Inuyasha magyar adón?!

Started by Ramiz, 2004-05-16, 22:59:27

Previous topic - Next topic

Itachi

Quote from: PeccA movie-kat mikor érdemes megnézni? kapcsolódnak a storyline-hoz?

:lazza:
Nem kapcsolódik. És szerintem hányingeres a rajzstílus amiben rajzolódtak. :ejj:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Titkos®

#61
Jakotsu-t én végig nőnek hittem, aztán amikor az AoiAnime fórumán már 5-en győzködtek, hogy férfi, akkor végül hittem nekik. :)  Azt meg észre se' vettem, hogy férfiként utalnak rá és még az sem zavart, hogy ha jobban megnézzük mellei sincsennek. ;)  Én azt hittem, hogy Miroku azért undorodott, mert elég durva, ha egy nő most végzett ki egy egész osztag katonát és a hulláikon ülve éppen a vérüket nyalogatja le a kardjáról, miközben Yashának és Mirokunak udvarol.  ;) Amúgy én híres vagyok arról, hogy minden szereplőnek a seiyuu-ja alapján ítélem meg a nemét, így néztem már nőnek Jakotsut, Shippot, vagy Dilandaut (bár ez utóbbi nem Inu Yasha). És igen, ezeknek mind a nő a seiyuu-ja, meg lehet nézni az Animenfo-n! Én a támadások neveit meghagynám japánul, mert már angolul is elég hülyén hangzanak, nem hogy magyarul. (Iron Reaver Soul Stealer, Jesszus! :eek: ) Amúgy a sorozatban most tartok a 146. résznél és én is örülnék neki, ha valaki feltöltené a többit, mert az Anime-Kraze pl. már a 151.-nél tart. A Moviekból még csak az elsőt láttam, nekem azon nem tünt fel, hogy rondább lenne, mint maga a sorozat (a kettes Movie viszont már tényleg elég érdekes rajzolású, bár azt pont a napokban fogom megnézni :)  ). Amúgy a Moviekat kb. akkor érdemes megnézni (szerintem), ha már túl vagy a 100 részen, akkor tuti nem lőnek le semmilyen poént, de szerintem a sorozat sokkal jobb, mint a Moviek (ha a sorozatra 5-öst adnék, a Moviek-ra 3-ast).

Edit: És, hogy ki a kedvenc szereplőm? Mindenki! :D  Mindegyikük egy külön egyéniség!
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Cobra

Ha szerencsénk van, akkor a német szinkronból csinálják a magyart, ott szerintem elég jó lett a fordítás.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Pecc

szerintem agyon fogjuk magunkat sírni a magyar szinkronon.
Tulajdonképp az lenne a legjobb, ha csak feliratot csinálnának. meg magyarázatokat a rész elején, mint a ripekben..

Amúgy Miroku a ronda/öreg nőket nem szereti, ezért is elfordulhatott volna Jakotsutól.. mert ő nőnek se egy szépség:) (férfinak se.)

sankontessu-ra: "Gyilkoskaromtámadááás!" nem tükörford, de mindegy. ez is szarul hangzik.

tényleg, mekkora már az a rész, amikor Inuyasha Sota-t tanítja a sankontessu-ra! elég über:)

 ;)




Titkos®

Quote from: Peccsankontessu-ra: "Gyilkoskaromtámadááás!" nem tükörford, de mindegy. ez is szarul hangzik.

Én az "OSUWARI"-ra leszek majd kíváncsi, mert tudtommal az azt jelenti, hogy "ül", de így csak 1 szótag, az eredeti pedig 4, úgyhogy biztos valami "helyedre" vagy ilyesmi lesz a fordítás.
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Gab3c

Megy a feltoltes 1-1.5 MB/s-el, hamarosan fent lesz 147-tol 151-ig.

Yo szorakozast!
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

Itachi

Quote from: Gab3cMegy a feltoltes 1-1.5 MB/s-el, hamarosan fent lesz 147-tol 151-ig.

Yo szorakozast!
Hú köszi szépen. :)   :merci:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Titkos®

Quote from: Gab3cMegy a feltoltes 1-1.5 MB/s-el, hamarosan fent lesz 147-tol 151-ig.

Yo szorakozast!

Arigatou! :zen:
Most épp a 2-es Moviet töltöm, de a következő amit leszedek, azok ezek lesznek. :D
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Edina-chan

Quote from: Titkos®Én az "OSUWARI"-ra leszek majd kíváncsi, mert tudtommal az azt jelenti, hogy "ül", de így csak 1 szótag, az eredeti pedig 4, úgyhogy biztos valami "helyedre" vagy ilyesmi lesz a fordítás.
Szerintem az valami "ül,a rossz fiú" lesz.
Egyébként a Yugioh-t be akarják tiltani...
olvassátok el itt:
http://yugioh.fw.hu
ott van 1 cikk,ahol a Yugioh-t brutálisnak tartják.Akkor Inuyasha egy horror?! :mad:

Xaga

"A médiahatóság szerint ezek az úgynevezett akciórajzfilmek nemcsak az aktuális agressziószintet növelik, hanem rászoktatják a gyerekeket arra, hoyg később is ilyen típusú, agresszióval telített műsorokat keressenek"

Mikor elolvastam padlótfogtam.
Ezek után kár reménykedni hogy az Inuyashát műsorra tűzik.

Edina-chan


Ozu

Erről beszélünk, mióta ez a topic elindult. Ahogy ez kinéz, kár volt bevallani a korodat Edina-chan, mert még a végén még ezt a fórumot sem látogathatod a jövőben... csak az ilyen taták, mint én :)
...én ott se voltam!!!

Itachi

#72
Quote from: Xaga"A médiahatóság szerint ezek az úgynevezett akciórajzfilmek nemcsak az aktuális agressziószintet növelik, hanem rászoktatják a gyerekeket arra, hoyg később is ilyen típusú, agresszióval telített műsorokat keressenek"

Mikor elolvastam padlótfogtam.
Ezek után kár reménykedni hogy az Inuyashát műsorra tűzik.
Én az ilyen "ide most egy nyomdafestéket nem tűrő kifejezést képzeljetek "  ket addig verném amíg meg nem gondolnák magukat.
-Asszondod agresszívvá tesz??!!
-Igen! Azzzá!
BUMM
-Még mindig??!!
-Nem fogom a véleményem megváltoztatni, maga börtönbe fog kerülni!
-Mindjárt meglátjuk( gonosz vigyor)
-Szóval agresszívvá tesz??!!
-Mondtam már ,igen!!!
BUMM! RECCS! ÁÁÁÁÁÁ!
-Nos meggyőzőek érveim?
-Urgh..Gkkhhh,...Ahhh
-Válaszolj te nagy rakás xar vagy tovább érvelek!
-Jó, belátom lehet téved-Gkhhh, tem.
-Akkor ezt most írásba foglalod vagy a fejed tesz egy no retur -kirándulást a bélrendszeredben.
-Igen ,máris írom...
-Ja és ha eljár a pofád akkor az összes hozzátartozód meg rokonod/unokád fogja bánni garantálom!
-Jó uram, tessék, most meg engedjen el mert nem érzem jól magam..
-Ok mehecc de el ne járjon a szád...ja és vidd innen az ujjaidat mert nincs rájuk szükségem. Talán még valki visszatudja majd varrni őket....

Na kb. ez kéne nekik. :grrr:  :bsd:  :morci:  Mert az ilyet normális érveléssel nem lehet sajna meggyőzni. :ejj:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Edina-chan

*ásít*
azon sem csodálkoznék,ha kiderüle,hogy a Sailor Moon-t azért nem adják,mert agresszív. :lol:
Ozu:
nem vágom. :rolleyes:
kár volt felhoznom a témát?

Ozu

Quote from: Edina-chan*ásít*
azon sem csodálkoznék,ha kiderüle,hogy a Sailor Moon-t azért nem adják,mert agresszív. :lol:
Ozu:
nem vágom. :rolleyes:
kár volt felhoznom a témát?


Bocs, viccnek szántam, de tényleg nem egyértelmű, felejtsd el.


Egyébként az is vicces, hogy én, mint diplomás, dolgozó fiatalember :) általában csak nagyon kevés embernek merem elmondani, hogy az anime az egyik mániám, merthogy felnőtt ember ne nézzen rajzfilmet, csak a gyerekek. Aztán meg amikor ugyanazt levetítik gyerekeknek, akkor betiltják, merthogy az nem nekik való. Ki érti ezt? Szerintem egyszerűen saját magunktól is félünk, meg minden mástól, ami idegen. Hihetetlen
...én ott se voltam!!!

.Attila

Azt megnézném, hogy mondjuk egy Azumanga Daioh-ba vagy egy Ultra Maniac-be hogyan kötnének bele :)

Sry az :_off:-ért

Xaga

Quote from: TriviAzt megnézném, hogy mondjuk egy Azumanga Daioh-ba vagy egy Ultra Maniac-be hogyan kötnének bele :)

Sry az :_off:-ért

Ha nagyon bele akarnának kötni, belebírnának. (arra ösztönözné az embereket hogy kislányaikat kawai pingvinnek öltöztessék be :D) Arra lennék kiváncsi Pokemonba miért nem kötöttek bele hiszen ott is különféle lények harcolnak egymás ellen, ugyanaz a mondanivaló (barátság mindenek felett) mint a Yu-gi-oh ban.

De ha az Inuyasha nem jön be valyon az rtl club megpróbál behozni mást vagy inkább feladja.

Cobra

Elfelejtettem szólni, hogy mától megint vetíti az RTLII az Inuyasha-t, de sajnos elölről. Ami furcsa volt, hogy én úgy emlékszem, hogy tavaly ami ment, abban a Saikontessou-t (vagy hogy kell írni) nem fordították le, most meg ment németül ez a hülye szöveg, mint az angol verzióban.   :eek:
Ja és természetesen már az első részből is hiányzott néhány másodperc.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Shock12

Elnézést a némileg :_off: - ért... de  szerintem emiatt a dekadencia miatt nem lesz hosszú életű az Inu sem...
Index 1
Index 2
Maga a közlemény

Ez a típikus esete annak, hogy most sírjak - e, vagy nevessek... :rolleyes:

.Attila

Quote from: Shock12Elnézést a némileg :_off: - ért... de  szerintem emiatt a dekadencia miatt nem lesz hosszú életű az Inu sem...
Index 1
Index 2
Maga a közlemény

Ez a típikus esete annak, hogy most sírjak - e, vagy nevessek... :rolleyes:
Én megmondom: sírjál! Mert ezen mást tenni nem lehet.
De legalább a cikkírok is azt érzik, hogy ez már hülyeség. Idézet:
"A közleményben, amely jó eséllyel indulna "Az év legröhejesebb hivatalos irata" címért..."

Komplikato

Az ORTT és Ms. K.É.J. tbbszörösen és visszatérően beletaposott a lelkivilágomba, nem csak Anime ügyben, és ezt nem fogom annyiban hagyni.
Az egy dolog, ha féltik a gyerekek lelkivilágát, de ők mondják meg, hogy felnőt emberek mikor és mit nézhetnek.  :grrr:
Vagy felgyújtom, napalmozom, le atombombázom a központjukat, vagy megalakítom az ANTI-terORRTT  :bsd:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Xaga

Quote from: KomplikatoAz ORTT és Ms. K.É.J. tbbszörösen és visszatérően beletaposott a lelkivilágomba, nem csak Anime ügyben, és ezt nem fogom annyiban hagyni.
Az egy dolog, ha féltik a gyerekek lelkivilágát, de ők mondják meg, hogy felnőt emberek mikor és mit nézhetnek.  :grrr:
Vagy felgyújtom, napalmozom, le atombombázom a központjukat, vagy megalakítom az ANTI-terORRTT  :bsd:

Azért nem kell olyan hamer összeomlani a szinkront még nem hallottuk :D:D:D

Titkos®

Hmm, nem tudom, én az ORTT-re már lassan dühös sem tudok lenni, mert tőlük már megszoktam, hogy végtelen hülyeségükben már lassan a Teletabbikat is betiltanák (bárcsak úgy lenne... ;) ), de hogy az RTL klub-nak (akik már szinte egy mosóporreklámra is kirakják a 12-es karikát) mibe került volna kiraknia a Yu-Gi-Oh-ra a 12-est azt nem tudom.
Az Inu Yashával is csak annyit kellene tenniük, hogy nem a Kölyökklub-ba raknák, hanem az esti órákban sugároznák + raknának rá egy 16-os (esetleg 18-as) karikát és akkor az ORTT sem tudna belekötni. De nem, ők inkább ezt is be fogják rakni a szombat reggeli gyerekmatinéba, mert "a kölykök csak ekkor nézik meg". Hát lehet, hogy igazuk van, de hogy így jó, ha a 20. részig eljutnak, az fix (aztán jön a per :( ).
Amúgy remélem, hogy nem így lesz, de az ilyen hülye cikkeikkel, mindig fel tudnak húzni. (Amúgy érdekes, hogy miután részletesen ismertetik, hogy az anime nem gyerekeknek való, ilyeneken akadnak fenn, hogy "a jó és a rossz nehezen elkülöníthető" meg "nem mindig a jó győz" stb... :ejj: )

U.I.: Short life ORTT! :D
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

.Attila

Quote from: Titkos®Az Inu Yashával is csak annyit kellene tenniük, hogy nem a Kölyökklub-ba raknák, hanem az esti órákban sugároznák + raknának rá egy 16-os (esetleg 18-as) karikát és akkor az ORTT sem tudna belekötni.
Ezt viszont azért nem fogják megtenni, mert szerintem az RTL Klubnál is úgy gondolkodnak, hogy a rajzfilm gyerekeknek való.

Titkos®

Quote from: TriviEzt viszont azért nem fogják megtenni, mert szerintem az RTL Klubnál is úgy gondolkodnak, hogy a rajzfilm gyerekeknek való.

Jah. :(  Az a baj, hogy ez egy "22-es csapdája"-dolog: az RTL klub nem vetíti este, mert akkor "melyik kölyök nézné meg?", ha délelőtt adják, akkor viszont az ORTT-bácsi szól közbe.
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Damnatus

Hali!

Az RTL Klub kirakja a 12-est és nézni lehet tovább.

Raisu-Sama

Damnatus: Biztos? Akkor igazam volt ^^"

Damnatus

Hali!

Én úgy olvastam a cikket, hogy az maradt le.

Venom

Az az igazság, hogy én nagyon szeretem az Inu Yashát, és aktívan nézem (már amikor van új rész, persze). Nahmost, bár a memóriám nem tökéletesen, de arra emlékszem, hogy a második részben, MÁR a második részben van egy olyan jelenet, hogy a zombi mellén lévő lyukból előbújik egy madárdémon. Jó, ez most így hülyén hangzik, de a lényeg ami a lényeg. Szegény gyerekek rosszat fognak álmodni ilyesmitől. Tehát már a második résznél letiltják. Arról ne is beszéljünk, hogy az első rész milyen szörnyű a fejlődő gyermekek számára! Nézzük csak sorjában!

1) Szörnyek vannak a kutakban.
2) Ha kútbaesel, más idősíkba mész, nem pedig meghalsz. (Az elkövetkező 50 év kútbaeséses halálozásai mind az Inu Yasha miatt történnek.)
3) Túléled, ha szíveden átlőnek egy nyilat. ("Ki akar indiánost játszani?")
4) A brutalitás a megoldás a konfliktusokra. (Inu Yasha kettévágja a százlábú démont.)

Nah erről ennyit.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Titkos®

Quote from: VenomAz az igazság, hogy én nagyon szeretem az Inu Yashát, és aktívan nézem (már amikor van új rész, persze). Nahmost, bár a memóriám nem tökéletesen, de arra emlékszem, hogy a második részben, MÁR a második részben van egy olyan jelenet, hogy a zombi mellén lévő lyukból előbújik egy madárdémon. Jó, ez most így hülyén hangzik, de a lényeg ami a lényeg. Szegény gyerekek rosszat fognak álmodni ilyesmitől. Tehát már a második résznél letiltják. Arról ne is beszéljünk, hogy az első rész milyen szörnyű a fejlődő gyermekek számára! Nézzük csak sorjában!

1) Szörnyek vannak a kutakban.
2) Ha kútbaesel, más idősíkba mész, nem pedig meghalsz. (Az elkövetkező 50 év kútbaeséses halálozásai mind az Inu Yasha miatt történnek.)
3) Túléled, ha szíveden átlőnek egy nyilat. ("Ki akar indiánost játszani?")
4) A brutalitás a megoldás a konfliktusokra. (Inu Yasha kettévágja a százlábú démont.)

Nah erről ennyit.

Igazad van, de én (lehet, hogy hülye módon) még merem remélni, hogy egy 16-os (esetleg akár 18-as is, de egy 12-es tuti nem lesz elég!) karika és egy esti időpont "betilthatatlanná" teszi a sorozatot.
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^