Miről mesélnek az animék?

Started by Ramiz, 2004-04-18, 17:54:42

Previous topic - Next topic

Ramiz

Bocs... ;)

Faye-ben azt nem szeretem (kifejtve): álarc??? az zavar, hogy kitol a társaival, amit nem kéne (pl meglép a fickóval, akiről megígérte, hogy nem fog. Bezzeg Jet nem sz.rozott, amikor hasonló dologra került sor nála!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

DWz

Csak a vegen dobbent ra, hogy ok valoban a tarsai. Addig nem ismerte oket igazan. Persze mas kerdes, hogy lehet, nem is akarta megismerni oket.

Vikunya

Szerintem Faye a kultursokk következtében vette fel ezt az álarcot, védekezésként. Végül is ő idegen volt ebben a világban, hiszen a múltban fagyasztották le Ahogy DWz mondta, csak a végén jött rá, hogy mit is jelentenek számára a társai.
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Raggie

Quote from: DWzAddig nem ismerte oket igazan. Persze mas kerdes, hogy lehet, nem is akarta megismerni oket.
Meg sem próbálta!! Ha pedig ők közeledtek hozzá inkább még jobban megszivatta őket! :bsd:
Quote from: DWzCsak a vegen dobbent ra, hogy ok valoban a tarsai.
Azért többször kellett erősen összedolgoznia velük, hogy élve megússzák!
Na mindegy, azért jó nő! :hehe:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Vikunya

Esetleg átnevezhetnénk a threadet "Miről mesél a Cowboy Bebop?"-ra :)
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Ramiz

:rotflol:  :rotflol:  :rotflol:  Jó ötlet!!!
De azért felbukkanhat itt más is. Esetleg. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

DWz

Quote from: Raggie GordonMeg sem próbálta!! Ha pedig ők közeledtek hozzá inkább még jobban megszivatta őket! :bsd:
Jaja, tenyleg nem probalta. Es miert nem probalta? Mert eddig, amikor probalta, szepen megszivta, aztan megunta megszivni.

Quote from: Raggie GordonAzért többször kellett erősen összedolgoznia velük, hogy élve megússzák!
Na mindegy, azért jó nő!
Mindket resszel egyetertek. :)

Ramiz

Ha már "szóba került" a Bebop :D ...
Ott van az a szektás rész. Most ugyanaz még csak tévézés néven fut. De az nagyon elgondolkodtató. Mi az elbutulás veszélye?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

DWz

Kicsit :_off:
Mar most is mukodnek a szektak, csak valovilag meg baratokkozt a nevuk, es mexikoi (brazil?) sorozatok. A sok zombi mind azt nezi, biztos meg lesz majd az eredmenye.

.Attila

Quote from: DWzKicsit :_off:
Mar most is mukodnek a szektak, csak valovilag meg baratokkozt a nevuk, es mexikoi (brazil?) sorozatok. A sok zombi mind azt nezi, biztos meg lesz majd az eredmenye.
Nem kicsit :_off:, hanem súlyosan :D
Azoknak a "zombie"-knak már úgyis mindegy, ezek a sorozatok csak konzerválják az agyukat, a jelenlegi állapotot, nem lesznek még hülyébbek (szvsz ennél hülyébbek már nem lehetnek ;))

on: Samurai Girl Real Bout High School szvsz nem akart semmi alapvetőt mondani (csak apró dolgokat, nem erről szólt maga az anime).

Tiaro

Azért ezzel nem értek egyet. Valaki hazamegy a munkából, hullafáradt, nem akar semmit, csak pihenni- arra pont jók az ilyen cuccok.
Mivel másabb mondjuk a foci, forma-1, vagy akár az animék?
Ha valaki attól érzi jól magát, hogy baromságokat néz, az ő dolga. Nem lesz ettől se több, se kevesebb.

ON: Trigun mondanivalójáról kinek mi a véleménye?  :)
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Titkos®

#41
Quote from: TiaroON: Trigun mondanivalójáról kinek mi a véleménye?  :)

Az, hogy Vash rulez és persze Love & Peace! :)  (Ezt ilyen japános kiejtéssel kell mondani és persze közben mutató és középső ujjunkat keresztbe tenni. :rotflol: ) Kicsit komolyabbra fordítva a szót: szerintem ez az az anime, amit nem ártana minden embernek legalább életében egyszer látnia, mert nem árt, ha tisztában van az emberi élet értékével, és legalább meglátja, hogy nem csak az lehet az erős, aki egy géppuskával végigrohanva a képernyőn minden utjába kerülőt halomra lő. (Bár ennek a fordítottja is igaz, hogy néha, amikor már az embernek a saját élete a tét, akkor lehet, hogy muszáj ölni. Szegény Nicholas nem tette, rá is faragott...)
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Shadowolf

Quote from: Titkos®Kicsit komolyabbra fordítva a szót: szerintem ez az az anime, amit nem ártana minden embernek legalább életében egyszer látnia, mert nem árt, ha tisztában van az emberi élet értékével, és legalább meglátja, hogy nem csak az lehet az erős, aki egy géppuskával végigrohanva a képernyőn minden utjába kerülőt halomra lő.

Teljes mértékben igazad van. :tezsvir:

Ramiz

Erre gondoltok?... :D

Nekem sokat segített megváltoznom ez az anime. Azt hiszem, toleránsabbá és békésebbé tett engem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Totya

Quote from: RamizErre gondoltok?... :D
Nekem sokat segített megváltoznom ez az anime. Azt hiszem, toleránsabbá és békésebbé tett engem.

És aszem pont ez az alpvető mondanivlója, hogy legyünk toleránsabbak egymással szemben. Nem kell rögtön fegyvert rántanunk, mindig létezik alternatív megoldás.
Teacher Banzai!!!

Zelgadis

#45
Trigunoz képest OFF  :merci: , de a címhez képest már nem annyira  :) :

Miről mesél az SMJ?  :hopp:  :jee:

Ez tipikusan az a sorozat ami ráébreszt a "gonosz - jó" ellentét értelmetlenségére. ;) Ebben a "főrossz" sem igazán gonosz, sőt, nagyon is emberi céljai vannak azzal amit csinál! A jók sem a "jóért" meg az igazságért meg a mittomé'... harcolnak, hanem hogy megvédjék azokat akiket szeretnek. Ezt a nemisgonosz dolgot csak az értheti meg igazán, aki végignézi a sorozatot, mert csak a végén derülnek ki az igazi indítékok (ez mondjuk jellemző), és rájössz hogy Főrosszbácsi miért is csinálja azt amit :)
Több ilyen "HÖMM" is van a storyban amikor csak pislogsz, hogy most akkor amit eddig hittem az mekkora marhaság. Kisebb Spoiler(nem árulok el vele sokat): Pl. amikor a tanács úgy dönt, hogy Főrosszbácsit meg kell orgyilkolni, mert túl veszélyes, akkor Otaru nem hajlandó elvállalni, mert szerinte a gyilkosság SEMMIRE sem megoldás hanem a világ legértelmetlenebb dolga.

Ismét csak ajánlani tudom e sorozatot, mert erkölcsi mondanivalója is igencsak van :)

Ramiz

Hat Vash eleg sokszor fegyverrel oldja meg a dolgot, max. nem ol :D de ay mindegy, elvegre az egy masik vilag. De turelemmel es elnezessel tobbre lhete jutni, mint gyulolseggel.

SMJ: latom, Zel, most nagyon raindultal... ;) en most el vagyok latva, de ha kifogyok az animebol, az SMJ lesz az elso, amit megszerzek (toled, ha jarsz meetre... :D ... na nem offtopicolok). Erdekes lehet.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kilteh

Csak hogy az Inu Yasa mániámmal ide is betolakodjak ;) : ott is vannak igencsak szép jellemfejlődések, amik "kifelé" is jeleznek; leginkább a hatalom vs. emberségesség. Ugye Inu vágy a démoni hatalomra, de közben egyre "jobb" lesz: pl amikor eltörik a fogpiszkálóját ;), előtte megvédi a kisgyerekeket (44 rész környéke).
Kil

A .hack univerzumának fanatikus imádója...  :D

Titkos®

Quote from: RamizErre gondoltok?... :D

Ez itt a lényeg! :)
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Soridan

Quote from: KiltehCsak hogy az Inu Yasa mániámmal ide is betolakodjak ;) : ott is vannak igencsak szép jellemfejlődések, amik "kifelé" is jeleznek; leginkább a hatalom vs. emberségesség. Ugye Inu vágy a démoni hatalomra, de közben egyre "jobb" lesz: pl amikor eltörik a fogpiszkálóját ;), előtte megvédi a kisgyerekeket (44 rész környéke).

No meg nagy tanulság: a szerelem jobb emberré tehet... vagy, hogy témánál maradjunk, emberré tehet :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Raggie

Quote from: RamizNekem sokat segített megváltoznom ez az anime. Azt hiszem, toleránsabbá és békésebbé tett engem.
Akkor én ezt hogyhogy nem vettem észre?!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Azért volt ott az "azt hiszem"... a kiskapu... :D
(Azért 2 "kedves" családtagom is rásegített. Örülj, hogy neked épeszűekkel kell együtt élned.)
DE IGYEKSZEM! És a Trigun miatt kezdtem igyekezni!
Nézd meg a Trigunt, akkor te is békésebb leszel.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kilteh

Quote from: SoridanNo meg nagy tanulság: a szerelem jobb emberré tehet... vagy, hogy témánál maradjunk, emberré tehet :)
Na igen :D
Kil

A .hack univerzumának fanatikus imádója...  :D

Ramiz

A szerelem a valóságban rosszabbá tesz, legalábbis az én környezetemben az ismerőseimre mind negatív irányba hatott.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kilteh

Quote from: RamizA szerelem a valóságban rosszabbá tesz, legalábbis az én környezetemben az ismerőseimre mind negatív irányba hatott.
Ez sztem nagyon személyfüggő... Na de ez már  :_off:
Kil

A .hack univerzumának fanatikus imádója...  :D

Aka-shi

Kucc... na igen.
Esetleg Wolf's Rain? Abból lejött valakinek valami?
 :)

Tiaro

Kucc... na igen.
Esetleg Wolf's Rain? Abból lejött valakinek valami?
 :)
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Feldin

Quote from: RamizA szerelem a valóságban rosszabbá tesz, legalábbis az én környezetemben az ismerőseimre mind negatív irányba hatott.

hát ez aztán negatív tapasztalat....................
de nem értek egyet. de nem fogok offolni.
Valaki mesélje ol nekem hogy mi az Excel Saga tanulsága!!!!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

One Piece: Valósísd meg az álmaid! (Mindenkinek van egy nagy álma ott.)
Excel Saga: ne pofázz bele a főnököd beszédébe! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: FeldinValaki mesélje ol nekem hogy mi az Excel Saga tanulsága!!!!!!!!!!
Benne van az openingben: "This isn't love"
Spoiler
Excel szerelméről szól, arról, hogy mindent megtesz Il Palazzo-ért, csak ezt ő nem becsüli, mert Excel mindig mindent elszúr. Excel vak ebből a szempontból, de egyszer mégis szembesül vele, kicsit összezavarodik, de aztán mégse adja fel, és nyer.