Main Menu

Trigun

Started by Zoleeka, 2006-03-15, 20:16:42

Previous topic - Next topic

Whitedawn

Quote from: Gmer on 2006-05-09, 12:37:02
Na, a számot külön nem találom de ezen az ost-n rajta van...ehh mindjárt végignézem a Trigunt mégegyszer  :smile:

Trigun - the first donuts/10-Sound Life ~LEM.mp3

Edit: megvan külön is


Kösz! Megtaláltam!

Vegetto

Az Elfen Lied topikban is általam említett http://gotlurk.net oldalon letölthető a Trigun manga jelenleg a 94. fejezetnél tartunk és Nightow még mindig készíti a mangát és várjuk a 95. fejezetet.

Az említett oldalon letölthető IRC-ről a Trigun első 3 kötete a többi már Trigun Maximum néven egy első kötettel indítva, mivel a sima Trigun 3. kötete után az újság ahol publikált megszűnt,de a Trigun név tulajdona ott maradt és Nightow mivel átment egy másik laphoz nevet kellett változtatnia a jogi hercehurcák miatt,így folytatta Trigun Maxmium néven tehát a Maximum 1. kötete tulajdonképpen a 4. kötet.
Az anime is nagyon jó sztem de manga még jobb és sok eltérés van és még nincs vége (habár elég közel van ahogy elnézem hamarosan.)
Ajánlom mindenkinek akinek bejött az anime.

Mattanja

Szerintem úgy jó a vége, ahogy van, és Wolfwood halálának is örülök, tetszik ahogyan megcsinálták. Amik talán nincsenek megmagyarázva (Vash és Knives eredete és a 26. rész utáni események) azok is rendben vannak, hagynak egy kis szabadságot a nézőnek, hogy saját kedve szerint lássa.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Raggie

Quote from: Shiroi on 2006-05-21, 01:47:19
Szerintem úgy jó a vége, ahogy van, és Wolfwood halálának is örülök, tetszik ahogyan megcsinálták. Amik talán nincsenek megmagyarázva (Vash és Knives eredete és a 26. rész utáni események) azok is rendben vannak, hagynak egy kis szabadságot a nézőnek, hogy saját kedve szerint lássa.
Persze, hogy jó, mik vagyunk mi ahoz, hogy a készítők véleményét megkérdőjelezzük. Csak valahogyan adhattak volna valami útbaigazítást. Valamit, aminek az irányában haladhat a néző képzelete. Nem muszáj teljesen befelyezni, mint mondjuk a Bebopot, vagy a Texhnolyze-t, de ha teljesen nyitott, akkor (én személy szerint) kicsit elveszettnek érzem magam. Nem tudok további történeti szálakat kitalálni, mert nincs hozzá elég fantáziám, vagy tehetségem... nemtom...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Yakumo

Quote from: Raggie on 2006-05-21, 14:27:44
Quote from: Shiroi on 2006-05-21, 01:47:19
Szerintem úgy jó a vége, ahogy van, és Wolfwood halálának is örülök, tetszik ahogyan megcsinálták. Amik talán nincsenek megmagyarázva (Vash és Knives eredete és a 26. rész utáni események) azok is rendben vannak, hagynak egy kis szabadságot a nézőnek, hogy saját kedve szerint lássa.
Persze, hogy jó, mik vagyunk mi ahoz, hogy a készítők véleményét megkérdőjelezzük. Csak valahogyan adhattak volna valami útbaigazítást. Valamit, aminek az irányában haladhat a néző képzelete. Nem muszáj teljesen befelyezni, mint mondjuk a Bebopot, vagy a Texhnolyze-t, de ha teljesen nyitott, akkor (én személy szerint) kicsit elveszettnek érzem magam. Nem tudok további történeti szálakat kitalálni, mert nincs hozzá elég fantáziám, vagy tehetségem... nemtom...
Ezért van a Trigun Maximum. :D
igaz, az manga^^ bocs.

Raggie

Quote from: Yakumo on 2006-05-21, 14:30:45
Ezért van a Trigun Maximum. :D
Nem modazs hülyeséget... És még meg is van belőle egy manga otthon! :D csak olaszul! :oops: :) Nem értettem belőle semmit(még rohadt régen vettem), csak a szép képek miatt vettem meg olaszországban egy iskolai kiránduláson, meg mert asszem napilap árban volt! :eek: :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

smash++

motifator: Ennek nem sok értelmét láttam, de "As you feel..."  (pp, majd máskor figyelek, hogy véletlenül se üssssem el)

Bishop:Alapvetően Vash azért küzd amire az emberiség talán soha nem lesz képes (vagy beállsz a sorba vagy meghalsz) nem mindenki olyan ügyes mint Vash. Vashnak abban igaza van, hogy sokszor ok nem bosszú hanem ->börtön. De azzal, hogy nem ölt meg egy "rossz" fiút sem megsokszorozta a halottak számát. Enyit a pacifista ideáljáról egy bőnöző halálával több ártatlan generációt menthetett volna meg így viszont generációkat pusztított el.
A végén miért is lőtt? Mert megdőlt az egész elmélete és ezt az anime is bizonyítja.
Ha Vash nem habozik és nem csak dumál nagyon sok embert menthetett volna meg, de ő inkább azt választja hogy közvetlenül nem öl meg senkit, de közvetetten sokak haláját okozza.

Viszont imádtam amikor ritkán kicsit elveszítette a fejét.

Bishop

Azzal hogy öl nem lesz jobb mitn azt aki megöl, legalábbis az ő szemlélete ez. És mint mondtam Vash nem képes holnapban holnaputánban gondolkozni, hanem évtizedekben. És igen lehet hogy családokat mentene meg egy sorozatgyilkos megölésével, de ő ezt nem tartotta jónak mivel ha Vash megteszi, ha mindenki megteszi, akkor a következő generáció is megteszi. Jó példa erre a kis sárc a végén aki bérgyilkosnak állt. És igen Vash egyik jellemzője hogy télleg semmit de semmit nem képes bántani és végletekig hisz benük. De ez teszi őt az abszolút jóvá, ha még nekünk "embereknek" ez felfoghatatlan.

sirtomi

Quote from: smash++ on 2008-07-29, 20:59:32

A végén miért is lőtt? Mert megdőlt az egész elmélete és ezt az anime is bizonyítja.

Szerintem ez így azért nemigaz. Nem dőlt meg az elmélete, attól hogy lőtt továbbra is hisz benne, hogy minden élet fontos és nem szabad megölni senkit. Pont az utolsó rész bizonyítja, Knives-t se öli meg, pont emiatt.

smash++

Quote from: sirtomi on 2008-07-30, 10:07:39
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 20:59:32

A végén miért is lőtt? Mert megdőlt az egész elmélete és ezt az anime is bizonyítja.

Szerintem ez így azért nemigaz. Nem dőlt meg az elmélete, attól hogy lőtt továbbra is hisz benne, hogy minden élet fontos és nem szabad megölni senkit. Pont az utolsó rész bizonyítja, Knives-t se öli meg, pont emiatt.

Az egész elmélete nem dőlt meg csak egy igen nagy része, miszerint "nem kell ölni és mindig van más választás" Knives és a haverja arra játszott, hogy ezt bebizonyítsák és sikerült is nekik. Persze lett volna más választása nem lő és a lányok meghalnak.
Szóval Vash már nem kevés évtizedet eltöltött az emberek között és még mindig nem tanulta meg, hogy "milyenek az emberek"
Nem mindenki olyan mint Wolfwood haverja, hogy miután legyőzték nem lövi hátba és belátja a dolgokat...

Azért kíváncsi lennék arra, hogy mi is történt miután Knives-ot életben hagyta.

NLZ

Boldogan élnek, míg meg nem halnak? :D 
Szerintem pont jó, hogy így hagyták abba. Aki optimista, az bizakodhat abban, hogy Knives megváltozik, vagy valami, akinek meg az ilyen folytatás nem tetszene, az képzelhet mást is. :)
[reserved]

Én

Quote from: NLZ on 2008-07-30, 17:27:00
Boldogan élnek, míg meg nem halnak? :D 
Szerintem pont jó, hogy így hagyták abba. Aki optimista, az bizakodhat abban, hogy Knives megváltozik, vagy valami, akinek meg az ilyen folytatás nem tetszene, az képzelhet mást is. :)
Általában nem szeretem, ha így fejeznek be egy animét, jobbszeretem ha nyíltan megmondják mi lesz (najó, igazából lusta vagyok gondolkodni, meg pusztítja is az agysejteket). Viszont itt szerintem is jó, hogy így alakult, Vash-ék számára az élet úgyis felfoghatatlanul hosszú, nem is tudták volna véglegesen megmondani, mit csinálnak ezután.

smash++

Az biztos, hogy nem lehet bemutatni a kövi évtizedeket. De azért Knives reakciója érdekelt volna. Alapvetően azt mondta Vash, hogy nem is annyira kegyetlen mint a haverja. Knives egyébként alapvetően soha nem akarta bántani Vash-t.
Én nem szeretem az ilyen nyitott anime véget. De még mindig jobb mint a számomra nem tetsző lezárások :D

Mondjuk Knives nem tudom mit izgult az emberek előbb utóbb ugyis elpusztítanak mindent (itt az új bolygóra gondolok)

Bishop

Szerintem Vash(és bocs ha nem tetszik, csak egy hasonlat) úgy gondol az emberekre, mint a gyerekek. Ha egy gyerek rosz, akármilyen rosz nem tudnád utálni. ÉS most hagyuk a szókiforgatást hogy "én igenis tundám"  :D

NLZ

A történet tanulsága, hogy a gyereket kiskorában jól kell nevelni, különben elbaszott lesz. Lásd Vash és Knives. :D
[reserved]

Én

Quote from: NLZ on 2008-07-30, 21:57:23
A történet tanulsága, hogy a gyereket kiskorában jól kell nevelni, különben elbaszott lesz.
oh shi-

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud


Fazék

tök véletlenül rlslog-on szembesültem vele, hogy van új Trigun film. jól sikerült? ugyanazok maradtak a japán szinkronhangok?

SaiyaGin

Quote from: Fazék on 2012-04-16, 09:25:10
tök véletlenül rlslog-on szembesültem vele, hogy van új Trigun film. jól sikerült? ugyanazok maradtak a japán szinkronhangok?

Igen és igen. Érdemes megnézni.

Fazék

Quote from: SaiyaGin on 2012-04-16, 09:42:34
Quote from: Fazék on 2012-04-16, 09:25:10
tök véletlenül rlslog-on szembesültem vele, hogy van új Trigun film. jól sikerült? ugyanazok maradtak a japán szinkronhangok?

Igen és igen. Érdemes megnézni.
már szedem is.
azért az egy kicsit meglepett, hogy egy 90 perces rajzfilmnél az 1080p-s változat 9GB. azt hiszem elég lesz a 720p-s is :D

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2012-04-16, 10:35:24
Quote from: SaiyaGin on 2012-04-16, 09:42:34
Quote from: Fazék on 2012-04-16, 09:25:10
tök véletlenül rlslog-on szembesültem vele, hogy van új Trigun film. jól sikerült? ugyanazok maradtak a japán szinkronhangok?

Igen és igen. Érdemes megnézni.
már szedem is.
azért az egy kicsit meglepett, hogy egy 90 perces rajzfilmnél az 1080p-s változat 9GB. azt hiszem elég lesz a 720p-s is :D
watwatwat... ooooooh...  :appl:
Remelem van valami occopicihuszika verzio is. Ami nem tobbGB-s.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#52
Quote from: Kvikveg on 2012-04-16, 20:33:44
Quote from: Fazék on 2012-04-16, 10:35:24
Quote from: SaiyaGin on 2012-04-16, 09:42:34
Quote from: Fazék on 2012-04-16, 09:25:10
tök véletlenül rlslog-on szembesültem vele, hogy van új Trigun film. jól sikerült? ugyanazok maradtak a japán szinkronhangok?

Igen és igen. Érdemes megnézni.
már szedem is.
azért az egy kicsit meglepett, hogy egy 90 perces rajzfilmnél az 1080p-s változat 9GB. azt hiszem elég lesz a 720p-s is :D
watwatwat... ooooooh...  :appl:
Remelem van valami occopicihuszika verzio is. Ami nem tobbGB-s.
ezt a verziót tudom javasolni esetleg: http://isohunt.com/torrent_details/264169145/badlands+rumble+commie?tab=summary
japán hang, angol felirat, 900 MB össz-vissz

szerk: vagy itt van egy rakás link egy még kisebb, és vszleg még gyengébb képminőségű változathoz: http://www.rlslog.net/trigun-badlands-rumble-2010-dual-audio-dvdrip-xvid-document/

Fazék

Badlands Rumble megnézve. ahogy sejtettem, egy gyenge rész nagyon elhúúúúúúzva.
amúgy viszonylag szép volt, mintha a főbb karaktereknek egy kicsit túl sovány lett volna néhol a képe múltbeli emlékeimhez képest, de sebaj.

SaiyaGin

Hátha van még, aki erre jár, és olvassa, amit írok: indult most egy Trigun reboot, viszont nem "hagyományos" animációval készült, hanem CG-vel.

blackronin

Quote from: SaiyaGin on 2023-01-08, 11:00:35Hátha van még, aki erre jár, és olvassa, amit írok: indult most egy Trigun reboot, viszont nem "hagyományos" animációval készült, hanem CG-vel.
Én még néha-néha betévedek...  :D
Egyébként érdekelne maga a sorozat, de eddig mindenhol csak szidják, nem nagyon olvastam pozitív kritikát eddig.
Sajnos a CGI miatt már magában eléggé felejtős nekem a sorozat.

kada

CGI?
Berserket végig tudtam nézni annak ellenére, de a nosztalgiám annyira nem erős hogy bármit elfogadjak.
Majd elválik.
Egész sok sorozat érdekel ebből a szezonból, meglepő módon (ellenben az előző 1 darabjával)  :eek:

SaiyaGin

#57
Quote from: blackronin on 2023-01-08, 19:18:47Én még néha-néha betévedek...  :D
Egyébként érdekelne maga a sorozat, de eddig mindenhol csak szidják, nem nagyon olvastam pozitív kritikát eddig.
Sajnos a CGI miatt már magában eléggé felejtős nekem a sorozat.

Csak az Anime News Network preview kritikáit olvastam, ott vegyesek voltak a vélemények.

Quote from: kada on 2023-01-09, 00:33:31CGI?
Berserket végig tudtam nézni annak ellenére, de a nosztalgiám annyira nem erős hogy bármit elfogadjak.
Majd elválik.
Egész sok sorozat érdekel ebből a szezonból, meglepő módon (ellenben az előző 1 darabjával)  :eek:

Én is kihagyom. :haha: