Main Menu

Linux help

Started by jettmoress, 2006-12-12, 18:54:58

Previous topic - Next topic

Milyen operacios rendszer van a gepeden

Windows (es ez jo nekem)
Windows (de szeretnek valami mast pl Linux)
Linux
Windows es Linux is

Selmo

#150
Feldobtam egy Xubuntut virtualpc alá. 2 problémám van vele. Az első, hogy nincs net. Win98 alatt is ugyanez volt, de megadtam gatewayt és rögtön megtalálta, na itt nem találok semmi hasonló opciót. A másik, hogy induláskor és leálláskor a grafika szétesik. A neten körbenézve a xorg.config-ot kéne szerkeszteni, csakhogy ilyenem nincs. :D Csak Xwrapper.config van, de abban nincs olyan bejegyzés.

OK. Virtualbox alatt minden megy tökéletesen. Az ms bekaphatja...

A tökéletesség unalmas.

.Attila

No, újra nekifutok a Linuxnak, mit érdemes néznem?
Legyen felhasználóbarát, de lehessen tanulni is vele.
Új munkahelyen unix környezetben is kell dolgoznom, bár ez csak néhány parancsot jelent, log olvasás, scriptek futtatása stb.
Viszont hosszútávon, ha bejön a Linux, leszoknék a Wndowsról, egyrészt anyagi okokból, másrészt állítólag a Linux teljesítménye jobb.
openSUSE esetleg?

Damnatus

Én Ubuntut tesztelek. Egyelőre tetszik! ;)

kikuchiyo

.Attila: egy jó tanács, amit annak idején hallottam: olyan linuxot érdemes választani, amilyen a barátaidnak/ismerőseidnek van, mert akkor majd tudnak segíteni.

Itt többek szelídítenek Ubuntut, például én is. Nem vagyok teljesen megelégedve vele, de annyi előnye van, hogy a dolgok többsége elegendően jól működik, arra meg nincs energiám hogy egy forrásalapú, legózós disztróval pöcsöljek.
Failure is the default option

.Attila

#154
Pont most próbálok ubuntu-t telepíteni, gnome 12.10.1.
Feldobja a vinyókat, hogy hova akarom rakni és ott szépen ki is fagy az ablak.
Fenn a menüsor az működik, csak éppen nem tudok mit kezdeni vele.

Mikor fognak tudni Linuxhoz végre normális, működő telepítőt készíteni? Elhiszem, hogy ingyen van, de ha már a telepítésnél elakadok szinte minden egyes alkalommal, akkor leshetjük, hogy az emberek valaha is átpártoljanak a windowstól, amely legalább települni tud gond nélkül.

szerk.: de jó, és az audio driver-em is elszállt.

szerk2.: a driver újratelepítése nem oldotta meg a problémát. Esküszöm, kezdem úgy érezni, hogy a Linuxszal próbálkozni olyan, mintha nyakon****nám magam.

Kuroi Tenshi

"A linux felhasználó-barát. Csak megválogatja, hogy kik a barátai..." 
bocs :rotfl: Úgy látom, nem szeret túlzottan. Már legalább 10x telepítettem
Ubuntut 8.x Hardy Heronnal kezdve, és még sosem volt ilyen gondom,
hogy a telepítő befagyott, vagy a már működő hang elszállt. Olyan már
volt, hogy a pendrive-os wifivel babrálni kellett, ndiswrapper és tsai,
mivel még túl friss volt a chipsetje, de az utána használt két generációval
frissebb ubival már out-of-the-box működött bármi mókolás nélkül.

Mint? (mármint ez a disztró neve) Egy kicsit buherált Ubuntu, amiben a
gyári alkalmazásokat kicserélték használhatóakra és néhány ubuntus
baromságot sem erőltetnek.

.Attila

#156
Már megy. Most ubuntu 12.10 alól írok.
Annyi, hogy ezek szerint nem azt az opciót kellett volna választani, hogy a windows 7 mellé rakja fel az ubuntut, hanem alul a particionálást.

A hang is rendbe jött, ki kellett húznom a hangkártyát a slotból és visszarakni.
Na majd meglátjuk, mi lesz ezzel. Egyelőre win7 a nyerő, de mivel ahhoz vagyok hozzászokva, ezért ez csalóka lehet.

Bár a fontjai jobban tetszenek.

szerk.: god bless Firefox sync.

Próféta

Quote from: .Attila on 2013-01-21, 00:27:04
állítólag a Linux teljesítménye jobb.
Ez így egy értelmetlen általánosítás.

.Attila

Ne kötözködj :_piszka:

Damnatus

Total Commander-szerű fájlkezelőt keresnék Ubuntuhoz. Mit tudtok ajánlani?
Illetve melyik videó- illzenelejátszótjavasoljátok? Olyan kéne ami a lehető legtöbb formátumot lejátssza.

Köszi

motifator

Kétpaneles filekezelőnek ott a Midnight Commander, a.k.a. mc
Videólejátszónak ott az smplayer, vagy csak simán mplayer, ha szereted a command line-t.
Zenelejátszónak én régen xmms-t használtam, de azt már nem fejlesztik tovább úgy látom. Az audacious egy xmms fork, amivel még foglalkoznak, így én azzal tennék egy próbát.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Selmo

MPlayer zenét is lejátszik, minek variálni? MC lehet elég fapados kinézetű lesz, esetleg tehetsz próbát a Tux commenderrel, bár nem egy mai darab, vagy keresel valami más commandert.

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Zenelejátszók között van olyan, ami a foobarhoz hasonlóan rendelkezik folder view-val is? Mert amit eddig láttam, az beolvassa a teljes mappát és egybeömleszti a számokat. Mivel nincs rendesen tagelve a fájlok nagy része, így mocsok nagy káoszt csinál.

Próféta

Come to the dark side!
KDE alatt van Krusader mint TC-klón (jobban tetszett mint a különféle *commander Gnome alá) és Amarok zenelejátszó (igazán az Amarok 1 volt jó, de az Amarok 2 is tudja azt, amit .Attila vár).

Próféta

Quote from: Ymir on 2013-02-27, 23:05:31
Krusader van Gnome alatt is, vagy már nem? :confused:
Természetesen minden KDE-s cuccost tudsz Gnome mellett futtatni és fordítva, csak nem lesz olyan szépen hozzáintegrálva, meg lassan fog indulni, stb.

Quote from: Ymir on 2013-02-27, 23:05:31
Videózáshoz a VLC player?
Az linuxon se jobb, mint Windows alatt. Én az smplayert preferálom mindkét rendszeren.

Fazék

nos. állítólag N270-es teljesítményét simán kéne hozza a Dell Mini 10-es netbookomban lévő Z530-as proci

kollégám Asus EEE 1000H típusú gépében volt alkalmam megtapasztalni az N270-es működését.
érzésre a közelében sem jár az enyim. (RAM mindkettőben 1GB)

így most teszek vele egy próbát, hátha a rajta lévő windows 7 starter miatt ilyen gyenge, szóval fölraknék linux-ot.

Dell fórumon a Linux Mint-et javasolják.

http://www.linuxmint.com/download.php

de itt van egy pár fajta kiadás...

olvasgattam amennyire tudtam, hogy melyik mit takar, de továbbra is fingom sincs, hogy melyikkel próbálkozzak.

MATE / Cinnamon / KDE / Xfce közül ti melyiket választanátok, és miért?

Próféta

Quote from: Fazék on 2013-05-05, 00:37:11
MATE / Cinnamon / KDE / Xfce közül ti melyiket választanátok, és miért?
Ezek különböző DE-k (Desktop Environment). Gyakorlatilag a grafikus felhasználói felületet jelenti, ami a felhasználói élmény jelentős részét adja: asztal, programindító módszerek, fáljböngésző eszköz, wifi/bluetooth/hangerő/kivetítő beállító felhasználói felület, alapértelmezett programok integrációja, értesítési terület, open/save dialógusok, stb. Az utóbbit különösen ajánlom a figyelmedbe, ez minden GTK+ alapú DE-ben (MATE, Cinnamon, Xfce) szerintem zavaróan fapados. Alapvetően az alapján kell dönteni, hogy neked melyik áll jól kézre... szóval nézz szkrínsátokat az említett felületi elemekről, meg esetleg próbálj ki kettőt live CD-ről.

A KDE a legfejlettebb és leginkább Windows-szerű (sőt, néha fordított az innováció iránya, és a Windows lett KDE-szerű), nekem egyértelműen a legszimpatikusabb. Viszont a népi bölcsesség szerint (nem mértem) a KDE eszi a legtöbb erőforrást. Ha régilassú gépbe kéne életet lehelni, akkor lehet, hogy nem ez lesz a nyerő választás.