Main Menu

Toradora!

Started by LuckyDingo, 2009-02-09, 16:51:39

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: chilip on 2009-03-24, 23:08:23
a legjobb rész az elején volt, mikor gengszternek állították be ryuujit és mindenki félt tőle és ebből voltak a félreértések :D
A régi szép idők... *hüpp* :(
:D
[reserved]

Chronus

25 (END):

Oh My God! Nem-Túldramatizált csókjelenet in my animu? :eek: (Ami azt illeti, nem-túldramatizált csókjelenet in my <akármilyen romantikus médiaforma>?)

Azt hittem az ilyesmi elvárása merő botorság az olyan no-life, no-relationship, no-IQ emberktől mint az anime directorok. :D

Erre ezeknek sikerült tökéletesen realisztikus és cool módon lezárni ezt a sorozatot.

110/10 LoL. Best animu ending of the past 10 years.

Darkstar

#92
[spoiler]Végre vége van, már csak a subot kell kibírni és talán nem kell reflexből hideolni a threadek felét az /a/n...



Fell free to flame me, I don't care[/spoiler]   :__devil:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Flaser

Quote from: Darkstar on 2009-03-25, 20:28:40
[spoiler]Végre vége van, már csak a subot kell kibírni és talán nem kell reflexből hideolni a threadek felét az /a/n...



Fell free to flame me, I don't care[/spoiler]   :__devil:

* Flaser előveszi a benzines kannát. Belenéz. Visszanéz. Leteszi. Vakarja a fejét. Odasétál a szoba sarkában lévő poros szekrényhez és elkezd matatni benne. Végül kaján mosollyal egy rejtélyes tégelyt vesz elő, amiben szürke színű por van.

Egyszer egy bölcs ember az mondta:


  • Build a man a fire, and he will be warm for a night.
  • Set a man of fire, and he will be warm for the rest of his life.

* Flaser elkezdi Darkstart-t hinteni a rejtélyes porral. Végül előveszi a pipajat...majd a biztonság kedvéért elteszi és megkéri a társaság többi tagját, hogy hagyják el a homokozót. Igen, képes volt felhinteni a szoba közepét homokkal, de akkor még mindenki azt hitte, hogy vlm. elvont vicc része lesz. Na most rágyújt és Darkstar felé pöcköli a gyufát.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

motifator

Nem mondom, hogy tökéletesen megértettem, hogy mit is csináltál, de veled vagyok tesó!  :tezsvir: :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

LuckyDingo

Ez így volt jó ahogy volt. Pont. Az a kép amit csináltak meg :lol:

Dreamcleaver

AAAAAAAAAAW! Akkor most vége? Jöhetne valami S2 az egyetemi évekről vagy valami. Esetleg Ya-chan special.  :smile:

És igen, a csók jelent nagyon hatásosan lett megcsinálva.  :jee:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

smash++

Ez a befejezés tényleg 10/10-et ér.
Mondjuk, amikor keresték a csillagot, felmerült bennem az a lehetőség, hogy Ami még egy elkeseredett próbával lesmárolja Ryuuji-t. De nem tudom mennyire passzolt volna az utolsó rész Koncepcióba.

Ya-chan "dráma" már az előző részben is jó volt és most is tökéletesen megoldották.

Takasu sempai.... milyen népszerű lett a a végére. Gondolom felvették valhova.

Valahogyan ebből nem kell nekem folytatás.  :jee: zárás volt.
Inkább jöjjön egy kicsit hasonló új anime.

LuckyDingo

jaja végre nem egy Shakugan no Shana-féle "jaj nem merem megmondani neki" vége lett :) Ezt hiba lenne folytatni. Bár szimpátiám jeléül egy Ami arc jöhetne egy új helyen, de ugye az már nem Toradora! lenne  :)

smash++

Quote from: LuckyDingo on 2009-03-26, 22:44:34
jaja végre nem egy Shakugan no Shana-féle "jaj nem merem megmondani neki" vége lett :) Ezt hiba lenne folytatni. Bár szimpátiám jeléül egy Ami arc jöhetne egy új helyen, de ugye az már nem Toradora! lenne  :)
:tezsvir:

Ami arc = kicsit hasonló új anime :D

Max egy OVA-ra visszatérhetnek.
De végre egy normális zárás és nem kell nagyon találgatni, hogy mi a franc lesz/lenne. Az lett volna hiba ha a sulis vége kimarad -> kellett, mert így happy és kurva jó volt  :D

Dreamcleaver

Quote from: smash++ on 2009-03-26, 22:26:10
Valahogyan ebből nem kell nekem folytatás.

OK, akkor te nem kapsz, de nekem attól még jöhet. ^^

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Quote from: Dreamcleaver on 2009-03-26, 23:01:45
Quote from: smash++ on 2009-03-26, 22:26:10
Valahogyan ebből nem kell nekem folytatás.

OK, akkor te nem kapsz, de nekem attól még jöhet. ^^
Akkor kapsz egy ilyet: 20 évvel később, Ryuuji részeg és veri Taigát, az meg drogozik. :D
[reserved]

motifator

#102
Holy fucking shit! Asszem az előbb láttam animés pályafutásom második legnagyobb csókjelenetét. A hideg futkosott a hátamon.
[spoiler]Ezer bocs, FLCL, a te csókjeleneted talán a legEPICebb, de sosem lehet annyira élő, mint amit most láttam.[/spoiler]

Az utolsó pillanatig fostam, hogy egy zseniális, szívet melengető, de szemétláda befejezést kapunk, de az utolsó jelenettel tökéletesre emelték.

Köszönöm JC Staff, hatalmas élmény volt!  :hai:

[spoiler=@NLZ]
hmm, ez nekem rémlik valahonnan  :ejnye: Jogdíjat fogok kérni :D[/spoiler]


Edit:
Lol, egy másik agymenés egy esetleges második sorozatról, amit egy blogon olvastam ma:
QuoteI can imagine they'd push so hard in order to slap a second series onto this already established conclusion, because these days, an anime without a sequel/remake in whatever form it may come is a shitty anime. See NGE/FMA. Who knows, maybe Ami might have a go at Ryuuji after all? Or her long lost twin sister? Or Taiga might end up in a wheelchair, in a KGNE kind of script? Nyahaha.
Az utolsó mondat akármilyen gonosz is, hatalmasat röhögtem rajta. Guess I'm a horrible person after all.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cobra

Nekem kicsit furcsa volt a vége. Nem értem Taiga miért ment el, ráadásul ennyi időre.
Összességében azért igen jó volt a sorozat, bár kicsit túlzásba vitték az emózást a vége felé. Meg amit előbb említettem, az se kellett volna bele.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver

Quote from: Cobra on 2009-03-26, 23:41:55
Nekem kicsit furcsa volt a vége. Nem értem Taiga miért ment el, ráadásul ennyi időre.
Összességében azért igen jó volt a sorozat, bár kicsit túlzásba vitték az emózást a vége felé. Meg amit előbb említettem, az se kellett volna bele.

Hát mert mondjuk még középiskolás kiscsaj, akit az anyja tart el miután az apja tönkre ment anyagilag. Meg gondolom helyrepofozta a családi kapcsolatait, és esetleg megbeszélték ezt a házasság dolgot is. ^^ Bár mondjuk az nekem is fura volt, hogy mindezt miért kellett ezen a búcsúleveles, hirtelen eltűnök, zomg drama módon csinálni, de szerencsére meglett a happy end.


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

motifator

Quote from: Cobra on 2009-03-26, 23:41:55
Nem értem Taiga miért ment el, ráadásul ennyi időre.
Erre két válaszlehetőséget látok:
a.) szemét, értelmetlen hatásvadászat, ami annak ellenére, hogy szemét és értelmetlen, igencsak hatásosra sikerült, legalábbis nálam :D
b.) a novellában le van írva rendesen, de az anime készítői úgy döntöttek, hogy átugorják, mert
b1.) nem tetszett a készítőknek ez a rész, nem akartak rá időt szánni, <insert random legit reason here>
b2.) lásd a.)

Közben látom, hogy DC elég értelmes válasz tudott adni, ami valószínűleg a b2 verzió, de én is  :tezsvir:
Amúgy a baka-tsuki elég jól halad a novellák fordításával, úgyhogy hajrá, hamarosan ki lehet deríteni: http://www.baka-tsuki.org/project/index.php?title=Toradora!

Az emózás meg sose baj, ha igényesen és meggyőzően van kivitelezve. Szerintem itt nem volt ezzel gond  :jee:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Dreamcleaver

Quote from: motifator on 2009-03-26, 23:59:08
Az emózás meg sose baj, ha igényesen és meggyőzően van kivitelezve. Szerintem itt nem volt ezzel gond  :jee:

Pontosan. Be kell valljam, én személy szerint nagy Ya-chan fan lettem az uccsó két rész hatására (persze már előtte is kedveltem a karaktert). Sztem tökéletes arányba keverték a sorozatba a komikus-romantikát és a már-már realista drámát. A lényeg, hogy happy end lett, mert egy lehangoló vég az egészet odavágta volna.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

motifator

#107
Quote from: Chronus on 2009-03-25, 20:25:21
25 (END):

Oh My God! Nem-Túldramatizált csókjelenet in my animu? :eek: (Ami azt illeti, nem-túldramatizált csókjelenet in my <akármilyen romantikus médiaforma>?)

Azt hittem az ilyesmi elvárása merő botorság az olyan no-life, no-relationship, no-IQ emberktől mint az anime directorok. :D

Erre ezeknek sikerült tökéletesen realisztikus és cool módon lezárni ezt a sorozatot.

110/10 LoL. Best animu ending of the past 10 years.
Lol, most olvasom végig a blogpostokat az utolsó részről, erre mit találok:
http://randomc.animeblogger.net/2009/03/25/toradora-25-end/#comment-478973

Kicsi a világ :D

Másik blogon találtam, és epic win:
[spoiler][/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Flaser

Quote from: motifator on 2009-03-26, 11:14:41
Nem mondom, hogy tökéletesen megértettem, hogy mit is csináltál, de veled vagyok tesó!  :tezsvir: :D

...attól függ, hogy simán Mg-por, vagy a termites (Al és Fe2O3, itt a Mg a "gyutacs") keveréke.

A témához visszatérve, végre egy normális romantikus anime, ahol a főhős nem egy closet-nerd megmagyarázhatatlan vonzerővel.

Most már csak a CoalGirls 2nd batchre várok, hogy meglegyen az egész HD-ben.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

bimanc

Befejezés: Kövezzetek meg, de nekem valahogy (egy nagyon kicsit) a Saikano hangulatát hozta, mint korábban egy-két másik epizód. Pl a zenék, vagy amikor a csillagos eget nézték. Persze ez vidámabb véget ért, de valahogy mégis arra emlékeztet.  ^^"
Ja és tetszett. Nagyon. Az endingnél még nagyon csúnyán néztem, de nem baltázták el.  :jee:

A folytatásban meg természetesen a többiek szerelmi ügyeit kellene kivesézni, ahogy mindegyik talál magának valakit, Taigáék meg tanácsokkal látják el őket.

Liquid Snake

Nah énis megnéztem végre ezt a remekművet. Nagyon, de nagyon tetszett, minden a helyén volt benne. Taiga egyszerűen annyira édes, hogy nem lehet nem szeretni. És hogy a végén mire volt jó ez a drámai eltűnés dolog? Arra hogy az ilyen hülyéknek mint én vagyok felvigye a vérnyomását 300ra + széthasadjon a szíve. Annyira rosszul esett az a dolog, h egyszerűen nehezen vettem a levegőt... Tudtam, h nagyon tudnak rám hatni az animek de, hogy ennyire azt nem sejtettem. 1000 szerencse, hogy a végén ottvolt az a jelenet, amikor Taiga visszajön, és Ryuji kimondja neki, hogy szeretlek. Ennél EPIC-ebb befejezést rég láttam ilyen stílusú animeben. Az viszont biztos, hogy aludni még nehezen fogok a már előbb említett sokk miatt. Láttam itt már 110/10es értékelést is szóval nem lenne olyan nagy dolog ha én 1000/10et adnék rá ezért maradok a 10/10nél. Nincs más szó rá EPIC, és ez nálam akkor jön elő, mikor annyi jót tudnék mondani róla, hogy egyszerűen nem tudom megfogalmazni. Állítson le valaki, nem bírom abbahagyni az írást..........

motifator

Örülök, hogy tetszett, annakidején belőlem is hasonló érzelmeket váltott ki. Amikor Ryuuji mondja, hogy aznap este Taiga nem ment vissza vacsorázni, na onnantól kezdve úgy néztem, hogy a szám elé volt kapva a kezem és csak azt mondogattam, hogy Ne! Ne! Ne! Ugye nem? :D Aztán szerencsére lerövidítették az endinget és megkaptuk a méltó befejezést.
Azóta már az eltűnéssel is megbékéltem teljesen:
Amikor Ya-chan kibékült a szüleivel, akkor Taiga látta, hogy nem sok jobb dolog van az életben, mint egy szerető család. Szerintem akkor döntötte el, hogy ő is rendbeteszi a saját dolgait az anyjával és annak az új családjával. Ezért ment haza. Nem futott el a saját családja elől, ahogy azt Ya-chan annakidején tette, hanem hazament, és vállalta, hogy rendbeteszi a dolgokat. Nem szökött el és házasodott össze Ryuujival az anyja beleegyezése nélkül. Közben bízott a saját érzéseiben és Ryuujiban is, nem hiába. Szóval Taiga a lehető legfelnőttebb döntést hozta meg abban a helyzetben, nem futott el. Még akkor is, ha ez valóban úgy tűnt, mintha csak vérnyomásnövelés céljából csinálták volna :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Liquid Snake

 :tezsvir:

Nekem is pont onanntól volt ez az állapot amit mondtál. Szép nyugodtan nézem minden happy és akkor, aznap este.... Ahhh még mindig készen vagyok, pedig már tudom, hogy tényleg ez volt a lehető legjobb döntés és még a vége is heppi lett. Még haverral kitárgyalom jó alaposan és jól is leszek egyből  :P

Chronus

#113
Quote from: motifator on 2009-03-27, 12:44:39
Lol, most olvasom végig a blogpostokat az utolsó részről, erre mit találok:
http://randomc.animeblogger.net/2009/03/25/toradora-25-end/#comment-478973

Nem a világ kicsi, csak én vagyok nagy. I am Kandur. I have many names. ^^

motifator

Most fejeztem be az első regényt. Meglepően rövid volt, nekem sokkal rövidebbnek tűnt, mint a Haruhi-regények. De jó volt, ajánlom mindenkinek, aki szerette a sorozatot.
Már régen láttam az első részeket, de nekem nagyon úgy tűnt, hogy a regényből sokkal egyértelműbb a Taiga end már az elejétől fogva. Persze amúgy is egyértelmű a Taiga end, elég elolvasni a címet. Biztos csak a könyv narratívabb jellege miatt, de nagyon sok utalást éreztem arra, hogy Ryuji nagyon nem tudja, hogy mit is érez Taiga iránt, igen sokszor elbizonytalanodik. Persze egyszer se mondja ki, hogy érezne valami olyasmit, mégis valahogy sokkal jobban benne van a levegőben az egész. Legalábbis ez jött le az első részből.
Az egész sokkal szentimentálisabbnak tűnt, mint az anime, és ez nagyon tetszett. A sztoriban még nem jutottunk túl sokáig, de máris érzelmi hullámvasút az egész. Mondjuk lehet, hogy az érzés jó része csak nosztalgia, mert már láttam az animét, és tudom, hogy mi fog még következni, így egészen másként nézek a szereplőkre.

Szal olvassátok ti is, mert jó. Ja, és itt van: http://www.baka-tsuki.org/project/index.php?title=Toradora!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

motifator

Doubleposting is awrite!

Ezt a játékot meg kéne szerezni valahonnan: Toradora! Portable Taiga Ending Shocks Fans
Apropó létezik normális használható PSP emulátor?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Alkyra

Quote from: motifator on 2009-05-08, 14:42:32

Apropó létezik normális használható PSP emulátor?

Nem. Nehéz hardwares dolgokat lekódolni s nem is nagyon foglalkoznak vele az emberek...

Liquid Snake

Bezzeg Nintendo DS-hez egyből van tökéletesen működő emulátor...

Alkyra

Quote from: Liquid Snake on 2009-05-08, 16:03:38
Bezzeg Nintendo DS-hez egyből van tökéletesen működő emulátor...

Próbáld meg azzal a tökéletes emuval a 'The World Ends With You' játékot betölteni...

Liquid Snake

Quote from: Alkyra on 2009-05-08, 17:00:37
Quote from: Liquid Snake on 2009-05-08, 16:03:38
Bezzeg Nintendo DS-hez egyből van tökéletesen működő emulátor...

Próbáld meg azzal a tökéletes emuval a 'The World Ends With You' játékot betölteni...

Megvan és vittem is már, semmi baja nincs.