Legjobb anime drámák

Started by Feldin, 2004-04-07, 13:57:56

Previous topic - Next topic

Feldin

Megnyitom ezt a threadet ha már a romantikusban fel lett vetve.
Várunk minden jó kis ajánlatot!!!
Kimi ga nozumo eien-t pedig mindenki nézze meg!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Exo

Quote from: FeldinMegnyitom ezt a threadet ha már a romantikusban fel lett vetve.
Várunk minden jó kis ajánlatot!!!
Kimi ga nozumo eien-t pedig mindenki nézze meg!!!

Úgy gondolom a Hoshi no Koe egy olyan anime, amely mindkét threadben megállná a helyét(...SŐT)...nagyon jó drámának és romantikusnak is...Tudom ajánlani mindenkinek!!! :D

Chronos

Javítottam a thread címét...:)

CHRONOS

Feldin

#3
Ok, habár már nem emlékszem mi volt... :)

A Grave of the Fireflies kötelezõ darab!!!!
Egyszerûen nagyszerû.
Nagyon le tudja törni az embert...
Szuper!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Shadowolf

Quote from: FeldinNagyon le tudja törni az embert...
Szuper!!!

Mazochista...:rolleyes: :D

.Attila

Quote from: FeldinMegnyitom ezt a threadet ha már a romantikusban fel lett vetve.
Várunk minden jó kis ajánlatot!!!
Kimi ga nozumo eien-t pedig mindenki nézze meg!!!
Kimi Ga Nozomu Eien
Chronos: mi volt az eredeti cím?

Chronos

Quote from: TriviChronos: mi volt az eredeti cím?
"Lagjobb anime drámák"

Egyébként miért kérdezted?  :_piszka: ?

CHRONOS

.Attila

Quote from: Chronos"Lagjobb anime drámák"

Egyébként miért kérdezted?  :_piszka: ?

CHRONOS
Azt hittem vmi csúnyát írt, és ezért moderálni kellett :)

Vóbert

Valaki árulja már el nekem, hogy miben is értitek a drámát? a főhős elhalálozásában? vagy egyéb okok miatt???
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

.Attila

Quote from: VóbertValaki árulja már el nekem, hogy miben is értitek a drámát? a főhős elhalálozásában? vagy egyéb okok miatt???
Az a tragédia, a dráma műfaja.
Drámát itt én úgy értelmezném, hogy: ami az érzelmekre akar hatni.

Vóbert

Quote from: TriviAz a tragédia, a dráma műfaja.
Drámát itt én úgy értelmezném, hogy: ami az érzelmekre akar hatni.

Pont emiatt kérdezem, mert sokan hajlamosak arra, hogy keverik a kettőt...
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Feldin

Trivi véleményét osztom. Én is azt értem rajta.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Exo

Quote from: FeldinTrivi véleményét osztom. Én is azt értem rajta.

Detto-Detto!!! :D

Moha

Én is csatlakozom az előttem szólókhoz. Az ilyeneknek az a lényegük, hogy valamit belül mozdítanak meg az emberben. Nálam ilyen téren a Kimi ga Nozomu Eien volt az abszolút...

DWz

Legjobb drama siman a Lain. Kicsit elvont, de engem nagyon megfogott. Kicsit Cowboy Bebop is.

Kilteh

Szerintem még a Which Hunter Robin is jöhet ide... Habár az inkább csak darkos... Habár... (olyan döntésképes vagyok mostanában, de ha mégsem, nyugodtan tessék hurrogni...   :beken:  )
Kil

A .hack univerzumának fanatikus imádója...  :D

roderick

#16
Kicsit azért csinálok reklámot a Texhnolyzenak, igaz habzó szájjal várom, hogy kijöjjön az utolsó rész, de az eddigi 21 minden olyan anime fannak, aki kicsit sem veti meg a gondolkodást és az éretelmetlennelk tünô történeten való elgondolkodást annak kötelezô... a Lain és Haibane renmei alkotóitól származik a mü, de azt monmdták, ez arra van, hogy végre valami olyasmit csináljanak, amit akarnak, azt nem tartják fontosnak, hogy az embereknek teszik-e... lehet, hogy pont ettôl olyan zseniális... (habár sokak szerint trendin müvészi akar lenni)... határozott elônye, hogy az ember tényeg az els? rész után el tudja dönteni érdkli-e Lux elvont világa vagy nem... Angel Sancutary rajongóknak kötelezô, mert hangulatában elég sok hasonló elem van...

edit: és ezt vajon miért a drámák kategóriába írtam...  :rolleyes: asszem sose fogmom megtudni
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Komplikato

Egy szavazat a LAIN-nek.

(Hol lehet megszerezni ezt a Texhnolyzen sorozatot???  :rolleyes: )
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Exo

Szerintem elfér ide az Angel Sanctuary :D :jee:

Amadeus Anony

Ha dráma akkor GTO - Great Teacher Onizuka, Dráma, nevetés egyaránt király, mindenkinek látnia kell :)

.Attila

Én elkezdtem anno, de másfél rész után abbahagytam... ezt is majd talán eccer még folytatom, de vannak most biztos_jók is (most Chobits, majd Happy World, majd Maburaho, meg a Mahou Tsukai Tai is kíváncsi vagyok stb.stb.). Szóval GTO még nagyon nagyon messze.

Komplikato

Befér ide ...?
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Feldin

#22
Ha te azt mondod akkor biztos. Én még nem láttam.


---------------
Javítok: Láttam. SZUPER!!!
ÉS, befér.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Quote from: KomplikatoEgy szavazat a LAIN-nek.
(Hol lehet megszerezni ezt a Texhnolyzen sorozatot???  :rolleyes: )

Sehol. Könyörögjünk zsozsonak, hogy beengedje.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Komplikato

Quote from: RamizSehol. Könyörögjünk zsozsonak, hogy beengedje.
Már érdeklődtem azügyben, hogy hol és hova toljam fel a 3GB cuccott.
Most már megvan az összes rész (1-22) a Wizzu féle angol feliratos változatban, a magyar feliratosat meg valaki dumálja meg a MMP-vel ...
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

roderick

Quote from: KomplikatoMár érdeklődtem azügyben, hogy hol és hova toljam fel a 3GB cuccott.
Most már megvan az összes rész (1-22) a Wizzu féle angol feliratos változatban, a magyar feliratosat meg valaki dumálja meg a MMP-vel ...
Nemkell megdumálni velük, fent van a szerverükön... de  asszem csak 5 résszel készültek még csak el...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Komplikato

Quote from: roderickNemkell megdumálni velük, fent van a szerverükön... de  asszem csak 5 résszel készültek még csak el...
Ööö. Na igen, csak gondoltam egy helyen ... az MMP valamiért eléggé ... kihalt, alig jár arra élő ember. Sajnos több mint egy éve áll a Texhnolyze, mert japánból lett fordytva, de a srácnak fontosabb dolgai akadtak, aki csinálta. És nincs (még) aki olyan szinten bevállalná.  :beken:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

belldandy

Ha már a dorama tárgynál vagyunk: Saikano :kiraly:
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Gab3c

Quote from: belldandyHa már a dorama tárgynál vagyunk: Saikano :kiraly:
Csatlakozom  :tezsvir:

Feltoltam nemreg a Twin Spicat is. Nezzetek meg, szerintem erdemel egy szavazatot legalabb ;)
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

Damnatus

Hali!

Nálam eddig a Grave Of The Fireflies vezet.