Legjobb anime drámák

Started by Feldin, 2004-04-07, 13:57:56

Previous topic - Next topic

Exo

Van egy igen markáns drámai vonal a RahXephonban is....Tessék megnézni!!! :D
Nem is akármiyen!!! :cool:
(hype everywhere RULZZ) :D

.Attila

Quote from: ExoVan egy igen markáns drámai vonal a RahXephonban is....Tessék megnézni!!! :D
Nem is akármiyen!!! :cool:
(hype everywhere RULZZ) :D
Hamár ennyire benne vagy a Rahxephonban, nézd a [Koop] Euphoria AMV-t.

Exo

Quote from: TriviHamár ennyire benne vagy a Rahxephonban, nézd a [Koop] Euphoria AMV-t.

Megnéztem...és nagyon teccik: :kiraly: :cool: :jee: :D

belldandy

Őszintén szólva én a Grave of the firefliest még meg sem mertem nézni. Én, aki 1 mosóporreklámban képes vagyok a véres halálos drámát meglátni (bár amilyenek, az maga már 1 dráma), inkább élni szeretnék. A Kimi ga Nozomu Eien után napokig szipogtam, Saikano után sírógörcsöt kaptam, stb.

Apropó, gondolom ez senkit nem érdekel.

Nos, dráma még: I Can Hear the Sea (Umi ga kikoeru) :beken:
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

.Attila

Quote from: belldandyApropó, gondolom ez senkit nem érdekel.
Igen, mi ilyen érzéketlen, egoista csorda vagyunk :mad::ejj: :_piszka:

Moha

Quote from: belldandySaikano után sírógörcsöt kaptam, stb.
Nos, dráma még: I Can Hear the Sea (Umi ga kikoeru) :beken:
Nos, elolvastam mindkettő ismertetőjét és bekerültek a "várólistámra". Ahogy látom, mindkettő elég jónak tűnik. Bár nem tudom, hogy mikor fogom letölteni / megnézni őket...

belldandy

#36
Quote from: MohaNos, elolvastam mindkettő ismertetőjét és bekerültek a "várólistámra". Ahogy látom, mindkettő elég jónak tűnik. Bár nem tudom, hogy mikor fogom letölteni / megnézni őket...

az I can hear the sea nincs fönt usteam ftp-n, én torrentről szedtem le, aztán most cd-n hányódik valahol.

Saikanot feltétlenül szedd le, mert megéri. Nekem megvan angolul scannelve a manga 1.-2. kötete, Zsozsóval most kontaktálok feltöltés ügyében.

trivinek meg üzenem: az, aki képes röhögni a Kite-n és a Cool Devices-en, mint én, szerintem az előbb említett "csordá"-ba is tud tartozni.  :tezsvir:
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Exo

Lenne egy apró kérdésem:

Saikano = Saishu-heiki Kanojo ???..../me nem tudja :(

belldandy

Quote from: ExoLenne egy apró kérdésem:

Saikano = Saishu-heiki Kanojo ???..../me nem tudja :(

Igen. "She, the ultimate weapon". Eredetileg a fanok nevezték el Saikano-nak, mert úgy eccerűbb. :)
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Exo

Na eddig bírtam :beken: nélkül....pedig küzdöttem ellene mint állat, de nem jött össze...hót depi...kész
Az Akemi vallomás sújtott le nagyon...
És az a szöveg a rész végén?!....na az is padló...

belldandy

Quote from: ExoNa eddig bírtam :beken: nélkül....pedig küzdöttem ellene mint állat, de nem jött össze...hót depi...kész
Az Akemi vallomás sújtott le nagyon...
És az a szöveg a rész végén?!....na az is padló...

Szép teljesítmény. Én az Akemi-s rész után tartottam 1 nap szünetet, mentális egészségvédelmi okokból :bruhuhu:
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Feldin

Akemi volt a kedvenc szereplõm... Azután a rész után... :bruhuhu:
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

*Mireille*

Szerintem a Noir címû filmsorozatban elég jól meg vannak animálva a drámai részek, és elég komoly a története is.

.Attila

Quote from: *Mireille*Szerintem a Noir címû filmsorozatban elég jól meg vannak animálva a drámai részek, és elég komoly a története is.
Jól szóltál! :jee:

Gábor83

Gundam Seed. Hogy miért? Asuran és Kira kapcsolata a legjobb példa.

Dragon

Gunslinger Girl esetleg?
Sztem fantasztikus egy hangulata van, és még a CS fanok is találnak benne kedvükre valót.  ;)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Manu

Ha már  :bruhuhu: -ás meg dráma, akkor a legutóbbi a Chrno Crusade. Alattomos kis sunyi dög az a sorozat.

via_mala

Nálam ezek a legjobb drámák:
Berserk (!!!)
Cowboy Bebop
Grave Of The Fireflies (!!!)
Great Teacher Onizuka (Trivi: nézd csak meg hamar, fetrengeni fogsz!)
Haibane Renmei (ABe Yoshitoshi!!!)
Jin-Roh
Memories ep1: Magnetic Rose
Rurouni Kenshin OAV
Rurouni Kenshin OAV 2 (!)
Rurouni Kenshin TV
Serial Experiments Lain (ABe Yoshitoshi!)
Texhnolyze (ABe Yoshitoshi!)
Tokyo Godfathers (!)
Trigun (!)
Vampire Princess Miyu - Kyuuketsu Hime Miyu TV + OVA
Wolf's Rain (!!!)
És persze az összes Hayao Miyazaki és Isao Takahata filmek!
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Ramiz

Quote from: TriviIgen, mi ilyen érzéketlen, egoista csorda vagyunk :mad::ejj: :_piszka:

Persze ironikusan értve.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bruce

Quote from: ManuHa már  :bruhuhu: -ás meg dráma, akkor a legutóbbi a Chrno Crusade. Alattomos kis sunyi dög az a sorozat.
Ezzel csak egyet tudok érteni... de akkor is a kedvencem...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Titkos

Quote from: via_malaTrigun (!)

Az még nekem is az egyik kedvencem, pedig én alapvetõen nem vagyok dráma mániás. :)  Amúgy a Fushigi Yuugi az drámának számít? :confused:  Mert akkor én azt is besorolnám ide. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


sirtomi

A Haibane Renmei -re én is adok egy szavazatot. Az utolsó részen még sírtam is.
A Lain is nagyon jó.
Az X is nagyon tetszett, ha ide sorolható.
A Grave os the Fireflies elég nyomasztó tud lenni, de nagyon jó.

Damnatus

Hali!

Nekem a Grave of the Firefliestetszik a legjobban.

Marfy

#53
Quote from: DamnatusHali!

Nekem a Grave of the Firefliestetszik a legjobban.

Nekem is! Nálam viszi a pálmát  :beken: .

Damnatus

Hali!

Talán azért ez a (szvsz) legjobb a dráma kategóriában, mert egyrészt valós világban, helyzetben játszódik, másrészt gyerekekrõl szól, harmadrészt sorsuk elkerülhetetlen, amibe önhibájukon kívül esnek bele. Természetesen a filmes megoldás, a keretbe foglalt történet is remekmûvé teszi (hogy csak a leglényegesebb elemeket emeljem ki).

Feldin

Quote from: NokiNekem is! Nálam viszi a pálmát  :beken: .
Nálam is!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

#56
Quote from: DamnatusTalán azért ez a (szvsz) legjobb a dráma kategóriában, mert egyrészt valós világban, helyzetben játszódik, másrészt gyerekekrõl szól, harmadrészt sorsuk elkerülhetetlen, amibe önhibájukon kívül esnek bele.
én sajnos továbbra se tudom elfogadni, hogy tehetetlenek lettek volna... de ez vszleg azért van, mert nem látom át mennyire kilátástalan lehet az átlagember élete egy háború alatt, mivel nincs ebben semmiféle tapasztalatom és nagyon örülnék, ha soha nem is lenne... szóval én úgy érzem a srácnak kötelessége lett volna lemondani az önbecsülésérõl és ottmaradni az õket kizsákmányoló rokonoknál. de felelõtlen volt, húga iránti törõdésének kifogásába menekülve pont hogy kiszolgáltatta magukat elindulva egy lejtõn és ezzel végképp ellehetetlenítette a helyzetüket, mert onnan már látszott hogy nincs megállás... sztem. de ettõl eltekintve tényleg kiváló dráma. az már az én hibám, hogy nem tudom elfogadni, hogy vannak olyan helyzetek amikor az ember tehetetlen és emiatt vagyok mérges a fõszereplõre...
remélem kb érthetõ voltam, eléggé össze-vissza írogattam, nem véletlenül nem vagyok magyar szakos... :) a lényeg hogy nem szídom a filmet, nem kell tõlem megvédeni, csak rám (kb ugyanolyan erõs, de) más hatással volt, mint a többségre :)

roderick

Tökéletesen egyetértek. Szerintem is nagyon "szép" film, de azért a srác nem mindig a legjobb döntéseket hozta... de talán ettöl méginkább szomorú... végül is a legtöbb drámában is van ilyen.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Damnatus

Hali!

Nem is kell elfogadnod, elég ha azt mondod, hogy neked is nagyon tetszett ;)!

Pirula

Grave Of The Firefliesrõl azt hiszem már nincs mit mondanom, minden elhangzott. Öcsémnek meséltem el egyszer nagy vonalakban a történetet, meglepõdött hogy minek nézek én ilyen szomorú filmeket. Meg azon hogy egyáltalán ilyen témát rajzfilmben dolgoznak fel.

Bennem még a Jin-Roh hagyott mély nyomokat. Hihetetlenül nyomasztó az egész film. Elõször amikor láttam elég rossz minõségben volt meg, japán nyelven és egyszerre látszott a ráégetett német, angol, olasz plusz még talán spanyol felirat is. Így nem ütött akkorát, inkább csak az eleje és a végkifejlet.
Azóta aztán megnéztem már párszor normálisan is - hát kemény. Pláne hogyha az ember más filmeket sem lát; ahol a happy end kedvéért rendszerint megerõszakolják a sztorit. Itt inkább az ember törik és nem a történet fonala.

Na, be is kellett tennem a filmzenét annyira elõjött bennem.