Fantáziáljunk! Magyarországon játszódó anime...

Started by Ramiz, 2004-03-03, 19:26:55

Previous topic - Next topic

Ramiz

Nem tudom, mikor jött ez a hülye ötlet... biztosan földrajzon, vagy a vérzivataros történelemórán. Szóval milyen lenne egy Magyarországon játszódó anime? Sport (foci... :ejj: :hehe: )? Társadalmi dráma (~Excel Saga...)? Vagy amolyan Shadowrunos Árnyékmagyarország? Esetleg lovaglós-csatázós ezerévvel ezelőttről? Vagy FLCL-es marhaság? Lupin ellopja a magyar koronát? Titokzatos, űrből érkező lények furcsa módon csak a mi kis hazánkat támadják... de jön Shanyi kun? (Na jó, ez már igen erős túlzás :rolleyes: :D ... )
Várom az ötleteket!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Nem is rossz ötlet... Vagy: "Ősmagyar Scroll" - valami jó zaftos-véres sztorit. És: "Nausicaa of the puszta of the wind" (kevésbé festői, mint az eredeti, de kukacok itt is vannak :p ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Karma XXL

Vagy
  • Love Balaton
  • Neon Honfoglalás Evangelion
  • Oh! My Kolbász!
  • Battle Programmer SysOP XXL :D

Itachi

And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

belabacsi

Ühm. Én Magyarországon egy jó kis vámpírtörténetet tudnék elképzelni. Mondjuk egy egész estét betölt? anime, Dracula razfilmfeldolgozása, Abraham van Hellsinggel stb. Bár akkor Londonban is kéne játszódnia :( (nem mintha baj lenne, de akkor is). De én el tudnék képzelni, magyar mangát is, ugyanilyen (hasonló) témával (akár a jelenben is).

Ui.: A honfoglalás megrazfilmesítése sem rossz ötlet. Viszont a sport sza* :hehe:

Shadowolf

QuoteOriginally posted by SysOP XXL
Vagy
  • Love Balaton
  • Neon Honfoglalás Evangelion
  • Oh! My Kolbász!
  • Battle Programmer SysOP XXL :D
[/B]

:lol: :lul:

teraflare

QuoteOriginally posted by Shadowolf
:lol: :lul:

Detto. :hopp:

ignus

"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

ArchElf

#9
QuoteOriginally posted by ignus
Esetleg egy kis Full Komcsi, Pánik!
És felvonul benne a magyar honvédő sereg a módosított T34 Mechákkal élükön Szahara Jóska őrmesterrel...
Vagy esetleg valami hentáj játékra vágytok a Rákóczi Square Soft tól?

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

ArchElf

QuoteOriginally posted by ArchElf[HUN]
És felvonul benne a magyar honvédő sereg a módosított T34 Mechákkal...
Vagy esetleg valami hentáj játékra vágytok a Rákóczi Square Soft tól?

AE
Bár sport animet is lehetne csinálni, mondjuk
Futballcsillagok
címmel...
:rolleyes:
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Sötét Angyal

Helló!

Végül is Mo-n játszódó anime bármiről szólhat, csak nem tornyok, hanem Lánchíd lenne a háttér. :D
De ha kis hungaristák vagyunk, akkor fel leheten dolgozni a magyar mí****okat. Csoda****vas, Emese álma, Turul, a Lidércek stb. stb. :rolleyes:
"Bár fárad a szárnyad,
Tudod, hogy nem pihenhetsz még
Pusztítsd a káoszt
Ez a szerep, amit rádoszt
Minden küldetés és bevetés"

Sötét Angyal

QuoteOriginally posted by Sötét Angyal
Helló!

Végül is Mo-n játszódó anime bármiről szólhat, csak nem tornyok, hanem Lánchíd lenne a háttér. :D
De ha kis hungaristák vagyunk, akkor fel leheten dolgozni a magyar mí****okat. Csoda****vas, Emese álma, Turul, a Lidércek stb. stb. :rolleyes:

:( nem írtam semmi csúnyát :(  azért remélem felismerhető, mit akartam:  m.í.t.o.s.z.o.k és s.z.a.r.v.a.s.
"Bár fárad a szárnyad,
Tudod, hogy nem pihenhetsz még
Pusztítsd a káoszt
Ez a szerep, amit rádoszt
Minden küldetés és bevetés"

ignus

QuoteOriginally posted by Sötét Angyal
:( nem írtam semmi csúnyát :(  azért remélem felismerhető, mit akartam:  m.í.t.o.s.z.o.k és s.z.a.r.v.a.s.

Nem irtál semmi csúnyát de azt kétszer! :D
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Soridan

#14
QuoteOriginally posted by Sötét Angyal
Helló!

Végül is Mo-n játszódó anime bármiről szólhat, csak nem tornyok, hanem Lánchíd lenne a háttér. :D
De ha kis hungaristák vagyunk, akkor fel leheten dolgozni a magyar mí****okat. Csoda****vas, Emese álma, Turul, a Lidércek stb. stb. :rolleyes:

Nem rossz ötlet, hasonlóra gondoltam én is :cool:
Bár az se lenne semmi, "amit már nem is tudom kitől olvastam sci-fi regényt, ahol vannak jó kis plazmaíjak, meg sámánok (meg űrhajók) meg praetoriánusok"-szerű hangulattal. Vagy mi :rolleyes: És persze a magyarok a legjobbak! Hümm...ebben volt valami 'fojtóköpenyes atomgránát' is (egy háztömbnyi területet kiiktat, miközben a fojtóköpeny energiamezeje kordában tartja a láncreakciót...vagy mi...rég olvastam már)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Kalibur

Ha valaki a magyar politikát venné alapul egy anime elkészítésénél, az igazán vicces lenne!
Valami Bastard & Azumanga D. keverékre hasonlítana csak annál nem a nevetéstől záporoznának könnyeink, hanem mert a valóság is hasonlóképp fájdalmas.
Ezzel szemben van a m1-en egy Uniót hirdető totális baromság, ha azt valaki elkészítené egészen máshogy, de azonos témával(unio) magyar vonatkorásokkal annak meglehetősen sok értelmét látnám. "Talán úgy még érdekelne is valakit...!:D "
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Kalibur

Ha valaki a magyar politikát venné alapul egy anime elkészítésénél, az igazán vicces lenne!
Valami Bastard & Azumanga D. keverékre hasonlítana csak annál nem a nevetéstől záporoznának könnyeink, hanem mert a valóság is hasonlóképp fájdalmas.
Ezzel szemben van a m1-en egy Uniót hirdető totális baromság, ha azt valaki elkészítené egészen máshogy, de azonos témával(unio) magyar vonatkorásokkal annak meglehetősen sok értelmét látnám."Így talán még érdekelne is valakit:D "
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Ramiz

Itt mindenki mindent kétszer mond? Vagy csak részegen hallok? :D
(Megvan! Post-szám! Szintlépés! Tápolás! RPG über alles! :rolleyes: :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Mostanában furcsa megszaporodtak megint a dupla postok.

u.i.: :hopp: az egyetemi wlan-ról írok és 150-350 kB/s-cel töltök fel az ftp-re :hopp:

Ramiz

Gondolom, sok a türelmetlen ember, nyomkodják a gombot, etc. ;) A magyar mít.o.s.z.ok meganimálása az tényleg jó ötlet!
U.i.: a t.o.s.z-t miért csillagozza ki? Senki nem írná ezt le káromkodásnak! :confused:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soridan

QuoteOriginally posted by Ramiz
Itt mindenki mindent kétszer mond? Vagy csak részegen hallok? :D
(Megvan! Post-szám! Szintlépés! Tápolás! RPG über alles! :rolleyes: :D )

:lol: :lol:

Trivi: egyszer majd én is fogok ilyet csinálni... (amikor mások már 1,5 GB-vel :rolleyes: )
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Saori

QuoteOriginally posted by SysOP XXL
Vagy
  • Love Balaton
  • Neon Honfoglalás Evangelion
  • Oh! My Kolbász!
  • Battle Programmer SysOP XXL :D
[/B]

:lol: :rotflol:
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Sötét Angyal

Helló!

Hm... Ma komolyan eljátszottam a gondolattal, de nekem tényleg nehéz lenne egy sztorit írnom, ahol pl. Edina jár a Móricz Zsigmond Körtéri Leányiskolába, suli után a Süni Sütibe menne a barátnőivel, Krisztával és Judittal, kibeszélnék Ferit, a jóképű srácot a Zöld Pardonból...  :(  Aztán jönne a gonosz Gergő, akiről kiderül, hogy valami hihetetlen erő birtokába jut, és felrobbantja a jó kis Mekdöncinket, de Edina megkapja a csodás... csodás... :confused:  izét, amitől neki is ereje lesz.... :D

Jobb az ilyet elvonatkoztatni szerintem valós tértől és időtől.:rolleyes:
"Bár fárad a szárnyad,
Tudod, hogy nem pihenhetsz még
Pusztítsd a káoszt
Ez a szerep, amit rádoszt
Minden küldetés és bevetés"

Soridan

QuoteOriginally posted by Kalibur
Ha valaki a magyar politikát venné alapul egy anime elkészítésénél, az igazán vicces lenne!

Hmm..politika?

Hősünk, nevezzük őt Gábornak, már korán egész egyedülálló képességekről tett szert a pénzügyek terén. Hamarosan fel is figyelt rá a Turul párt vezetője (Griff István), aki kihívta őt egy vitaműsorra, ahol a tét Gábor csatlakozása a párthoz volt. Gábor elvesztette a vitát, ami után belépett ő is a Turul pártba, ahol kiváló képességei miatt hamarosan helyet kapott a vezérkarban, és összebarátkozott Griffel. A párt egyre nagyobb népszerűségre tett szert, a következő választáson már kormánypártá sikerült válniuk, bár még hosszú és küzdelmes út állt előttük. Több nyílt politikai csatározás után, 4 évvel később sikerült megnyerniük a választásokat és kormányt alapítaniuk. Griff természetesen Gábort tette meg pénzügyminiszterének, aki azonban egy könyvelési probléma megoldása után meghallotta Griffet egy beszélgetésben arról nyilatkozni, hogy mi is számára a barátság. Persze Gábor nem felelt meg a követelményeknek, és emiatt annyira elkeseredett, hogy úgy döntött: kilép a pártból. Griff persze nem hagyta, ezért egy újabb vitaműsort tartottak, ahol Gábor nemes egyszerűséggel lehengerelte Griffet, aki ettől teljesen maga alá került, és annyira elkeseredett, hogy kompromittáló ügyekbe keveredett, amit ellenfelei ki is használtak, hogy börtönbe vethessék. Közben az ellenzék újraszámlálási követelései is teret nyertek, így bukásuk még nagyobb lett a Turul pártbelieknek, akiket ezek után nyíltan üldöztek. Közben Gábor megbékélt önmagával, és miután hírt kapott egykori párttársairól, elindult a megsegítésükre. A többi már szinte várható volt: miután kiszabadították a megviselt Griffet, az végső elkeseredésében sötét erőkhöz fordult: felhívta egykori ukrán kapcsolatát és minden emberit elvetve magától hatalmat szerzett magának..... ajvé, lőjetek már le :)  A töltésoldalban jutott eszembe idefelé... nem kellett volna gondolkodni :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Ramiz

Ugyan, ugyaan, minden rendben... (tárcsázza már valaki a mentőt?) :hehe:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

ArchElf

Esetleg a fentiekből okulva lehetne animet készíteni az USTeam életéből is...

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Soridan
Hmm..politika?

Hősünk, nevezzük őt Gábornak, már korán egész egyedülálló képességekről tett szert a pénzügyek terén. Hamarosan fel is figyelt rá a Turul párt vezetője (Griff István), aki kihívta őt egy vitaműsorra, ahol a tét Gábor csatlakozása a párthoz volt. Gábor elvesztette a vitát, ami után belépett ő is a Turul pártba, ahol kiváló képességei miatt hamarosan helyet kapott a vezérkarban, és összebarátkozott Griffel. A párt egyre nagyobb népszerűségre tett szert, a következő választáson már kormánypártá sikerült válniuk, bár még hosszú és küzdelmes út állt előttük. Több nyílt politikai csatározás után, 4 évvel később sikerült megnyerniük a választásokat és kormányt alapítaniuk. Griff természetesen Gábort tette meg pénzügyminiszterének, aki azonban egy könyvelési probléma megoldása után meghallotta Griffet egy beszélgetésben arról nyilatkozni, hogy mi is számára a barátság. Persze Gábor nem felelt meg a követelményeknek, és emiatt annyira elkeseredett, hogy úgy döntött: kilép a pártból. Griff persze nem hagyta, ezért egy újabb vitaműsort tartottak, ahol Gábor nemes egyszerűséggel lehengerelte Griffet, aki ettől teljesen maga alá került, és annyira elkeseredett, hogy kompromittáló ügyekbe keveredett, amit ellenfelei ki is használtak, hogy börtönbe vethessék. Közben az ellenzék újraszámlálási követelései is teret nyertek, így bukásuk még nagyobb lett a Turul pártbelieknek, akiket ezek után nyíltan üldöztek. Közben Gábor megbékélt önmagával, és miután hírt kapott egykori párttársairól, elindult a megsegítésükre. A többi már szinte várható volt: miután kiszabadították a megviselt Griffet, az végső elkeseredésében sötét erőkhöz fordult: felhívta egykori ukrán kapcsolatát és minden emberit elvetve magától hatalmat szerzett magának..... ajvé, lőjetek már le :)  A töltésoldalban jutott eszembe idefelé... nem kellett volna gondolkodni :D

 :whoah: :cool: :whoah:

Ha tudnék rajzolni már kezdeném is :) Biztos nagyot szólna :D

Bár lehet megállna a házam elött egy fekete autó, és eltünnék, mint Putyin riválisa :rolleyes:

roderick

Ez valami mélyenszántóan zseniális újraértelmezés
:lul::rotflol::lul:
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Soridan

Sajnos megint volt időm gondolkozni, de nincs az az Isten, hogy én ide beírjam a Vampire Princess Miyu vagy a Cowboy Bebop 'magyarosítását' :D

(A Berserk-analógiát még cifrázhattam volna, de időközben beértem a suliba)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Baldy

Azumanga Daioh átirva a BME-s pasikra???? ÁÁÁÁHhhhhhhh :D
Csúnya világ lenne :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.