Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Yakumo

Bleach mangáról szóló eszmecserék helye.

Bishop

na kiváncsi vagyok hogy ha te nyitod akkor írnak e

Yakumo

Quote from: carfanatic on 2006-07-31, 16:52:11
na kiváncsi vagyok hogy ha te nyitod akkor írnak e
azért nyitottam, hogy ne az anime-be írjanak. ;) Ha valakinek közlendője van a mangával kapcsolatban, akkor itt ossza meg másokkal és ne az anime-nézők lelkivilágát rombolja a spoilerekkel. ;)

Firebird

Most kicsit meglendült a manga. Ichigo osztálytárs-barátjai megtudták mi a helyzet Orihimével stb. Meghát a Chad-Ichigo-Ishida 3as betámadta a Los Kasztélyosz vagy hogy hívják :confused: azt az arrancar főbázist. Ti mit tippeltek mi lesz a folytatása ennek a helyzetnek? :lazza:
Ja és melyik fordítócsapat munkáját olvassátok? Mert a Jinchuuriki szerintem elég jó minőséget szokott produkálni viszont a Binktopia akkora kisregényeket ír amiknek általában köze nincs a valósághoz ,hogy elképesztő. :wtf:

csacsa

Szerintem szét fogják őket választani, h mindenki egyedül legyen, és ne tudjanak egymás erejére/eszére támaszkodni. Remélem, h kiderül Ichigo apja miért hagyta el a SS-t, mert nekem ez idáig nem tiszta, meg az sem, h akkor Rukia miért nem éreszte meg az erejét, amíg a szerkényben lakott... :confused:

Én az M7 fordításait szedem mostanában, és egész tűrhető, mivel nem igazán használnak nekem idegen szavakat. :hehe:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Bishop

Ichigo apja azért nem egy pancser,és akkoriban ugyanúgy elvesztette az erejét mint Rukia,hogy miért azt ne kérdezd :D

csacsa

Hát gondoltam is, h Issin nem volt annó egy a millióból, de azt nem, h itt a  VV-ben mindenki ismer mindenkit, de titkolja. Urahara meg sem lepődött, amikor Ichigo apját meglátta shinigami-ként, úgy ahogy Ishida apja sem.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Lokids

Na akkor itt mond el mivan Rukiával. Amúgy a manga mennyivel halad előrébb? Pl olvasom a bleach topicot, mindenféle grimjaw meg mittomén, azik kik?

Bishop

a manga nem sokkal tart előrébb
Grimjaw egy arrancar,ahogy tudod Aizen lelépet a Hougakyu-val(nem biztos hogy jól írom)ez képes a Shinigami-t hollowizálni és fordítva,az arrancar a Hollow-ból lett shinigami,a másik meg a Waizard,ilyen pl Ichigo
Arrancar:úgy néz ki mint egy ember,de valahol a fején van egy maszk darabka,nagyon erősek,rendelkeznek minden hollow képességgel,de egyben ha használják a Shikai-ukat akkor ők változnak át(nem a kardjuk),Bankai-ról még nem tudunk

Waizard:ezek az olyanok mint Ichigo,csak jobban kontrolálják a Hollow énjüket,később Ichigo is megtanulja

Rukia:visszanyerte erejét,a Shikai-át is mutatták,mint a legszebb shikai SS-be,a lénege hogy tök fehér a kard és van egy szallag a végén,Grimjaw szépen ellátja a baját

most épp az van hogy Orihime-t "elfogták" és "elvitték" Hueco Mundo-ba,mert állítólag az ereje nagyon egyedi,Ishida,Chad,és Ichigo elindult megmenteni.SS nem akkar mentőakciót szervezni,ők készülnek egy nagy harcra,az Arrancar-ok és SS között

egykét érdekesség,Ichigo apja shinigami,méghozzá volt kapitány,valami volt jó barátja Ishida apjának,aki mesteri szinten használja a Quincy erejét,és ő segített visszanyerni Ishida-nak az erejét,cserébe Ishida-nak nem szabad többet Shinigami-val szóba állnia

Bushi

Üdv:
Horváth Attila

Lokids

Ezek szerint ha jól értem Ichigo apja nem ember? Pedig aszittem. De legalább megvan, hog honnan van ereje ichigónak.
Hál istennek, akkor nem felejtik el Rukia-t sem. De jó lenne látni, hogy az ereje növekedése követi ichigo-ét.
Bár mire az anime odaér, úgyis megőszülök.

Bishop

azért Rukia még igen csak mellék szereplő,egyedül azért kapott akkora figyelmet mert meg kellet menteni,most majd Orihime lesz a templomtoronyba zárt hercegnő :D
ezért kell olvasni manga-t meghozza a kedvet az anime-hez,és még jól informált is maradsz,a filler téam amugyis unalmas

csacsa

Nem hinném, hogy olyan sokáig kellene várni, mert 1 anime rész több manga fejezetet is magába foglahat és foglal is. A kérdés már csak az, h az anime dec.-től követi-e a mangát. :confused:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Lokids

Akkor még egy utolsó kérdés mára: Honnan lehet leszedni/olvasni? (Gondolom angolul is elérhetőek)

Bishop

én www.bleach7.com -ról szedem,de lehet szedni www.bleachportal.net -ről is

csacsa

Most került fel a 242. fejezet a www.bleachexile.com -ra. Ishida és Chado jól leteremtik benne Ichi-t. :lol:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Firebird

Quote from: csacsa on 2006-09-09, 02:39:27
Most került fel a 242. fejezet a www.bleachexile.com -ra. Ishida és Chado jól leteremtik benne Ichi-t. :lol:
Hát szerintem már nagyon itt volt az ideje ennek a lépésnek, mert ez a Ichigo a legtápabb köztük és még őt is minden gond nélkül felszeletelik kezdett unalmas lenni. :uzi:
Viszont Ichigo apja úgy tudom nem kapitány volt, hanem csak Captain level shinigami. Szerintem valahogy úgy tehetett szert az erejére mint Ichigo, tehát nem olyan menekült mint Urahara, bár ez sem kizárt.

Christian

Ichigo apja kapitány volt, foszlányokban meg is van rajta a kapitányi egyenruha. Amúgy most legalább választ kaptunk arra,hogy anno az a szerencsétlen hollow,hogy tudta az apját lenyomni Ichigonak. Ja meg végre ellett magyarázva,hogy mik az arrancarok és a vastroodek. Akkor most nézzük Aizenék erejét piramisban:
            3-Vaizard
          9-Vastroode
        10  -  Arrancar
     Adjuncarok,Gillianok

Na most ezekután valahogy nehezen tudom elképzelni,hogy Ichigoék bandája nyer...már pedig nyerni fog....  Mondjuk mostanában kezdem azt észrevenni a mangába ,hogy nem kímélik a karaktereket és lényegesebb szereplőket már halomra nyírják ki. Milyen szép lenne ha nem oktalanul kéne Ichigoék miatt aggódni. Mondjuk Mayurit kinyírhatnák kezdés képpen :D

Bishop

Ez a chapter kétségkívül az egyik legjobb volt mostanába :Kiraly:.Azért kiváncsi leszek ki tud többet lőni egyszerre,Ishida vagy Tousen tűtengere :lazza:.Chad meg jó beszédes lett hirtelen :ejnye:

Christian

Chadnek kinyílt a csipája mert mostmár izom :D

csacsa

Nekem is marhára tetszett a chapter, főleg a Chad, Uraharával jól felgyúrta magát. Ichi meg csak leesett állal leste, h nem csak ő tud mostmár harcolni. :hopp:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Kvikveg

Fent levo manga jo forditas? Ugy ertem sok helyen latom, hogy odafeliratoztak, es nem latom nyomat, hogy lett volna ott eredetileg szoveg. manga-rain
[manga-rain]bleach-ch148-03.png pl. jobb alul.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Alkyra

#22
Én is olvasom a mangát s meghajtom fejem előtte.^^
[spoiler]
Én azt imádtam amikor ichi tanulta a hollow énje kontrolálását s a kiscsajjal gyakorolt.
A lány folymatosan szívatta s egyszer ichigonak bekatantt az agya s átváltott full hollow módra s lazán belevágta a kiscsaj fejét a betonba, úgy hogy az majdnem ott is maradtXD s abban a pillanatban mindegyik társa a lánynak akik felügyelték a gyakorlást, ichit rögtön lenyomták s nekiszegezték a ZanpaktoujukatXD. az hatalmas voltXD
[/spoiler]

Chro

[spoiler]Na Grimmjaw barátunk megint megkapta. Ez a pofa nem tud egy helyben mardni. Mondjuk ahhoz képest hogy milyen erős, Aizen a szimpla reisatsu-jával úgy földbe nyomta úgy, hogy mozdulni se tudott. :rotfl: A menekülő személyről meg.. úgy tűnik kezdődik elölről amit SSben megéltünk, itt se fog senki meghalni, csak Ichi leveri a fő 10 arrancart sorban (mint SSben), közbe beszerez pár havert és Aizen a végén meggyónja bűneit (Byakuya-effektus) :frown:[/spoiler]
"The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it."




'hime

csacsa

Alkyra,v Chro : nem kell spoiler gombozni, mivel ez a topik erről szól... :hehe:
Grimmjaw az olyan mint Ichi, nem bírja elviselni, a várakozást. Amúgyy már nem csak Ichi jelenti a "földi" harcosokat, mivel ott van már Chado és Ishida is :ejnye:
Sztem Aizen-ék már nem fordulnak vissza ha ilyen messzire eljutottak, így a "megtérésük" is kérdéses számomra.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Chro

Manga 246: utolsó kocka... ki is említette itt a múltkor hogy Rukia csak mellékszereplő? :) lehet hogy kb mostantól már nem :)
"The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it."




'hime

csacsa

Én is néztem nagyokat, h Renji és Rukia a Hueco Mundo-ban megjelenik. De legalább majd Renji és Ichi majd húzza egymást minden hülyeséggel. :hehe:
Unatkozni nem fognak az biztos. :lol:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Chro

Quote from: csacsa on 2006-10-05, 15:09:55
Én is néztem nagyokat, h Renji és Rukia a Hueco Mundo-ban megjelenik. De legalább majd Renji és Ichi majd húzza egymást minden hülyeséggel. :hehe:
Unatkozni nem fognak az biztos. :lol:

Az lehet, viszont felborul Ishida egyessége az apjával miszerint nem kerülhet kapcsolatba shinigamival, eddig jól húzta mert Ichigo személye még nem tekinthető gotei13 akciónak, de azért ez a Rukia-Renji páros már erősen SS beavatkozás :) Lesz itt még bonyodalom.
"The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it."




'hime

Kvikveg

186... *nez, keresi az allat ami leesett* Mi van, feleledt a szuloi munkakozosseg???  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

csacsa

Jah, a végén még szülői értekezletet is fognak tartani, hogy ki kivel harcolhat... :lol:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)