junchi szavaival élve).

SaiyaGin

#8607
Időközben kijött a Samurai Flamenco utolsó része is. Sok mindent lehet rá mondani, de azt nem, hogy ne lett volna elég :wtf:

Szerk.: el kellett volna olvasnom a postot, mielőtt elküldöm.

Zelda

Quote from: SaiyaGin on 2014-03-30, 18:14:12
Időközben kijött a Samurai Flamenco utolsó része is. Sok mindent lehet rá mondani, de azt nem, hogy ne hozta volna elég :wtf:
Nekem bejött, miután sikerült végigszenvedni a Flamenger részeket már jó volt. Az biztos, hogy nem az a tipikus hétköznapi anime.

Cobra

Strike the Bloodnak is vége. Nekem tetszett a sorozat, remélem lesz egyszer folytatása. Szerencsére kiemelkedett a tucat hárem (+fantasy) animékből mind történetileg, mind grafikailag.
Hide and fear, Cobra Commander is here !