Main Menu

Toriko

Started by blackronin, 2012-06-04, 15:39:40

Previous topic - Next topic

chilip

kezd kicsit naruto szintű lenni a dolog. más még nincs toriko-ban csak ez a 3? narutoban volt 1 időben az anyja, az apja, a kyuubi és vendéglátogatásban killer bee és az 8tails is 1 ponton :P

blackronin

Quote from: Isley on 2016-03-10, 23:25:25
362
Torikoban van egy harmadik démon is hasonló hármas sebhellyel az arcán, mint ő. De még a másodikkal se nagyon foglalkoztunk.
A démonos dolgot akár én is megemlíthettem volna.
A piros démonról megtudtuk a múlt héten, hogy milyen legendás harcos (és a manga eleje óta fokozatosan tudtunk meg róla egyre többet és többet), de korábban megismert kék démon még nála is erősebb.
Láttuk párszor beszélni, meg egyszer harcolt, de összeségében eléggé felületes maradt a bemutatása.
Most végre megláthattuk az újabb démont, akik eléggé egy Grinpatch koppintásnak tűnik a szememben egyelőre.
Rá mennyi időt szán Mitsutoshi?
Ezer szál vár még kibontásra, hogyan lesz ideje erre is?

Tremors

Mi lett ennek a manga-nak a Jump magazinos értékeléseivel? Régen mintha benne lett volna a legjobb háromban is de azóta eltűnt.. :3x3:

chilip

hát igen, gourmet world előtt én is nagy fan voltam :/ ott volt valami váltás a mangában ami sztem nem mindenkinek jön be. bár még mindig olvasom és nem kényszerből szóval. de már nem vált ki belőlem akkora pluszt mint régen.

Isley

Hagyjuk már a Narutot. Végül is nem előzmény nélküli, hogy most behozta ezt a harmadik démont Mitsutoshi, mert mintha Mansam és Ichiryuu a flashbackben arról beszélt volna, hogy Torikoban több démon is van, nem kettő, hanem annál is több.
Szerintem a Toriko a Gourmet World Sagával kezdődően olyan világokat talált ki, ami klisémentes és eredeti, de valami történt a háttérbe, és ezt lenne jó tudni, hogy mi. Mitsutoshi az első három arcot nagyon jól megcsinálta, de a Full Course többi öt része nem kaphatott már önálló arcot. Mitsutoshi unta meg? A szerkesztő szólt rá? A rankingek hatására történt ez? Vagy éppen a gyorsítást érzékelve a rajongók kezdtek rosszabb értékeléseket adni?
Jelen áéllapot szerint a Toriko idén befejeződik. Szomorú ez nagyon, mert annyi mindent lehetett volna még kidolgozni, bemutatni. Számomra az ANOTHER arc volt a csúcs. A fene se hitte volna, hogy azért nem lesz überelve, mert azután már nem lesz teljes arc kajánként.

chilip

Quote from: Isley on 2016-03-11, 22:30:53
Hagyjuk már a Narutot. Végül is nem előzmény nélküli, hogy most behozta ezt a harmadik démont Mitsutoshi, mert mintha Mansam és Ichiryuu a flashbackben arról beszélt volna, hogy Torikoban több démon is van, nem kettő, hanem annál is több.
Szerintem a Toriko a Gourmet World Sagával kezdődően olyan világokat talált ki, ami klisémentes és eredeti, de valami történt a háttérbe, és ezt lenne jó tudni, hogy mi. Mitsutoshi az első három arcot nagyon jól megcsinálta, de a Full Course többi öt része nem kaphatott már önálló arcot. Mitsutoshi unta meg? A szerkesztő szólt rá? A rankingek hatására történt ez? Vagy éppen a gyorsítást érzékelve a rajongók kezdtek rosszabb értékeléseket adni?
Jelen áéllapot szerint a Toriko idén befejeződik. Szomorú ez nagyon, mert annyi mindent lehetett volna még kidolgozni, bemutatni. Számomra az ANOTHER arc volt a csúcs. A fene se hitte volna, hogy azért nem lesz überelve, mert azután már nem lesz teljes arc kajánként.

Ez kérlekszépen ízlések és pofonok. valakinek bejött a gourmet worldös váltás, valakinek meg nem. én nekem nagyon nem. és ezekszerint az emberek többségének sem ha leszavazzák :P

Isley

Ezt most vettem észre:

362

[spoiler][/spoiler]

349

[spoiler][/spoiler]

A white oni már ekkor is ott ült Toriko red és blue onijával. Az ougai pedig aktiválta, ezért ébredt csak fel most.

blackronin

363
Jó akciódús fejezet volt, de a vége sajnos eléggé kiszámítható volt.
NEO pedig biztosan túléli majd Slime utosó támadását is...

Isley

363

Látványos csata. Kíváncsi vagyok, hogy a következő hetet még kihúzza-e Don Slime. Bármilyen erős is, NEO túl veszélyes. Elnézném még a csatát egy ideig, de szerintem jövő héten ennek vége.

blackronin

364
Hát nem mondhatni, hogy nagyon lekötött volna a fejezet...
A Slime-os rész nagyon kiszámítható volt, Ichiryu elmélkedése pedig nem érdekelt egyáltalán.
NEO állandó "feed me!" dumája és hogy minden energiát megemészt már unalmas számomra.
Most pedig a következő "áldozat" Jirou, akinek harcából szinte semmit sem láttunk még.




chilip

nekem az tetszett hogy ott volt a kezében egy csillag és elkezdett monológot mondani. holott neot kurvára nem érdekelte semmi amit slime mondhatna :D facepalm jelenet volt :D

Isley

364

Jó hát NEO-t az égvilágon semmi nem érdekli az étvágyán kívül, szóval ezzel nem mondtál sokat, chilip. Nem hiszem, hogy nagy párbeszédekre kellene tőle számítanunk. Nekem az tetszett, hogy kiderült, hogy miért ez NEO neve, hogy valamilyen tekintetben ő valami teljesen más. Hogy ezért képes egyedüliként lazán szembeszállni Don Slime-mal. Arra viszont kíváncsi leszek, hogy Torikonak milyen képessége lesz az, amivel egy ilyen lény felett győzedelmeskedhet. Szóval Ichiryu elmélkedésére szükség volt, s valószínűleg PAIR vagy a többi Blue Nitro ezt a gondolatsort viszi majd tovább, hogy megtudjuk, hogy mi teszi NEO-t különlegessé.

chilip

nem az a baj hogy reagált-e volna vagy sem. hanem hogy az a monológ slime-tól teljesen felesleges volt.

blackronin

365
TORIC fejezet.
Jirou karaktere mindent visz, de Setsuno se szégyenkezhet mellette.

Kicsit zavaró abba belegondolni, hogy a Toriko simán tudna ilyen király lenni is gyakrabban, ha Mitsutoshi jobban odafigyelne pár dologra.

Isley

365

Ahogy megnéztem az első oldalt, már tudtam, hogy ezt fogod írni. TORIC. Jirou félelmetesen jó volt. És azok az arcok... Gondolom, ilyen erőhöz ez dukál. És még csak most jön az igazi Jirou. Az erő, amit 500 éve nem látott a világ. Kíváncsi vagyok a Nitro "ellenszerére" is. Jó, hogy most Mitsutoshi kicsit lassított. Remélem, hogy legalább pár fejezet erejéig most ez lesz a tempó.

blackronin

366
Remek fejezet volt ez is, de nem tetszett a vége.
Jirou küzdelmét elnézném még sokáig és bízok benne hogy túléli a harcot, de attól félek hogy végül Neo és Acacia megint kitalál valami piszkos trükköt, hogy győzzön.
Jirou halálát nehezebben viselném el, mint Slime-ét.

Isley

366

Tetszett, amit a Nitrok elmondtak saját fajtájukról. A halhatatlanság ezen fajtájáról. Ez a konzervdoboz jó eszköz lehet NEO ellen. Valami azt súgja, hogy Toriko is talán ezzel győzi majd le, de remélem, nem. Ez "csalás" lenne.
Jirou kemény volt, mindig. Várom a Jirou vs NEO-t.

chilip

esélytelen h nyerjen jirou, ki lenne a főgonosz utána? vagy beszól torikóéknak a buborékba h zabáljanak nyugodtan, mert elmúlt a veszély  :lol:

blackronin

#828
367
Hát őszintén... Mitsutoshi most finoman fogalmazva nem azt hozta, amit reméltem tőle.
Kinyírta Jirou-t, az egyik személyes kedvencemet, aki remekül harcolt és még elnéztem volna a küzdelmeit.
Ichiryu-nál anno nagyon érezni lehetett a véget (bár ott még az volt a durva, hogy nem is láttuk az igazi erejét, csak utalgatásokat kaptunk), de Jirou simán élhetett volna még. Nehezen hiszem el, hogy nem tudott volna kitalálni valami jobbat Mitsutoshi...
Azt viszont el kell ismernem, hogy Jirou legyőzésének módja/mikéntje elég ütős volt, tényleg nem éreztem "asspull"-nak Acacia részéről.
De akkor is.

Midora miatt pedig előre aggódok... rögtön rossz érzés fogott el, amikor megláttam, hogy Joie átalakul Frohse-vé.

Ha az a küzdelem is ilyen hamar véget ér, akkor a Toriko manga végső küzdelmei maradnak már csak.
A Királyok + Starjun vs NEO + Acacia (esetleg Joie, de Midora szerintem magával viszi a sírba)

chilip

jirou mondta acacianak hogy ne említse midorának azt a dolgot. sztem csakazért is említeni fogja a dolgot h felbassza az agyát (pont úgy ahogy jirou tervezte), szóval sztem legalább addig élni fog

Isley

367

Nem értem, hogy mit vártál. Chilip is leírta múlt héten, hogy esélytelen, hogy Jirou győzzön Acacia ellen. Mindent tőle tanult, semmi meglepetéssel nem szolgálhatott neki, plusz NEO-Acacia megállás nélkül eszik azóta is. Szerintem sem a harccal, sem az eredménnyel nem volt semmi gond, annyi csak, hogy Jirou elég népszerű karakter.
Jirounak azért is kellett meghalnia, mert ki, ha nem ő? A Négy Mennyei Király és Starjun nem fog. És én Midorát sem féltem. Joie keménykedhet, de esélye sincs ellene.

blackronin

#831
Quote from: Isley on 2016-04-18, 22:14:31
367

Nem értem, hogy mit vártál. Chilip is leírta múlt héten, hogy esélytelen, hogy Jirou győzzön Acacia ellen. Mindent tőle tanult, semmi meglepetéssel nem szolgálhatott neki,
Én nem azt vártam, hogy győzzön (azért az tényleg meredek lett volna), de valahogy túlélhette volna a küzdelmet és figyelmeztette volna a Királyokat Acacia veszélyes képességére és talán kitalálnak valamit ellene.
Valamint lehet hogy Acacia-tól tanulta a legtöbb képességét Jirou, de ő nem tanulhatott semmi újat magától az eltelt 500 év alatt?
Ez kicsit röhejes így. Mekkora királyság lett volna, ha Jirou pont úgy menekül meg, hogy meglepi valami váratlannal Acacia-t.

Quote from: Isley on 2016-04-18, 22:14:31
367
Jirounak azért is kellett meghalnia, mert ki, ha nem ő? A Négy Mennyei Király és Starjun nem fog. És én Midorát sem féltem. Joie keménykedhet, de esélye sincs ellene.
Jirou-nak miért "kellett" meghalnia? Simán megoldhatta volna máshogy Mitsutoshi.
Szerintem Toriko-n és Komatsu-n kívül senki sincs igazán védve semmitől.
Starjun-t például mi védi a haláltól? Semmi utalás nincs arra, hogy neki életben kellene maradnia.
Midora-t pedig szintén féltheted, mert Joie valami aljas húzással biztosan elintézi. Erre remek utalás a Frohse-vé való átalakulás.
Sajnos ilyen pesszimista vagyok Jirou halála után, olyan mintha Mitsutoshi mindent beáldozna azért hogy haladjon a történet.

Összeségében amennyire érdekes volt NEO és Acacia elsőre, annyira fárasztó lett mostanra számomra.
NEO "megeszek mindent és kész" képessége eléggé olcsó húzás, párosítva Acacia "haha, kiterveltem előre mindent és egyébként soha nem szerettem senkit az életemben" szerű klisé főgonosz személyiségével... hát elég száraz így.
Acacia nem több semmivel mondjuk pl. Aizen-nél a Bleach-ből.


Reméljük, hogy érdekesebb irányba haladunk innentől kezdve és nem Acacia-NEO páros lesz a végső ellenfél, hanem mondjuk a Kék Nitro-k.
Ők kellően érdekesek és a bizarr tervük, a Föld megfőzése, pedig elég egyedi a többi sorozathoz képest.


blackronin

#832
368
Még nem jött ki a fejezet, viszont
[spoiler]nagyon valószínű, hogy megtörtént az, amiről beszéltem.

http://boards.4chan.org/a/thread/140453994
> "The howl of Guinness"
> Guinness' howled after the death of Jirou
> The howl was hearable everywhere on the world
> Toriko: "Guinness..."
> In that moment Branch appears in front of Toriko's group
> They talk about the eclipse and how it's time to get GOD
> Suddenly Toriko's Gourmet Demon appears on his face
> Gourmet Demon: "IT IS GOD!"
> The other Demons of the 4HK appear, too
> Toriko suddenly starts to smell something
> He remembers the apple which had a small scent of GOD
> Toriko: "It is the same smell, it is GOD."
> [Midora vs Joa]
> Joa fights Midora by cooking him since he entered her created space

> In the last panel GOD appears
[/spoiler]

A spoiler valódinak tűnik, de ugye a fejezet kijöttéig bármi lehet.
De elégé rossz előérzetem van...

chilip

Midora jobbed, but not ded :P

Isley

368

Lényegében azt vetette be Joie Midora ellen, amit egyetlen megoldásnak tart a Blue Nitro is NEO ellen. Ha ebből visszajön Midora, akkor oké, hanem, akkor ez nagyon felhúz. Egyébként nem hiszem, hogy ennyivel el lehetne intézni őt vagy akár NEO-t.
És megjelent GOD... Nagyon a vég ez már...

blackronin

#835
368
A spoiler igaz volt, így a csalódásom megmaradt.
Joie olcsó trükkje legyőzte Midora-t és kivonta a harcból.
Innentől kezdve mindegy, hogy kiszabadul-e vagy nem, mert a végső küzdelemben már nem lesz helye.
Az a 4 Király + Starjun + Brunch vs NEO + Acacia lesz.

A vég itt van már a GOD megjelenésével, könnyen lehet hogy akár 2016. végén vagy 2017. elején befejeződik a sorozat.
A mostani ranking-ja megint katasztrófális volt, szóval aggódhatunk.
Az utóbbi időben túl sokszor volt lent a ranking-ban, messze gyengébb mangák előzték meg...  :frown:

Isley

Nagyrészt sajnos egyetértek veled. Annyi, hogy én még várnék egy-két fejezetet, hogy Midorát tényleg fogva tudja-e tartani ez a konzerv. A reményemet arra alapozom, hogy ha ezzel képesek lennének valóban rá azzal kb. kimondaná Mitsutoshi, hogy ez lesz NEO veszte is. Sőt, ez azt is jelentené, hogy Joie-Frohze el tudná zárni NEO-t. És ha visszaemlékeztek, Frohze halálra volt anno rémülve NEO-tól. Én azt gondolom, hogy ez nem lesz elég Midora ellen, ahogy NEO ellen sem. Épp a GOD iránti vágy fogja kihozni Midorát. Valami egyedibb legyőzési módszert akarok, hogy kitaláljon Mitsutoshi. Legalább arra, ahogy majd Toriko legyőzi NEO-t. Ne elzárás legyen, hanem, hogy felülemelkedik rajta. Ezzel váljon a legnagyobb harcossá ebben az univerzumban.

blackronin

#837
369
Hát én sokkal érdekesebb fejezetet reméltem volna a GOD-nak és a megjelenésének.
Ez a béka, valamint a Hold megevése minden volt, csak nem epikus számomra...

Az utolsó oldal láttán pedig szintén elszomorodtam:
Gourmet World, Last Menu GOD.
Szóval akkor ennyi volt?  Már csak az utolsó harcok jönnek majd és a végjáték? :frown:

Isley

369

A GOD kapcsán itt bemutatottak illeszkedtek a világhoz, hogy az utolsó és végső kaja egyben a legnagyobb ragadozó is legyen. A magyarázat szerintem jó volt. A problémám nekem szimplán az, hogy a vég már nagyon közel, és ez nagyon fájó. Francért kellett Mitsutoshit siettetni, nem hiszem, hogy ez az egész felgyorsítás az ő ötlete lett volna.

blackronin

#839
Quote from: Isley on 2016-05-03, 12:37:14
369

A GOD kapcsán itt bemutatottak illeszkedtek a világhoz, hogy az utolsó és végső kaja egyben a legnagyobb ragadozó is legyen.
Ez rendben van, de nem zavar téged, hogy GOD végül egy béka lett, ami kisebb ebihalakból áll össze?
Annyi minden mást el tudtam volna képzelni, de nem ezt.  ^^"

Másik meg az, hogy ez a nyelvtámadásos vadászat, legalábbis egyelőre, szinte megegyezik Midora harcmodorával.
Valami egyedibbre és érdekesebbre számítottam/számítok.