HKDVD avagy eredeti minőség illegálisan?

Started by Moha, 2004-04-12, 22:03:44

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: XagaHa már igy szóbakerült az ebay eltudná vki mondani nekem részletesen hogy müködik/hogy lehet vásárolni akinek már van tapasztalata ebben a threadben vagy pmben?
Felmész az e-bay-re és regisztrálod magad. Ezután rákeresel a termékre, ami érdekel. Kétféle ár van: fix ár ("Buy now") és licit. Angolul a licitálás = bidding. A Buy now egyértelmű. A bidding úgy megy, hogy meg van adva egy konkrét időpont, amikor lezárják a licitálást (ezért nincs értelme licitálni, csak az utolsó percekben, másodpercekben, ugyanis ha mégis megteszed, akkor a többieket ingerled arra, hogy ők is licitáljanak (még az is meglehet, hogy az eladó barátai is beszállnak), és így csak az ár megy felfele, drágítod magadnak a dolgot; utolsó pillanatokban kell megnyerni, de ezt sokan csinálják, így gyorsnak és szemfülesnek kell lenni). A licitálásnál nem azt adod meg licitnek, hogy konkrétan mennyit fizetsz, hanem hogy mennyit vagy max. fizetni. Ekkor a rendszer megnézi a 2. legnagyobbat, arra rárak 1 dollárt, és ennyi az 1. helyezet konkrét licitje (és nem a max., amit fizetni hajlandó).
De vigyázz a termékeknél, rengeteg hamis van, olvasd el egy fenti postomban, hogy ezeket hogyan lehet kiszűrni (100%-osan nem lehet így sem megállapítani).

noriko

+info lehet még: licitálás előtt jobb megnézni, hogy usán és kanadán kívülre is szállítanak-e; illetve hogy milyen fizetési módokat fogadnak el konkrét esetben. (gyakori a CSAK PayPal-el való fizetés, amiből sajna kishazánk ki van zárva).

(ha belegondolok, hogy ma reggel még semmit nem tudtam az e-bay-ről!:D a sikeres kutatás a neten mindig fel tud dobni! :p)
"I wish I could, but I don't want to."

Moha

Quote from: TriviTe már vásároltál az e-bay-en. Hogyan fizettél?
BidPay, ez nincs a gyerek fizetési módok listájában. Csak PayPal és Money Order / Cashiers check.
Namármost, a BidPay pontosan az ilyen aukciókhoz lett kitalálva. Aki elfogadja a MoneyOrder-t, az nagy valószínüséggel a BidPay-t is, ugyanis Western Union money ordert küld az illetőnek, ami világszerte bárhol beváltható. Nekem is fizettek már BidPay-en keresztül. Csak írd meg neki, hogy hogy műxik a BidPay és szerintem nem lesz gond.
Annyi az egész, hogy egy kisebb díj ellenében a bankkártyádról emeli le az összeget, és elküldi a címzettnek. Biztonságos internetes bankkártyát pedig a K&H banknál lehet viszonylag jó feltételekkel igényelni. A rendszer biztonságos, a fizetésnek nyoma marad, tehát viszonylag kicsi a rizikó. Persze kérdés, hogy mennyi visszajelzése van az illetőnek. Pl. akinek van pár száz visszajelzése és 95-100% pozitív, abban meg lehet bízni.
Én amúgy szinte mindíg ezzel fizetek (tekintve, hogy a PayPal itt még nem műxik). Eddig egyszer volt, hogy nem akarta elfogadni a kártyámat, akkor megoldottam úgy, hogy forintot küldtem kp, mert az illető gyűjötte a külföldi pénzeket.
Ezt az anime DVD-t pedig kénytelen voltam ajánlott levélben küldött USD-vel fizetni, de nem volt komolyabb gond.

Mellesleg ez már tényleg nagyon  :_off:

.Attila

Money order = BidPay?
Muszály lesz a //www.auctionpayments.com -on keresztül csinálni, mert Mo-on csak magánszemélytől magánszemélynek küldenek money ordert.
Én már fizetésre kész vagyok, csak a gyerek nagyon lassan jelez vissza :(

.Attila

Most meg utalnám a pénzt, de a Western Union az //www.auctionpayments.com -on azt mondja, hogy a kártyám nem engedi, hogy levegye az összeget :(
Aki már fizetett BidPay-jel, az kérem jelezzen, mert nekem nem megy! Nekem PostaBank kártyám van, de van OTP is. Lehet, hogy az OTP-t elfogadná?

Moha

Quote from: TriviAki már fizetett BidPay-jel, az kérem jelezzen, mert nekem nem megy! Nekem PostaBank kártyám van, de van OTP is. Lehet, hogy az OTP-t elfogadná?
Interneten fizetni csak dombornyomott kártyával lehet! Pl. Visa classic, Eurocard. Az elektronikus kártyákkal (Visa Electron, Cirrus/Maestro) nem tudsz neten fizetni.
Tapasztalatom szerint az OTP Visa Electron kártyáit néha lehet a neten is használni, de csak magyar kereskedőnél és csak bizonyos összegig. De általában nem jellemző, hogy az Electron használható a neten (OTP is azt mondta, hogy nem használható, de mégis rendeltem vele könyvet a Libri.hu-ról :D )
A dombornyomott kártyák igényléséhez általában komoly jövedelemigazolás, vagy 100eFt körüli letét szükséges.
Én ilyen esetre igényeltem a netes kártyát. A K&H banknál lehet kérni, Visa alapú kártya, amit csak a neten lehet használni. Biztonságos, mert minden tranzakciót vissza kell igazolni, és a díja sem túl magas. Az OTP-nél is van hasonló, de ott 1000Ft körüli a szolgáltatás havidíja.

.Attila

Quote from: MohaInterneten fizetni csak dombornyomott kártyával lehet! Pl. Visa classic, Eurocard. Az elektronikus kártyákkal (Visa Electron, Cirrus/Maestro) nem tudsz neten fizetni.
Tapasztalatom szerint az OTP Visa Electron kártyáit néha lehet a neten is használni, de csak magyar kereskedőnél és csak bizonyos összegig. De általában nem jellemző, hogy az Electron használható a neten (OTP is azt mondta, hogy nem használható, de mégis rendeltem vele könyvet a Libri.hu-ról :D )
A dombornyomott kártyák igényléséhez általában komoly jövedelemigazolás, vagy 100eFt körüli letét szükséges.
Én ilyen esetre igényeltem a netes kártyát. A K&H banknál lehet kérni, Visa alapú kártya, amit csak a neten lehet használni. Biztonságos, mert minden tranzakciót vissza kell igazolni, és a díja sem túl magas. Az OTP-nél is van hasonló, de ott 1000Ft körüli a szolgáltatás havidíja.
PostaBanknál egyetemi/főiskolai diákszámlára lehet kérni dombornyomottat.
Na vagy ez lesz, vagy megyek én is a K&H-hoz :)
Köszönöm az infot :merci:

Moha

Quote from: TriviNa vagy ez lesz, vagy megyek én is a K&H-hoz :)
Ha a K&H-hoz mégy, javaslom rágj a szájukba mindent!  :) Nekem legalább is külön vissza kellett mennem jópárszor, olyan dolgok miatt, amit elvileg maguktól meg kellett volna csinálnijuk (pl az SMS-es visszaigazolás aktiválása, stb). Jobb, ha mindenre rákérdezel kétszer, hogy ne kelljen szaladgálnod.

.Attila

Quote from: MohaHa a K&H-hoz mégy, javaslom rágj a szájukba mindent!  :) Nekem legalább is külön vissza kellett mennem jópárszor, olyan dolgok miatt, amit elvileg maguktól meg kellett volna csinálnijuk (pl az SMS-es visszaigazolás aktiválása, stb). Jobb, ha mindenre rákérdezel kétszer, hogy ne kelljen szaladgálnod.
Kiderült, hogy nem kell dombornyomatos kártya, a sima VISA Electron is képes internetes tranzakciókra, de csak azok, amiket 2003 októbere után gyártottak. Az enyém 2002 októberes, így rendeltem egy újat, úgyhogy nem kell sem K&H, sem dombornyomatos.
De azért köszönök mindent! :)

Moha

Szivesen. Csak nehogy úgy járj vele, mint én az OTP juniorommal. A Libri.hu-n elfogadta, aztán azt hittem, az eBay-en is megy, de ott már nem ment :(
És tapasztalatom szerint a banki ügyintézők (mindegy, melyik banknál) legtöbbször NAGYON tájékozatlanok. Ha már nem "szokványos" az ügyed, csak hasraütésből tudnak válaszolni, ill. ahány ügyintéző annyi fajta válasz. Legalább olyanokat ültetnének oda, akik értenek is a dolgukhoz...

Shadowolf

Quote from: MohaLegalább olyanokat ültetnének oda, akik értenek is a dolgukhoz...

Az igazán fontos pozíciókat mindig hülyék töltik be, mivel azokat könnyebb irányítani...:rolleyes:

.Attila

Quote from: MohaSzivesen. Csak nehogy úgy járj vele, mint én az OTP juniorommal. A Libri.hu-n elfogadta, aztán azt hittem, az eBay-en is megy, de ott már nem ment :(
És tapasztalatom szerint a banki ügyintézők (mindegy, melyik banknál) legtöbbször NAGYON tájékozatlanok. Ha már nem "szokványos" az ügyed, csak hasraütésből tudnak válaszolni, ill. ahány ügyintéző annyi fajta válasz. Legalább olyanokat ültetnének oda, akik értenek is a dolgukhoz...
TeleBank-on keresztül csináltam az egészet, azok csak tudják már.
Sőt, korábban e-mailt küldtem nekik, és konkrétan írtam, hogy e-bay-en vásárolok, és arra írták, hogy az új kártya képes erre.

DWz

OTPnel tok mindegy, milyen kartyad van, csak kell venni egy elektronikus bankszamlacsomagot. 1200 ft havonta, Eurocard / Mastercard tipus, kapsz egy virtualis szamlat, amire a sajat OTP kartyadrol neten atutalsz annyi penzt, amit majd levehet e-bolt (mondjuk amazon) vagy amennyit utalni akarsz gyereknek.

Moha

Quote from: DWzOTPnel tok mindegy, milyen kartyad van, csak kell venni egy elektronikus bankszamlacsomagot. 1200 ft havonta
Éppen ezt említettem meg én is. "Az OTP-nél is van hasonló, de ott 1000Ft körüli a szolgáltatás havidíja." (azóta úgy látszik drágább lett)
Én végül azért döntöttem a K&H mellett, mert ott csak egy 200Ft-os számlavezetési díj van, semmi több.

Xaga


.Attila

Menten felrobbanok :grrr::grrr::grrr:
Megjött az új bankkártyám, amivel tudnom kéne fizetni, erre még ez sem működik, mindjárt felrobbantok egy Postabank fiókot... bár lehet, nem ők tehetnek róla... akkor ez egy figyelmeztetés lesz a VISA-nak, jó lesz, ha megoldják a problémát, különben... :morci:
Ki hallott még ilyet, fizetni szeretnék, de nem tudok :ejj:

Moha

Quote from: TriviKi hallott még ilyet, fizetni szeretnék, de nem tudok :ejj:
Én is ebben a cipőben voltam. :( Nem csoda, hogy nem nagyon csípem a bankokat... Sajna az Electron kártyáknál nem igazán lehet kiszámítani, hogy megy-e a neten, vagy sem. Ha más nem marad, akkor ott van a K&H kártyája. Ha érdekelnek részletek, keress meg PM-ben, vagy emailben. Amúgy a BidPay-nél próbáltál vele fizetni?

Komplikato

#47
Pedig halál egyszerű: Beteszel letétbe fél millát, és vállalod, hogy 100.000-et vagy többet utalsz a számlára havonta és HA átmentél a bank megbízhatósági (???) teszjein, akkor TALÁN kaphatsz Visa Classic kártyát, amit el is fogadnak a neten. Az Electron-t tudtommal soha senki se fogadta el ... Én szereztem egy Webkártyát (OTP - hogy égne le mind) nagy lelkesen, de egyrészt hiába fizettem 2x a regisztrációért, hibás adatokat adtak meg (virtuális kártya száma!), utána meg a saját kódomat nem fogadta el! Most mehetek 3x is megcsináltatni 5000-ért, mert közben vonják a havidíját, de nem tudom használni. Magyarország 2004.  :grrr:

*****

Amúgy ezek itt HK-DVD lemezek? Csak a kínai feliratozás miatt gndolom, meg a gyanus 6-8 USD  :wtf: árak miatt???
http://www.hkstarphoto.com/DVD.html
Meg a 24USD-s FULL Cowboy Bepop miatt! (8db DVD!!!)
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

.Attila

VISA Electron-nal is lehetne fizetni neten, csak a biztonsági kódja szarakodik a Postabanknál. Moha ajánlására nyitottam egy számlát a K&H-nál, amire csak egy olyan kártyát kértem, amivel kizárólag internetes vásárlást lehet lebonyolítani, semmi mást (VISA Virtuális Internet kártya). És jelentem: működik, saját tapasztalat alapján. Várhatóan 1-2 héten megérkezik a teljes eredeti Noir sorozat, ill. az NGE majdnem teljes sorozata díszbdobozban (ez is eredeti).

Moha

Quote from: KomplikatoAmúgy ezek itt HK-DVD lemezek? Csak a kínai feliratozás miatt gndolom, meg a gyanus 6-8 USD  :wtf: árak miatt???
http://www.hkstarphoto.com/DVD.html
Meg a 24USD-s FULL Cowboy Bepop miatt! (8db DVD!!!)
Hát, ahogy szét néztem, eléggé valószínű. Pl. néhány bemutató DVD borítón a copyright felirat tele volt nyomva a site linkjével, alig lehetett látni. Ez azért felettébb gyanús!
Quote from: TriviMoha ajánlására nyitottam egy számlát a K&H-nál, amire csak egy olyan kártyát kértem, amivel kizárólag internetes vásárlást lehet lebonyolítani, semmi mást (VISA Virtuális Internet kártya). És jelentem: működik, saját tapasztalat alapján.
Na ennek viszont örülök! Remélem neked azért nem kell majd annyiszor visszajárkálnod, mint anno nekem...

.Attila

Excel Saga complete
És nekem most erre nincs pénzem :beken:
Ill. van, de akkor később leszek bajban :(

.Attila

:hopp: Megérkezett a csomag Kanadából, amit e-bay-en rendeltem, úgyhogy /me lenni Happy Happy Joy Joy hangulatban :hopp: főleg azért, mert tényleg eredetiek :hopp:
Aki tehát anime DVD iránt érdeklődik, az keresse fel az e-bay-en cool_n_twisted -et, ugyanis tényleg eredetit árul, és tényleg olcsón lehet hozzájutni (relatíve persze).
Nekem a teljes Noir és NGE teljes alapsorozatát, összesen 15 db DVD, és összesen került nekem 50000 Ft-ba (ebbe beleértendő az ÁFA is, amit fizettem, ami egyébként 4747 Ft-ot tett ki, plussz a posta kezelési költsége 967 Ft volt; érdekesség: a postánál, mivel Kanadából érkezett az áru, kanadai dollárban számoltak, holott és USA dollárban fizettem, így dolláronként 40 Ft-tal elszámoltak, így kicsit olcsóbb lett nekem :D). Vámot nem kellett fizetni, mert a gyerek kereskedelmi mintaként küldte a csomagot.

:hopp: Happy Happy Joy Joy!!!!!!! :hopp:

Moha

Nem volt kicsit nagy falat egyben az 50 ruppó? Vagy ezt direkt erre tetted félre?
Mert nekem speciel a havi keresetem se sokkal több. Sőt, per pillanat még az Excel Saga complete ára is elég sok, pedig érdekelne... főleg, ha tényleg eredeti.

.Attila

#53
50 rugó nem kevés valóban, de most belefért.

edit: cool_n_twisted tényleg eredetit ad, tanúsíthatom.

edit2: mert jó sok felesleges dolgot mondtam magamról, ami senkit sem érdekel.

Moha

Trivi: A táborban mondtad, hogy nemnagyon találni az eBay-en Azumanga DVD-t. Nos, én találtam. Ide írom be, mert azt hiszem, közérdekû a dolog.
Sajnos nekem nincs rá pénzem, de ez tuti eredeti kollekció, egy kanadai illetõtõl, aki ide is küldi a cuccot.
Sajnos a 4. DVD hiányzik a csomagból, csak az elsõ 3 van benne.

Itt a link hozzá.

.Attila

Quote from: MohaTrivi: A táborban mondtad, hogy nemnagyon találni az eBay-en Azumanga DVD-t. Nos, én találtam. Ide írom be, mert azt hiszem, közérdekû a dolog.
Sajnos nekem nincs rá pénzem, de ez tuti eredeti kollekció, egy kanadai illetõtõl, aki ide is küldi a cuccot.
Sajnos a 4. DVD hiányzik a csomagból, csak az elsõ 3 van benne.

Itt a link hozzá.
Elkéstél, én már rég belinkeltem a "Esetleges rendelések" topicban ;)

Moha

Quote from: TriviElkéstél, én már rég belinkeltem a "Esetleges rendelések" topicban ;)
Korábban is akartam már, csak nem ment a fórum. De így jártam... :rolleyes: