Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Flaser

Quote from: Kvikveg on 2012-12-10, 22:47:19
Quote from: Darkstar on 2012-12-10, 22:04:01
http://index.hu/belfold/2012/12/10/fustol_a_metro_a_dozsa_gyorgy_utnal/

Mondanom sem kell, hogy rajta voltam ezen is.
Gyanus, gyanus.

halo: [spoiler]a chief miert masfelszer akkora mint barki mas? :)[/spoiler]
edit: ja jo mar latom miert

A chief és a többi Spartan azért olyan óriási, mivel már 6 éves koruk óta orvosi beavatkozásokon estek át. pl. egy növekedési hormont tartalmazó implantot a pajzsmirigyükbe (s ez még a leg konzervatívabb beavatkozás). A későbbi Halo könyvekben (ill. magában a Halo 4-ben), a "jó" doktor Halsey-t azért is kezelik sokan Mengeleként mivel a 70 (erőszakkal elrabolt) gyerek kevesebb mint fele bírta ki.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Nakedape

Quote from: Flaser on 2012-12-11, 06:26:20
Quote from: Kvikveg on 2012-12-10, 22:47:19
Quote from: Darkstar on 2012-12-10, 22:04:01
http://index.hu/belfold/2012/12/10/fustol_a_metro_a_dozsa_gyorgy_utnal/

Mondanom sem kell, hogy rajta voltam ezen is.
Gyanus, gyanus.

halo: [spoiler]a chief miert masfelszer akkora mint barki mas? :)[/spoiler]
edit: ja jo mar latom miert

A chief és a többi Spartan azért olyan óriási, mivel már 6 éves koruk óta orvosi beavatkozásokon estek át. pl. egy növekedési hormont tartalmazó implantot a pajzsmirigyükbe (s ez még a leg konzervatívabb beavatkozás). A későbbi Halo könyvekben (ill. magában a Halo 4-ben), a "jó" doktor Halsey-t azért is kezelik sokan Mengeleként mivel a 70 (erőszakkal elrabolt) gyerek kevesebb mint fele bírta ki.

növekedési hormon? pajzsmirigybe? nem Menegle ez, hanem már Liszenko minimum :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Lythis

Ohforfuckssake, Flaser, ne szakérts már megint.  :facepalm:

Cloud

Fú, köszi mindenki aki segített, így legalább ezt is megértettem. Hálás vagyok. Kinek mivel tartozom?? :D


Próféta:
Forerunnerek tényleg előfutárokat jelentenek, egy másik játékban ami honosítva volt, ott is így szerepeltek.

Fool's gambit-ra én is azt gondolnám hogy botorság, talán így több értelme van magyarul nem?

Flaser:

Kicsit pontosítok. Történet szerint amit te írtál le csak a Spartan II-es katonákra vonatkozok. Őket tényleg elrabolták gyerekkorukban, klónokkal helyettesítették őket a szülőknél, majd elkezdték kiképzeni őket katonának, végül pedig különböző implantokat és más beültetéseket kaptak. Sokat elmond hogy több mint a fele csapat meghallt a beavatkozások után, de akik túlélték azok lettek ám az igazán kemény legények, leányok(legalábbis egy ideig...)

Viszont itt a videóban meg a Halo4  játékban már Spartan IV-es katonák vannak, ők egyszerű önkéntesek, veteránok, semmilyen testi módosítást nem végeztek rajtuk, azért is alacsonyabbak mint Chief...

Van rengeteg háttérinfó amúgy a Forerunnerekről, van 7 darab 3-4 perces videó ami a főgonosz multjába meg a Forerunnerek korába enged betekintést, de persze a készítők ezekről lespórolták a feliratokat...   ::)

Kvikveg

Quote from: Cloud on 2012-12-11, 14:10:30
...
Van rengeteg háttérinfó amúgy a Forerunnerekről, van 7 darab 3-4 perces videó ami a főgonosz multjába meg a Forerunnerek korába enged betekintést, de persze a készítők ezekről lespórolták a feliratokat...   ::)
Piros mogyoros csoki? :)
Ha ezek is erdekelnek, akkor linket ide.
Igen, unatkozom. Szabin vagyok. Es meg nem jatszottam soha halo-val.
Az osszeset nem garantalom hogy leirom angolul. A forditast meg ha tenyleg istentelenul unatkozom.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Hazaérek és megbeszéljük. :D De jól hangzik a dolog.  :hopp: Most megyek vissza dolgozni...


Cloud

Quote from: Kvikveg on 2012-12-11, 14:49:45
Quote from: Cloud on 2012-12-11, 14:10:30
...
Van rengeteg háttérinfó amúgy a Forerunnerekről, van 7 darab 3-4 perces videó ami a főgonosz multjába meg a Forerunnerek korába enged betekintést, de persze a készítők ezekről lespórolták a feliratokat...   ::)
Piros mogyoros csoki? :)
Ha ezek is erdekelnek, akkor linket ide.
Igen, unatkozom. Szabin vagyok. Es meg nem jatszottam soha halo-val.
Az osszeset nem garantalom hogy leirom angolul. A forditast meg ha tenyleg istentelenul unatkozom.

Amennyiben tényleg komolyan gondoltad, itt vannak a videók:

http://www.youtube.com/playlist?list=PLb3zMTeRD1DtKJvlhfgTB9N98xGUDch9H

:merci: :jee:

kikuchiyo

Quote from: Kvikveg on 2012-12-11, 14:49:45
Igen, unatkozom. Szabin vagyok.

Már majdnem sajnállak. [spoiler]Ha tényleg istentelenül unatkozol, gyere vissza dolgozni, ma is csak nagy nehezen tudtam elhárítani egy feladatot, amit elvileg te tudnál megcsinálni.[/spoiler]
Failure is the default option

Flaser

#52629
Quote from: Cloud on 2012-12-11, 14:10:30
Fú, köszi mindenki aki segített, így legalább ezt is megértettem. Hálás vagyok. Kinek mivel tartozom?? :D


Próféta:
Forerunnerek tényleg előfutárokat jelentenek, egy másik játékban ami honosítva volt, ott is így szerepeltek.

Fool's gambit-ra én is azt gondolnám hogy botorság, talán így több értelme van magyarul nem?

Flaser:

Kicsit pontosítok. Történet szerint amit te írtál le csak a Spartan II-es katonákra vonatkozok. Őket tényleg elrabolták gyerekkorukban, klónokkal helyettesítették őket a szülőknél, majd elkezdték kiképzeni őket katonának, végül pedig különböző implantokat és más beültetéseket kaptak. Sokat elmond hogy több mint a fele csapat meghallt a beavatkozások után, de akik túlélték azok lettek ám az igazán kemény legények, leányok(legalábbis egy ideig...)

Viszont itt a videóban meg a Halo4  játékban már Spartan IV-es katonák vannak, ők egyszerű önkéntesek, veteránok, semmilyen testi módosítást nem végeztek rajtuk, azért is alacsonyabbak mint Chief...

Van rengeteg háttérinfó amúgy a Forerunnerekről, van 7 darab 3-4 perces videó ami a főgonosz multjába meg a Forerunnerek korába enged betekintést, de persze a készítők ezekről lespórolták a feliratokat...   ::)

Tudtommal a IV-esek ugyanazt a "csomagot" kapják meg mint a III-asok. Ez azért is biztos, mert megerősített csontváz nélkül a Mjolnir páncél eltörné a használó gerincét.

Ellentétben ugyanakkor az első spártai programmal, a beavatkozás teljesen (100%-os túlélési ráta) megbízható volt. Már nem szűrték a jelentkezőket (a III-asok árva gyerekek voltak, akiktől tényleg megkérdezték, hogy akarnak-e harcolni) így a beavatkozások hatékonysága változó volt. (Csak a jelentkezők egy része érte él a szintet ami Mjolnir páncél használatához kellet, pl. a Noble Team tagjai a Halo Reach-ben).

Quote from: Nakedape on 2012-12-11, 10:02:57
növekedési hormon? pajzsmirigybe? nem Menegle ez, hanem már Liszenko minimum :D

Ne rajtam kérd számon, nem én találtam ki  :P Eric Nylund csak sci-fi író, nem orvos (főleg nem kutató), így nem csoda, hogy egy-két ötlete igazzy okleveles baromság.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Lythis

A hármas széria eredetileg a költségek miatt nem kapott rendes mjölnirt. Noble team volt a kivétel.

Cloud

A 4es Spartanok kicsit más páncélokat kapnak már:

http://halo.wikia.com/wiki/MJOLNIR_GEN2

Halo:Reach játékot meg hagyjuk, orbitális ellentmondások vannak benne a könyvhöz képest.


Lythis

Más Spartan 3-asok is léteznek még történet szerint, nekik is elvileg Mjölnir páncéljuk van. (lásd Ghost of Onyx könyv)

Lythis

Quote from: Cloud on 2012-12-11, 21:55:51
A 4es Spartanok kicsit más páncélokat kapnak már:

http://halo.wikia.com/wiki/MJOLNIR_GEN2

Halo:Reach játékot meg hagyjuk, orbitális ellentmondások vannak benne a könyvhöz képest.


Lythis

Más Spartan 3-asok is léteznek még történet szerint, nekik is elvileg Mjölnir páncéljuk van. (lásd Ghost of Onyx könyv)
Azt hiszem a dysongömb-ben két teljes alakulatnyi van még legalább (régen olvastam, újra kéne), plusz a maradék 3 a 2-esek első generációjából (Kelly, Linda és Fred). Viszont a hármasok alapból valami mást kaptak, és nem mjölnirt, csak ha nagyon muszáj volt. Halsey még be is szól ezért REACH-ben, ha emlékszel, merthogy Noble team sokkal jobban testreszabta a sajátjait, mint mondjuk a kettesek - Jorge nyilván kivétel, merthogy Noble tag).

Flaser

Quote from: Cloud on 2012-12-11, 21:55:51
A 4es Spartanok kicsit más páncélokat kapnak már:

http://halo.wikia.com/wiki/MJOLNIR_GEN2

Halo:Reach játékot meg hagyjuk, orbitális ellentmondások vannak benne a könyvhöz képest.

Time goes on, things've been retconned. Pl. sokaknál kiverte a biztosítékot, hogy Karen Traviss úgy írta le a Mjölnir páncélt, hogy azt nem lehet csak úgy le- meg felvenni, holott a Halo 4 is ezt igazolja.


Quote from: Cloud on 2012-12-11, 21:55:51
Lythis

Más Spartan 3-asok is léteznek még történet szerint, nekik is elvileg Mjölnir páncéljuk van. (lásd Ghost of Onyx könyv)

Léteznek, de a többség épp hogy nem Mjölnir, hanem SPI (Semi-Powered Infiltration armor) páncélt kapott, mivel tömegesen vetették be őket, többnyire öngyilkos küldetésekben. Az SPI, kb. azt tudja mint az ODST csatapáncél + van rajta kaméleon álcázás, de nagyon messze van attól a brutális védelemtől amit egy Mjölnir nyújt.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kvikveg

#52634
Quote from: kikuchiyo on 2012-12-11, 21:01:03
Quote from: Kvikveg on 2012-12-11, 14:49:45
Igen, unatkozom. Szabin vagyok.

Már majdnem sajnállak. [spoiler]Ha tényleg istentelenül unatkozol, gyere vissza dolgozni, ma is csak nagy nehezen tudtam elhárítani egy feladatot, amit elvileg te tudnál megcsinálni.[/spoiler]
Aaaaa ne kiserts!
Csutortok delutan bent leszek ismert okokbol, ha felora alatt elintezheto akkor oke.

Quote from: Cloud on 2012-12-11, 18:09:56
Amennyiben tényleg komolyan gondoltad, itt vannak a videók:

http://www.youtube.com/playlist?list=PLb3zMTeRD1DtKJvlhfgTB9N98xGUDch9H

:merci: :jee:
In progress.

1.
[spoiler]1.
Shipmaster 'Mdama... it is where you said it would be.
No, my loyal friend. The planet is where the Forerunners promised us it would be.
Find us a way inside.
Requiem's treasures shall be ours.
3 Years Later
Shipmaster 'Mdama! The raiding parties have returned. They bring supplies and news of a human ship!
Human? Did it follow them?
No. Different approach vector.
Prepare boarding parties! Keep the humans away from Requiem!

'Mdama kapitany! ott van ahol mondtad hogy lennie kell.
Nem, huseges baratom. A bolygo ott van ahol az Elofutarok igertek nekunk.
Talalj nekunk egy utat be. (wtf)
A Requiem kincse a mienk lesz.
3 evvel kesobb
'Mdama kapitany! A portyazo csapatok visszatertek. Rakomanyt hoznak es hirt egy human(az emberi mast jelent.. doh, mi szokott ez lenni?) hajorol!
Human? Kovette oket?
Nem. Mas a megkozelitesi vektor. (mi a joeg ez normalisan?)
Keszitsetek elo ???csapatokat (valami csapatokat amik gondolom az emberhajora mennek atvizsgalni vagy kinyirni aki rajta van)! Tartsatok tavol a Requiemtol az embereket![/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Jahm, én is csütörtökön mászom be a héten először, mert csak. Meg mert rendeltem egy csomagot, ami elvben akkor érkezik meg.

Long version: rendeltem cuccot, gondoltam akkor már melóhelyre vitetem, mert a honlap, meg a visszaigazoló email azt írta, hogy pénteken várhatom a kiszállítást. Meg azt, hogy azért hétfőn felhívnak ezzel kapcs egyeztetni. Mondom oké, pénteken amúgy is benn lennék, akkor legyen az a cím. Hétfőn persze semmi telefon, de nem kaptam értesítést, hogy gebasz lenne, szal nem aggódunk. Ma reggel felhívott valami ügyintéző, hogy na akkor adategyeztessünk, remek, elkúrják a reggelemet, de legalább túlleszünk ezen. Erre azt mondja, hogy csütörtök. Jó, oké, legyen, végülis eleve agyaltam, hogy bemegyek, persze nem gond. Elköszönünk, és pár percre rá kapom a végleges ímájlt, hogy szombaton. Azt hiszem holnap írok nekik egy levelet, hogy most akkor mégis mi a ...

Cloud

#52636
Quote from: Flaser on 2012-12-11, 22:13:35
Quote from: Cloud on 2012-12-11, 21:55:51
A 4es Spartanok kicsit más páncélokat kapnak már:

http://halo.wikia.com/wiki/MJOLNIR_GEN2

Halo:Reach játékot meg hagyjuk, orbitális ellentmondások vannak benne a könyvhöz képest.

Time goes on, things've been retconned. Pl. sokaknál kiverte a biztosítékot, hogy Karen Traviss úgy írta le a Mjölnir páncélt, hogy azt nem lehet csak úgy le- meg felvenni, holott a Halo 4 is ezt igazolja.


Quote from: Cloud on 2012-12-11, 21:55:51
Lythis

Más Spartan 3-asok is léteznek még történet szerint, nekik is elvileg Mjölnir páncéljuk van. (lásd Ghost of Onyx könyv)

Léteznek, de a többség épp hogy nem Mjölnir, hanem SPI (Semi-Powered Infiltration armor) páncélt kapott, mivel tömegesen vetették be őket, többnyire öngyilkos küldetésekben. Az SPI, kb. azt tudja mint az ODST csatapáncél + van rajta kaméleon álcázás, de nagyon messze van attól a brutális védelemtől amit egy Mjölnir nyújt.

Ó tényleg, hülyeséget mondtam, hisz tényleg őket öngyilkos küldetésekre küldték...  :falba:

Huh, Tuan kiadó  csipkedhetné magát, igazán kijöhetne a 3. könyv is végre...


"Karen Traviss úgy írta le a Mjölnir páncélt, hogy azt nem lehet csak úgy le- meg felvenni, holott a Halo 4 is ezt igazolja."

Azért nem olyan egyszerű levenni, itt is gépek szedik le a katonákról. De amúgy hja igazad van.
Kíváncsi vagyok hogy a 343industries hogy folytatja az új trilógiát. Valaki említette hogy a cégnél az egyik főmufti aki a Halo világával foglalkozik a legtöbbet megemlített, hogy a jövőben minden élő Spartan katonáról lesz majd infó, hogy mi van velük. Ergó az Onyx-os Spartan-ok, meg a Spirit of Fire-ön alvó katonák is visszatérnek reményeim szerint.

Kicsit más:

Ezt ismeri valaki?

http://www.gamer365.hu/show-article.php?id=18580&news

Most nyertem egy példányt pár napja.

Próféta

Quote from: Lythis on 2012-12-11, 22:07:04
dysongömb
OMG Freeman Dyson in my video games?

Kvikveg

2 angol
[spoiler]no Our enemies move deeper into our territory we abandon. They must be eradicated.
ffi1 Shall we take revenge? Abandon the mantel and all that its pilosophy had given us these thousands of generations?
no All our plans have been torn asunder.
ffi1 More reason not to abandon our beliefs. The mantel is our guide post in times such as these. We must not falter in following its teachings. The enemy must be sent home and taught to stand with the galaxy ranther than rail? against us and take what they desire. The mantel shelters all.
ffi2 Didact, you make a fair, if uncomfortable point. You have my support. Librarian, will you likewise follow the mantle as Didact suggests?
no Yes master builder

ffi You're not angry at me.
no We had this discussion a century ago
ffi Aaah, so you _are_ angry at me.
no In the chambers, yes. But not now. You'll depart for Requiem soon.
ffi At dawn. My prometheans are already there.
no Already there? You knew the master builder would side with you.
ffi Should we step back inside the consul(t) chamber?
no No. I'd rather we spend our night out here. It will be fighting enough in the day that's ahead(hat ezt rohadtul nem ertem, de kb ennek van ertelme).[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: Próféta on 2012-12-11, 22:37:19
Quote from: Lythis on 2012-12-11, 22:07:04
dysongömb
OMG Freeman Dyson in my video games?
yepp ^^

Cloud: a turbófelpakolt páncélok a 4-ben már "utángyártott vackok". Eredetileg asszem mk VII. John-nak még a VI változat van, az ELVBEN még az órákonkeresztülfelpakolós változat...

Cloud

Kvikveg

Első fordításhoz:
[spoiler]
Talalj nekunk egy utat be. (wtf)----Be igen, mert a bolygó egy Dyson-gömb.

Rakomanyt hoznak es hirt egy human(az emberi mast jelent.. doh, mi szokott ez lenni?) hajorol!---Emberi hajót jelent.

Nem. Mas a megkozelitesi vektor. (mi a joeg ez normalisan?)----Aminek hangzik. Másik irányból közelítenek a bolygóhoz.

Keszitsetek elo ???csapatokat (valami csapatokat amik gondolom az emberhajora mennek atvizsgalni vagy kinyirni aki rajta van)!----Leszállócsapatokat küldenek, amik külön szállító űrhajókkal landolnak a sodródó emberi hajóra.[/spoiler]


Köszi amúgy. :D


Lyhtis
"utángyártott vackok".  :lol:

AMúgy örülök hogy van itt egy két egyén akit érdekel a Halo világa.

Kvikveg

Halo 4 Terminal #2
[spoiler]ffi My love. Put fear from your heart.
no War is your realm Didact, not mine. And you marched to this war, facing foes that were always agressive, but never so agreesive as they are now.
ffi Your fears are unfounded. The enemy will be turned and I shall stand by your side once more.
no Promise me that.
ffi I promise you. Nothing will stand between us.

ffi2 Lord of admirals, we are in position of the Forerunner planet.
ffiLA Show me.
ffi Population numbering over 2 billion. Forerunner ships on alert and in bell(he?).
ffi Is it possible, that we've gotten ahead of it.
ffi Flood infestation detected my lord.
ffiLA DAMMIT!
ffi My Lord, the infestation is in a remote locale. Perhaps if we warn the Forerunners...
ffiLA If we warn them, we give the flood time to spread. You know we have no choice. Cleanse the planet.
[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Lythis on 2012-12-11, 22:44:35
Quote from: Próféta on 2012-12-11, 22:37:19
Quote from: Lythis on 2012-12-11, 22:07:04
dysongömb
OMG Freeman Dyson in my video games?
yepp ^^
Jól emlékszem, hogy te ismered valahonnan Galántait? Őneki is vesszőparipája az öreg.

Kvikveg

#52643
Quote from: Próféta on 2012-12-11, 22:53:55
Quote from: Lythis on 2012-12-11, 22:44:35
Quote from: Próféta on 2012-12-11, 22:37:19
Quote from: Lythis on 2012-12-11, 22:07:04
dysongömb
OMG Freeman Dyson in my video games?
yepp ^^
Jól emlékszem, hogy te ismered valahonnan Galántait? Őneki is vesszőparipája az öreg.
Talalmanyok es erdekessegek targy tartoja? Meg volt megvalami masik bufe es ruhatar tipusu oraja.

Halo 4 Terminal #3 angol
[spoiler]
ffi The humans' actions have threatened the galaxy, yet we've treated them as the mantel required. Their punishment is just.
no Justice is reducing their genetics in such short generations from a space-bearing race to this?!
ffi They are closer now to the animals they behaved as.
no If not for their encounter with the flood, their gene plan could have surpassed our own! They could have some day helped the mantel of responsibility.
ffi The humans were not meant to protect others. The mantel of responsibility for all things is ours, and ours alone.
no Yes. The mantel is ours. And we hold it so tight, that even in death we shall hold it still.
*HÖRRR BUMM HÖRRR*
[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: Próféta on 2012-12-11, 22:53:55
Quote from: Lythis on 2012-12-11, 22:44:35
Quote from: Próféta on 2012-12-11, 22:37:19
Quote from: Lythis on 2012-12-11, 22:07:04
dysongömb
OMG Freeman Dyson in my video games?
yepp ^^
Jól emlékszem, hogy te ismered valahonnan Galántait? Őneki is vesszőparipája az öreg.
Csalhatatlan a memóriád, igen, ismerem :) És igen, előszeretettel emlegette ahol csak lehetett :D

Kvikveg

Halo 4 Terminal #4  angol
[spoiler]ffi Lord of Admirals, so very many years have we battled.
My finest opponent, the mantel accepts? all who live fiercely, who defend their young, build and struggle. <valami hallhatatlan a lovestol>
.. and even those who dominate, as humans have dominated, cruelly, without wisdom. But for all of us, there is a time like this. And for you that time is now. Know this, relentless enemy, killer of our children, Lord of Admirals. Soon we will face the enemy you have faced. And we are afraid.
no My life workers are investigating, but I believe the humans were never attacking us.
ffi Tell that to the millions of dead.
no The humans were acting as caretakers. Pruning away planets, so that this infection would not spread.
ffi They took the mantel of responsibility upon themselves. And in so doing they brought this sickness to our shores.
no Husband...[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2012-12-11, 22:59:06
Talalmanyok es erdekessegek targy tartoja? Meg volt megvalami masik bufe es ruhatar tipusu oraja.
Ő az. Még a Számítógépes kultúrát tartotta a BME-n. Hasonlóan kemény tárgy volt :)
Meg mittomén Delta-főszerkesztő volt valamikor (az a hóviharban mászással induló tévéműsor, tudod), meg olvastam valami kis könyvecskéjét is (abban is volt Dyson).

Cloud

 :zomg: Én meg azt hittem hogy majd valamikor elkezded, nem gondoltam volna hogy már ma végzel a felével. Wow...  :merci:

Kvikveg

#52648
Quote from: Próféta on 2012-12-11, 23:18:18
Quote from: Kvikveg on 2012-12-11, 22:59:06
Talalmanyok es erdekessegek targy tartoja? Meg volt megvalami masik bufe es ruhatar tipusu oraja.
Ő az. Még a Számítógépes kultúrát tartotta a BME-n. Hasonlóan kemény tárgy volt :)
Meg mittomén Delta-főszerkesztő volt valamikor (az a hóviharban mászással induló tévéműsor, tudod), meg olvastam valami kis könyvecskéjét is (abban is volt Dyson).
Delataa? lol. Mondjuk jol szorakoztunk az eloadasain, bar mondott okorsegeket is neha. (Valami haboru szereploi es evszama nem stimmelt, vagy hasonlo. Nekem mint tortenelemben nem jonak nem tunt fel, masnak igen.)
Azon rohogtem egyszer ismerosom meselte hogy beszolt neki, mert az Ali baba es hasonlo meseket szereti, de a Star Wars-ra beszolt, mert hogy milyen hulyeseg, urben terjedo hang. Ismeros meg tett valami megjegyzest valami repulo szonyegekre. :D Nem tudom hogy fogadta. XD


Halo 4 Terminal #5 angol
[spoiler]ffi The flood cover more of our galaxy with each passing day. They feast on the essence of life itself. The only way to stop their advance is to remove that life upon which they feast.
no My life workers have made plans for the receding of humanity and of all life after the halos are fired.
ffi So you agree the halos are our only solution.
no I do.
ffi And your husband?
no My husband has a different opinion of what steps to take agains the flood.

ffi Did it work? Run the simulation.
szunet bip-bip
ffi The procedure is a failure. I am still susceptible to flood infection.
ffi2 That leaves only the composer.
ffi It will not work on my new form.
ffi2 Then you'll lead us as always.
ffi You would submit to such sacrifice?
ffi2 Didact, if the composer is our final hope to defeat the flood, no promethean would resist.

ffi I have led you my prometheans for thousands of years, and I shall continue to lead you. Rise! Rise and protect the Forerunners! Rise and protect the galaxy!
[/spoiler]


Halo 4 Terminal #6 angol
[spoiler]
ffi The flood is still too strong. Perhaps if I had greater numbers...

ffi Humans, your kind brought the flood to our shores. Now you will aid in ending its threat.
BOOM placs placs placs
no They were(ought?) to be safe here. I ensured they would rise once more, better than before.
ffi Your pets have a nobler purpose ahead of them.
no You do not face me in person after your deceit?
ffi I have an army to build from the raw materials harvested this day. The citizens of this halo are my first commscripts(???) and with them in my thrall the flood will meet its defeat. Humanity's lost a biological form, (???kicsit felmondat)will serve its final payment for their crimes. It is a kindness they do not deserve.

ffi What will be done?
no Move the other humans to safety and ensure tha security of their indexed samples. They must finish what we have failed to do.
ffi Librarian, where are you going?
no To stop my husband's madness.[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2012-12-11, 22:53:55
Quote from: Lythis on 2012-12-11, 22:44:35
Quote from: Próféta on 2012-12-11, 22:37:19
Quote from: Lythis on 2012-12-11, 22:07:04
dysongömb
OMG Freeman Dyson in my video games?
yepp ^^
Jól emlékszem, hogy te ismered valahonnan Galántait? Őneki is vesszőparipája az öreg.

Miféle belterjes BME-sovinizmus kezd itt kialakulni?

Én is hallottam a Dyson-gömbökről, pedig sose jártam Galántai óráira.
Failure is the default option