Tengen Toppa Gurren-Lagann /Spoiler!/

Started by motifator, 2007-04-15, 23:31:35

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Hát ez egy elég érdekes, de jó kis videjjó volt  :whoah:

bimanc

Valahogy erről most ez ugrott be:
[spoiler][/spoiler]

Egyébként király volt, a többiekről is csináljanak hasonlót.

Én

amúgynem,voltrossz, de az én ízlésemnek kicsit túl mikurus.

Titkos

Quote from: motifator on 2009-05-28, 19:17:55
Amúgy mi ez pontosan? Pár napja ezen forog az animés blogoszféra, meg tegnap /a/-n is láttam, de mi ez? Honnan jött? Lesz belőle több is?

Nem csak pár napja. :)

Amúgy már nagyon vártam, hogy mikor töltik végre fel, köszi a linket, megawin. :D
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Én





motifator

Nekem úgy tűnik, hogy a régi. És furcsa, nem tudom, hogy annakidején hogy nem tűnt fel, de elég gyenge az animáció, sokszor kifejezetten csúnya a rajz, az erotika meg olcsó, alpári.
Lehet, hogy csak sokat ittam, de ez most annyira nem tetszett  :ejj:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Titkos

Quote from: motifator on 2010-03-15, 04:37:20az erotika meg olcsó, alpári.

Ezt azért nem értem, mert a sorozatban is úgy nyomták, hogy boob- meg assshotok voltak minden második jelenetben, ha Yoko szerepelt. (Pardon, ha bármilyen átlagnál jobb nő szerepelt. :D) Ezt a videóban max annyival toldották meg, hogy egyszer konkrétan kurvának is öltözik, de special azon én is csak röhögtem, nem találtam erotikusnak, viszont biztos van, aki igen, és az ő igényeiket is ki akarták elégíteni. XD Rajz/animáció meg olyan benne amilyen, az nekem már elsőre is feltűnt, gondolom eleve egy "gyorsan dobjunk össze valamit a fanboyoknak, mielőtt lecseng a láz" szellemben született.

Amúgy  :merci: a videóért, én örülök neki. :) Új verzió alatt mire gondoltok? Felbontásban új?

Ja, és jön a Parallel Works 2. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


bimanc

Kinn, van TT-n a Parallel Works 2. Amennyire istenkirály a Kittan Zero, meg a Kiyal's Magical Time, annyire sz*r a többi.  :ejj:
De a moe-magical girl verziót megnézném azért teljes évadban is.

LuckyDingo

Quote from: bimanc on 2010-06-04, 18:37:33
Kinn, van TT-n a Parallel Works 2. Amennyire istenkirály a Kittan Zero, meg a Kiyal's Magical Time, annyire sz*r a többi.  :ejj:
De a moe-magical girl verziót megnézném azért teljes évadban is.

Egyetértek.. talán még a The Sense of Wonder tűrhetőbb, de a többi tényleg kuka..

blackronin

#612
Többszöri halogatás után (meg néha az elfelejtés miatt is  ^^") elkezdtem nézni a Tengen Toppa Guren Lagann-t.
Tervben volt már nálam a sorozat, de a TTGL készítőinek új anime-je, a Kill La Kill, olyan kellemes meglepetés volt számomra, amit nem fogok egyhamar elfelejteni!  :smile:
A KLK magasra tette a lécet nálam, így eléggé meglepődtem amikor kiderült, hogy a többség szerint a régebbi TTGL simán veri a KLK-t.
Oké, akkor kezdjünk neki, ha már ennyi jót hallottam róla!

Ennyi volt a bevezető részemről.

Lenyomtam az első 4 részt, jöjjenek a tapasztalatok:

Először is, nem is kertelek, az első élmények nagyon vegyesek.
Nálam a KLK 4 rész után már ÜTÖTT. NAGYON.
Itt semmi ilyesmit éreztem, nem jött a várva várt hatás.
Bővebben:
A KLK (bocsánat, de sokszor fogom elővenni ezt a sorozatot összehasonlításképpen) minden szereplője, már az elején is, rögtön bejött.
A TTGL esetében Kamina és Vilar karakterében látok fantáziát (náluk a design és a hang is telitalálat), a többiek nem fogtak meg.
Yoko karaktere kicsit irritál is, a fanservice nála erőltetett, valamint a hangjával sem vagyok kibékülve.
Simon a tipikus "esetlen és félénk főhős vagyok, aki majd kibontakozik később" féle szereplő mintapéldánya.
A világról eddig semmi extra nem derült ki, eléggé Trigun utánérzésem van, főleg a tájnak köszönhetően.
Az opening kellemes, de az ending felejtős számomra.
A részek alatti zenék egész hangulatosak, bár kicsivel jobbra számítottam ezen a téren is.

Sok helyen olvastam, hogy a sorozat vége legendásan jó, de ha őszinte akarok lenni (és nem olvastam volna a többiek véleményét), akkor a TTGL eddig maximum egy "talán érdekes lehet" minősítést kapna nálam, míg a KLK ennyi rész (sőt, és most nem akarok túlozni, de ott már a második résznél megtörtént) után már simán elérte nálam a "Ez aztán kötelező nézés lesz!" féle reakciót.

Ennyi egyelőre, a következő beírásom a 11. vagy 12. rész elérése után lesz.
Remélem, hogy akkor már pozitívabban nyilatkozhatok, mert beindul a sorozat végre.
Eddig ez nem történt meg, de reménykedek.

SaiyaGin

Igen, egy kicsit valóban lassabban indul be, mint a KLK, de a 7-8. rész (különösen az utóbbi) már ütni fog.

blackronin

Quote from: SaiyaGin on 2014-04-02, 22:26:57
Igen, egy kicsit valóban lassabban indul be, mint a KLK, de a 7-8. rész (különösen az utóbbi) már ütni fog.
Akkor érdeklődve várom a fordulatot.  :smile:

LuckyDingo

Alig várom, hogy beinduljon Nálad a szokásos.. "ó atyám de zseniálisan OPIC volt" szöveg.. :D

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2014-04-02, 23:13:15
Alig várom, hogy beinduljon Nálad a szokásos.. "ó atyám de zseniálisan OPIC volt" szöveg.. :D
Ha már mindenkire ennyire el volt ájulva ettől a sorozattól, akkor remélem, hogy szórni fogom hamarosan ezeket a szövegeket.

gerey

#617
Quote from: SaiyaGin on 2014-04-02, 22:26:57
Igen, egy kicsit valóban lassabban indul be, mint a KLK, de a 7-8. rész (különösen az utóbbi) már ütni fog.
Igen addig mindenképp nézd meg, de inkább a 11. részig.    :D

Cloud

BTW, KlK nekem jobban bejött mint Tengen. :D De utóbbi is mocskos jó volt, főleg az a bizonyos WTF a részemről az elején.

blackronin

#619
Quote from: gerey on 2014-04-03, 17:10:22
Quote from: SaiyaGin on 2014-04-02, 22:26:57
Igen, egy kicsit valóban lassabban indul be, mint a KLK, de a 7-8. rész (különösen az utóbbi) már ütni fog.
Igen addig mindenképp nézd meg, de inkább a 11. részig.    :D
Majd a 20. rész környékén beindul, mi?  :P

Quote from: Cloud on 2014-04-03, 18:29:47
BTW, KlK nekem jobban bejött mint Tengen. :D De utóbbi is mocskos jó volt, főleg az a bizonyos WTF a részemről az elején.
Lehet, hogy végül nekem is ez lesz a véleményem, de majd meglátjuk.

Én úgy gondolom (legyen bármennyire is jó majd a TTGL a végén), hogy a KLK soha nem fog "kisebbé" válni a szememben, hanem inkább egyenértékű sorozatként fogom számontartani a Tengen-el.  :smile:

Megmurdel

Quote from: Cloud on 2014-04-03, 18:29:47
BTW, KlK nekem jobban bejött mint Tengen. :D De utóbbi is mocskos jó volt, főleg az a bizonyos WTF a részemről az elején.
:tezsvir:

blackronin

#621
Tengen 11. részig:
Hát... a sorozat eddig nem egészen váltotta be a hozzá fűzött reményeket, de akkor egy kicsit bővebben is kifejteném:

Simon karaktere maradt felejtős, már ezerszer látott klisékből áll össze. Nem tudok úgy drukkolni neki, mint Ryuko-nak (KLK), inkább fáraszt a karaktere. Nem való főszereplőnek, ami már nálam elég rossz pont (mintha a Toriko sorozat menne Toriko nélkül, csak Komatsu főszereplésével).
Kamina-ban volt még fantázia, de meghalt. Ő lenne az ideális főszereplő, nem pedig Simon.
Yoko átment az "enyhén irritáló" kategóriából a "néha vannak értelmes megmozdulásai is" típusba. De így is messze van még attól, hogy igazán jó és emlékezetes karakterré váljon.
Vilar szereplései nem voltak valami kiemelkedőek (pedig a bemutatkozása elég ütős volt), többet reméltem tőle. Még kész szerencse, hogy a szinkronhangja olyan jó neki.
A többi "gonosz" szót sem érdemel, annyira érdektelenek (még a király is, a tipikus gonosz figura eddigi szereplései alapján).
Nia karaktere érdekes lehetne még (a design-ja bejön), kár hogy olyan borzasztóan idegesítő hangja van, bár lassan megszokom.
Ott van még a rengeteg mellékszereplő, 80 %-a simán mehetne a kukába, hiszen annyira semmitmondóak/feleslegesek/unalmasak (pl. a két gyerek a szektás faluból, az öregember, meg a Dai-Guren csapat nagy része).
Az art és animáció többségében jó, de azért találkoztam rosszul vagy kifejezetten igénytelenül megcsinált részekkel is.
A zene legtöbbször okés, de semmi olyan számmal nem találkoztam, ami kiemelkedő lenne.
És amivel a legnagyobb gondom van:
A hangulat.
Annyira hullámzó az egész, ritkán eléri az epikus magasságokat (pl. 8. rész), míg máskor szinte semmit sem vált ki belőlem (pl. 5. rész).
A 6. rész pedig szerintem az egyik legzavarosabb epizód volt, a sok erőltetett fanservice-vel és a kapkodós stílusával (néha ki sem tudtam venni, hogy mi történik).

NAGYON remélem, hogy a következő részekben történik végre valami, ami képes kimozdítani az eddigi irányvonalból a sorozatot, mert ez így édeskevés.
Eddigi tapasztalataim alapján a KLK SOKKAL jobb a TTGL-nál, a 11. részre már több király csatán túl voltunk, a hangulat fantasztikus volt és a szereplők közül mindekit imádtam, még a kevésbé fontosakat is. A történet is összeszedettebb volt (a maga beteg módján), a poénok szinte mindig bejöttek.
De mondhatnák más sorozatot is, mert pl. Jojo, Gungrave, FMA, Esclaflowne, Trigun, Cowboy Bepop, Lodoss War, stb.
Ezek mind a 10. rész környékén már bizonyítottak, elérték hogy töretlen lelkesedéssel nézzem végig az adott sorozatot.

Ha nem lett volna a 7. és 8. rész és Kamina halála (amely részek képesek voltak többet kicsikarni belőlem, mint az "átlagos", "okés" vagy "rendben volt" jelző), valamint a többiek pozitív véleménye, akkor közel sem biztos, hogy folytatnám tovább.

Következőleg majd a 17. rész környékén írok be.

LuckyDingo

"A KLK EZERSZER jobb a TTGL-nál" Hát jah, lehet az is baj, hogy alapból így álltál neki a TTGL-nak és folyamatosan próbálod bizonyítani ezt a feltevést. Mindkettő marhanagy baromság, a story szerintem a TTGL-ban jobb. Az emberevő ruhák világuralmi tervei és azok emberszerű mutációi nekem nem jöttek be a KlK-ben... (ami vicces, mert végig ekörül mozgott az egész) A fúró ereje, a föld alatti világ felszabadítása stb, nekem kedvesebb volt.

Simonnal mi a baj? Ő az aki képes fejlődni. Kamina már kész volt.

Nagyon úgy tűnik, hogy szent feladatodnak tekinted, hogy bizonyítsd, a KLK istenkirályságát a TTGL-hoz képest. Miért nem tekinted úgy, mint egy sorozatot a sok közül? Őszintén senkit nem érdekel, hogy miben jobb, miben hasonló. Ez most olyan, mintha bemennék Bleach topicba fikázni a Bleachet, hogy a One Piece miért jobb... érdekel valakit? Nope.. Van értelme? Nope..

Ott cseszted el a dolgot, hogy nem hagytad a KlK-t leülepedni és úgy álltál neki a TTGL-nak. Csoki után az alma sem olyan édes, mint alapból.. :D

blackronin

#623
Quote from: LuckyDingo on 2014-04-04, 17:28:58
"A KLK EZERSZER jobb a TTGL-nál" Hát jah, lehet az is baj, hogy alapból így álltál neki a TTGL-nak és folyamatosan próbálod bizonyítani ezt a feltevést. Mindkettő marhanagy baromság, a story szerintem a TTGL-ban jobb. Az emberevő ruhák világuralmi tervei és azok emberszerű mutációi nekem nem jöttek be a KlK-ben... (ami vicces, mert végig ekörül mozgott az egész) A fúró ereje, a föld alatti világ felszabadítása stb, nekem kedvesebb volt.

Simonnal mi a baj? Ő az aki képes fejlődni. Kamina már kész volt.

Most én meg mondhatnám azt, hogy te meg az ellenkezőjét akarod bebizonyítani, hogy a TTGL ezerszer jobb, mint a KLK.
Én viszont a TTGL-ból csak 11 részt láttam, nem az egészet, de eddig ez a véleményem (nem tudok még olyanról nyilatkozni, amit még nem láttam).
Neked ott az előny, hogy te láttad az egész sorozatot, meg a filmeket is. Ezt azért vedd már figyelembe, mielőtt kikiálltasz a KLK védőszentjének...  ^^"

Quote from: LuckyDingo on 2014-04-04, 17:28:58
Nagyon úgy tűnik, hogy szent feladatodnak tekinted, hogy bizonyítsd, a KLK istenkirályságát a TTGL-hoz képest. Miért nem tekinted úgy, mint egy sorozatot a sok közül?
Írtam azt is, hogy a TTGL a többi remek sorozathoz képest (pl. Jojo, Gungrave, stb., írtam is a hozzászólásomban) nem hozta azt a színvonalat, amit reméltem tőle... egyelőre. A hibákat, észrevételeimet eléggé egyértelműen leírtam, olvasd el.
Tehát szó sincs itt a KLK istenítéséről, mert írhattam volna összehasonlítási alapként a Jojo-t, vagy a Trigun-t, vagy a Samurai Champloo-t is.

Quote from: LuckyDingo on 2014-04-04, 17:28:58
Őszintén senkit nem érdekel, hogy miben jobb, miben hasonló. Ez most olyan, mintha bemennék Bleach topicba fikázni a Bleachet, hogy a One Piece miért jobb... érdekel valakit? Nope.. Van értelme? Nope..
Én így tudok ítéletet alkotni, nekem kell egy viszonyítási alap.
És a Kill La Kill tökéletes alany:
Ugyanaz a csapat csinálta nagyrészt, hasonló koncepciót követve.

Quote from: LuckyDingo on 2014-04-04, 17:28:58
Ott cseszted el a dolgot, hogy nem hagytad a KlK-t leülepedni és úgy álltál neki a TTGL-nak. Csoki után az alma sem olyan édes, mint alapból.. :D
Én a Jojo-nak a Kill la Kill közben láttam neki, és érdekes módon a Jojo nem lett hirtelen rosszabb csak azért, mert éppen a KLK volt az aktuális kedvenc.
Ha egy sorozat üt, akkor az király lesz akkor is, ha egy másik kedvencedet nézed.

gerey

Quote from: blackronin on 2014-04-04, 17:00:15
Tengen 11. részig:
Hát... a sorozat eddig nem egészen váltotta be a hozzá fűzött reményeket, de akkor egy kicsit bővebben is kifejteném:

Simon karaktere maradt felejtős, már ezerszer látott klisékből áll össze. Nem tudok úgy drukkolni neki, mint Ryuko-nak (KLK), inkább fáraszt a karaktere. Nem való főszereplőnek, ami már nálam elég rossz pont (mintha a Toriko sorozat menne Toriko nélkül, csak Komatsu főszereplésével).
Kamina-ban volt még fantázia, de meghalt. Ő lenne az ideális főszereplő, nem pedig Simon.
Yoko átment az "enyhén irritáló" kategóriából a "néha vannak értelmes megmozdulásai is" típusba. De így is messze van még attól, hogy igazán jó és emlékezetes karakterré váljon.
Vilar szereplései nem voltak valami kiemelkedőek (pedig a bemutatkozása elég ütős volt), többet reméltem tőle. Még kész szerencse, hogy a szinkronhangja olyan jó neki.
A többi "gonosz" szót sem érdemel, annyira érdektelenek (még a király is, a tipikus gonosz figura eddigi szereplései alapján).
Nia karaktere érdekes lehetne még (a design-ja bejön), kár hogy olyan borzasztóan idegesítő hangja van, bár lassan megszokom.
Ott van még a rengeteg mellékszereplő, 80 %-a simán mehetne a kukába, hiszen annyira semmitmondóak/feleslegesek/unalmasak (pl. a két gyerek a szektás faluból, az öregember, meg a Dai-Guren csapat nagy része).
Az art és animáció többségében jó, de azért találkoztam rosszul vagy kifejezetten igénytelenül megcsinált részekkel is.
A zene legtöbbször okés, de semmi olyan számmal nem találkoztam, ami kiemelkedő lenne.
És amivel a legnagyobb gondom van:
A hangulat.
Annyira hullámzó az egész, ritkán eléri az epikus magasságokat (pl. 8. rész), míg máskor szinte semmit sem vált ki belőlem (pl. 5. rész).
A 6. rész pedig szerintem az egyik legzavarosabb epizód volt, a sok erőltetett fanservice-vel és a kapkodós stílusával (néha ki sem tudtam venni, hogy mi történik).

NAGYON remélem, hogy a következő részekben történik végre valami, ami képes kimozdítani az eddigi irányvonalból a sorozatot, mert ez így édeskevés.
Eddigi tapasztalataim alapján a KLK SOKKAL jobb a TTGL-nál, a 11. részre már több király csatán túl voltunk, a hangulat fantasztikus volt és a szereplők közül mindekit imádtam, még a kevésbé fontosakat is. A történet is összeszedettebb volt (a maga beteg módján), a poénok szinte mindig bejöttek.
De mondhatnák más sorozatot is, mert pl. Jojo, Gungrave, FMA, Esclaflowne, Trigun, Cowboy Bepop, Lodoss War, stb.
Ezek mind a 10. rész környékén már bizonyítottak, elérték hogy töretlen lelkesedéssel nézzem végig az adott sorozatot.

Ha nem lett volna a 7. és 8. rész és Kamina halála (amely részek képesek voltak többet kicsikarni belőlem, mint az "átlagos", "okés" vagy "rendben volt" jelző), valamint a többiek pozitív véleménye, akkor közel sem biztos, hogy folytatnám tovább.

Következőleg majd a 17. rész környékén írok be.

Nem kötekedésből de 7 és 11 rész után nehéz fair módon összehasonlítani két huszonx részes sorozatot, történet és karakter fejlődés szempontjából. Ha eddig nem jött be ez van, nem vagyunk egyformák, de ha úgy tervezed, hogy végig nézed, akkor szerintem nézd végig és utána beszéljük ki a cuccot. Ha meg nem jutsz el esetleg a végéig akkor meg annyi. De épphogy csak láttad a harmadát a sorozatnak, ne írd még le.

Nem csak TTGL-re vonatkozóan, de van jópár sorozat ami lassabban építkezik, hogy aztán durván begyorsuljon pl. Steins;Gate, majdnem abba hagytam a 10. rész környékén, micsoda hiba lett volna. :D

Hogy hozzád hasonlóan a KlK-hoz hasonlítsam, ott se volt halványlila gőzünk se a life fiberek tervéről stb. a 11. rész környékén.
Zene lehet ízlés dolga, de a TTGL-nek igencsak jó OST-ja van, nekem legalábbis nagyon bejött, gyakran hallgatom .

blackronin

#625
Quote from: gerey on 2014-04-04, 18:02:47
Hogy hozzád hasonlóan a KlK-hoz hasonlítsam, ott se volt halványlila gőzünk se a life fiberek tervéről stb. a 11. rész környékén.
Zene lehet ízlés dolga, de a TTGL-nek igencsak jó OST-ja van, nekem legalábbis nagyon bejött, gyakran hallgatom .
Erre csak ezt tudom mondani

Quote from: blackronin on 2014-04-04, 17:00:15
Eddigi tapasztalataim alapján a KLK SOKKAL jobb a TTGL-nál, a 11. részre már több király csatán túl voltunk, a hangulat fantasztikus volt és a szereplők közül mindekit imádtam, még a kevésbé fontosakat is. A történet is összeszedettebb volt (a maga beteg módján), a poénok szinte mindig bejöttek.

Valamint

Quote from: gerey on 2014-04-04, 18:02:47
Ha eddig nem jött be ez van, nem vagyunk egyformák, de ha úgy tervezed, hogy végig nézed, akkor szerintem nézd végig és utána beszéljük ki a cuccot. Ha meg nem jutsz el esetleg a végéig akkor meg annyi. De épphogy csak láttad a harmadát a sorozatnak, ne írd még le.

Folytatom a sorozatot ennek ellenére, mint ahogy írtam is korábban.

Quote from: gerey on 2014-04-04, 18:02:47
Nem csak TTGL-re vonatkozóan, de van jópár sorozat ami lassabban építkezik, hogy aztán durván begyorsuljon pl. Steins;Gate, majdnem abba hagytam a 10. rész környékén, micsoda hiba lett volna. :D
Be kell vallanom, hogy a lassan építkező sorozatokkal nem vagyok annyira kibékülve.
Szeretem ha egy sorozat azért mutat valamit az elején is, nem szeretem ha túl sokat kell várni, hogy beinduljon.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2014-04-04, 17:45:19
Most én meg mondhatnám azt, hogy te meg az ellenkezőjét akarod bebizonyítani, hogy a TTGL ezerszer jobb, mint a KLK.
Nope.. nem ezerszer.. de jobb egy csöppet.

Quote from: blackronin on 2014-04-04, 17:45:19Ezt azért vedd már figyelembe, mielőtt kikiálltasz a KLK védőszentjének...  ^^"
Érdekes.. ha nem láttad az egészet, minek alkotsz véleményt?

Quote from: blackronin on 2014-04-04, 17:45:19
Írtam azt is, hogy a TTGL a többi remek sorozathoz képest (pl. Jojo, Gungrave, stb., írtam is a hozzászólásomban) nem hozta azt a színvonalat, amit reméltem tőle... egyelőre. A hibákat, észrevételeimet eléggé egyértelműen leírtam, olvasd el.
Tehát szó sincs itt a KLK istenítéséről, mert írhattam volna összehasonlítási alapként a Jojo-t, vagy a Trigun-t, vagy a Samurai Champloo-t is.
Mindig jössza Jojo-val, nem olyan nagy szám az a cucc. :D gungrave az jó volt, de teljesen más. A hibákat leírtad.. szőrszálhasogatás szerintem, de Te tudod.

Quote from: blackronin on 2014-04-04, 17:45:19
Én így tudok ítéletet alkotni, nekem kell egy viszonyítási alap.
Sux for ya..

Quote from: blackronin on 2014-04-04, 17:45:19
Én a Jojo-nak a Kill la Kill közben láttam neki, és érdekes módon a Jojo nem lett hirtelen rosszabb csak azért, mert éppen a KLK volt az aktuális kedvenc.
Ha egy sorozat üt, akkor az király lesz akkor is, ha egy másik kedvencedet nézed.

Már megint a Jojo.. xD A Jojo teljesen más cucc, mint egy KlK vagy TTGL. Stílusban történetben, amiben csak lehet. Ez meg már olyan, mintha egy Nisekoit hasonlítanék a Kill la Killhez.

Engem az zavar, hogy nézel egy animét, amihez alapból úgy álltál hozzá, hogy na ez szar lesz a KlK-hez képest. Aztán x részek után benyögöd ide, hogy hú hát ez is szarabb volt, meg az is.. de remélem jobb lesz.. x rész után.. hát ez még mindig szarabb ejj ejj. Eddig köbö annyi pozitívumot láttam, hogy 2 VA és két karakter tetszik.

Nézd meg végig, aztán írj egy véleményt, ha csak fikázni akarod. :) Ennyi. nem kell túlzásba vinni.

blackronin

#627
Na, két dologra reagálnék még, mert úgy látom, hogy ezek a probléma forrásai nálad

1.
Quote from: LuckyDingo on 2014-04-04, 19:34:27

Engem az zavar, hogy nézel egy animét, amihez alapból úgy álltál hozzá, hogy na ez szar lesz a KlK-hez képest.


Tényleg? Itt van pár korábbi hozzászólásom a másik topic-ból

[spoiler]
Quote from: blackronin on 2014-02-28, 22:48:34
Talán a Kill la Kill legnagyobb erényének azt tartom (és remélem, hogy ez ugyanígy igaz a Tengen Toppa Guren Langanra, amit eddig kihagytam, de hamarosan pótolni fogom... Fogalmam sem volt, hogy miből maradtam ki!), hogy egyszerűen ÉRDEKEL a karakterek sorsa.
Drukkolok nekik, valamint a szereplők nem egydimenziósak (az elsőre ellenszenves karakterek szerethetővé válnak vagy fordítva).
Annyira jól van összerakva minden, hogy együtt izgulok a szereplőkkel, hogy a végén győzzenek.  :smile:
A története nem az eredetiség csúcsa, de az összhatás mindent visz.

Quote from: blackronin on 2014-03-15, 18:05:14
Egyre nagyobbak az elvárásaim... TTGL olyan mint maga a megtestesült mennyország vagy mi?  :P
Ennyire nem lehet fantasztikus, ugye?   :eek:
Komolyan mondom, hogy már arra számítok, hogy valaki beírja végül (sok hype-ot olvasva és látva):
"Ez a tökéletes anime, hibátlan mestermű, aminél jobb nem fog születni soha. Tessék szépen elfogadni ezt a tényt és kész."

Még egy utolsó dolog a TTGL-el kapcsolatosan, hiszen ugye nem erről szól a topic:
Leszedtem a 2 movie-t, de:
1. Ezeket megéri-e egyáltalán megnézni? (vagy esetleg csak az alapsorozat népszerűségét lovagolják meg)
2. Ha igen, akkor milyen sorrendben? (a cím alapján nem tudtam eldönteni)

Quote from: blackronin on 2014-03-14, 14:06:19
Még valami:
Ha a Tengen Toppa Guren Langam is ilyen tökéletesen összerakott sorozat, vagy akár csak megközelíti a Kill la Kill szintjét, akkor egy szavam se lehet.  :smile:

Quote from: blackronin on 2014-03-28, 14:29:03
A 10/10-et pedig félrerakom (remélhetőleg indokoltan) így már a Tengen Toppa Guren Langan-ra.  :P
Elvégre azt fogom majd elkezdeni jövő héten.
[/spoiler]

Neked ezekből az jött le, hogy én alapból úgy álltam neki a TTGL-nak, hogy szar lesz?  :confused:
Olyat ne adj a számba, amit sohase mondtam.

Én azt hiszem, hogy valamit eléggé benéztél itt...  ^^"

2.
Quote from: LuckyDingo on 2014-04-04, 19:34:27
Aztán x részek után benyögöd ide, hogy hú hát ez is szarabb volt, meg az is.. de remélem jobb lesz.. x rész után.. hát ez még mindig szarabb ejj ejj. Eddig köbö annyi pozitívumot láttam, hogy 2 VA és két karakter tetszik.

Nézd meg végig, aztán írj egy véleményt, ha csak fikázni akarod. :) Ennyi. nem kell túlzásba vinni.
Kétszer írtam be:
1. A 4. rész után, ahol azt fejtettem ki, hogy nem volt valami erős kezdése a sorozatnak, a KLK-t hoztam fel ellenpéldaként.
2. A mai napon a 11. rész megnézése után, mert többen jeleztétek, hogy a sorozat a 8. rész után indul be körülbelül. Ezért gondoltam ideálisnak beírni most.

Én úgy érzem, hogy kétszer beírtam valamiféle kritikát, az még nem a világ vége.
Nem részenként elemeztem a sorozatot, nem 50-szer "nyögtem be" ide mindenfélét.
Úgy gondolom, hogy nem vittem túlzásba semmit.
Meg amit már leírtam neked egyszer (úgy látszik, hogy nem olvastad el)

Quote
Most én meg mondhatnám azt, hogy te meg az ellenkezőjét akarod bebizonyítani, hogy a TTGL ezerszer jobb, mint a KLK.
Én viszont a TTGL-ból csak 11 részt láttam, nem az egészet, de eddig ez a véleményem (nem tudok még olyanról nyilatkozni, amit még nem láttam).
Neked ott az előny, hogy te láttad az egész sorozatot, meg a filmeket is. Ezt azért vedd már figyelembe, mielőtt kikiálltasz a KLK védőszentjének...


Ez tehát nem zárja ki, hogy a sorozat megnézése után nem változhat még a véleményem.

Junchi

Kivételesen blackroninnal értek egyet.

Miért ne lehetne összevetni a kettőt? Ugyanaz az alkotóbrigád, ugyanaz az "over the top" feeling és még (bizonyos szinten) a karakterek is hasonlóak, a technikai dolgokról már nem is beszélve.

A többi meg erősen "ízlések és pofonok" kategória.

blackronin

#629
Quote from: Junchi on 2014-04-04, 20:10:14
Kivételesen blackroninnal értek egyet.

Miért ne lehetne összevetni a kettőt? Ugyanaz az alkotóbrigád, ugyanaz az "over the top" feeling és még (bizonyos szinten) a karakterek is hasonlóak, a technikai dolgokról már nem is beszélve.

:tezsvir:

Na ezekért a dolgokért hoztam fel a KLK-t.


Én ezzel magam részéről befejezettnek tekintem ezt a dolgot, mindent elmagyaráztam a legjobb tudásom szerint.
Megnézem a többi részt ahogy tudom, és majd meglátjuk hogyan alakul.