Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

A gyári ventilátor megfelelő. Idle-ben nem túl hangos,
terhelésnél már hangosabb, de elegendő a hűtése.
Én viszont a helyedben E4500-at vagy E4600-at vennék, ami
9 ill. 6k-val olcsóbb. A 2 vs 4MB cache hatása kicsi, a VT-t
nem hinném, hogy hiányolni fogod, a kevesebb cache kisebb
fogyasztással is jár, valamint a 800FSB-sek jobban és
olcsóbban húzhatóak.

Dreamcleaver

Hát a húzáshoz nem nagyon értek, a fogyasztása mennyivel alacsonyabb?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Pár wattal, max 10-zel teljes terhelésnél.
De mellé még jóval olcsóbb is ;)

Cloud

Hogyan tudom megnézni hogy a laptop dvd írója milyen firmware-t használ?(teac dv-w28e)
Illetve hogyan tudom frissíteni?

Cobra

laptopnál 90%, hogy sehogy. Elmész a laptop gyártójának weboldalára és megnézed van-e update hozzá. Ha nincs, akkor nincs, általában saját fw-t használnak a laptopgyártók.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

Sok fejtörést okoz ez a proci. Egyáltalán nincs húzva most és egy ha megy a gép már egy jó órája az egyik mag 55 a másik meg 53 fokon van... Ez már azért sok gondolom de nemtom mitől melegedik jobban mint eddig? :S

sirtomi

Quote from: Liquid Snake on 2008-03-10, 03:36:32
Sok fejtörést okoz ez a proci. Egyáltalán nincs húzva most és egy ha megy a gép már egy jó órája az egyik mag 55 a másik meg 53 fokon van... Ez már azért sok gondolom de nemtom mitől melegedik jobban mint eddig? :S
Te komolyan két fok eltérésen problémázol? :)

Cobra

Inkább az a baja, hogy alapjáraton ennyi a hőfok.
Szerintem nem szellőzik megfelelően a ház.
Illetve az energiatakarékosság be van kapcsolva? Ha alapjáraton nem megy le az órajel, akkor nincs bekapcsolva.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Puru²

Szerintetek 9600GT vagy 8800GT-re érdemesebb mostanában beruházni ? Tesztek alapján teljesítményben nem sok külömbség van árban viszont annál több .

Kuroi Tenshi

#7779
Árban sincs sok, teljesítményben viszont csak látszólag nincs
sok. 112 vs 64 sp. A mostani játékok annyira még nem
használják ki, mivel nemrég ez még a hi-end volt, de az újabb
játékok már inkább, ld teljesítményük Crisisnál
Igaz, hogy 3-6 hónap múlva jön az nv új chipje, ami megint
olyan ugrás lehet, mint a 79x0->8800 széria, tehát mindkettő
az azokra tervezett játékokhoz már gyenge lesz, de a 8800GT
lesz még a kettő közül az erősebb.

Depo szerint a 8800GT512 még olcsóbb is (256-osat ne vegyél)

Liquid Snake

Quote from: sirtomi on 2008-03-10, 10:52:30
Quote from: Liquid Snake on 2008-03-10, 03:36:32
Sok fejtörést okoz ez a proci. Egyáltalán nincs húzva most és egy ha megy a gép már egy jó órája az egyik mag 55 a másik meg 53 fokon van... Ez már azért sok gondolom de nemtom mitől melegedik jobban mint eddig? :S
Te komolyan két fok eltérésen problémázol? :)

Dehogyis, Csak régen 46-45 fok volt és nem értem h miért melegszik fel így. Most pl bekapcsoltam a gépet és 80 fokos volt mind2 !!!! Alig akart elindulni, mi a f*** baja van? Húzva sem volt már 2-3 napja meg semmi :S

Kuroi Tenshi

Quote from: Liquid Snake on 2008-03-10, 22:16:11
Dehogyis, Csak régen 46-45 fok volt és nem értem h miért melegszik fel így. Most pl bekapcsoltam a gépet és 80 fokos volt mind2 !!!! Alig akart elindulni, mi a f*** baja van?
Nem is tudom, talán túlmelegszik? ::) Tjunc asszem 85°C, azért.
PROTIP: nézd meg a ventilátort. És a hűtőbordát. Vagy nem jár
a ventilátor, vagy lelazult a hűtőborda és nem érintkezik a
procival.

Liquid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-10, 22:53:05
Quote from: Liquid Snake on 2008-03-10, 22:16:11
Dehogyis, Csak régen 46-45 fok volt és nem értem h miért melegszik fel így. Most pl bekapcsoltam a gépet és 80 fokos volt mind2 !!!! Alig akart elindulni, mi a f*** baja van?
Nem is tudom, talán túlmelegszik? ::) Tjunc asszem 85°C, azért.
PROTIP: nézd meg a ventilátort. És a hűtőbordát. Vagy nem jár
a ventilátor, vagy lelazult a hűtőborda és nem érintkezik a
procival.


Jaja, ilyen kis geci bepattintós a hűtő és az jött le csak hamar pánikoltam xD Most megint +1GHZ van húzva rajta és 48 fokos szóval minden rendben van :D

Cloud

 Nos helyzet: kaptam ingyé vadonatúj bontatlan dobozos notit...
Paraméterei:Fujitsi siemens
* Intel Celeron M 1.73 ghz
* Képernyő: 15.4 inch TFT WXGA
* Operációs rendszer: (saját xp sp2)
* Alaplap: Chipset SiS 672
* Processzor: Intel Celeron M530
* Memória: 512MB
* Merevlemez: 80GB
Tudom elégg gyengus gép, de netezni elég jó.És ingyé volt.icon_razz.gif
Amikor először kibontottam gépet kapásból maxra töltöttem.Utána akksiról ment a gép.Pontosan egy óra múlva kikapcsolt, mert lemerült...Li-ion akksi van benne. (Tudom ezeket már nem kell kisütni).Lehet valamit csinálni vele hogy tovább bírja az akksi? Mert ez az egy óra elég kevés egy vadonatúj laptophoz.

Selmo

Azt nem írtad, hogy azalatt az 1 óra alatt mit műveltél vele.

A tökéletesség unalmas.

Xzone

Quote from: Cloud on 2008-03-12, 21:42:42
Nos helyzet: kaptam ingyé vadonatúj bontatlan dobozos notit...
Paraméterei:Fujitsi siemens
* Intel Celeron M 1.73 ghz
* Képernyő: 15.4 inch TFT WXGA
* Operációs rendszer: (saját xp sp2)
* Alaplap: Chipset SiS 672
* Processzor: Intel Celeron M530
* Memória: 512MB
* Merevlemez: 80GB
Tudom elégg gyengus gép, de netezni elég jó.És ingyé volt.icon_razz.gif
Amikor először kibontottam gépet kapásból maxra töltöttem.Utána akksiról ment a gép.Pontosan egy óra múlva kikapcsolt, mert lemerült...Li-ion akksi van benne. (Tudom ezeket már nem kell kisütni).Lehet valamit csinálni vele hogy tovább bírja az akksi? Mert ez az egy óra elég kevés egy vadonatúj laptophoz.


Az enyém energiatakarékos módban bírja kb 2 óráig, ilyenkor lehet rajta filmet nézni maximum. Ha full kakaón megy(játék), akkor ez is csak 1 órát bír.

Cloud

Quote from: Selmo on 2008-03-12, 21:47:34
Azt nem írtad, hogy azalatt az 1 óra alatt mit műveltél vele.

Net, msn, torrent
semmi más...Direkt mértem az időt...1 óra az tényleg kevés...Ezzel amúgy sem fogok játszani...ahhoz túl gyenge...

kikuchiyo

A 3 éves Albacomp borzalom aksija is bírta 55 percig, úgy, hogy végig a SuperPI futott - egy rendes laptoptól kevés az az egy óra.
Failure is the default option

Cloud

ezért nem értem én hogy miért bír csak ennyit..Ha rámegyek a telepmérőre és ott megnézem a telep állapotát ott kiírja hogy "Hálózati táplálás. Kisülés alatt.)
Úgy tudom hogy ezeket már nem lehet kisütni...

Fazék

#7789
legalább 2-3 teljes feltöltés és teljes lemerítés kell neki, hogy az aksi elérje maximális kapacitását.

mobiloknál, notebook-oknál, stb, stb mind így van. normál használat mellett egy hét múlva (siettetve túleshetsz ezen akár 1-2 nap alatt is) ha már túlestél ezen a pár teljes lemerítésen/feltöltésen, meglásd már olyan 2.5-3 óra körül lesz a készenléti ideje.

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2008-03-12, 21:42:42

Négycellás? Esetleg kettő? :haha: Fusitől bármi kitelik az olcsóbb notijainál.
Szokj hozzá, hogyha használni is akarod a gépet, cipelj magaddal töltőt.
Ha négycellás, a legjobb esetben se fogja elérni a két óra használati időt,
EIST nélküli celeronnal.

Cloud

Köszi mindenkinek a segítséget....Egy két hét múlva majd írok még hogy van e majd valami változás

sirtomi

Ismerősöm Fujitsu notija egy órát se bírta az hozzá adott akksival, vennie kellett egy nagyobbat :)

Fazék

hmmm. akkor könnyen lehet hogy tévedek. fujitsu notebook-okat szerencsére nem ismerem (soha nem is voltak szimpatikusak), szóval lehet hogy tényleg hulladék aksit adtak hozzá...
az én fapados Clevo-mhoz viszonylag normális aksit adtak, mert úgy bírja 1 óráig kényelmesen, hogy vacak asztali processzor van benne (P4 NW magos) és egy Mobility Radeon 9700.
külön mázli benne, hogy nem speciális kialakítású tokozott aksi való bele, hanem az egyik fedlap alá simán benyomtak egy olyan akku-t, amit könnyedén tudtam ugyanolyat venni bármilyen GP vagy hasonló aksis boltban kb fél áron a szokásos notebook aksi árakhoz képest.

sirtomi

Noti jó minőségű, semmi gond nem volt vele, de a szervízben is azt mondták ismerősömnek, hogy az akksitól ne várjon többet. Nem is lett jobb, ezért vett egy másikat, azzal megy kb 3 órát neki.

Cloud

Értem.Köszi mindenkinek a segítséget. Ha lesz zsém akkor lehet hogy veszek egy normális akksit a gépbe...Addig is használom töltővel a gépet.

Fazék

ubuntu-nál hol lehet meghatározni, hogy rendszerindításkor melyik legyen az alapértelmezett rendszer?
csak mert mégse jött be túlságosan az ubuntu, de törölni azért nem akarnám, szóval jó lenne, ha át tudnám indítani, hogy az xp induljon beavatkozás nélkül.

kikuchiyo

#7797
1. Szerkeszted a /boot/grub/menu.lst fájlt, pl.:
gksudo gedit /boot/grub/menu.lst

2. A 'default' sorban a számot átjavítod arra, hogy 'saved'

3. A windowst indító bejegyzésnél már ott szokott lenni a szükséges 'savedefault', tehát ha azt akarod, hogy mindig a windows legyen az alapértelmezett, akkor a 4. pontot kihagyhatod.

4. A kedvenc kernel opciódhoz is írd be azt, hogy 'savedefault'. Pl:

## ## End Default Options ##

title           Ubuntu 7.10, kernel 2.6.22-14-generic
root            (hd0,5)
kernel          /boot/vmlinuz-2.6.22-14-generic root=UUID=9ff9e007-ce28-4bbb-be65-cb1dd2c3ac48 ro quiet splash
initrd          /boot/initrd.img-2.6.22-14-generic
savedefault
quiet


5. Mentsd el a menu.lst-t.

6. Ha igazán biztosra akarsz menni, akkor sudo rm -rf /

A necrologist által leírt módszer (hogy csak a számot javítod át) azért nem ideális, mert ha egy frissítéssel felrak magának egy új kernelt (ami elő szokott fordulni), akkor eltolódik a számozás.
Failure is the default option

Fazék


kikuchiyo

A 6. pontot is végrehajtottad? :D
Failure is the default option