Main Menu

Berserk manga

Started by emperor, 2003-09-06, 15:29:31

Previous topic - Next topic

kada


blackronin

#691
Még egy utolsó gondolat, amivel talán egy kicsit optimistább zárása lesz a topic-nak...
A Berserk esetében kicsi esély, de akkor is lehetőség, hogy lehet folytatni a sorozatot valamilyen szinten, ha teljesülnek az alábbiak:
1. A családja hozzájárul a folytatáshoz.
2. Studio Gaga közreműködése, ott több asszisztens dolgozott Miura asszisztenseként, ők elvileg a Duranki mangán keresztül elsajátították a stílusát.
https://mangakakalot.com/read-sn5xv158524486373
3. Young Animal részéről is van-e akarat, valamint hogy Miura szerkesztője hajlandó-e segíteni.
4. A Gaga felelne az art-ért, míg a történet kidolgozására, továbbvitelére megbíznának egy másik mangaka-t vagy írót.
5. Miura tartott-e jegyzeteket, leírta-e valahova a történet lezárását.
Esetleg ezeket átbeszélte-e a szerkesztőjével vagy a Gaga-nál dolgozó asszisztenseivel.

Ha ezek együttesen meglennének, akkor egy korrekt folytatás még elképzelhető lenne a Berserk esetében.

Itachi

Nem sűrűn írok ide, de ez a mai egy igazi gyásznap. Végtelenül szomorú vagyok és nem azért mert a Berserk jó eséllyel nem kap folytatást. Talán jobb is. Miura is most már ott van, ahol Flora. :( Nyugodjék békében.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

blackronin

#693
Egy régi barát gyönyörű búcsúzása Miurától:
https://i.4cdn.org/a/1621512306582.png

Az eredeti bejegyzés:
https://twitter.com/WANPOWANWAN/status/1395239580937252868

Cloud


blackronin

#695
Az alábbit kezelje mindenki erős fenntartásokkal (ameddig nem jön a hivatalos megerősítés vagy cáfolat), de gondoltam megosztom azért:
Studio Gaga-nál Miura egyik asszisztense, Akio Miyaji az alábbit osztotta meg twitter-jén:
https://twitter.com/MRko_aki___/status/1395581370328489985

"Folytatjuk a munkát."

Emellett egy szintén Gaga-s munkatárs (a nevét nem tudjuk sajnos) arról írt az egyik japán fórumon, hogy megtalálták Miura jegyzeteit, anyagait elzárva.
Az elmondása szerint 2 vagy 3 fejezetet van majdnem kész állapotban, valamint a dokumentumok alapján a történet végét is megismerhetjük.

kada

Quote from: blackronin on 2021-05-20, 17:03:06
Az eredeti bejegyzés:
https://twitter.com/WANPOWANWAN/status/1395239580937252868
wow
35 éves történet
emberi
oké, ez most jobban ütött mint vártam, irány vissza melóhoz

blackronin

Szeptember 10-én jön az utolsó Berserk fejezet, amin még Miura dolgozott egészében:
https://twitter.com/TeamManga__/status/1423586909629161474
https://twitter.com/MangaMoguraRE/status/1423584830269247488

A magazinban lesz még a Berserk legjobb pillanatairól összeállítás, valamint egy kis melléklet, ami Kentaro Miurának írt üzenetekről szól.

Már kb. 3 hónapja nem jött érdemi hír a manga folytatásáról, szerintem nagyon sok függ attól, hogy milyen fogadtatást kap ez az utolsó, hivatalos Miura féle fejezet.

kada

Quote from: blackronin on 2021-08-06, 15:28:59Már kb. 3 hónapja nem jött érdemi hír a manga folytatásáról, szerintem nagyon sok függ attól, hogy milyen fogadtatást kap ez az utolsó, hivatalos Miura féle fejezet.
Lehet, a végén a kiadó üzenete szerint még nincs hivatalos válasz.

blackronin

#699
Kijött a 364-es fejezet fordítása, bevallom hogy eléggé vegyes érzelmeket váltott ki belőlem.
Erről majd bővebben is írok külön.

Egy dolog biztos: teljesen nyitott a vég, valamint a Young Animal nyilatkozata is fenntartja a levegőben egy esetleges folytatás lehetőségét.
A 41-es kötet ezzel a fejezettel zárul majd, így olyan variáció is lehet, hogy a folytatás már más névvel menne tovább.
Ezzel tiszteletben lehetne tartani Miura eredeti munkásságát és külön lehetne választani, hogy mikortól vették át az asszisztensek az egészet.

edit:
Griffith "lépéséről"/helyzetéről akkor egy kicsit bővebben:
[spoiler]A Conviction arc végkifejletében láthattuk, hogy Griffith korábbi förtelmes tette, az Eclipse és Caska megerőszakolása, valamilyen szinten "jóra fordul" (ha már lehet ilyenről beszélni a Berserk kapcsán, de most nem jut eszembe jobb szó), ugyanis a torony alján élő "lény" önzetlen kívánsága elvileg megtisztította Griffith-et (csak részben, hiszen a Millenium Empire arc-ban Griffith Femto alakja újra megjelenik, tehát van bőven benne még sötétség), valamint Guts és Caska démoni korrupciótól fertőzött fia pedig megváltást nyert (látszólag elpusztul, de később a "Moon kid" néven újra felbukkan a történet során).
A mostani záró befejezet viszont szétrombolja ezt a hitet.
A "Moon kid", vagyis Guts és Caska gyermeke nem más, mint Griffith egyik "porhüvelye", amit teliholdkor vesz igénybe, hogy figyelje Guts-ot és Casca-t, vagyis a "szüleit". A gyerek tehát meghalt a toronynál, az új forma csak egy hiú remény volt, amit Miura "táplált" eddig az olvasók felé.
Már alapból durván beteg viselkedés az, hogy Griffith számára a halott gyermek csak egy eszköz Guts és Caska megfigyelésére.
Azt se felejtsük el, hogy Griffith erőszakolása lökte Casca-t a sötétség legmélyebb bugyraiba.
Griffith semmit se tett, hogy rendbe tegye az összetört harcos lelkét, ami remekül mutatja a kegyetlen természetét.
Nem Griffith mentette ki végül őt onnan (bár még így is nagyon sérülékeny, ahogy a mostani fejezet is mutatta), hanem Schrierke, Farnesse és Guts szelleme és kitartása.
Mindig is gondolkoztam azon, hogy Guts-ot mi fogja majd elindítani a végső összecsapásra, hiszen a dühének nagy része mostanra már felszívódott.
De talán pont a gyerekkel kapcsolatos tett lett volna az a lökés, ami alapján Guts elindul Falconiába, hogy megállítsa Griffith "szuper Eclipse"-ét.
Lehet hogy sohase tudjuk már ezt meg, ezért is fájdalmas a mostani zárás eléggé.
Végszónak annyit, hogy nem hittem volna, hogy Griffith képes lesz még egyszer így meglepni, kiderült hogy egyszerűen képtelen elengedni Guts és Casca-t, mindegy hogy hova menekülnének előle a világon.
[/spoiler]

Részemről egyelőre ennyi volt a Berserk, nincs értelme többet beszélni a sorozatól, amíg hivatalos nyilatkozatot nem kapunk arról, hogy akkor folytatják-e vagy sem.
Mindenesetre életem egyik legmeghatározóbb manga élménye volt az biztos, hogy még egyszer sajnálom hogy Miura idő előtt itt hagyott minket.  :frown:
Ennek ellenére sohasem felejtjük Guts epikus utazásait és nem mindennapi küzdelmeit a sors ellen.

edit2:
Még egy pár részlet a Berserk végével kapcsolatban, ha valakit érdekel (Miura egyik korábbi, eddig nem hozott interjúja alapján)
[spoiler]
- Berserk történetéből kb. 15% maradt volna hátra az Elf Szigetre arc idején
- Guts és Griffith többször küzdött volna meg egymással, ezzel is jelezve hogy nem csak egy síkon kell diadalmaskodni Guts-nak, ha szeretné hogy megakadályozza Griffith végső tervét (ami Falconiával kapcsolatos, de szerintem mindenki sejti, hogy egy "szuper-Eclipse"-et akar Griffith)
- Guts a szigeten történtek hatására indulna el Falconiába, hogy szembe nézzen a sorsával.
A mostani, 364-es fejezet szerintem remekül bemutatja hogy a "moon-kid" megjelenése és az igazság kiderülése lett volna szerintem ez a kiváltó ok az elutazásra.
- Guts "bandája" hivatalosan felbomlott volna az Elf sziget arc végén.
[/spoiler]

blackronin

#700
Fura időket élünk...
Pont a születésnapomon jelentik be, hogy a Berserk folytatódik...
https://twitter.com/berserk_project/status/1534023434174627840

Tényleg nem hittem a dologban, de úgy tűnik, hogy vannak még csodák.
Mindegy, hogy mennyi fejezet lesz még, egész egyszerűen örülök, hogy életem egyik legmeghatározóbb sorozata valamilyen szinten folytatást kap.  :smile:

kada

Sok boldogot!
Láttam a hírt, jöttem ide megnézni hogy vajon posztolta-e már más, nem csalódtam  :P
Kíváncsian várom, mi sül ki belőle.

NLZ

Jó hogy Kouji Mori írja, nem lesz kreatív, mert lennének fenntartásaim a kreatív ötleteivel kapcsolatban, lásd Sousei no Taiga legutóbbi fejezetét: https://mangadex.org/chapter/f3bfbcaa-ff34-4027-a283-bb4058121a5d/20
[reserved]

blackronin

Quote from: NLZ on 2022-06-09, 21:49:32Jó hogy Kouji Mori írja, nem lesz kreatív, mert lennének fenntartásaim a kreatív ötleteivel kapcsolatban, lásd Sousei no Taiga legutóbbi fejezetét: https://mangadex.org/chapter/f3bfbcaa-ff34-4027-a283-bb4058121a5d/20
Az érintett mangát nem ismerem, nekem csak az számít, hogy a gyerekkori barátja tiszteletben tartja Miura vágyát, vagyis hogy átadjon egy emlékezetes történetet az olvasóknak.
Ez csak akkor valósulhat meg normálisan, ha a manga rendesen be lesz fejezve.

Egyébként a következő Young Animal-ban, ami június végén jön, nem egy, hanem rögtön kettő fejezetet kapunk.  :whoah:
Ezután már csak 4 fejezet lesz az Elf Island-en és jön a következő arc.

blackronin

365-366
https://readberserk.com/chapter/berserk-chapter-365/
Én azt mondom, hogy az asszisztensek egész korrekt munkát végeztek, nem egészen értem, hogy egyesek miért fikázzák már rögtön az egészet... gondolom hogy nincs jobb dolguk.
Én csak örülök, hogy megy tovább a történet végre. :)

Isley

365-366

A 365-öt nem Miura rajzolhatta még? Mert a következőben azért észrevehető már néhol, hogy nem az ő keze munkája, de ebben nem. Blackronin a lényeget írta le: örülünk, hogy be fog fejeződni így ez a manga! Óriási hála a stúdiónak érte!

blackronin

367
https://readberserk.com/chapter/berserk-chapter-367/

Már itt is van az új fejezet, ami alapján már látható, hogy a fejezetek innentől kezdve kb. 16 oldalasak lesznek.
Nem volt sok szöveg megint, de a képek önmagukért beszéltek.
Griffith nem akarja békében élni Guts-t és Casca-t, egész egyszerűen minden kell neki.
A mohósága határtalan, ami még jobban ellenszenvessé teszi őt a szememben.

Folytatás augusztus 12-én!  :whoah:

A 367-esen kívül még 3 fejezet van és ennyi volt az Elf Island.

blackronin

#707
368
https://readberserk.com/chapter/berserk-chapter-368/
Nekem tetszett a fejezet, logikusan következtek az események Griffith lépése után és az art is rendben van az én szememben.
Guts teljes kétségbeesése átjön, elvégre hiába küzdött idáig, ha Griffith komolyabb gond nélkül képes volt elvinni azt a nőt, akit szeretett.
Nem számít, hogy nála van a Dragonslayer és a Berserker Armor, ha nem tudja azokat 100%-ban kihasználni.

Elvileg még 2 fejezet és ennyi volt az Elf Island.

Folytatás szeptember 9-én!  :whoah:

369
Kijött az új fejezet, szerintem az egyik legjobb volt Miura halála óta.
Az art remek volt, Guts kétségbeesése, az Elf sziget pusztulása és a lakók búcsúja tényleg drámai volt.
Szép munka, Studió Gaga, csak így tovább!  :whoah:

Folytatás október 14-én!

blackronin

#708
370
Kijött az új fejezet, amivel elvileg lezárult az Elf Island arc.
Guts teljesen össze van törve, de a decemberi folytatásban (most egy hónap kimarad) egy új arc kezdődik, aminek a célja az, hogy szeretett Sötét Kardforgatónk újra megtalálja majd önmagát...
Meglátjuk, hogy ez miként fog majd lezajlani.

Én továbbra is azt tartom, hogy az art csak minimálisan gyengébb mint Miuráért volt, az asszisztensek lényegében felnőttek a feladathoz.
Mori-n viszont látszódott ebben a 6 fejezetben, hogy nem nagyon mert komolyabb párbeszédet még írni, reméljük hogy a köv. arcban ez változni fog.
Egy dolog, hogy megmaradt az art style, de a szöveg mélysége is fontos volt a Berserk mangában.
Összességében ennyi a kritikám Miura halála óta.

kada

Quote from: blackronin on 2022-10-13, 22:59:06Mori-n viszont látszódott ebben a 6 fejezetben, hogy nem nagyon mert komolyabb párbeszédet még írni, reméljük hogy a köv. arcban ez változni fog.
Hova tettél volna párbeszédet?
A borongós "vesztettünk" hangulat miatt nem tűnt fel sehol a hiánya.

blackronin

Quote from: kada on 2022-10-16, 18:08:49
Quote from: blackronin on 2022-10-13, 22:59:06Mori-n viszont látszódott ebben a 6 fejezetben, hogy nem nagyon mert komolyabb párbeszédet még írni, reméljük hogy a köv. arcban ez változni fog.
Hova tettél volna párbeszédet?
A borongós "vesztettünk" hangulat miatt nem tűnt fel sehol a hiánya.
Talán Guts pár jeleneténél (amikor Griffith-el küzdött) lehetett volna egy-két plusz belső monológ még, de összességében így is elérték a kívánt hatást.

blackronin

#711
371
Elf Island arc-nak hivatalosan is vége ezzel a fejezettel, Griffith győzelme teljes, Guts romokban.
Guts társai is teljesen tehetetlenek, reméljük, hogy Skull Knight fog majd tud valamit csinálni (elvileg az ő szerepe most fog felértékelődni Miura korábbi interjúi alapján), mert ezzel a fejezettel elég lehangolóan ért véget a 2022. év a sorozat tekintetében.
Bár mondjuk a Berserk-et azért szeretjük, mert Guts útja tele van szenvedéssel és küzdelemmel, amiből remélhetőleg győztesen kerül ki valahogyan a végén...
Ha már lehet ilyet mondani a Berserk kapcsán.  ^^"

Én mindenesetre nagyon bizakodó vagyok a jövőt illetően, Studió Gaga és Mori remekül átvette a stafétabotot, méltó módon viszik tovább Miura örökségét.   :smile:

blackronin

A Berserk manga folytatódik április 28-án!
https://twitter.com/MangaMoguraRE/status/1645751110681112580

Kicsit kezdtem aggódni, hogy valami történt a Studio Gaga-val, de csak serényen dolgoztak az új fejezeteken.  :smile:

Ezzel a résszel kezdődik az új arc, ami talán egyben az utolsó is, szóval a kíváncsiság elég nagy a részemről!

kada

Serényen dolgozás és Miura sebessége, amikor kijött valami musthave játék...
Nem volt manga, aminél jobban megszoktam volna hogy hébe-hóba jön ki az új rész, sokkal rosszabbak csak nem lesznek...

blackronin

#714
372
Sohase hittem volna, főleg Miura váratlan halála következtében, hogy végre valahára elérjük az utolsó arc-ot (még mielőtt nyugdíjas leszek  :D ).
Mert ez már tényleg a végjáték kezdete végre, kötve hiszem, hogy a Studio Gaga és Mori Kouji meg fogja szakítani már kisebb arc-okkal (lesz kitekintés biztosan, de ilyen Elf Island szerű különálló rész már nem) a történetet.

Újra Falconiában vagyunk, ahol Casca felébredt az "álmából" és látszólag gyorsan megszokja az új életét.
Persze ez csak Griffith manipulációja, szegény Casca rövidesen rájön, hogy valami nincs rendben.
Sajnos hiába az ellenállása, Griffith hamar visszaküldi a félkómás állapotba, hogy ne okozhasson igazi gondot senkinek.
Griffith pedig úgy látszik, hogy készen áll, hogy folytassa a saját tervét tovább, az önelégült mosolya önmagáért beszélt.

A havi folytatás egyelőre megy tovább, következő fejezet május 26-án!  :whoah:

edit
373
Kijött a fejezet, amivel kapcsolatban egy kicsit felemásak az érzéseim...
Örülök, hogy kijött és hogy Griffith helyett inkább Guts-sal foglalkozunk.
Guts sötét oldala újra előkerült, így jó lenne látni a következő időszakban, hogy mi volt Miura terve ezen szál kapcsán, Guts miként fogja megszerezni azt az erőt és eltökéltséget, hogy újra harcba szálljon.
Az art most láthatóan gyengébb volt, ennél egyáltalán nem éreztem a "Miura-feeling"-et, mint az eddigieknél.
Sajnos az is egy kicsit lelombozó volt, hogy nincs új dátum megadva a végén...

blackronin

#715
Végre folytatódik a manga az új arc-al!  :whoah:
https://www.animenewsnetwork.com/news/2023-09-07/berserk-manga-starts-new-arc-gets-new-chapter-on-september-22/.202073

edit:
374
Kijött a fejezet, ami nem volt rossz, annak ellenére hogy csak átvezető volt az új arc-ba.
A Kushan-ok megjelenése érdekes, valamint hogy Rickert velük van.
Na meg persze az, hogy Guts ugyan felállt a végén, de pontosan ki uralja a testet?
Guts vagy a Démonkutya?

Itachi

Persze megint 0 utalás arra, hogy mikor jön a kevetkezö rész...Lassan ott tartok, hogy annyi idó eltelt pl. a Roshinu s rész óta(egyik kedvenc részem), hogy újra kéne olvassam az egészet. :lame:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

kada

Quote from: Itachi on 2023-09-30, 20:58:45Persze megint 0 utalás arra, hogy mikor jön a kevetkezö rész...
Kevés dolog olyan stabil ebben a mangában, mint a következő rész érkezésének kiszámíthatatlansága.

blackronin

#718
Észre sem vettem, de közben szerdán ki is jött az új fejezet...  ^^

Annyi baj legyen, elolvasom.  :P

edit:
375
Hát eléggé átvezető jellegű volt az egész, kevés dolog történt.
Mondjuk Guts-ot se láttuk még ennyire szánalmas állapotban.
Ami mondjuk érthető, azok után ami történt vele...
Új időpontról nincs hír, de hátha jön decemberben még egy fejezet mielőtt véget ér az év.