Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: KvikvegWolf's Rain, Vampire hunter D, GitS, Bastard :hopp:
Kiki's delivery service: amikor a macska elkezdett beszelni, majd'lefordultam a szekrol  :rotflol:  Tok eeeeedi!
"Legutóbbi" anime csak egy lehet, te ötöt soroltál fel ;)
A kedvenc anime-id listáját a legjobb animek topicba kérjük, hogy minden a helyén legyen.

Raggie

Quote from: OzuA GITS:SAC: Egy 4-5 éve láttam a mozit, és az akkor az egyik meghatározó elem volt az anime és az én jövőbeni kapcsolatomat tekintve. Az volt az első sorozat amit leszedtem, ahogy lett normális netem... és hát elég nagyot csalódtam. A karaktereket popularizálták, hiányzik belőle a mozi éterisége, na és ott van az a bugyuta Tachikoma.
Rendben, rendben az igaz, hogy nem adja vissza a mozi hangulatát, de őszintén megmondom ez sorozatban nehezen tudnám elképzelni! Meg aztán az a film annyira jóóóó lett, hogy csak na!
Quote from: OzuAz általad hozott RPG példák azért jók, mert ugyanezt csinálta a Shadowrun a Cyberpunkkal anno a múlt század vége fele
Ebben inkább Ramizzal értek egyet, mert nekem is bejön mind a kettő, ha nem is vagyok olyan boldog ember :D !
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ozu

A shadowrun akkor is popcorn, de persze ez csak az én véleményem.


Végül is, Trivi és Ramiz lelkesítésének köszönhetően, folytattam a Noirt, s így az "Animet abbahagyni" rovatban lassan érvényét veszti a postom e témában, ám itt majd leírom a végső konklúziót.

Az Appleseed tényleg gatya, én meg megvettem anno '98 körül potom 4.500,- Ft-ért a VHS-t. Azért csak nézzétek, hátha tetszik valakinek, elküldöm neki a kazit, csak a postaköltséget kell állni  :)
...én ott se voltam!!!

Phoeneix

Az igazat +vallva, en a Noir-t neztem + utoljara, es az nagyon bejott, de a Chrno Crusade -et is nezem, (persze csak amilyen gyorsan jon kifele, szal nem tul kapodva). Mind a ketto negyon bejon. Most a gundam seednek akarok +int nekiallni:D
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

Phoeneix

Quote from: Trivi"Legutóbbi" anime csak egy lehet, te ötöt soroltál fel ;)
A kedvenc anime-id listáját a legjobb animek topicba kérjük, hogy minden a helyén legyen.

lehet hogy 5-ot nezett + 1xre, en is szoktam, de azert 5-ot nem, az mar sok, max 2-t vagy 3-at...
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

Soridan

Az Nge amit utoljára láttam. Nagyon ember a története. Igazán megfogott.
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

.Attila

Quote from: PhoeneixAz igazat +vallva, en a Noir-t neztem + utoljara, es az nagyon bejott
No végre :hopp: :jee:

Shadowolf

Quote from: SoridanAz Nge amit utoljára láttam. Nagyon ember a története. Igazán megfogott.

Az. ;) NGE rulez! :hopp:

Moloko

6 részes darab, utópiatörténet földön kívül. a Sol Bianca egy a földről származó űrhajónak a neve, e körül forog a történet.
Az a jó benne, hogy olyan karakterek vannak, amiket máshol még nem láttam megjeleníteni (pl egy alkoholista)
jah, nem túl pozitív szotori, imho egy kicsit kusza is, lehet h megnézem megint. ja és gyönyörű képek vannak benne :) maga a hajó is valami fantasztikum, hogy azt úgy kitalálták.
az openingje pedig olyan, hogy az ember már azelőtt leragad és nem tekertem át egyszerse a 6 rész alatt :)

Xaga

Noir-t láttam legutoljára. Nagyon tetszet és nagyon megfogott. Bár, kicsitt csalódtam a végében, azt hittem Kirika meg fog halni. (Biztos azért nem halt meg hogy lehessen csinálni a folytatást, ami remélem nem lesz) És mind Kirika, mind Chloe nagyon jól néztek ki azokban a római kori szerü cuccokban :D

.Attila

Quote from: XagaNoir-t láttam legutoljára. Nagyon tetszet és nagyon megfogott. Bár, kicsitt csalódtam a végében, azt hittem Kirika meg fog halni. (Biztos azért nem halt meg hogy lehessen csinálni a folytatást, ami remélem nem lesz) És mind Kirika, mind Chloe nagyon jól néztek ki azokban a római kori szerü cuccokban :D
Kizárt dolog, hogy legyen folytatás. Ennek így van vége.

Moloko

#41
megnéztem... de nem igazán tetszett. Akkor már inkább Sheep's Song, abban több reményem van...
btw "vámpíros" történet de tényleg olyan semmilyen...

EDIT: van a sorozathoz egy ilyen bemelegítő 0. rész. lehet h ha azt megnéztem volna előtte nem lett volna olyan unalmas... vagy inkább hogy érthetőbb lett volna.

.Attila

Quote from: Angelmegnéztem... de nem igazán tetszett. Akkor már inkább Sheep's Song, abban több reményem van...
btw "vámpíros" történet de tényleg olyan semmilyen...

EDIT: van a sorozathoz egy ilyen bemelegítő 0. rész. lehet h ha azt megnéztem volna előtte nem lett volna olyan unalmas... vagy inkább hogy érthetőbb lett volna.
Érthetőbb? Bizony az lett volna. Bár én sem azt néztem meg először, hanem a végignézés után. Bár nekem így sem volt unalmas. És szvsz nem azon van a lényeg, hogy vámpírokról van szó, az vizonylag mellékes. Nekem nem volt unalmas, és még vagyunk így páran, ugyen ignus és Lorenor? :)
De persze ismét csak: ízlések és pofonok.

Moloko

Quote from: TriviÉrthetőbb? Bizony az lett volna. Bár én sem azt néztem meg először, hanem a végignézés után. Bár nekem így sem volt unalmas. És szvsz nem azon van a lényeg, hogy vámpírokról van szó, az vizonylag mellékes. Nekem nem volt unalmas, és még vagyunk így páran, ugyen Ignus és Lorenor? :)
De persze ismét csak: ízlések és pofonok.
épp azért néztem meg mert Lorenor regélt róla...
btw ízlések és pofonok... én nem fedeztem fel benne semmi lényeges mondanivalót.... tényleg nem az a lényeg h vámípros e vagy sem... talán ha valamivel kegyetlenebb a története jobban bejött volna.

Itachi

Quote from: Angelépp azért néztem meg mert Lorenor regélt róla...
btw ízlések és pofonok... én nem fedeztem fel benne semmi lényeges mondanivalót.... tényleg nem az a lényeg h vámípros e vagy sem... talán ha valamivel kegyetlenebb a története jobban bejött volna.
Én ebben pont azt szerettem, hogy nem olyan aktív brutál, mint egy Hellsing..Pont az a finom melankólia, amit a Haibane Renmei ben is tapasztaltam ,ragadott meg.Én szeretem az ilyen stuff okat. Pláne , ha még szomorú a végződése is.Mondjuk nekem NAGYON erős(már már túl erős a beleélési képességem,aminek ugyan vannak előnyei, de rengeteg a hátránya is.  :(  ) Így én olyasmiket is meglátok egy anime ben amit más-normál beleélő képességel ellátott ember- meg nem lát és érez.Ez nem különcködés, ez sajna így van... :beken:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

roderick

Tsukihime tényleg nem rossz, de az eredeti történet kb. 100x jobb lehet. eléggé sok minden kimaradt az animebôl, ami elég lényeges ill. sok dolgot nem magyaráznak meg, ami azért esett nekem rosszul, mert van egy pár olyan rész ami meg semmirôl nem szól...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Itachi

Quote from: roderickTsukihime tényleg nem rossz, de az eredeti történet kb. 100x jobb lehet. eléggé sok minden kimaradt az animebôl, ami elég lényeges ill. sok dolgot nem magyaráznak meg, ami azért esett nekem rosszul, mert van egy pár olyan rész ami meg semmirôl nem szól...
Igen, igen .Kohaku story ja mint sexslave kimaradt. :rolleyes:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Moloko

megnéztem AKIRÁt :D
mondanom se kell hogy a felét nem sikerült felfogni a történetből...
asszem ez nem az én kultusz-animém lesz :) motorokkal, gépekkel, rombolással... bár az hogy milyen képességeik voltak az úgy bejött (vizenjárás, lövedékek elhárítása, telepátia, jövővíziók....)

Itachi

Quote from: Angelmegnéztem AKIRÁt :D
mondanom se kell hogy a felét nem sikerült felfogni a történetből...
asszem ez nem az én kultusz-animém lesz :) motorokkal, gépekkel, rombolással... bár az hogy milyen képességeik voltak az úgy bejött (vizenjárás, lövedékek elhárítása, telepátia, jövővíziók....)
Tetsuo rulez!!!!! :hopp:  :bsd:  :lazza:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Feldin

Quote from: Angelmegnéztem... de nem igazán tetszett. Akkor már inkább Sheep's Song, abban több reményem van...
btw "vámpíros" történet de tényleg olyan semmilyen...

EDIT: van a sorozathoz egy ilyen bemelegítő 0. rész. lehet h ha azt megnéztem volna előtte nem lett volna olyan unalmas... vagy inkább hogy érthetőbb lett volna.
Angel! Ne töröld le! Nekem kéne!
Meg a Sheep's Song is!!!

Edit:
Akira nagyon jó!!!
Edit2: Én tegnap 13 rész Azumangát láttam. Hát ez elmondhatatlan! :)
Aki még nem látta annak kötelező!!!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Soridan

Quote from: Angelmegnéztem AKIRÁt :D
mondanom se kell hogy a felét nem sikerült felfogni a történetből...
asszem ez nem az én kultusz-animém lesz :) motorokkal, gépekkel, rombolással... bár az hogy milyen képességeik voltak az úgy bejött (vizenjárás, lövedékek elhárítása, telepátia, jövővíziók....)


Hümm... no offense, de szerintem tiszta egyszerű a története. Előzetes hírek alapján azt hittem ködösebb lesz. Imo az NGE-t nehezebb kibogozni (nem nehéz, csak figyelni kell ;) )
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

.Attila

Quote from: FeldinEdit2: Én tegnap 13 rész Azumangát láttam. Hát ez elmondhatatlan! :)
Aki még nem látta annak kötelező!!!!!!!!!
Hehehe... ugye-ugye :) Az egyik legjobb anime, amit valaha láttam. Sakaki rulz! :)

Karma XXL

Én szombaton megnéztem a Golden Boyt. Pont az ellentéte lett annak, mint amire számítottam  :rolleyes: Kicsit sajnálom, hogy csak 6 részes...

Ma pedig befejeztem a Vandread mindkét sorozatát, és hát... izé... :hail: :lazza:
Nem spoilolok, valószínűleg már mindenki látta  :rolleyes: (aki nem az pedig nekimehetne  :hehe: ), de azért kinyilvánítom, hogy nálam kapásból a TOPban landolt.

Ozu

Quote from: Angelmegnéztem AKIRÁt :D
mondanom se kell hogy a felét nem sikerült felfogni a történetből...
asszem ez nem az én kultusz-animém lesz :) motorokkal, gépekkel, rombolással... bár az hogy milyen képességeik voltak az úgy bejött (vizenjárás, lövedékek elhárítása, telepátia, jövővíziók....)


Tetsuo & All Stars
A kedvencem
"Ezen nőttem fel"
Szerintem sem túl bonyolult a történet, nézd meg még 1x
...én ott se voltam!!!

.Attila

Hát ennek is vége :( De talán még időben, mielőtt megint komolyan feljönnének nőtlenségi problémáim :) Bár tényleg nagyon jó volt, csak egy-két helyen vitték túlzásba. Most egy ideig megint kerülnöm kell a romantikus anime-ket, mert különben megint összeroppanok (nem játszok el mégegyszer egy Ah! My Goddess - Onegai Teacher kombót, ami totál padlóra fektet...).

Ezzel kapcsolatban kérdeznék is vmit: Chobits romantikus? És ha igen, mennyire? Mert az jönne következőként, de ha ez is nagyon romantikus, akkor egy ideig nem nézek bele, fentebb említett okok miatt ;)

Cobra

Az elején inkább humoros, de alapvetően romantikus, a vége felé pedig drámai lesz. Szerintem érdemes megnézni, már csak a poénok miatt is :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: CobraAz elején inkább humoros, de alapvetően romantikus, a vége felé pedig drámai lesz. Szerintem érdemes megnézni, már csak a poénok miatt is :)
Háááááát... oké, legyen. Remélem nem az lesz a vége, mint az AMG és az OT egymás utáni megnézésénél :)

Itachi

Quote from: TriviHáááááát... oké, legyen. Remélem nem az lesz a vége, mint az AMG és az OT egymás utáni megnézésénél :)
Én ismerve téged nem javasolom mivel azért van benne rnedesen érzelem. Persze nem akarok ünneprontó lenni. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Titkos®

Én nem rég fejeztem be és kellemesen csalódtam benne, mert mindenki aki az OVA-t látta először, lehordta, de szerintem jó kis sorozat, az opening és az ending pedig valami fantasztikus (nem is beszélve a háttérzenékről, bár azokat jórészt az OVA-ból vették át). Egy szó, mint 100: ezt legalább egyszer mindenkinek látnia kell! :)
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

.Attila

Nem tudom, ki hordta le a Universe-t, pedig nagyon jóóó :jee:
Én is az OVA-t láttam előbb, és az OVA humor tekintetében tényleg egy hajszálnyival jobb, de a Universe-ön is tönkreröhögtem magam :hopp: