Main Menu

Skyrim

Started by Liquid Snake, 2011-11-11, 16:42:16

Previous topic - Next topic

NLZ

Áh, az az utolsó bejegyzés már nagyon fake szagú. :)
[reserved]

blackronin

Quote from: NLZ on 2011-11-17, 14:14:00
Áh, az az utolsó bejegyzés már nagyon fake szagú. :)
Hát igen, akkor nyugodtan csak meg, amikor olvastam a végén a "Temess el az Alduin szobrommal együtt." beírást.  :D
Akkora nyomi csak nem létezhet, aki ilyen mondatot szán az utolsó üzenetének...
Legalábbis remélem!  :eek:
[spoiler]
:angyali:
[/spoiler]

Darkstar

A lábvagdosás 100%, hogy fake, de én már toltam lanpartyt 26 órán keresztül azure tower defense-t, szóval az idő nem biztos, hogy az. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Liquid Snake

#63
Hmm jelenleg lv.15 vagyok, most mentem fel a Greybeardekhez és tudjátok ott van egy kapu ahol nem lehet továbbmenni mert még nem ismerem eléggé a "Voice"-t. Én viszont ( a jó kis Oblivionban tanult módszeremmel xD ) felugráltam a hegy tetejére így kikerülve az össze barikádot, és eljutottam a Throat of the World-höz. Ez csalásnak számít? XD

Szerk.: Lehet fent bányászni Ebony és Malachite Ore-t, illetve van fent egy Notched Pickaxe ami növeli a karakter Smithing képességét, mellesleg pont jó, hogy ottvolt mert nem volt nálam semmiféle csákány :D más érdemleges nincs fent, egyenlőre :) Viszont így, hogy felfedeztem bármikor ide tudok teleportálni :D Próbáltam aztán lefele az eredeti úton menni, a barrikádokat ismét kikerülve, és többé kevésbé sikerült is, Orichalcum Ore-t is tudtam így bányászni :D

blackronin

#64
Na, egy kis überkirályság a mai napi játékomból.
16-os szintű vagyok, tudok már 4 shout-ot, s éppen most jön az a main quest, hogy egy bálba kell menni a blade-s csaj segítségével.
Greybeard-ek már megtanították a 3. szintű üvöltést, ami zsír.
Fasza kis elven páncélom van, a fejszém és az íjam még a régi.
Éreztem, hogy kemély vagyok.

És ezt hittem egészen addig, ameddig a következő meg nem történt:
Van egy kis hágó Whiterun és Morthal között, olyan rövidítés féle, ahol még egy kunyhó is van.
Gondoltam átmegyek ott, s egy kicsit lerövidítem az utazgatást. (lóval mentem)
Megyek át és a hegy mögött feltűnik egy sárkány. Mondom oké, egy kis kihívás sohase árt...
Erre jobbra pillantok és látom, hogy a már előbb említett kunyhóra rászáll egy ÚJABB sárkány.
Oké... így kicsit már nehéz lesz, de hát miért is ne? Én vagyok a Dohvakiin.  :D
Éppen leszállok a lóról, hogy felkészüljek a harcra, amikor hátrapillantok és látom, hogy MÉG EGY ÚJABB sárkány száll le mögém...
Már fordultam vissza a másik kettőhöz, amikor észrevettem, hogy pont középen állok a 3 sárkány gyűrűjében, akik most akarnak belőlem sült Dohvakiin-t csinálni.
Utolsó gondolatom egy egyszerű "Oh, fuck..." volt, ahogy szénnéégtem.  :P
Azt nem is kell mondom, hogy már nem mentem arra következőleg, inkább kerültem.  :D

Történt már veletek is ilyen? Hogy 3 SÁRKÁNY jött egyszerre?  ^^"

Ja és az is jópofa volt, amikor vissza kellett szerezni a kürtöt, s ahogy beléptél a terembe akkor veszed csak észre, hogy a kürt helyén egy papírfecni van...
Rögtön az ugrott be, hogy a következő van a papíron

És ez áll a hátulján:
"Elvittem a kürtöt, ugye nem baj?"

Nem egyszerű az élet, ugye?  :P

Liquid Snake

Quote from: blackronin on 2011-11-19, 18:52:12
...

Még nem volt ilyen, de sztem elég könnyű sárkányt ölni :D 3 is elképzelhető, csak sokat kell futni :D 3-nak mindenképp CSAK úgy mennék neki, hogy bal kézen Healing, jobb kézben pedig Skyforge Steel Blade ( jelenleg ez van ), és a manát csakis gyógyításra használnám. Remélem lesz majd nekem is ilyen :D

NLZ

Nagyon nem játszottam azóta, de olvastam, hogy a sztori haladtával lehet számítani sárkány gankelésre. :)
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Dragons#Dragon_Gameplay_Behavior
2. bekezdés

Ám szar, hogy heavy armorra és 1H+shield kombóra mentem, aztán hiába rakok szinte mindig staminára, alig bírok zsákmányt szerezni. Nagy így a kisértés, hogy vmi skill resetet összecsaljak light armorra, vagy pedig teherbírást növeljem ini állításból. Mert a heavy armorom alig fejlődik, úgyhogy a súlytalan felszerelés skill még odébb van.
Aztán lehet, hogy csak nem kéne pl Falmer pajzs + balta kombóval járnom. :D
[reserved]

blackronin

Quote from: NLZ on 2011-11-19, 19:14:59
Ám szar, hogy heavy armorra és 1H+shield kombóra mentem, aztán hiába rakok szinte mindig staminára, alig bírok zsákmányt szerezni. Nagy így a kisértés, hogy vmi skill resetet összecsaljak light armorra, vagy pedig teherbírást növeljem ini állításból. Mert a heavy armorom alig fejlődik, úgyhogy a súlytalan felszerelés skill még odébb van.
Aztán lehet, hogy csak nem kéne pl Falmer pajzs + balta kombóval járnom. :D
Sajnos a teherbírás mértéke nagyon lecsökkent az Oblivion óta.
Tényleg csak pár cuccot lehet összeszedni és már kész is.
Én ezt találtam ki erre:
Ugye én light armorban nyomom, így ez kevésbé terheli le a karaktert.
Az adott területen, dungeon-ban keresek egy olyan ládát, tárolót, ami viszonylag közel van a bejárathoz, s oda pakolok be minden cuccot, amit találok az adott területen, barlangban, stb.
Ahogy megyek előre mindig visszarohanok a ládához, berakom a cuccot és megyek tovább, s ezt ismételgetem.
Vége az adott résznek, visszamegyek a házamba, lerakom a kalandozófelszerelést (tehát minden olyat amival általában utazok), s üres inventory-val visszamegyek a ládához, kipakolok annyi cuccot amennyit bírok és irány egy olyan bolt, ahol kedvelnek és jók az árak.
És ezt ismételem, amíg van eladnivaló.
Tudom, hogy ezzel elég sok tökölés van, de ennek köszönhetően, már a játék eleje óta nincs gondom az anyagiakkal.

chilip

Quote from: NLZ on 2011-11-19, 19:14:59
Nagyon nem játszottam azóta, de olvastam, hogy a sztori haladtával lehet számítani sárkány gankelésre. :)
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Dragons#Dragon_Gameplay_Behavior
2. bekezdés

Ám szar, hogy heavy armorra és 1H+shield kombóra mentem, aztán hiába rakok szinte mindig staminára, alig bírok zsákmányt szerezni. Nagy így a kisértés, hogy vmi skill resetet összecsaljak light armorra, vagy pedig teherbírást növeljem ini állításból. Mert a heavy armorom alig fejlődik, úgyhogy a súlytalan felszerelés skill még odébb van.
Aztán lehet, hogy csak nem kéne pl Falmer pajzs + balta kombóval járnom. :D

+100 teherbírásra ha (ha jól emlékszem) a STEED kőnél aktíválod a cuccost amiből mindig csak 1 lehet rajtad de az permanensen


én rajtam most pl "The Mage" van ami +20% tanulási sebesség mágiával kapcsolatos skillekre

NLZ

#69
Skillnél meg csak a pickpocket ad +100-at, de vagy 60 kell hozzá. Ám megvan már, hogy mit kell konzolba írni, csak nem visz rá a lélek:
http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1265563-weight-mod/

Találtam végre vmi hasznos modot is, bár ez csak ini állítás:
http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=272
[reserved]

chilip

nem értem mi a bajod

http://elderscrolls.wikia.com/wiki/The_Steed_Stone

QuoteThe Steed gives a bonus of 100 extra carrying capacity and no movement penalty is received by heavy armour. Also, any armor you have EQUIPPED does not count towards your carry capacity.

a TÖKÉLETES megoldás a problémádra

NLZ

[reserved]

Dreamcleaver

Quote from: NLZ on 2011-11-19, 21:03:31
Skillnél meg csak a pickpocket ad +100-at, de vagy 60 kell hozzá. Ám megvan már, hogy mit kell konzolba írni, csak nem visz rá a lélek:
http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1265563-weight-mod/

Hopp, kösz. Ezt át is állítom. Először kb 600-700-ra, hogy azért mégis néha elmenjek eladni cuccokat.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

thrall

nekem a személyes megoldásom a súlyprobléma megoldására A Companion-öm, mivel hogyha vele veteted fel a tárgya és nem átadod neki, akkor végtelen mennyiségű itemeket el tud hordani ( és mellé nem kell a lord stone-omat lecserélni)

NLZ

Quote from: thrall on 2011-11-21, 13:28:03
nekem a személyes megoldásom a súlyprobléma megoldására A Companion-öm, mivel hogyha vele veteted fel a tárgya és nem átadod neki, akkor végtelen mennyiségű itemeket el tud hordani ( és mellé nem kell a lord stone-omat lecserélni)
Azt hogy?
[reserved]

thrall

Quote from: NLZ on 2011-11-21, 14:39:23
Azt hogy?
Mikor beszélsz vele, van egy olyan opció, hogy "I need you to do something for me", azt kiválasztva rákattintasz egy tárgyra és felveszi (esetlegesen még ajtót nyit, csapdát semlegesít, stb)

NLZ

Quote from: thrall on 2011-11-21, 14:56:01
Quote from: NLZ on 2011-11-21, 14:39:23
Azt hogy?
Mikor beszélsz vele, van egy olyan opció, hogy "I need you to do something for me", azt kiválasztva rákattintasz egy tárgyra és felveszi (esetlegesen még ajtót nyit, csapdát semlegesít, stb)
Wow. Kicsit macera, de megoldható.
[reserved]

White SeeD

Újrakezdtem a gamet, mágussal elég nehézkes a haladás + magasabb szinten tele lesz a térkép instant halállal.
Kihasználva egy bugot felpowerleveleletem magam 100-ra magic terén. Már 2 erős miniont tudok idézni, hurrá. Megyek ki egy küldire, egy elder dragon jön a semmiből, leszáll bekap, megrág, kiköp és instanthalál :zomg:
Meg a felszabadítás sem úgy sikerült ahogy gondoltam. Míg az empire uralta a teret az all hail to teh dragonborn szövegek mentek npc-től. Mióta a lázadóké a terep igencsak tiszteletlenek és letojnak. Úgyhogy a mostani wariorommal az empirenak fogok segédkezni. Rabláncra a sok lázadóval :__devil:
Nagyon op a közelharci kari, sokkal könnyebb vele haladni mint a mageval.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

chilip

hát sztem meg erős a mágus, nem kéne ölre menni vele, pure mage a szentem fegyvert nem is látott még a kezében (vagy páncélt magán, egyedül a kesztyűje meg a csizmája light), nem kéne tápolni 100ig

most vagyok 18, 69es destru, 50 alatti idézés

dual cast destruction sokat segít ha olyan varázslatot dualozol aminek megvan a skillje (appretience skill - fire bolt stb)

lehet egész jó tárgyakat találni hogy ellensúlyozzanak téged (amulet - +30 health/magicka/stamina; archmage's robe - -15% cost minden mágiára +50magicka +100% magic regen)

restoration treeben vagy a +% magicka regen beépített is (+25% már 30as restorationon)

egyszer nem powerleveleztem a skilljeim és nem is érzem szükségét :P bárkit le tudok győzni jelenleg, már 4 dragon priest halott és az egyiket még sárkány is segítette (ráadásul magányos farkas playstyle, tök egyedül csatlósok nélkül)

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Köszönöm, tudtam, hogy valami hiányzik. :D
[reserved]

thrall

Ha már modok, akkor a játék leghasznosabb modja. Mégis ki ne vágyott volna erre már az első találkozáskor? http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=774#

NLZ

Jah, rohadt kis szarosok, hihetetlen, hogy mindegyik beszól neked.
[reserved]

Liquid Snake

Quote from: thrall on 2011-11-21, 22:36:35
Ha már modok, akkor a játék leghasznosabb modja. Mégis ki ne vágyott volna erre már az első találkozáskor? http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=774#

VÉGRE!!! Mikor bepofázik valamelyik, nyomok egy quicksave-t, leölöm, quickload és nyugodt szívvel játszok tovább  :angyali:

chilip



chilip



NLZ

[reserved]

Xzone