Japánok Magyarországon (és a neten / itt a fórumon?)

Started by Aeternus, 2004-10-27, 22:44:33

Previous topic - Next topic

Elain

Quote from: BonciElnézést, hogy :_off:
Máshol nem ilyenek az emberek, a magyarok ilyenek, akik nem tudnak egymás mellett élni, mert "ha nekem nem jó, neki se legyen" hozzáállás van, nem tisztelik mások tulajdonát (lásd a konkrét esetet), ezek nagyon gyakoriak, szinte már általánosak. Más országban is van ilyen, csak jóval kisebb arányban.
Japánban akarok élni, legalábbis ki akarom próbálni, mert szinte biztos, hogy 1000* jobb ott, mint itt.
Azt a tömeget, zsúfoltságot és szmogot még elképzelni is nehéz, nemhogy elviselni.

Elain


Yakumo

Quote from: ElainDe persze látni akarom...
Azóta Bonci látja is;) Éppen most is és kb. júniusig vagy júliusig;) Csak gondoltam megemlítem, hátha nem tudsz róla, mivel úgy látszik új vagy;) :tezsvir: Ha érdekel ezt nézegesd;D Bonci in Japan:D

noriko

Azt hiszem megtaláltam a témához illő legmegfelelőbb topikot, ugyanis április 30-án egy rakás Magyarországon élő Japán fog összegyűlni egy helyen. :D
Jótékonysági koncert lesz Japánért.

[spoiler=részletek][/spoiler]

"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Wow. :)
Majd meselj milyen volt. :)

Megj szorozes: Dohnányi Ernő : C-dúr rapszódia

Also: te nekromanta.  :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quotecharity concert
vs.
Quotedíjtalan
nem lesz túl hatékony...

szpeter

Khm, a belépés díjtalan. Azt nem írja,hogy a távozás is   :__devil:

noriko

Quote from: Próféta on 2011-04-26, 22:50:02
Quotecharity concert
vs.
Quotedíjtalan
nem lesz túl hatékony...
az adomány nem a koncert díja.  :ejnye:
"I wish I could, but I don't want to."

noriko

Egész pontosan az Ó utca 3. szám alatt van az Arigato Étterem és Söröző.

Ma elmentem oda ebédelni, és megállapítottam, hogy tényleg csillagászati áron vannak az ételek, a néni jól beszél magyarul, és tényleg járnak oda japánok.

A pálcikán lévő információ szerint a nyitvatartás az alábbi:
12-15, 17-22:20
zárva: vasárnap, ünnepnapok

Vannak menük (1880HUF körül), rizses tálak, karaage, sült meg pácolt húsok meg halak, soba, udon, natto, takoyaki, gyoza, második műszakban szusik.

Én takoyakit ettem, és egy pohár zöld teával meg 10% szerviz díjjal volt 1790 HUF.
A takoyaki négy pici golyóból állt, és nem volt valami nagy szám. Viszont kaptam ajándékba egy pohár hideg teát.

Elsőre engem nem győzött meg annyira, de azért még egy donburit bepróbálok majd valamikor. A nattó viszont szerintem nagyon túl van árazva. Akit érdekel, annak inkább a koreai japán boltot ajánlom a Kapy úton, ahol 1300 HUF-ért lehet kapni 3-4 adagos csomagot (ha jól rémlik) és csak rizst kell főzni hozzá. Ja és ott is lehet látni japánokat néha. :D
"I wish I could, but I don't want to."

noriko

Jótékonysági hangverseny a japán katasztrófa áldozatainak megsegítésére

2013 március 16. (szombat) 18:00
Nádor Terem (1146 Budapest, XIV. kerület, Ajtósi Dürer sor 39., Vakok Iskolája)

Nagori yuki és saját dal
Nakagawa Toshikazu (gitár és ének)
Ai wa Katu; Daijoubu
Gotoh Shota (gitár, ének), Suda Mizuho (zongora)

Popper: Polonaise de concert, op. 14
Taguchi Yu, Ueda Mizuki, Hashimoto Atsushi, Shirai Aya (cselló)
Csajkovszkij: "Les saisons", no. 3
Csajkovszkij: Chant de l'alouette "Meditation", op. 72-5
Mukeda Narihito (zongora)
Mozart: A-dúrz ongoraverseny, K. 414
Akuzawa Masayuki (zongora), a Jótékonysági zenekar


A közönség a bejáratnál elhelyezett adomámygyüjtőládákba helyezheti el adományait. Az összegyűlt adományok a japán vöröskereszten keresztül jutnak el Japánba.
"I wish I could, but I don't want to."