Seirei no Moribito /spoilerek/

Started by Dreamcleaver, 2007-04-23, 17:03:41

Previous topic - Next topic

kelvor

Quote from: Venom on 2007-08-16, 12:24:55
Hurrá és halleluja, kijött a 18. rész @ Anime-Kraze!

Ez is egy jó rész volt. A történetmesélés a végén érdekesen hangzott...szegény Chagum.
Alig várom a 19-t. Előzetes alapján eseménydús lesz. :smile:

Solid Snake

#121
Végre sikerült bepótolnom a lemaradásomat a 18. résszel bezárólag. Mit mondjak, most sem okozott csalódást a folytatás, az események végre kezdenek kirajzolódni.  :jee:

[spoiler]
15. rész
Sagum halála erősen megdöbbentett, be kell valljam. Valóban túlvállalásból eredő fáradás a halál oka?

16. rész
Az új irányvonal kezd kibontakozni, láthatóan véget ér a történetmesélés nélküli idilli faluélet.

17. rész
Shuga véletlenül találkozik Chagummal = Az anime eddigi leghatalmasabb plot-hole-ja. Egyedüli vigaszom, hogy a gyomrost és az órákig tartó erősen sajgó hatását legalább reálisan mutatták be. Az árnyharcosok munkája azonban valóban logikus és követhető, Tohya akciója bátor cselekedet, emo-Chagum bosszantó, Balsáék titkolózása még idegesítőbb.

18. rész
emo-Chagum + titkolózó Balsa továbbra is. :ejj:  Legalábbis amíg el nem érik a falut. Onnantól kezdve visszatér a remény. A Yakue lány története és az a tény, hogy Chagum végre megtudta az igazat a sorsáról (na végre. Végre. Balsa is elmondhatta volna igazán korábban, nem kellett volna halogatni, akkor Chagum sem lett volna mega-emo a hosszú hegyi túra során - pontosabban lehetséges, hogy az lett volna, de legalább őszinte szívvel mehetett volna Balsáékkal megkeresni a módot, hogy túlélje az egészet + lett volna oka rá, hogy ne akarjon mindenáron visszamenni meglátogatni a halott bátyót).

Innentől lesznek érdekesek az események. Ha minden jól megy, határozottan EPIC részek tanúi lehetünk az elkövetkezendő hetekben (a 19. részt már mindenhol istenítik, a 3. rész döbbenetet okozó hatásához hasonlítják). Szóval nincs ok aggodalomra.  :hopp:
[/spoiler]

LuckyDingo

Hát a 19 télleg érdekesen alakult, mondjuk lehetett érezni már a [spoiler]mega-emozásnál, hogy valahogy vissza kell ráncigálni Chagumot a világba, de nem erre gondoltam :D[/spoiler]
Nah mindegy :D Jöjjön a többi :)

Rage

OH SHIT, IZ DAT SUM EPIC?
[spoiler=Loli Barsa]1 2 3 4[/spoiler]
痛みを感じる方向に、出口がある!

LuckyDingo

Quote from: Rage on 2007-08-23, 11:17:29
OH SHIT, IZ DAT SUM EPIC?
[spoiler=Loli Barsa]1 2 3 4[/spoiler]
LOL mostanában minden új rész EPIC? :D Amúgy akkor lehet hogy ez az év Animéje? :)

Solid Snake

#125
Quote from: Rage on 2007-08-23, 11:17:29
OH SHIT, IZ DAT SUM EPIC?
[spoiler=Loli Barsa]1 2 3 4[/spoiler]

Hármas képen Balsa apja lenne az (aki a 3. rész végén küzdött valakivel)?

Szerk: Mezei halandóknak -- 19. rész A-Kraze jóvoltából

Szerk 2: Valahogy ez a rész nem ütött akkorát, mint vártam. Talán túl nagyok voltak az elvárásaim.

[spoiler]Chagum kezd egyre jobban ellenszenves lenni. Már 3 rész óta megállás nélkül rinyál. Szinte örültem, amikor Balsa lekevert neki egy jókora atyai anyai sallert.[/spoiler]

Rage

#126
Quote from: Solid Snake on 2007-08-23, 13:11:42
Hármas képen Balsa apja lenne az (aki a 3. rész végén küzdött valakivel)?
Valami hasonló, de szerintem nem az apja - legalábbis nem úgy nevezi, hanem mint 恩人 (patron, benefactor) beszél róla.
[spoiler]A rész végén még annyit elmond, hogy ha ő nincs, akkor 6 éves korában igen nagy valószínűséggel meggyilkolták volna (mármint Barsát).[/spoiler]

EDIT: De igen, valóban az apja. OH SHI-
痛みを感じる方向に、出口がある!

kikuchiyo

The latest episode features: EPIC fights and loli&jb Barsa!
Check your local Tokyotosho for subs (in a few weeks, lol).
Failure is the default option

Bishop

Tudna valaki linket adni az opening zenéjéhez Shine? Néztem Gendou-n de csak Tv size van, Google meg nem dob ki semmi értékelhetőt.

Rage

Nem tud senki, ugyanis a single nem jelent meg (és ahogy elnézem a L'Arc~en~Ciel honlapját, nem is fog a közeljövőben).
痛みを感じる方向に、出口がある!

Bishop

Kár  :frown: pedig annyira tetszik egészben már szivesen meghallgatnám :bruhuhu:

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-08-27, 00:18:29
The latest episode features: EPIC fights and loli&jb Barsa!

:hopp:

Quote from: kikuchiyo on 2007-08-27, 00:18:29
Check your local Tokyotosho for subs (in a few weeks, lol).

Your options:
1. Burn in Hell
2. Have sex with Misa (for further details -- DN topic)


Liquid Snake

#133
Quote from: kelvor on 2007-09-03, 00:35:18
20. rész, végre! :appl:
THX!

Már szedem is, még gyorsan megnézem most este... :)

kelvor

Addig én sem fekszem le, míg nem láttam. :smile:

Solid Snake

Quote from: kelvor on 2007-09-03, 00:35:18
20. rész, végre! :appl:

Remek, pont mielőtt készülődök lefeküdni. Ez már csak holnapra marad. :rolleyes:

Szerk: Vagyis mára, már elmúlt éjfél  :D

LuckyDingo

Jó volt ez a rész  :D Főleg a második fele tetszett. Megint nyugisabb, de sztem ez most kellett, mert az utóbbi 2 részben nagyon átütött Chagum zaklatott lelkiállapota. [spoiler]Örülök, hogy kezd rendbejönni, mert elég ellenszenves volt főleg a 19ben /bár fura, hogy itt az, aki megfog halni nem kezd el rögtön ragaszkodni az élethez, mint egy átlaganimében :D Ez tök jó :)/[/spoiler]

Solid Snake

Az egyetlen bajom az volt ezzel a résszel, hogy úgy ért véget, hogy szinte most azonnal nézném a következőt.  :haha:

kelvor

Quote from: Solid Snake on 2007-09-03, 17:34:26
Az egyetlen bajom az volt ezzel a résszel, hogy úgy ért véget, hogy szinte most azonnal nézném a következőt.  :haha:

Lassan már a finishben vagyunk, várhatóan minden rész így fog végetérni.  :lazza:  Jó rész volt ez is. Nagyon szépen megcsinálták a késő őszi/kora téli tájat. Kövi részben loli Balsa.  :angyali: Remélem A-Kraze meglep minket és gyorsan lesubolja a  21-es részt.

Solid Snake

Quote from: kelvor on 2007-09-03, 23:50:47
Jó rész volt ez is. Nagyon szépen megcsinálták a késő őszi/kora téli tájat.

Azért a hal/szarvas kibelezést kihagyhatták volna (boncolást nem igazán szeretem).

Már Chagum sem volt idegesítő, úgy néz ki, már kezdi elfogadni a sorsát (meg mondjuk azért az is plusz motivációt jelenthet, hogy mindenki azon agyal, hogy hogyan is törhető meg a hagyomány és úszhatja meg a Tojásevő /hú, de hülyén hangzik magyarul/ támadását ép bőrrel).

kikuchiyo

Ep. 23.

WOW.
Just WOW.

(És itt most nem a Blizzard népszerű játékára célzok)

Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-08, 22:49:31
WOW.
Just WOW.

DAMN.
Just DAMN.

(És itt most a fansub hiányára célzok...)

chilip

21. EPIC WIN  :jee: nagyon komoly ez a sorozat, alig várom a kövi. részt...

kelvor

WOAH! Micsoda rész volt! Hihetetlen ahogyan megcsinálták a harcokat. Nagyon tetszett Balsa múltjának bemutatása. Ah, csak jönne már a kövi rész. :smile:

Solid Snake

Quote from: chilip on 2007-09-10, 13:40:32
21. EPIC WIN  :jee: nagyon komoly ez a sorozat, alig várom a kövi. részt...

Na, esti program megvan.  :hopp:

LuckyDingo

Aryanos kis rész volt :D CHibi Balsa tök jó :D Komáltam a bemutatóját :XD

kikuchiyo

24. rész (sajna csak most jutottam hozzá)

Starship Fuckin' Troopers. Egyebet nem tudok mondani... :D
Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-19, 18:25:29
Starship Fuckin' Troopers. Egyebet nem tudok mondani... :D

Sok bogár vs. kevés Balsa?  :haha:

kelvor


chilip