Jojo's Bizarre Adventure

Started by blackronin, 2014-03-24, 22:47:04

Previous topic - Next topic

Isley

Ougon no Kaze 31-32 with Polnareff

Giorno és Buccellati zseniális húzással verte le JoJo Utazásai egyik legBizarrabb párosát. Polnareff felbukkanása érdekes fejlemény. Érdeklődve várom az ő történetét a Csillagpor Harcosok utazása óta.

Isley

Ougon no Kaze 33


Buccellati állapota egyre rosszabb. Diavolo felbukkan. A harc Polnareff-fel nagyon látványos volt. Szép búcsú volt, de mi lesz Polnareff Standjával? Az ötödik széria befejező részei is nagyon ütősnek ígérkeznek.

blackronin

#212
Quote from: Isley on 2019-06-07, 23:41:41
Ougon no Kaze 33


Buccellati állapota egyre rosszabb. Diavolo felbukkan. A harc Polnareff-fel nagyon látványos volt. Szép búcsú volt, de mi lesz Polnareff Standjával? Az ötödik széria befejező részei is nagyon ütősnek ígérkeznek.
Jojo Golden Wind 33. rész
:tezsvir:

A végső csatában vagyunk már, de amire igazán kíváncsi vagyok, hogy meg lesz-e csinálva a sorozat keretében a Rolling Stones küzdelem is.
Ez már az epilógusban van, így előfordulhat, hogy erre egy OVA-ban kerül sor.

edit:
Jojo Golden Wind 34. rész
Elég érdekes rész volt, a nyíl egy kicsit megkavarta a dolgokat.
Most már csak az a kérdés, hogy Diavolo mikor fog támadni.

Az Opening-ben történt változtatás pedig EPIC.  :jee:

edit2:
Jojo Golden Wind 35. rész
Nem hittem volna, hogy Chariot Requiem ilyen fontos lesz majd, így meglepett a rész.
Naranchia dolga teljesen váratlanul ért, Araki-tól érdekes húzás volt.
Ha jól tudom, akkor ez a part 39 részes lesz, így augusztusra befejeződik Giorno-ék története...

edit3:
Jojo Golden Wind 36. rész
Az kétségtelen, hogy a Part V utolsó küzdelme eléggé egyedi.
Sok-sok taktikázás és fordulat, Araki csavart a dolgokon és valami mással próbálkozott, mint az előző part-ok esetében.
Kíváncsian várom a folytatást!

blackronin

Jojo Golden Wind 37. rész
Giorno vs Diavolo
A harc folytatódik, de a végső lökést Gold Experience Requiem formája adja meg.
A képessége elég durva, nem is tudom hogy van-e olyan valaki aki képes lenne überelni azt.

Azonban van egy rossz hír is:
Sajnos a végső részekre még 2 hetet kell várni...  :frown:

De szerencsére úgy tűnik, hogy az extra történet is benne lesz az anime-ben!

Isley

JoJo no Kimyou na Bouken - Ougon no Kaze - utolsó részek

Elégedett vagyok a befejezéssel. Giorno a Requiem Standdal nagyot küzdött, Golden Experience ideiglenesen megnövelt ereje, a Requiemmel szörnyű sorsban részesítette Daivolot. Először nem voltam benne biztos, hogy az utolsó két részre berakni egy melléktörténetet valóban jó ötlet-e, de telitalálatnak bizonyult, hiszen szemléltette, hogy Mista mennyire elkötelezett híve volt Buccellatinak és hogy Buccellati egyszer már megmenekült a haláltól, amit most már nem lehetett tovább ódázni, nem is feltétlenül tévedett a szobrász, hogy könyörtelen út vár azokra, akik dacolnak a sorssal, és ez az egész történet nagyszerűen illett a záráshoz, ahol is Mista meglátta a követ újra és elengedhette Buccellatit. Az ending utáni jelenet pedig tiszteletet parancsoló: Giorno valóban Gang-Starra vált, a Passione vezérévé, ahogy az egész út elején eltervezte.
Most 9 pontot adok rá, így közvetlenül a befejezése után. Nagyszerű PART volt ez is.

blackronin

#215
Jojo Golden Wind 38-39. rész
Végre sikerült időt szakítani a finálé megnézésére is.

Quote from: Isley on 2019-07-31, 11:26:24
JoJo no Kimyou na Bouken - Ougon no Kaze - utolsó részek

Elégedett vagyok a befejezéssel. Giorno a Requiem Standdal nagyot küzdött, Golden Experience ideiglenesen megnövelt ereje, a Requiemmel szörnyű sorsban részesítette Daivolot. Először nem voltam benne biztos, hogy az utolsó két részre berakni egy melléktörténetet valóban jó ötlet-e, de telitalálatnak bizonyult, hiszen szemléltette, hogy Mista mennyire elkötelezett híve volt Buccellatinak és hogy Buccellati egyszer már megmenekült a haláltól, amit most már nem lehetett tovább ódázni, nem is feltétlenül tévedett a szobrász, hogy könyörtelen út vár azokra, akik dacolnak a sorssal, és ez az egész történet nagyszerűen illett a záráshoz, ahol is Mista meglátta a követ újra és elengedhette Buccellatit. Az ending utáni jelenet pedig tiszteletet parancsoló: Giorno valóban Gang-Starra vált, a Passione vezérévé, ahogy az egész út elején eltervezte.
:tezsvir:

Olyan jól leírtál mindent, hogy csak az alábbi pár dolgot tudom hozzáfűzni:
- ami egy kicsit zavart, hogy míg Mista sok játékidőt kapott, addig Fugo meglepően keveset. Fugo-nak összesen 1 küzdelme volt, ami nevetséges, nem értem, hogy Araki miért nem tudott volna még egyet adni neki...
Azzal nem volt gond, hogy félúton elvált a csapattól, de a Stand-jában volt még potenciál.
Valahol olvastam, hogy még kapott egy mellékstory-t Fugo, de ki tudja hogy azt valaha megcsinálják-e anime-ben.
- Diavolo jó főellenfél volt, de a King Crimson képessége eléggé hasonlított a World-re és bizonyos szintig a Killer Queen időmanipulálós trükkjére, pár apróbb csavarral.
Talán jobb lett volna, ha Araki nem az időmanipulálós képességet helyezi fókuszba Diavolo esetében is.
- Egy küzdelmet meg kell említenem mindenképpen a végén:
Tiziano és Squalo elleni küzdelem nem jött be, se a Stand-ok, se a lefolyása.
Nem volt elég izgalmas, inkább csak fárasztónak éreztem.

Nálam a part: egy erős 9/10., figyelembe véve a felsorolt hibákat.

Reméljük, hogy a Part 6-ra nem kell sokat várni!

blackronin

Sajnos az utolsó hozzászólásomban egy kicsit optimista voltam a Part 6-ot illetően, de végre ezen a téren is történt előrelépés:
https://www.youtube.com/watch?v=MwkGRjM845A

Hivatalosan is jön a 6.-ik felvonása a Joestar saga-nak!  :whoah:
Reméljük, hogy csak azért vártak vele ilyen sokat (a COVID mellett), mert már az egész történetet feldolgozták.

Isley

Nagy bejelentés, remek hír, amire régóta vártunk!

Örülök. Jolyne hangja teljesen ismeretlen, majd meglátjuk, milyen lesz. Az első animáció róla teljesen jó.

blackronin

#218
Volt egy kis szünet a legutóbbi hírek óta, de megérte várni:  :smile:

Hangok:
[spoiler]
- Ermes Costello: Mutsumi Tamura
-Foo Fighters: Mariya Ise
-Emporio Alniño: Atsumi Tanezaki
- Weather Report: Yuichiro Umehara
- Narciso Anasui: Daisuke Namikawa
- Jotaro Kujo: Daisuke Ono
[/spoiler]

Már csak 2 nap és a hivatalos Jojo esemény keretében megismerhetjük a részleteket a Part 6-tal kapcsolatban!  :whoah:

edit: kijött azóta a rendes előzetes is!
https://www.youtube.com/watch?v=EeCX8Y0a278

2021. decemberében több rész lesz fent egyszerre a Netflix-en, majd januártól a heti rendszeresség áll majd be.

edit:
December 1-jén lesz fent az első 12 rész a Netflix-en, szóval ebben az évben már egész sokat láthatunk a sorozatból.  :smile:

Első rendes trailer a Part 6-ról:
https://www.youtube.com/watch?v=Hx9JIq_5i_Q

Bejövős. :)

blackronin

#219
Kiszivárgott a Part 6. opening:
https://www.youtube.com/watch?v=mgxDyrEnnoE

A látványvilág remek, de maga a szám borzasztó, talán az egyik leggyengébb Jojo zene, amivel összefutottam a sorozat során...  :frown:
Reméljük, hogy a köv. opening jobb lesz.

Jövő héten egyébként kezdődik a sorozat, amit már eléggé várok.  :smile:

edit:
Jojo Part 6., 1-2. rész
Megvolt az első rész, a szokásos Jojo hangulat rögtön jött, a szereplőkkel és a körítéssel sem lesz baj.  :smile:
Mivel hogy egyben jött ki a Netflix-en az első 12 rész, így egy kicsit fura most nézni, nincsenek valódi "Jojo péntekek" sajnos, mint eddig.

edit2:
Jojo part 6., 3-5. rész
Érdekes volt a küzdelem a vak rabbal, valamint láthattuk a főgonosz Standját is működés közben, a White Snake-t.
Jolyne is megkapta a kellő motivációt, hogy rendet tegyen a börtönben.  :D

edit3:
Jojo part 6., 6-9. rész
Foo Fighters elleni küzdelem király volt, de azért örülök, hogy csatlakozott F.F a csapathoz.  :smile:
Sajnos a Miraschon elleni "baseball" nagyon túl lett komplikálva, valamint erőltetett volt az egész a harc.
Araki néha túlgondol egyes küzdelmeket, amelyek közel sem érnek ennyi vesződséget.  ^^"

edit4:
Jojo part 6., 10-12. rész
A sorozat jó helyen lett "félbehagyva", így annyira nem lesz vészes kibírni a folytatásig.
Lang Rangler és Jumping Jack elleni küzdelem nagyon beteg volt, Araki biztosan beszedett valamit, amikor kitalálta ezt az egészet.  :D
Miraschon harchoz hasonlóan nagyon "meta" volt ez is, de a pozitív értelemben.
Meredek Stand, bizarr megvalósítás, de olyan igazi Jojo stílusban.  :P
Pucchi pedig ütős végső boss, alig várom hogy mit hoznak ki belőle.  :hopp:

Eddig ez a part egy biztos 8-as simán nálam.
A főszereplők bejövősek, jó környezet és a küzdelmek is elég változatosak. bár néha a Stand-ok komplikáltsága terén egy kicsit túlzásba esett Araki.
Az Opening még mindig nem nagy szám, de valamennyire megszoktam már.

blackronin

Szeptemberben jön a Part 6. maradék 12 részei!
https://www.youtube.com/watch?v=MzCb49dcR2E

Kicsit előbb jobb lett volna, de hát ez van.


blackronin

#221
A mai napon kijött a Stone Ocean újabb 12 része, így lehet újra Jojo-t nézni!  :whoah:
Ez valószínűleg nem a vége még...

edit:
Kijött az utolsó 14 rész is, így végre teljes a Part 6.
Csak jusson el oda az ember, hogy behozza a lemaradást...  ^^"

edit2:
Sikerült bepótolni a középső adagot (mindig közbejött valami), vagyis a 13-24. részeket.
Megvoltak a klasszikus Jojo pillanatok, de több olyan harc is volt most, ami szerintem túl lett bonyolítva vagy nem volt annyira érdekes.
Remek példa erre a Mew Mew elleni "memóriajáték", aminél a legzavaróbb az volt, hogy Araki néha betartotta a maga által alkotott szabályokat, néha meg nem... így pedig eléggé asspull jellegűek voltak az egyes akciók.
F.F-től is elbúcsúztunk, de az már megszokott, hogy legalább egy szövetséges meghal a főboss elleni küzdelmekben.

Majd meglátjuk, hogy milyen lesz a vége, de összességében eddig ez a leggyengébb Part nálam.
Az egyik korábbi post-omban lévő pontszámot korrigálom is a 8-ra (ami az első 12 részre vonatkozik és nagyjából reális), de a mostani 12 rész már csak egy gyenge 7-es a szememben.

blackronin

#222
Stone Ocean, 25-32. részek
Haladunk, haladunk, de egy kicsit még így is felemás számomra ez a part.
Rossznak azért nem nevezném (pl. a Bohém Rapszódiás harc nagyon király volt, míg Weather csigás részei  :wtf: ), megvannak a maga pillanatai, de egyértelműen gyengébb a szememben, mint a többi.
Túl sok abszurd, elvont Stand képesség van benne, kicsit zavarosnak érzem az egész történetvezetést.
Egyre inkább hajlok egy 7.5-ös felé, sajnos nem ér 8-at.

Most jön a maradék 6 rész, majd meglátjuk, hogy mi sül ki a történetből a végén.

edit:
Stone Ocean, 33-38. részek
Mai nappal letudtam végre a Part 6-ot.
Annyit tudok röviden mondani, hogy Araki nagyon "meta" akart lenni (valamint biztosan akkoriban, vagyis a Stone Ocean manga előtt vagy közben, rongyosra olvasta Stephen Hawking "Az idő rövid története" könyvét) és úgy döntött, hogy egy nagyot durrant a Part 6. végén, meglepve majd mindenkit a jelenlegi befejezéssel...
Sajnos a betervezett nagy durrantás végül "átfordult" egy sima beszarássá a végére (már elnézést a kifejezésért).
Hangulatos főellenfél volt Pucchi, valamint a Made in Heaven is királyul volt megcsinálva az anime-ben, de maga a koncepció és a történetbeli megvalósítása túl lett bonyolítva.
Lényegében elmondható, hogy a kevesebb több lett volna megint.

Maradok egy erős 7.5-nél, valamint az kétségtelen érdeme a partnak, hogy az utolsó rész eléggé jól összefoglalta "hangulatilag" az eddigi részeket, vagyis tényleg úgy érezhettük, hogy kaptunk egy megfelelő lezárást az 1986-ban elindult történetnek.

A "lezárás" ellenére NAGYON örülök, hogy ezután a Steel Ball Run jön (sikeres a Jojo sorozat világszerte, így borítékolható az anime folytatása), amelyhez nagy reményeket füzök.
Bízok benne, hogy Araki visszatalál ahhoz a megfelelő humor-harc-abszurditás elegyhez, ami annyira sikeressé tette a korábbi részeket és amit sajnos nem sikerült elérni a Stone Ocean-ben.