Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: Member on 2007-03-29, 12:50:48
Akkor te burzsujsört iszol csak, vagy mi? :confused: :rotfl:
Kicsit kesernyésebb, mert minőségibb a komló benne. Én csak a 100 ft alattiakat és az édesebbeket (pl. Heineken, Becks) nem tudom meginni.
Szerintem nem azért kesernyés mert minőségi a komló, inkább az ellenkezője :)
Legtöbbször Szalont iszok. Ha van pénzem akkor jöhetnek a jobbak, Stella, Heineken, Pilsner stb.

Raggie

Én most mióta a Martos koleszbe járunk sörözni sokszor egyetem után/helyett/alatt/közben megszerettem a csapolt Borostyánt. Nagyon finom! :jee:

Én csak egyszer kóstoltam a Soproni 1985-öt, de nekem nem ízlett. A sima Soproni még átlagosan jó sör, de ezt az újat nem tudom meginni.
Általában ha tehetem Óbester-beli házi sört iszom, vagy mást :D (Cseh sörök örök előnyben).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie on 2007-03-29, 23:49:35
Én most mióta a Martos koleszbe járunk sörözni sokszor egyetem után/helyett/alatt/közben megszerettem a csapolt Borostyánt. Nagyon finom! :jee:
Az tényleg baromi jó. :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Olcsóbbak közül én a Kőbányait preferrálom, az még pont iható és occsó. :D
(Haverom mesélt vmi Vikingről, ami üvegdíjjal együtt volt anno 69 Ft :rotfl: )

Ramiz

Király hely a belvárosban (bár elég ismert... de én csak most "fedeztem fel"): Darshan udvar. Most már tetőterasz is van, tehát abszolút kellemes, tágas, árnyékos, nyugis környezetben lehet Borostyánt kortyolgatni 380.-ért a Kálvintól vagy éppen a Baross utcai 4-6-os megállótól öt percre.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Quote from: kisvirag on 2007-04-18, 09:30:52
A Darshannal óvatosan, ajánlom elolvasásra ezeket:

Erzsi és a Darshan
Válasz a tulajtól
Egy utolsó a végére
Hehe... :D Nos, nekünk nem volt ilyen gondunk, nagyon rendesek voltak. Múltkor, amikor kajálni voltak a haverjaim, s beugrottam hozzájuk, szintén flottul ment minden.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

nem is mondtam, hogy mindig ilyen :)
csak ahol egyszer megesik ilyen, jó óvatosan bánni :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Az igaz. :D Mondjuk remélhetőleg azért észbe kapott a tulaj, ha a levelekben írtak igazak voltak, és változtatásokat eszközölt. Úgyhogy a kajával majd azért vigyázni fogok. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Nemtom... a sör az mindenhol kb ugyan olyan jó ugyhogy én nyugodtan fogok menni oda! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Tycho

#1270
Quote from: Ramiz on 2007-04-18, 03:20:19
Király hely a belvárosban (bár elég ismert... de én csak most "fedeztem fel"): Darshan udvar. Most már tetőterasz is van, tehát abszolút kellemes, tágas, árnyékos, nyugis környezetben lehet Borostyánt kortyolgatni 380.-ért a Kálvintól vagy éppen a Baross utcai 4-6-os megállótól öt percre.

elfelejtetted akkor, hogy már szivaroztunk és kávéztunk a vele szemben lévő Darshan Café-ban is már?  :haha:

(ahogy az üveges sört se lehet elrontani, úgy a kávét se nagyon :haha: )

Ramiz

Nem felejtettem el. :) De nem tudom, mennyire két külön hely a kettő. :D
Egyébként meg mindent el lehet rontani, sajnos... :/
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Találtam bort, nagyon jót!
Tegnap egy esti beszélgetéshez készülődtömben futottam bele kis városunk egy itallerakatában. Azt hiszem megérdemli, hogy a főbb paramétereit leírjam, tehát:
Pannonhalmi Rajnai Rizling
Évjárat: 2004
Pincészet: Németh Endre, Pannonhalma
Azt hittem hogy egy sima fröccsnek való itóka lesz, de kiderült hogy egy lágy, félszáraz fehérborról van szó, mennyei illattal és ízzel. Nagyon itatja magát. Nem vagyok otthon a borász szakzsargonban, így csak az egyik barátom jellemzését adhatom:
"Ez bazmeg az a rizling amiből este megiszol belőle három üveggel, aztán másnap meg arra ébredsz hogy éget a gyomorsavad."

sirtomi

Rizlingek általában jók. Beszélgetés mellé ideálisak, mivel kellemes könnyű borok. De a gyomromat nekem is tönkre teszi másnapra :D

Ramiz

Quote from: Pirula on 2007-04-26, 12:50:36
Nem vagyok otthon a borász szakzsargonban, így csak az egyik barátom jellemzését adhatom:
"Ez bazmeg az a rizling amiből este megiszol belőle három üveggel, aztán másnap meg arra ébredsz hogy éget a gyomorsavad."
Ez aztán a borász szakzsargon! :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Két hét múlva remélhetőleg közre tudok adni itt egy komplett sziléziai gasztrokörképet, ma este fél hétkor húzok el Lengyelországba. :hopp:

csacsika

#1276
Libazsírral megkent, pirospaprikával megszórt, hagymás kenyér a legjobb :cool: Főleg akkor, ha egész nap úton volt veled, és a végére teljesen összeérett már. Vagy a csurdított kenyér szalonnával. Esetleg hurka, vagy hurka zsírjával megkent kenyér. 

A legfinomab ínyencség, mikor libazsírban csirkemájat megsütnek, és utána a zsírjával együtt elteszik, és azzal megkenni a kenyeret. *nyálcsorgat o_o*
Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

Raggie

:D Látom más is szereti az egészséges életmódot! ;) :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Lythis

Igen, tudom, legalább 120 napja nem postoltak ide, fontolóravettem, hogy nyitok új topicot, etc... (külön élmény volt megkeresni, amíg rájöttem, hogy van kereső...)

Szóval, a problémám okozója, a roppant impozáns RETEK.
Éppen ezért gondoltam megkérdezem, hátha valamelyikőtök tud valami receptet, ami ehetővé változtatja...
(tanúlság: nem szabad rábólintani arra, ha az őseid szerint valami zöldség "szép", mert meg fogják venni, és te vagy a szemét, ha nem örülsz ennek.)


Ramiz

Quote from: Lythis on 2007-10-18, 23:40:20Szóval, a problémám okozója, a roppant impozáns RETEK.
Éppen ezért gondoltam megkérdezem, hátha valamelyikőtök tud valami receptet, ami ehetővé változtatja...

Etesd meg nyúllal. Edd meg a nyulat. Ez a repect. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

Quote from: Ramiz on 2007-10-19, 00:18:43
Quote from: Lythis on 2007-10-18, 23:40:20Szóval, a problémám okozója, a roppant impozáns RETEK.
Éppen ezért gondoltam megkérdezem, hátha valamelyikőtök tud valami receptet, ami ehetővé változtatja...

Etesd meg nyúllal. Edd meg a nyulat. Ez a repect. :)

:muhahah:

amúgy csinálj szendvicseket azt' abba tedd... értelmesebbet nem tudok vele :comp:

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Quote from: Tycho on 2007-10-19, 00:26:54
amúgy csinálj szendvicseket azt' abba tedd... értelmesebbet nem tudok vele :comp:
na igen, de úgy meg nem vagyok oda érte túlzottan, ráadásul annyi retekkel tömött szendvicset egy év alatt sem eszem....
Gondoltam hátha valaki tud valami olyan elkészítési módot, amitől nem annyira retekszerű íze lesz - azontúl hogy tegyek mellé 2x annyi chillit, és egyem azzal...
max dísznek lesz használva, vagy ilyesmi...

noriko

Én egyszer pirított rizsbe kevertem bele retket egyéb szeletel zöltségek és omlett szeletek társaságában, stir-fried módszerrel elkészítve, és szójaszósszal ízesítve. Egész ehető lett. ^^
"I wish I could, but I don't want to."

Member

Nekem toast-ban szerepelt a retek 1x és abban egészen ehető volt. A lényeg, hogy tegyél rá vmit, ami elnyomja az ízét. ^^
(Pl. a kevésbé minőségi ketchup-pal minden ugyanolyan :))

Manitu

Olajos lében egész jó salátát lehet belőle csinálni, bár az fekete retekből a legjobb. Asszem csak egy kis olívaolajat kell ráönteni, meg megsózni, aztán vársz, amíg levet enged. Bár lehet, hogy még más is kell bele, a konyhaművészethez annyi közöm van, hogy képes vagyok csinálni egy rántottát, anélkül, hogy az egész konyhát fölgyújtanám :D Amúgy a képen látható mennyiséget akár nyersen is max 10 perc alatt eltüntetném, jó az :)


sirtomi

Retek finom magában is. Ezen kívül én csak szendvicsbe szoktam rakni.


Lythis

Ki lett adva, hogy csináljam meg a csirkét, ami a hűtőben van, de mivel nem lett kikötve, hogy hogyan, gondoltam kipróbálok valamit, amit eddig még nem, mert miért ne. Nekiestem az internetnek, meg átpörgettem pár szakácskönyvet, és végül úgy döntöttem, hogy Oyakodon-t csinálok.
[spoiler=ő lenne az -->]
nem, ez nem az, amit én gyártottam, arról nincs kép.[/spoiler]
Az egyetlen, ami kicsit elakadásra késztetett, az az volt, hogy kell hozzá Dashi (japán levesalap), amit többféleképpen készíthetünk (legalábbis több variációt is találtam rá, és mindegyik ugyanaz, csak más összetevővel = víz+valami). inéztem azt, ami a leghozzáférhetőbb, a shiitake gombásat, mivel az a dög szinte mindíg van itthon, és én amúgysem eszem, szóval végre van valami, amihez fel tudom használni. yaay.
És akkor kiderül - persze csak miután már minden mást előszedtem - hogy most kivételesen nincs, mert ami volt, abból anyám valami pörköltszerűséget csinált, ami a mélyhűtőben volt elvben (gyak nem, mert öcsém megette). boo.
Alternatívaként felbontottam egy mirelit ázsiai zöldségkeveréket, és kiszedegettem belőle a shiitake meg gomba darabokat, és azokat használtam a levesalaphoz, próba szerencse alapon. (úgysem maradnak benne :) ). Szerintem nem lett rosz így sem, de majd egyszer kipróbálom hivatalos levesalappal is, biztos ami biztos.

Akit esetleg érdekel: ezt a receptet használtam hozzá. Szerintem egyáltalán nincs vele sok macera, ráadásul (szerintem) finom is, úgyhogy érdemes megpróbálkozni vele.

noriko

#1289
Quote from: Lythis on 2008-01-03, 23:31:50
Szerintem egyáltalán nincs vele sok macera, ráadásul (szerintem) finom is, úgyhogy érdemes megpróbálkozni vele.
done :) Egyébként a nagyrészét szerintem úgyis elnyomja a végén a tojás, úgyhogy nagyon sok különbség nem lehet. Bár ki tudja, teljesen autentikusat még én sem ettem. Mirined volt otthon? Igaz, az is helyettesíthető. száraz fehér borral talán...
Hmm...most egész megéheztem :D

most nézem, hogy az enyémbe nem is kellett gomba :(
most nézem, hogy a tiedbe sem, csak az alapléhez használtad. got it. ^^
"I wish I could, but I don't want to."