Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Ilyet egyébként pár éve kerestem én is és akkor 5-6k körül találtam csak, annyit meg nem akartam kiadni érte. De ennyiért jó szerintem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

kis update antivirus téren:

Microsoft Security Essentials-t max akkor használd, ha tudatos, odafigyelős felhasználó vagy:
https://www.howtogeek.com/173291/goodbye-microsoft-security-essentials-microsoft-now-recommends-you-use-a-third-party-antivirus/

apám gépén eddig bitdefender volt, de sok vacak popup-ra panaszkodott, szóval töröltem, és gondoltam fölteszem MSE-t, de előtte azért utánaolvastam egy picit.
szóval újra kell gondoljam az álláspontomat, most teszek egy próbát Avirával, de félek hogy öregemnek ez is sok fölös szarral jön majd elő, akar telepíteni, frissülni, upgrade-elődni, stb, amitől az ideg megöl még engem, nem hogy egy idős embert, akinek fingja sincs többnyire, hogy mit akar, csak szabadulni akar az adott ablaktól...

Selmo

Avirával semmi baj nincs. Hetente párszor feldob egy baromi nagy vegyél meg ablakot, amit be kell zárni és kész. Telepítés után be kell állítani, hogy ne szóljon minden szarért, pl. frissült, blokkolta az autorunt stb., meg win10 alatt bugos volt, mikor feltettem és a Security részen ki kellett szedni a Protect processes from unwanted termination opciót, mert nem tudott frissülni vele. Azóta lehet, hogy jó, nem próbáltam.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Második napjha egy csomó weboldal nem tölt be egyetlen böngészővel sem (pl sg.hu, prohardver.hu, tokyotosho.info) Vagy Connection resetet vagy Bad requestet ír. Legutóbbi W10 biztonsági frissítést töröltem, de az se oldotta meg a dolgot.
Esetleg ötlete valakinek?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

frozenstein

Egy kis tanácsot kérnék: öcsém 9 éves gépébe vennénk plusz RAM-ot, ez az alaplap van benne.

Jelenleg 2x2GB 1066Mhz DDR2 van benne, okozhat valami problémát, hogyha ezt lecseréljük 4x2GB 800Mhz-esre?

Az előbb keresgéltem, de 800Mhz a leggyorsabb DDR2 RAM, amit most az aquá-nál kapni. Néztünk még ott videókártyát, úgyhogy jó lenne egy megrendelésből letudni a vásárlást (nem minden darabot külön helyről rendelgetni).

Theon

Quote from: frozenstein on 2019-09-28, 18:22:45
Egy kis tanácsot kérnék: öcsém 9 éves gépébe vennénk plusz RAM-ot, ez az alaplap van benne.

Jelenleg 2x2GB 1066Mhz DDR2 van benne, okozhat valami problémát, hogyha ezt lecseréljük 4x2GB 800Mhz-esre?

Az előbb keresgéltem, de 800Mhz a leggyorsabb DDR2 RAM, amit most az aquá-nál kapni. Néztünk még ott videókártyát, úgyhogy jó lenne egy megrendelésből letudni a vásárlást (nem minden darabot külön helyről rendelgetni).

Elvileg nem lehet probléma, a lap támogatja (a 800MHz szabványos sebesség).

Specifikációból:
4 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 16 GB of system memory
Dual channel memory architecture
Support for DDR2 1366+*/1066/800/667 MHz memory modules

Ha biztosra akarsz menni, akkor a Memory Support Listet is figyelembe veszed választáskor (bár nagy valószínűséggel ebben csak a lap megjelenése körül piacon már lévő memóriamodulok lesznek), ezeket a gyártó tesztelte a lappal:
http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/motherboard_memory_ga-ep45-ud3lr.pdf

Időzítéstől függően (CL5-6-7) akár még gyorsabb is lehet a valós sebessége az új moduloknak (konyhanyelven minél kisebb szám van a CL mögé írva, annál kisebb a késleltetés, azaz gyorsabb memória).

"Chaos is the score upon which reality is written."
"I don't need a scabbard to sheath my mind."
"One foot in the grave and the other in hell."

frozenstein

Köszönöm a választ! Azon a listán bizony nincs rajta, amit most látok a webshopban, de specifikációk alapján csak nem lesz probléma. :merci:

Fazék

#16447
Quote from: frozenstein on 2019-09-28, 21:35:08
Köszönöm a választ! Azon a listán bizony nincs rajta, amit most látok a webshopban, de specifikációk alapján csak nem lesz probléma. :merci:
figyu, ne vegyél. ha hajlandó vagy elsétálni érte, akkor tudok adni. régi gépem a polcon rohad, nem rémlik pontosan milyen DDR2-es van benne, de ha bp-i vagy, és munkaidőben a népfürdő utca árpád hídhoz eljössz érte, akkor leveszem és megnézem, aztán tied egy tábla csokiért.
szerk: 4x Kingmax DDR2-800 1GB
sorry, akkor ez mégse nyerő számodra :(

frozenstein

Köszi az ajánlatot, már megrendeltem tegnap este (ja meg látom tiéd csak 4 GB). Amúgy BP-től 50km-re lakom, 1 óra busszal, úgyhogy felmenni is kellet volna egy szabadnap. :)

Cobra

Lehet már későn szólok, de elég nagy pénzkidobás új DDR2 ramot venni. Újonnan 2x2Gb Aquaban elgolcsóbban 6900Ft, használtan 3000Ft
Hide and fear, Cobra Commander is here !

frozenstein

Hát igen már megrendeltem. Eszembe se jutott használtan venni, amikor magamnak veszek új gépet jobban szeretem az új alkatrészeket. Mondjuk régi géphez lehet jó lett volna az is, majd legközelebb észben tartom.

ArikanW

Fogalmam sincs mennyire számíthatok még segítségre, de van aki tudja, hogy iOS (MacBook) rendszeren mit lehet használni Total Commander helyett?

Darkstar

Quote from: ArikanW on 2019-12-29, 08:51:03
Fogalmam sincs mennyire számíthatok még segítségre, de van aki tudja, hogy iOS (MacBook) rendszeren mit lehet használni Total Commander helyett?

A Mac-en MacOS van. Próbáld ki a Forklift - et.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Quote from: ArikanW on 2019-12-29, 08:51:03
Fogalmam sincs mennyire számíthatok még segítségre, de van aki tudja, hogy iOS (MacBook) rendszeren mit lehet használni Total Commander helyett?
Double commander