Main Menu

Japánba utazni

Started by ignus, 2007-02-13, 10:21:30

Previous topic - Next topic

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

noriko

Quote from: kikuchiyo on 2015-06-10, 23:37:14
http://www.airportal.hu/ap/viewtopic.php?t=27059&sid=925b47ecbb415cf31d732213d1eca453

"A Budapestről induló, rövid isztambuli átszállással kínált tokiói repülőjegyeket most 46.950,-¥-ért, azaz nagyjából 108.000,- Ft-ért foglalhatjuk le!"
also bump, nehogy elvesszen ez a fontos információ! bár én már csak 439 eurós árakat találok, de az is még egész szimpatikus
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

Quote from: .Attila on 2015-06-11, 11:01:37
Quote from: Darkstar on 2015-06-10, 23:41:19
Mert Tokyo aztán olyan kurva drága ám.  :mittomen:

Nem mindenkinek van nettó fél milkós fizetése.
Ha realista akarok lenni, akkor ott is meg lehet lenni akár "diákfizuból" is. Nyilván nem nagylábon, de simán túlélhető. És ami azt illeti, szerintem valahol jobb is. Voltam kinn üzleti úton is, sokcsillagos szállodában (csillagászati összegért nyilván), meg mindenhova külön kocsival fuvaroztak, szóval megvolt a másik véglet is, de összességében exponenciálisan többért az "élmény" nem lesz annyival jobb.
Tokyoban a legtöbb érdekességet meg lehet látogatni majdhogynem ingyen/hazai árakon, és csak 1-2 dolog van, ami húzósabb (pl a SkyTree azért húzós, ha átszámolod). Esetleg, ha sokat vonatozol, az még belekerül egy hazai bérlet árába. Ennek ellenére fenntartom, hogy Japánba kijutni a legnagyobb költség, szállás és kaja megoldható egész emberi árakon, és simán túl lehet élni úgy, hogy napi szinten nem tapsolok el többet, mint itthon.

noriko

Quote from: Lythis on 2015-06-13, 17:02:27
kaja megoldható egész emberi árakon, és simán túl lehet élni úgy, hogy napi szinten nem tapsolok el többet, mint itthon.
ez sajnos becsapós, mivel ott SOKKAL többet eszem mint itthon, így sokkal többet költök kajára... must..eat..all the food! de ez lehet, hogy csak egyéni probléma. :D
más: találtam shimeji gombát a sarki spárban! :) már csak az enoki hiányzik
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

Quote from: noriko on 2015-06-13, 21:19:45
Quote from: Lythis on 2015-06-13, 17:02:27
kaja megoldható egész emberi árakon, és simán túl lehet élni úgy, hogy napi szinten nem tapsolok el többet, mint itthon.
ez sajnos becsapós, mivel ott SOKKAL többet eszem mint itthon, így sokkal többet költök kajára... must..eat..all the food! de ez lehet, hogy csak egyéni probléma. :D
más: találtam shimeji gombát a sarki spárban! :) már csak az enoki hiányzik
Hát, gondolom ez egyénről egyénre változik. Nekem kb ugyan annyi. Lehet, hogy ott sem eszem többet, de az is lehet, hogy itthon is mocsok sokat :D

Darkstar

¥100 konbini food foreva.  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: Darkstar on 2015-06-14, 18:14:31
¥100 konbini food foreva.  :Kiraly:
:hail: (jó, a karepan meg a yakisoba verzsön talán drágábbak vagy 20 yennel...)

Darkstar

#247
Akkor két utcával tovább mész és a leárazott automatából veszed a kávét.
Solved.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2015-06-11, 11:01:37
Quote from: Darkstar on 2015-06-10, 23:41:19
Mert Tokyo aztán olyan kurva drága ám.  :mittomen:

Nem mindenkinek van nettó fél milkós fizetése.

::)

"Capsule hotel" (valójában olyasmi, de jobb, mint egy emeletes ágyas koli, ugyanúgy
bő 2x1x1 m, csak nyitott keretes ágyak helyett osb-lappal körbe, egyik oldalán
függöny) -- 2000-2500 JPY
Reggeli: sarki kisboltból 2 onigiri, útközben elmajszolva -- 2x 100-120 JPY
Elő-ebéd tízórai: kisebb bentou a hátizsákba a fent említett kisboltból -- 300-450 JPY
Késői uzsonna-ebéd: valami olcsóbb helyi kajálda, kisbolti közepes-nagy olcsóbb bentou
vagy melegített kaja -- 400-700 JPY
Valami desszert -- 100 JPY
Vacsora: sarki kisboltból 2 onigiri -- 2x 100-120 JPY

Napi 3200-4230 JPY, szállás és kaja. Kb. ennyiből már ki tudtam jönni egy hónapos
kint-lét alatt, pedig az átlagnál többet eszek, és nem a legolcsóbb opciókat választottam
(lehet még itt-ott csökkenteni és spórolni).  Sok nyugati nagyvárosban nem tudsz ennyiből
kijönni, pedig itt még a minőségen sem kell annyit engedni.

Darkstar

Nekem ehhez még hozzájön nap 500-600 yen kávé/üdítő az automatákból. Egyszerűen nem bírok magammal olyankor.  :D

Viszont amit tényleg nem tudok megunni, az a késő esti (11 után) séta a városban. Olyan hihetetlen nyugi van általában (persze nem a bulisabb helyeken), hogy egyszerűen teljesen ki tudok kapcsolni. Veszek egy kávét/üdítőt, járkálok kicsit, aztán leülök nézni a vonatokat valahová, megiszom a kávét/üdítőt és opcionálisan beszélgetek azzal, akit magammal rángatok.  Eddig ez a kedvenc helyem (Suwa shrine), amikor Nippori környékén vagyok, MINDEN este kiülök ide egy időre. Szerintem Lythisnek sem ismeretlen.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん


Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2015-06-16, 00:23:33

A capsule hotelt nem próbáltam még, bár nem is vonz annyira tbh ^^" . Az kicsit meglep, hogy ennyiért találtál, mert amiket én láttam azok mintha drágábbak lettek volna. A szállás, amit béreltünk, az kb 3100jpy/éjszakára jött ki, és igazából minden megvolt benne, ami kell. Internet is. (Üzleti úton a szálloda általában 18-22 ezer huf/éjszaka, ha kapunk preferred rate-et. Ha nem, akkor határ a csillagos ég...)

Kaja: reggelire yakisoba pan vagy karepan, esetleg onigiri, átlag 100-130 yen között. Valami üdítő, vagy automatás kávé/tea/pocari sweat (65-150 között báhol).
Ebéd: függően attól, hogy hol, és mit, ez átlag 500-2000 yen.
Vacsora nagyon változó, szóval a párszáz yentől az ebéd kategóriáig lehet minden. Illetve nevetségesen olcsón lehet alapanyagokat szerezni a helyi boltokban, szóval ha van konyha, akkor minden képpen érdemes erre menni. A rizs meglepő módon nem olcsó, viszont nem kerül többe, mint itthon.

Az automatás "nassolás" az erre jön/ezt egészíti ki. Nehéz belőni, mert függ választéktól is, plusz a környékbeli akciós cuccoktól. Erre jön még a mindenféle napi akciók starbucksban, amiket nem lehet kihagyni. Illetve előszeretettel tárazok be pockyból, és soyjoy szeletekből (utóbbi amúgy napközbenre pl teljesen jó energiapótló. helytől függően 80-100 jpy/darab között, és legalább 3-4 változat eddig mindenhol volt).

Quote from: Darkstar on 2015-06-16, 00:40:31
Szerintem Lythisnek sem ismeretlen.  :D
No idea what you're talking about http://4sq.com/1gALK6C :D

Quote from: .Attila on 2015-06-16, 09:07:29
Erről már lemaradtatok.
http://www.theguardian.com/world/2015/jun/03/famous-japanese-spa-closed-after-string-of-orgies-revealed
Nah, még simán kinyithat. A középkorú hapikat meg majd elgaijinsmash-eljük majd onnét.



noriko

KT te nem lógtál ki a kapszulából? :D
én sem találtam ennyiért sajnos. nekem kb 3000 yen küröl volt.
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2015-06-17, 01:27:52
Quote from: Kuroi Tenshi on 2015-06-16, 00:23:33

A capsule hotelt nem próbáltam még, bár nem is vonz annyira tbh ^^" . Az kicsit meglep, hogy ennyiért találtál, mert amiket én láttam azok mintha drágábbak lettek volna. A szállás, amit béreltünk, az kb 3100jpy/éjszakára jött ki, és igazából minden megvolt benne, ami kell. Internet is.

Quote from: noriko on 2015-06-18, 00:03:18
KT te nem lógtál ki a kapszulából? :D
én sem találtam ennyiért sajnos. nekem kb 3000 yen küröl volt.

Egyáltalán nem vészes, kb olyan, mint egy hostel, sőt, az egyik hostel magasabb
kategóriájú része kb csak annyiban különbözött egy capsule-től, hogy a 8 capsule-
ágy egy külön szobában volt, nem pedig az összes egy folyosón.

Booking, hostelworld, egyiken sincsenek? Rakuten.jp? Ahol megszálltam, 1night1980Y
nevű, hostelworld-ös áron 1880 JPY volt. S persze ebben is volt net, papucs, kis
törölköző, fogkefe, ahogy a japán vendéglátásnál alap :)

Meglepő, de nem lógtam ki :) 210-220 cm lehetett, kényelmesen fel is lehet ülni bennük.

Amit viszont nem szívesen csinálnék újra, az a manga kissa. Csak egy rövid éjszakát
voltam (kb 11-ig jártuk a várost, reggel meg 5-6 körül mentem a vonattal tovább), hogy
ezt is kipipálhassam a listáról. Tatamis fülkét kértem, de az se volt sokkal nagyobb, mint
a székes, s ezen csak tovább rontott, hogy a cuccoknak sem volt külön tároló, így
minden cuccal bent már alig maradt hely feküdni a kb. 170×80 cm-ből (még keresztbe
sem tudtam egyenesen feküdni, csomaggal meg..). Kb. 180 magasak voltak a falak, tehát
felállva belátni a szomszédba. Vékony falapok a falak, felül nyitott - hangosabb alapból is,
meg vannak akik tényleg olvasnak-neteznek éjszaka. Lámpa végig égett. S még olcsóbb
se volt, mint egy capsule, ami azért kategóriákkal jobb ennél. Ellenben ez 24/7 nyitva áll
előzetes regisztráció és check-in nélkül.

Azon csodálkoztam csak, hogy Japánban, az automaták és az éjfél/1-kor megszűnő
éjszakai közlekedés országában, hogyhogy nincsenek még capsule-automaták? :)
Nemrég láttam valamelyik reptéren egy ilyet, talán a müncheni volt.

noriko

igen, münchenben van, én is néztem, miközben szürcsölgettem az ingyen kávémat :)
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

F*szom, nincs egy hete, hogy visszaértem és már hiányzik a hely... Viszont most (igaz csak egy napra) de eljutottam Oszakába is. Egész menő hely az is. Na meg megvolt életem első comiketje is. Fárasztó volt, de nem vette el a kedvemet a továbbiaktól  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Neked ki kéne költöznöd.

Darkstar

#257
Ngugi, tervbe van véve, de ahhoz a nyelvtudásomon még bőven van mit csiszolni.
Amúgy a most formálódó melóhelyváltás is jórészt ezt szolgálja (a szakmai előmenetelen meg a jobb fizun kívül persze)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

Took 'em long enough...

[spoiler]
[/spoiler]
Bár ez jóval (laza fel évvel) később van, mint eredetileg terveztük de cserébe kaptam pár extra szabadnapot hogy kimehessek karácsony/újévre plusz Április elejére vesszük a jegyeket, hogy legyen egy kis idő rákészülni a melóra. Addig meg fizetnek business nyelvi felkészítést.  :whoah:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Kongratulálunk. Mit jelent az extended? Határozatlan idejű?
Failure is the default option

Darkstar

Első körben fél év,  aztán ha minden jól alakul...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cheesy

Quote from: Darkstar on 2016-11-21, 20:53:12
Első körben fél év,  aztán ha minden jól alakul...
És mit kell csinálnod odakint ha szabad kérdezni?

Darkstar

Egy új businessvonalat/megközelítést próbálunk bevezetni, ami ugyan Japánban egy kicsit idegen, de a jelenlegi piaci trendek és a szokások változása miatt érdeklődésre tarthat számot. Pár igen komoly érdeklődő már van is, de hogy lesz-e belőle valami, az nagyon a jövő zenéje.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

Welp, a kedvenc hotelem Nikkoban 2020-ig felújítás alatt áll és akkor már mint Ritz-Carlton Nikko fog újranyitni. Eddig sem volt olcsó, de gyanítom ezek után kb megfizethetetlen lesz... Pedig nagyon jó helyen van és remek az onsen-je.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

Quote from: .Attila on 2015-08-31, 00:32:42
Neked ki kéne költöznöd.
Most jutott eszembe ez a comment. Nem egész 2 éve volt.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん