Nem lol, de érdemes megnézni

Started by Selmo, 2006-07-05, 23:38:08

Previous topic - Next topic

Rounin

Quote from: Nakedape on 2011-02-10, 20:18:02
sztem jónézki nna

Szerintem is.
De a werekomoly arccal művészetet csinálunk alakításuk belőlem gúnyos kacajnál többet nem tud csiholni. Plusz olajfolt egy pocsolyában sokkal jobban néz ki. :redface:

Nakedape

jahh, én csak belepörgettem, h megnézzem, h néz ki :D, meg minden művészet, ha sikerül kiakasztanod egy pocsolyát galériába akkor az meg pláne :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Rounin

Quote from: Nakedape on 2011-02-10, 20:22:24
ha sikerül kiakasztanod egy pocsolyát

Brb, fusing art and SCIENCE!! :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Nakedape on 2011-02-10, 20:22:24
meg minden művészet

tegnap, olyan f10 körül mentem hazafelé a metrón, s
velem szemben egy amolyan szórólaptartós reklám,
amin egy a5-méretű műanyaglapka. valami rá volt
ragasztva, amit utána leszedtek, az egész sötét-
szürke volt a ragasztótól és a beleragadt portól,
függőleges és kicsit ferde csíkokkal és néhány
buborék-szerű, fehéren maradt résszel, ahova vagy
nem került ragasztó, vagy ahonnan lekaparták.
Én egy fenyőerdőt láttam benne.
Sudár, alul kicsit kopasz fenyők, amint az ég felé
törnek.
Köztük néhány bokor, cserje.
A határán voltam, hogy nem állok neki egy kulccsal
a ragasztós részbe belevésni, belerajzolni a fenyők
ágait, a cserjék törzsét.
Nem is tudom, miért nem tettem meg.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん


Cloud

Van egy kettő ami nem is annyira vészes. :D De a pakisztáni...

.Attila

Én arra lennék kíváncsi, hogy ezeket a hidakat hogyan csinálják.

kikuchiyo

Failure is the default option

Member


Cheesy

Scary Gothic Dolls
Kicsit mintha manga beütésük lenne, főleg a harmadiknak.

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2011-02-10, 11:19:12
img


más:
http://www.youtube.com/watch?v=d6egUsZvWu4
img: wow
mas: haha jo otlet :D
Vajon milyen festeket hasznaltak, hogy nem folyt szet es nem is nagyon keveredett?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

#3103


Acchan


Próféta


Cloud


Próféta

Az Aaron Barr & HBGary vs Anon bulvársó ekéje, úgy tűnik, kiforgatott pár érdekességet is a földből:
ars technica - Black ops: how HBGary wrote backdoors for the government

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2011-02-19, 16:30:16
Az Aaron Barr & HBGary vs Anon bulvársó ekéje, úgy tűnik, kiforgatott pár érdekességet is a földből:
ars technica - Black ops: how HBGary wrote backdoors for the government

Elolvastam; nekem az jött be, hogy ezek kóklerek, amit csináltak, annak java része vetítés és léggömbhámozás. A lebukásuk körülményei (primitív SQL vulnerability, gyenge és újrahasznosított jelszavak) konzisztensek a korábbi tevékenyégük színvonalával. Az, hogy ennyi ideig komolyan vették őket, és hogy egyáltalán vásároltak tőlük bármit is kormányzati ügynökségek vagy katonai szektorral kapcsolatban álló cégek, csak azért nem meglepő, mert az amerikai Hivatalokban is úgy látszik, ugyanolyan inkompetens emberek "dolgoznak", mint a magyar társaikban.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2011-02-19, 18:24:26
Elolvastam; nekem az jött be, hogy ezek kóklerek, amit csináltak, annak java része vetítés és léggömbhámozás. A lebukásuk körülményei (primitív SQL vulnerability, gyenge és újrahasznosított jelszavak) konzisztensek a korábbi tevékenyégük színvonalával. Az, hogy ennyi ideig komolyan vették őket, és hogy egyáltalán vásároltak tőlük bármit is kormányzati ügynökségek vagy katonai szektorral kapcsolatban álló cégek, csak azért nem meglepő, mert az amerikai Hivatalokban is úgy látszik, ugyanolyan inkompetens emberek "dolgoznak", mint a magyar társaikban.
Nem értek egyet. A korábbi sztorik és a feltöretésük alapján én is így gondoltam; de most úgy néz ki, volt ez-az a HBGary tarsolyában. Kezdve mindjárt azzal, hogy működő 0-day exploitokat árulak, amelyeket feltehetően maguk fedeztek fel. A két dolog között erős kontraszt van, de nincs ellentmondás; avagy a suszter cipője is lehet lukas és a hóhért is felakasztják néha. Attól még, hogy HBGary-ék nagyon ügyesen fel tudnak kapaszkodni az erkélyekre és be tudnak hatolni a szellőztetésre nyitott ablakokon, attól még az ő bejárati ajtajuk zára is nyitható lehet álkulccsal. Te magad mondtad, hogy a biztonsági rendszerből ezt-azt kihagyva az egész a nyakadra omlik (hiába értesz mások kártyavárának másmilyen összeomlasztásához). Asszem nagyobb képzavart már nem tudnék egy bekezdésbe sűríteni, úgyhogy ugorjunk.

Egy másik érdekesség: sejteni lehetett, hogy a szoftveres biztonsági réseknek van feketepiaca, de talán ez lehet az első kézzel fogható bizonyíték a létezésére. Mitöbb, elhangzik egy ár: azt a szaros WinXP rootkit payloadot többeknel eladták $60k-ért. Érdekes ezt összevetni azzal, hogy a fényben járó hackerek milyen jutalmakra számíthatnak a felfedezett résekért a gyártóktól - a JócégTM-ektől mondjuk 1337 dollárra, a RosszcégTM-ektől egy fillérre se (esetleg egy kis megrovásra, hogy mégis miért vájkál a cégünk hibáiban). Az összehasonlítás sántít (rootkit vs. sérülékenység, késztermék vs. PoC), de sejthetően a fehér kalapos biztonsági kutatóknak egy vagy két nagyságrenddel nagyobb pénzeket kell visszautasítaniuk minden találatuk felelős bejelentése előtt.

kikuchiyo

#3111
Quote from: Próféta on 2011-02-20, 18:49:33

Nem értek egyet. A korábbi sztorik és a feltöretésük alapján én is így gondoltam; de most úgy néz ki, volt ez-az a HBGary tarsolyában. Kezdve mindjárt azzal, hogy működő 0-day exploitokat árulak, amelyeket feltehetően maguk fedeztek fel.

Nem vagyok erről meggyőződve. A cikkben bemutatott poserpointos diák és levélrészletek alapján egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ezek tényleg a szakma csúcsán lévő hackerek volnának. Lehet, hogy volt náluk egy-két ember, aki 10-15 éve szüttyögött valamennyit Turbo Assemblerben, és ismert három Windows kernelhívást, és akár azt is elhiszem, hogy innen-onnan összeszedtek 0-day exploitokat - de amiket a cikkben leírnak, azokról ordít, hogy a fiúk vastagon Dunning-Kruger-szindrómásak voltak.

Quote
Egy másik érdekesség: sejteni lehetett, hogy a szoftveres biztonsági réseknek van feketepiaca, de talán ez lehet az első kézzel fogható bizonyíték a létezésére. Mitöbb, elhangzik egy ár: azt a szaros WinXP rootkit payloadot többeknel eladták $60k-ért. Érdekes ezt összevetni azzal, hogy a fényben járó hackerek milyen jutalmakra számíthatnak a felfedezett résekért a gyártóktól - a JócégTM-ektől mondjuk 1337 dollárra, a RosszcégTM-ektől egy fillérre se (esetleg egy kis megrovásra, hogy mégis miért vájkál a cégünk hibáiban). Az összehasonlítás sántít (rootkit vs. sérülékenység, késztermék vs. PoC), de sejthetően a fehér kalapos biztonsági kutatóknak egy vagy két nagyságrenddel nagyobb pénzeket kell visszautasítaniuk minden találatuk felelős bejelentése előtt.

Ez valóban érdekes vetülete az ügynek, amire eddig nem gondoltam.
Viszont én azt hittem, hogy ennek az említett feketepiacnak a létezése magától értetődő dolog mindenki számára, aki valamilyek szinten is érdekelt ezekben a dolgokban. Már csak a józan ész alapján is: ha a fegyvereknek, gyógyszereknek, elektronikai cikkeknek, kvázi mindennek megvan a maga feketepiaca, akkor egy ilyen eleve gyanús témának, mint a szoftveres exploitok, hogy ne lenne?

Ellenben nem vagyok meggyőződve, hogy az említett 60k az imént tárgyalt piac valós árait tükrözi.
Fenntartom (1-2i) az elméletemet, hogy ezek inkompetens bohócok voltak, akik abban voltak ügyesek, hogy az állami szektor még náluk is inkompetensebb döntéshozóival tudták elhitetni, hogy ők a májerek és tőlük érdemes rootkitet venni. Márpedig a Pentagon közmondásos 10 k$-os vécécsészéinek világában a 60 k$ nem is olyan nagy ár.

Quote from: Próféta on 2011-02-20, 18:49:33
Te magad mondtad, hogy a biztonsági rendszerből ezt-azt kihagyva az egész a nyakadra omlik (hiába értesz mások kártyavárának másmilyen összeomlasztásához).

Cut that out, you!

Úgy érzem magam, mint azok a szerencsétlenek, akiket Watson legyőzött a kvízjátékban.
Egy robottal szemben nincs esélyem.
Minden szavamat megjegyzi, indexeli, elemzi, és az adott pillanatban ellenem fordítja.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2011-02-20, 19:45:29
Viszont én azt hittem, hogy ennek az említett feketepiacnak a létezése magától értetődő dolog mindenki számára, aki valamilyek szinten is érdekelt ezekben a dolgokban. Már csak a józan ész alapján is: ha a fegyvereknek, gyógyszereknek, elektronikai cikkeknek, kvázi mindennek megvan a maga feketepiaca, akkor egy ilyen eleve gyanús témának, mint a szoftveres exploitok, hogy ne lenne?
Persze hogy "magától értetődő" (én úgy fogalmaztam, hogy sejthető), de napvilágra került a maga pőreségében valaha is?

Illegális fegyvercsempészt, emberkereskedőt, stb. gyakran lepleznek le, és olyankor bekerülnek a kék fénybe. Az, hogy egy cég üzleti modelljének fontos eleme legyen a 0-day exploit kereskedelem, az viszont nem nagyon szerepel a hasonló műsorokban. Meglehet azért, mert kormányzati szervek is szerepelnek az ügyfelek között :)

Quote from: kikuchiyo on 2011-02-20, 19:45:29
Ellenben nem vagyok meggyőződve, hogy az említett 60k az imént tárgyalt piac valós árait tükrözi.
Kétkedésed indokolt, de pillanatnyilag jobb támpontot nem ismerek.

Quote from: kikuchiyo on 2011-02-20, 19:45:29Fenntartom (1-2i) az elméletemet, hogy ezek inkompetens bohócok voltak, akik abban voltak ügyesek, hogy az állami szektor még náluk is inkompetensebb döntéshozóival tudták elhitetni, hogy ők a májerek és tőlük érdemes rootkitet venni. Márpedig a Pentagon közmondásos 10 k$-os vécécsészéinek világában a 60 k$ nem is olyan nagy ár.
Nos, valóban érdekes, hogy biztonsági rendszerek kialakítására is adott tanácsot a HBGary :)
Megengedve (4 + 3i) hogy inkompetensek voltak, azért ők is találtak szeget, nem is egyszer. A rootkitek, exploitok és az álszemélyiség-farmokat menedzselő eszközök mellett ugye ott van Aaron Barr kutatása is, aki a jelekből ítélve nem teljesen lőtt mellé az Anononymus hangadóinak beazonosításánál.


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

http://www.mymodernmet.com/profiles/blogs/hundreds-of-tourist-photos
Egymásra mosott képek. Szerintem a "mindenki ugyanonnan fényképez" dolog kissé sántít, de a hatás nagyon szép.


Cloud

#3116
Érdekes névjegykártyák.

http://oddstuffmagazine.com/90-most-unusual-business-card-designs-of-all-time.html
_____
Az árnyékharc meg nagyon állat.  :whoah:


Rounin


Nakedape

csak akkor belefulladsz az óceán pont közepébe.... :ejj:

amúgy meg  :he: és leborul
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution