Main Menu

Társasjátékok

Started by Djinn, 2005-02-15, 00:54:32

Previous topic - Next topic

Damnatus

Hali!

3 játék van amiben jó vagyok:
Harc Európáért
Rizikó
Activity
Úgyhogy várom a kihívókat ;)

Fazék

és ehhez az online Catan-hoz hol szoktatok idõpontot egyeztetni? PM-ben?

Djinn

Quote from: Blimpés ehhez az online Catan-hoz hol szoktatok idõpontot egyeztetni? PM-ben?
Inkább MSN-en. Az egyszerûbb.  De PM-ben is lehet. Vagy telefonon. Vagy ahogy el tudod érni a többieket... :)
De ha senki nem ér rá, akkor idegenekkel vagy a géppel is lehet játszani. Bár olyat még nem próbáltam, hogy csak gép ellen  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Fazék

Quote from: DjinnInkább MSN-en. Az egyszerûbb.  De PM-ben is lehet. Vagy telefonon. Vagy ahogy el tudod érni a többieket... :)
ezek szerint tényleg kénytelen leszek msn-en is regisztrálni magam... talán estig megteszem és beírom a profile-omba a számom :)

Xipe

Quote from: Blimpezek szerint tényleg kénytelen leszek msn-en is regisztrálni magam... talán estig megteszem és beírom a profile-omba a számom :)


kulonben ugy 9-10 fele szoktunk jatszani es lenyomunk 2 partit.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

Ha esetleg valaki catanozni akar, mi mostanaban kezdjük. De ha valaki csatlakozik kezdünk ujjat :D
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Djinn

Ismeri esetleg valaki ezt a játékot?  :)
Erõs kísértést érzek, hogy valahonnan beszerezzem, de jó lenne hallani egy-két véleményt elötte...
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Fazék

Quote from: DjinnIsmeri esetleg valaki ezt a játékot?  :)
Erõs kísértést érzek, hogy valahonnan beszerezzem, de jó lenne hallani egy-két véleményt elötte...
Engem mindig is elriasztottak az ilyen hosszú "learning curve"-el rendelkezõ (táblás) játékok. De amúgy engem is érdekelne, ha vki rendesen elmagyarázná és nem nekem kellene átnyálaznom a szabálykönyvet :)

Darkstar

Mennyibe kerül (min 15k-ra tippelek)?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Feldin

Quote from: DjinnIsmeri esetleg valaki ezt a játékot?  :)
Erõs kísértést érzek, hogy valahonnan beszerezzem, de jó lenne hallani egy-két véleményt elötte...
Ha beszerzed bennevagyok a kipróbálásban!!!!
Amúgy volt egy ilyen címû könyv.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Djinn

Quote from: FeldinAmúgy volt egy ilyen címû könyv.
Méghozzá igen kiváló könyv. 3 része jelent meg itthon, de úgy tudom, van több is. Már ajánlottam a "könyves" topic-ban. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Fazék

Megpróbálom rávenni Domonkos barátomat, hogy legközelebbi meet-re jöjjön el, vagy legalábbis adja kölcsön ezt a kártyajátékot, mert valami átkozottul hangulatos és idióta játék. :D
rövid jellemzés:
QuoteBerugni az ajtót, legyakni a szörnyeket, kifosztani a szobát, hátbaszúrni a havert, és lenyúlni a felebarátod(barátnõd?) javait.

A Munchkin könnyen és gyorsan játszható, s minden szerepjátékos-csapatot képes hisztérikus nevetésre késztetni.
S amíg teli torokból kacagnak, lenyúlhatod a cuccaikat.
Itt egy párszavas magyar ismertetõ hozzá, ill egy GYIK, azoknak, akik már játszanak is vele, és lenne pár kérdésük. De részletesebb infók iránt érdeklõdõknek itt a hivatalos oldal. :)

Hogy mennyire hosszú életû a játék, arról még nem tudok nyilatkozni de 4-6 játékosnak eszméletlen élményt tud nyújtani ez a komplett ökörség, mely amellett hogy poénos, szerencsére úgy néz ki nagyon jól kiegyensúlyozott is, vagyis nékem tetszik. :)

Moha

Hmmm, nem rossz játéknak tûnik! :D
Szivesen bevállalnám valamikor egy társasos mett alkalmával.

Feldin

Quote from: BlimpMegpróbálom rávenni Domonkos barátomat, hogy legközelebbi meet-re jöjjön el, vagy legalábbis adja kölcsön ezt a kártyajátékot, mert valami átkozottul hangulatos és idióta játék. :D
rövid jellemzés:

Itt egy párszavas magyar ismertetõ hozzá, ill egy GYIK, azoknak, akik már játszanak is vele, és lenne pár kérdésük. De részletesebb infók iránt érdeklõdõknek itt a hivatalos oldal. :)

Hogy mennyire hosszú életû a játék, arról még nem tudok nyilatkozni de 4-6 játékosnak eszméletlen élményt tud nyújtani ez a komplett ökörség, mely amellett hogy poénos, szerencsére úgy néz ki nagyon jól kiegyensúlyozott is, vagyis nékem tetszik. :)
3szor játszottam. Elõsször fergeteges másodszor még elmegy harmadjára már untam. És drága. Ahhoz képest hogy csak egy pakli kártya.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: Feldin3szor játszottam. Elõsször fergeteges másodszor még elmegy harmadjára már untam.
Hányan játszottatok? Mert ketten nem igazán érdemes. Tegnap játszottunk 1 menetet 3-an és úgy is nagyon jó volt, de utána 4-en is egyet és úgy már még jobban lehetett szívatni egymást, nagyon jó játék lett belõle és én még mindig élvezem.
Quote from: FeldinÉs drága. Ahhoz képest hogy csak egy pakli kártya.
De egy nagyon jól kiegyensúlyozott pakli kártya! . Nagyon jól vissza tudtuk tartani az erõs játékost és közben mi is gyõzelem közelébe fejlõdtünk, persze a szerencsén is sok múlik. De azért tegyük hozzá, hogy ezzel a pakli kártyával, akár 7-8 ember is tök jól elszórakozhat, míg akármilyen más gyûjtögetõs kártyás játék esetén, számold össze légyszíves, hogy mennyi pénz kell ahhoz, hogy mindenkinek esélye legyen a másik ellen (általában már csak allappaklivételben túllépik a Munchkin árát)...

Djinn

Quote from: MohaHmmm, nem rossz játéknak tûnik! :D
Szivesen bevállalnám valamikor egy társasos mett alkalmával.
Engem is érdekel. Utánnanézek, be lehet e szerezni valahol!!!  :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Feldin

Quote from: BlimpHányan játszottatok? Mert ketten nem igazán érdemes. Tegnap játszottunk 1 menetet 3-an és úgy is nagyon jó volt, de utána 4-en is egyet és úgy már még jobban lehetett szívatni egymást, nagyon jó játék lett belõle és én még mindig élvezem.

De egy nagyon jól kiegyensúlyozott pakli kártya! . Nagyon jól vissza tudtuk tartani az erõs játékost és közben mi is gyõzelem közelébe fejlõdtünk, persze a szerencsén is sok múlik. De azért tegyük hozzá, hogy ezzel a pakli kártyával, akár 7-8 ember is tök jól elszórakozhat, míg akármilyen más gyûjtögetõs kártyás játék esetén, számold össze légyszíves, hogy mennyi pénz kell ahhoz, hogy mindenkinek esélye legyen a másik ellen (általában már csak allappaklivételben túllépik a Munchkin árát)...
Igen, ez az elõnye. Viszont amcsiban márr van vagy 600féle pótcsomag x. rész. Azok is tuti állatok :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Suszi

A 3. Catan Magyar Bajnokság következõ fordulója 2005. május 14-én lesz, a megszokott helyen, a Rottenbiller utcai SZabó Ervin könyvtárban.

A szórólapot itt találjátok: Ötödik forduló: Május 14.

Kedves Játékostársunk!


A 3. Catan Magyar Bajnokság ötödik fordulójára szeretnénk elhívni. Az elsõ, immár nyári jó idõben szervezett verseny reméljük, mindenkinek kellemes programot fog nyújtani. A verseny 5. fordulója is az eddig megszokott módon zajlik: a Catan Telepesei alapjátékkal három fordulót játszunk. (Az új résztvevõk részére: a bajnokság nyílt, bárki részt vehet rajta, és összemérheti tudását más játékosokkal. Mindenki gyûjtögetheti a gyõzelmi pontokat, hiszen ez alapján dõl majd el szeptemberben, ki lesz az, aki képviselheti Magyarországot a világbajnokságon! Aki pedig nem tud eljutni mindig Budapestre, regionális versenyekrõl juthat majd be a végsõ megmérettetésre.)

Aki megnézné, hogy hogyan játszunk, vagy kipróbálna valamilyen újabb játékot, esetleg nincs kedve, vagy ideje egész délelõtt velünk játszani, annak a bajnokságon kívül mind a Catan és kiegészítõi, mind más játékok kínálnak szórakozási lehetõséget délután 5 óráig. (A játékhoz mi adjuk a játékokat, és csak a bajnokságon résztvevõknek kell nevezni.)

Bõvebben itt.

Sidney

Ha errõl vki lemaradt, lesz majd nyáron újabb forduló?

Djinn

Quote from: SidneyHa errõl vki lemaradt, lesz majd nyáron újabb forduló?
Nem tudom lesz e, de itt mindig találsz infót. Ha gyakran benézel, nem maradsz le semmirõl. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Pirula

Na, tegnap lezajlott életem elsõ majd gyorsan második Catan partija is.
Mondanom sem kell, a topicban leírtak bujtottak fel arra hogy az ifiklubbal beszereztessek egyet. Asszem mostanában nem sokat fogok aludni. :)

TurboK

ooo

én asszem maradok a ki nevet a végén-nel.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Djinn

Quote from: PirulaNa, tegnap lezajlott életem elsõ majd gyorsan második Catan partija is.
Mondanom sem kell, a topicban leírtak bujtottak fel arra hogy az ifiklubbal beszereztessek egyet. Asszem mostanában nem sokat fogok aludni. :)
Akkor ajánlom a netes verziót is. Ugyan élõben hangulatosabb, de ez ugye  lehetõséget ad arra, hogy távoli emberekkel is játsz!  :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Pirula

Quote from: DjinnAkkor ajánlom a netes verziót is. Ugyan élõben hangulatosabb, de ez ugye  lehetõséget ad arra, hogy távoli emberekkel is játsz!  :)
:merci: Este le is tesztelem.

Djinn

Quote from: Fazéksztem a tengeres egy elég gyenge kiegészítõ én megbántam a megvételét. :( szóval ahogy mondtam csak alap+lovag érdekel :) diktatúra van az én asztalomnál :lazza:

egy javított szabálykönyvhöz tudsz elérhetõséget adni, vagy egy "összegyûjtött javításokhoz"? (angolul, magyarul is jó) Köszi :)
Az online játék oldalán van szabály is.  A F.A.Q. menüben van asszem.
A magyar Catan oldalon is találni érdekes dolgokat.

Biztos van vmi jó öszefoglaló, de én nem tok róla. Mi az angol szabály alapján játszunk, az a biztos. :)

Ugyan itt Catan nincs, de sok más játéknak a lefordított szabálya igen. Sosem árt. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Fazék

Quote from: DjinnAz online játék oldalán van szabály is.  A F.A.Q. menüben van asszem.
A magyar Catan oldalon is találni érdekes dolgokat.

Biztos van vmi jó öszefoglaló, de én nem tok róla. Mi az angol szabály alapján játszunk, az a biztos. :)

Ugyan itt Catan nincs, de sok más játéknak a lefordított szabálya igen. Sosem árt. :)
Köszi :)

átfutom õket, hátha tényleg hibásan alkalmaztunk pár szabályt :)

Fazék

fenébe. tényleg rosszul tudtam. és rosszul is játszattam mindenkivel, szóval nyugodtan lehet kereskedelmi kártyákat nyersanyagra cserélni és vica-versa a már megszokott cserélési áron... így tényleg hamarabb el lehet jutni a metropolis-okig :)

Fazék

Tényleg nem játszotok vmikor ezzel az Explorers féle online catan-nal? kedvem lenne kipróbálni :)

Ramiz

Quote from: Fazékfenébe. tényleg rosszul tudtam. és rosszul is játszattam mindenkivel, szóval nyugodtan lehet kereskedelmi kártyákat nyersanyagra cserélni és vica-versa a már megszokott cserélési áron... így tényleg hamarabb el lehet jutni a metropolis-okig :)
Tán csak nem ezért tartottak olyan hosszú ideig a játszmák? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizTán csak nem ezért tartottak olyan hosszú ideig a játszmák? :D
könnyen lehet :)

most kipróbáltam ezt az online catan-t és sajnos bot-ok ellen nem az igazi :( egyszerûen túl gyorsan gondolkodnak, szinte nem is látom mi történik, újra az én köröm van és cserélni is elég szûk keretek között lehet csak velül. ami még nagyon zavart, hogy rengeteg 6-os 8-as volt, kb tényleg mint ahogy mûködnie kell a dolognak, vagyis hogy valószínûség szerint õk jönnek ki a legtöbbször a nyersanyag-számok közül. de ez játékban sosincs így. szóval egy kicsit dolgozhatnának sztem a random generátoron, mert ez így elég hülyén néz ki... mondjuk csak 1 játékot játszottam, szóval lehet hogy 30 játékban nézve, már nem így jön ki, de kétlem. tapasztalat ezzel kapcsolatban?

szerk: ja és tetszett, hogy nincs sorrendje egy körnek, számomra nem szimpatikus az elõbb cserélj és ha elkezdesz bármit építeni felhasználni akármi, utána már nem lehet cserélni. táborban kipróbáltuk ezzel a megkötéssel, de nem gyõzött meg, hogy jó lenne.