Magyar hivatalos Anime portál

Started by Shock12, 2004-06-04, 14:45:55

Previous topic - Next topic

Érdekelne egy magyar manga - anime magazin ?

Hajjaj ! Még rendszeresen írnák is, tagja lennék a szerkesztők lelkes csapatának is !
13 (35.1%)
Naná!! Rendszeresen, minden hónapban vásárolnám a lapot, nézném ma DVDt, és aktív tagja lennék a közöségnek !
22 (59.5%)
Naja.... az  ingyenes, és strapamentes része érdekelne...
2 (5.4%)
... nem ... megamúgyis... miazamangaanime ??
0 (0%)

Total Members Voted: 37

Shock12

Sziasztok !

A következő örömteli hírrel tudok szolgálni, ami biztos forrásból származik:

 A magyar piacon megjelenne egy hivatalos anime-manga-későbbiekben hentai portál, nyomtatásos DVD mellékletes, havi kiadású magazinnal !! A DVD mellékleten licenszelt filmekkel, sorozatok részeivel. A licenszeket a portált üzemeltető cég fogja szerezni, tehát nem a már itthon is elérhető filmekről van szó. A magazin ára a költségérzékeny felhasználókhoz lesz igazítva (nem ingyen lesz... :D)
 
 Első körben felmérnénk az érdeklődést (mi, mivel a cégnek kellett egy kontaktember... ^^''), hány embert érdekelne a dolog, milyen témák érdekelnék, és esetleg hány vállalkozó szellemű tag van, aki rendszeresen írna cikkeket. További információk a későbbiekben lesznek várhatóak, sőt, készülni fog egy levlista is, ahova majd várjuk a véleményeket, kérdéseket / kéréseket...

Shadowolf

Quote from: Shock12Sziasztok !

A következő örömteli hírrel tudok szolgálni, ami biztos forrásból származik:

 A magyar piacon megjelenne egy hivatalos anime-manga-későbbiekben hentai portál, nyomtatásos DVD mellékletes, havi kiadású magazinnal !! A DVD mellékleten licenszelt filmekkel, sorozatok részeivel. A licenszeket a portált üzemeltető cég fogja szerezni, tehát nem a már itthon is elérhető filmekről van szó. A magazin ára a költségérzékeny felhasználókhoz lesz igazítva (nem ingyen lesz... :D)
 
 Első körben felmérnénk az érdeklődést (mi, mivel a cégnek kellett egy kontaktember... ^^''), hány embert érdekelne a dolog, milyen témák érdekelnék, és esetleg hány vállalkozó szellemű tag van, aki rendszeresen írna cikkeket. További információk a későbbiekben lesznek várhatóak, sőt, készülni fog egy levlista is, ahova majd várjuk a véleményeket, kérdéseket / kéréseket...

Hurrá! :hopp: (és bocsi az offért :p)

.Attila

Érdeklődés az van, az biztos.
Én fizetőképes kereslet vagyok, azaz biztosan előfizetnék :)
És szívesen írnék cikkeket, de elvileg az nem az én asztalom. Ha nincs feltétlenül szükség valami különleges szövegre (humoros stb.), akkor elvállalnám pár cikk írását.

Ramiz

Ártól függ!!! Érdekel, írnék rendszeresen, van DVD-meghajtóm és 4 animés a környezetemben (asszem összedobnánk a pénzet). De saját zsebből max havi 1000.-t tennék rá (valami kell sörre is, legfeljebb gyűjtögetnék és kéthavonta venném).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xaga

Érdekelne az biztos, cikkeket/ismertetőket nem tudnék írni, előfizetnék rá. Árban 1500-1600 Ft-ra tippelnék abból indulva hogy a piacon hasonló tipusú (DVD mellékletü) magazinok 1600 HUF környékén vannak, persze minél olcsobb annál jobb.

Itachi

Valszeg -ha tényleg lenne- én is venném.  Így is az egyetlen amit veszek az a 576 Konzol. Ha tényleg jó lesz akkor én biztos venni fogom. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Shock12

Quote from: LorenorValszeg -ha tényleg lenne- én is venném.  Így is az egyetlen amit veszek az a 576 Konzol. Ha tényleg jó lesz akkor én biztos venni fogom. :zen:
Ha érdeklődés mutatkozik, és beindulna, akkor lenne ám szükség elismert Hentai szakértőre, és újságíróra is ... ;)

Shock12

Ja igen...

- Jó lenne, ha itt tényleg megírná minden érdeklődő, hogy milyen témák érdeklik (anime-manga vonzáskörzeten belül, pl ost, jpop - jrock, japán kultúra, satöbbi... de persze olyanok, amiknek nincsen külön lapja... (itt pl a harcművészetekre gondolok... bár nemtudom, hogy tényleg van-e))
- Jó lenne, ha megírnátok, hogy kit, milyen anime érdekelne... itt ne csak az egyéni igényekre gondoljatok (nemmondom hogy Vandread... pedig... *sóhaj* :D), hanem olyanokra, amik tényleg segítenének terjeszteni az igét, az eddigi non-fan-ek, non-tagok, non-anime nemzedék, illetve előítéletekkel rendelkezők körében is (bár ez utóbbi igen nehéz... de ne kalandozzunk el a témától...)...
:)

.Attila

Harcművészeteknek van külön lapja, az kilőve a feltétel alapján.
OST? Hát nem tudom... egy kis külön részleg talán, de ne nagyot, mert hamar kifogynánk a forrásokból szvsz.
Japán kultúra? Az persze, hogy kell :) Oda mondjuk nem én írnék, inkább Angel-nek kéne.

Műfajok: szerintem ne válogassunk, jöhet minden: vígjáték, akció, horror, romantika, dráma, school-kids, martial arts, magic stb.stb.

Itachi

Quote from: TriviHarcművészeteknek van külön lapja, az kilőve a feltétel alapján.
OST? Hát nem tudom... egy kis külön részleg talán, de ne nagyot, mert hamar kifogynánk a forrásokból szvsz.
Japán kultúra? Az persze, hogy kell :) Oda mondjuk nem én írnék, inkább Angel-nek kéne.

Műfajok: szerintem ne válogassunk, jöhet minden: vígjáték, akció, horror, romantika, dráma, school-kids, martial arts, magic stb.stb.
És persze kihagytad a legjobbat....HENTAI,HENTAI,HENATI!!!!Persze ez lehet csak egy amolyan mini része. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Shock12

Hát... ezért írtam, hogy késöb... hentai-al csak csínján, mert először még ne nyomjunk szép "18évenfelülieknek" plecsnit a címlapra... ;)
(Névváltás ? Wáááw !)

DWz

Engem is erdekelne egy ilyen ujsag, a penzes resze is megoldhato, hisz dolgozom. Irni viszont nem irnek bele, es engem spec a hentai sem erdekel, se a jatekok. A tobbi viszont sztem minden.

Itachi

Quote from: Shock12Hát... ezért írtam, hogy késöb... hentai-al csak csínján, mert először még ne nyomjunk szép "18évenfelülieknek" plecsnit a címlapra... ;)
(Névváltás ? Wáááw !)
Jó én is csak arra gondoltam, hogy egy apró rovat a piacon lévő újdonságokról. Persze ez ahogy mondod ráérhet mivel nem biztos,hogy jó reklám egy lapnak ,amiben rajzolt dolgok vannak , hogy 18+.Még a végén azt hiszik, hogy ez valmiféle Morbid vagy Kismalac... :rolleyes:  :p  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Shock12

Quote from: DWzEngem is erdekelne egy ilyen ujsag, a penzes resze is megoldhato, hisz dolgozom. Irni viszont nem irnek bele, es engem spec a hentai sem erdekel, se a jatekok. A tobbi viszont sztem minden.
Játékok úgyszintén a nyomtatott magazinban nem sűrűn szerepelnének, hiszen azt szépen nyomják a konzolgyártók, illetve az ehhez kapcsolódó szakirodalmak ;) .

Saori

Jól hangzik..:) És ahol tudnék szívesen be is segítenék (írni etc.) :)
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Chronos

#15
Nem akarok senkit elszomorítani, de szerintem ezzel megint ugyanaz lesz, mint az előző "mangaszavazás"-sal...
Egyébként elég bűzös a dolog, hogy a semmiből "előbukkan" egy cég, aminek elég tőkéje van az animék licenszelésére...(már megbocsássatok)
Én egy egyszerű ember vagyok, amíg nem látom a szerződésüket a licenszelésre, addig engem nem nagyon érdekel a dolog...

Viszont:
Ha bejönne, akkor természetesen írnék/venném...

Ennyi...

[EDIT]
Abba belegondoltatok már, hogyha tényleg licenszelnek egy animét, akkor azt az animét le fogják szedetni minden ftpről, magyarul illegális lesz megszerezni/kölcsönadni/lemásolni?

CHRONOS

Vóbert

Nos véleményem szerint már így sem a legteljesebb mértékben legális a dolog...

Az újság érdekelne, de csak minőségtől függően... nemigen vagyok magazinos típus, az egyetlen magazin, amit rendszeresen megveszek, az a Cinema, és ott is megválogatom, hogy melyiket veszem meg DVD-vel és melyiket nem... Az ötlet nem rossz, de véleményem szerint nincs akkora fizetőképes kereslet itthon ami eltartana egy DVD-t kiadó anime magazint!!!
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Moha

Az ötlet szerintem nem rossz, de tényleg el kell gondolkodni az egészen.
Hasonló projectben már vettem részt (CodeX magazin), és tudom, hogy piszok nehéz egy magazint elindítani (szponzor, kiadó, stb). Az meg, hogy még licenszelt filmek is lesznek, szvsz égbe emelnék a költségeket, és a végén nem biztos, hogy a mi pénztárcánknak megfelelő összegért árulnák.
A CodeX-re visszatérve: szerintem itthon több embert érdekel a programozás, mint az anime/manga, a CodeX mégsem futott be. Eleinte CD-mellékleten nyomták, ma már csak vegetál.

De természetesen, ha sikerülne normálisan beindítani, és az ára nem lenne több a DVD magazinoknál, akkor én speciel rendszeresen venném, ha nem is minden hónapban. Ha kell, írnék bele cikket is, bár azért nem vagyok túl nagy irodalmi tehetség.

És, hogy mi legyen a tartalma? Japánról természetesen mindíg lehet valami, azon kívül pedig mindenféle stílusú anime, hisz eléggé tág az érdeklődési kör, és van, akinek az egyik, van, akinek a másik tetszik. Ha sokféle stílus lesz, akkor senki sem fogja kirekesztettnek érezni magát.

Feldin

Hm. Hát ez érdekes.
Én is kétkedő vagyok mint Chronos.
Ha lesz persze megveszem(max2000-ért)
De neccesen hangzik a dolog mert nem vagyunk annyian hogy eltartsunk egy licencelő újságot...
De hát hátha...
Viszont ha ez az FTP-be kerülne akkor inkább csak simán újság legyen.
Akkor legalább már 2 is lesz a Sakura Mag-gal együtt :)

Amúgy adjatok mellé AZUMENGA összest szép eredeti DVD-n :)
Ja! Japán hanggal (magyar és) angol felirattal!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Shock12

Többen felvetettétek, hogy a licenszelt, és kiadott animéket az ftpről le kellene ilyen esetben szedni... hm... ez tény.
Kérdés: Aki egy kicsit áldoz is a kedvenc sorozataira, annak nem éri meg megvenni őket DVD-n ?
Másik: Amik lekerülnek, ott hely szabadul fel, ahova újabb / több nem licenszelt anime kerülhet fel... tehát végülis implicite Zsonak is talán kevesebbet kéne aggódnia a tárhely miatt.... vagy én gondolnám rosszul?

Az aggodalmak elkerülése végett: Tőke van, kapcsolatok vannak, portálrendszer van, elszántság a cég oldaláról van.... már csak egy dolog hiányzik... rajongó oldali elszántság... azok, akik írnák, és azok, akik vennék... idejöttem írni, mert úgy gondoltam, hogy az itteni kemény magra lehet számítani... de lehet, hogy tévedtem...

.Attila

Csak az a baj, hogy az itteni kemény mag édeskevés. Itt van max. 20 biztos vásárló, de nekik ezres nagyságrendben kéne.
Én biztos vagyok, engem be lehet kalkulálni. Írni is szívesen írok, már ha az én írásaimra van szükség ;)

Shock12

#21
Hát ez az... remélhetőleg az ismerősök-ismerősének-az ismerőse is venné a lapot (mindenki hozzon magával még egy ismerőst... :p ) , és az esetleges újságreklámok, és bannerek is meghoznák áldásos gyümölcsüket...
Írásodra hogyne lenne szükség ! Amíg van rá időd, és semmi egyéb tevékenységed (tanulás / egyéb munka) nem senved miatta kárt.

Moha

Quote from: Shock12Kérdés: Aki egy kicsit áldoz is a kedvenc sorozataira, annak nem éri meg megvenni őket DVD-n ?
Dehogynem. Csak az a gond, hogy szerintem egy 2x részes sorozatot min. 5-6 DVD-n hoznának ki, és úgy már azért nem volna olyan olcsó.
Meg aztán: valószínüleg a jobb sorozatokat licenszelnék. Ez oké, viszont így az újoncoknak volna rosszabb. Mert nem hiszem, hogy megvennének DVD-n egy olyan sorozatot, amiről nem is tudják, érdemes-e. Persze ajánlani lehet, de mégis teljesen más, ha előbb lát belőle az ember legalább egy keveset.

És Trivinek is igaza van: nem biztos, hogy elég nagy lenne rá piac. Ahhoz, hogy ez befusson, szvsz havonta legalább 20-25 ezer példány kellene. Ennyien nem hiszem, hogy rendszeresen vennék...

Chronos

Quote from: Shock12Többen felvetettétek, hogy a licenszelt, és kiadott animéket az ftpről le kellene ilyen esetben szedni... hm... ez tény.
Kérdés: Aki egy kicsit áldoz is a kedvenc sorozataira, annak nem éri meg megvenni őket DVD-n ?
Kérdés: Kinek van pénze megvásárolni, amikor ingyen is letölthetné?
Tévedés ne essék, én nem az illegális dolgok pártján állok, csak annyit mondok, hogy megvenné kb. 20 ember az 1000-ből...
És ez így nem nyereséges egy cég számára, tökmindegy, hogy mennyi tőke van...
QuoteMásik: Amik lekerülnek, ott hely szabadul fel, ahova újabb / több nem licenszelt anime kerülhet fel... tehát végülis implicite Zsonak is talán kevesebbet kéne aggódnia a tárhely miatt.... vagy én gondolnám rosszul?
Te gondolod rosszul, tárhelyhez van a legkevesebb köze a licenszelt dolgok leszedéséhez...
Ugyanis nem csak "leszedetni" tudják, de bezáratni is az ftp-t és akkor odaveszett az 1 terra+-nyi anime...(mármint a letöltőknek, Zsozsonak természetesen megmarad)
QuoteAz aggodalmak elkerülése végett: Tőke van, kapcsolatok vannak, portálrendszer van, elszántság a cég oldaláról van....
Nem ez lesz az első cég, akiknek elszántságuk van...
Ez a cég előtt már rengeteg cég "próbált" animét/mangát behozni és mindegyik "nyereségtelennek" tekintette Magyarországot...
Vegyünk csak 1 példát: Mangamánia
Több mint 60-an vették, nagyon drága volt a tartalomhoz képest, 2 havonta jelent meg, és be kellett szüntetniük, mert nem vették elegen...
Tehát 60 ember nem volt elég egy ilyen kicsi újsághoz, ami ráadásul 2 havonta jelent meg, akkor most hirtelen lesz vevő egy kb. 5x annyiba kerülő, 3x több oldalas, havonta megjelenő újságra...
Sajnos ezek is tények...
Quotemár csak egy dolog hiányzik... rajongó oldali elszántság... azok, akik írnák, és azok, akik vennék... idejöttem írni, mert úgy gondoltam, hogy az itteni kemény magra lehet számítani... de lehet, hogy tévedtem...
"kemény mag" :)
Egy olyan külföldi fórumban, ahol az emberek egymásnak rippelnek animéket és megosztják egymással, még ott sem volt pénz ilyen dolgokra...
Ha mégis lenne újság, én biztos hogy írnék bele...

Csak egy valamitől félek, hogy ez az újság már megint egy olyan újság lesz mint a mangamánia...
Amennyiben a cég veszteségesnek itéli a helyzetet, dobja az újságot, ennyi...
Ha nincs nekik bevételük, akkor kiadásuk sem lesz, akármennyi a tőke...

Egyszer már volt egy szavazás, hogy milyen mangát akarunk...
Több mint 100 ember szavazott és mégse lett semmi, úgyhogy nem hiszem hogy az Usteam 20+ embere olyan nagy bevétel lenne...
Tényleg, van hivatalos honlapja ennek a cégnek?
Szívesen ellátogatnék oda...

CHRONOS

Shock12

Quote from: MohaDehogynem. Csak az a gond, hogy szerintem egy 2x részes sorozatot min. 5-6 DVD-n hoznának ki, és úgy már azért nem volna olyan olcsó.
Hm... azért én azt mondanám, hogy az ingyennél drágább, de az import, és a normál DVD áránál meg jóval olcsóbb.. nem ? ;)

QuoteMeg aztán: valószínüleg a jobb sorozatokat licenszelnék. Ez oké, viszont így az újoncoknak volna rosszabb. Mert nem hiszem, hogy megvennének DVD-n egy olyan sorozatot, amiről nem is tudják, érdemes-e. Persze ajánlani lehet, de mégis teljesen más, ha előbb lát belőle az ember legalább egy keveset.
Igen... ez sajnos tény... ennek némi kiküszöbölésére lehetne használni a magazinban/portálon lévő részletes leírást, esetleg filmrészleteket

QuoteÉs Trivinek is igaza van: nem biztos, hogy elég nagy lenne rá piac. Ahhoz, hogy ez befusson, szvsz havonta legalább 20-25 ezer példány kellene. Ennyien nem hiszem, hogy rendszeresen vennék...
Ez sajnos tény... de azért én nem lennék olyan biztos benne, hogy ennyire alá kéne becsülni...

Chronos

Quote from: MohaAhhoz, hogy ez befusson, szvsz havonta legalább 20-25 ezer példány kellene. Ennyien nem hiszem, hogy rendszeresen vennék...
Imho az abszolút maximum az 1000 ember...(és akkor nagyon sokat mondtam)
Ja, és ők sem biztos, hogy rendszeresen vennék...
Nem pesszimista vagyok, csak reálisan látom a dolgokat...

CHRONOS

Shock12

#26
Quote from: Chronos... Tényleg, van hivatalos honlapja ennek a cégnek?
Szívesen ellátogatnék oda...
Értem az aggájaidat, és igazat adok...

Hm... honlap... sajnos egyenlőre csak a portálfejlesztés részére tudnák linket adni, de mivel ez egy több részleget felölelő próbálkozás lenne, ezért nem túlzottan kiforrott még marketing szempontból a dolog (nem a homályból jön a cég, csak egyszerűen eddig kizárólag más helyen tevékenykedett).

Hm... nemtudom mi lesz, mostmár komolyan nem... meglátjuk... a lehetőség megvan, a dolog mögött álló embereket ismerve véghez is viszik az elképzelésüket... az, hogy kifizetődő-e... végülis a puding próbája az evés...

Chronos

Quote from: Shock12Értem az aggájaidat, és igazat adok...

Hm... honlap... sajnos egyenlőre csak a portálfejlesztés részére tudnák linket adni, de mivel ez egy több részleget felölelő próbálkozás lenne, ezért nem túlzottan kiforrott még marketing szempontból a dolog (nem a homályból jön a cég, csak egyszerűen eddig kizárólag más helyen tevékenykedett).

Hm... nemtudom mi lesz, mostmár komolyan nem... meglátjuk... a lehetőség megvan, a dolog mögött álló embereket ismerve véghez is viszik az elképzelésüket... az, hogy kifizetődő-e... végülis a puding próbája az evés...
Köszönöm, pontosan ezt a választ vártam, és nem csalódtam...:) (bár már kezdtem azt hinni, hogy megint el leszek küldve valahova)
Igen, nem tehetünk mást, mint várunk...
Ha lesz, király lesz, ha nem lesz, az sem probléma, mert itt van nekünk az internet...:)

CHRONOS

Moha

Quote from: Shock12Hm... nemtudom mi lesz, mostmár komolyan nem... meglátjuk... a lehetőség megvan, a dolog mögött álló embereket ismerve véghez is viszik az elképzelésüket... az, hogy kifizetődő-e... végülis a puding próbája az evés...
Csak nehogy a végén tényleg emiatt állítsák le az FTP-t. Mert ha pár dolgot le kell szedni, az még nem olyan nagy gáz, de ha az egészet leállítják.... :beken:
Apropó: honnan jött a cég? Azt mondod, eddig máshol tevékenykedtek. Más országban?

Chronos

Quote from: MohaCsak nehogy a végén tényleg emiatt állítsák le az FTP-t. Mert ha pár dolgot le kell szedni, az még nem olyan nagy gáz, de ha az egészet leállítják.... :beken:
Apropó: honnan jött a cég? Azt mondod, eddig máshol tevékenykedtek. Más országban?
A legdurvább dolog, amit tehetnek az az ftp leállítása...
Igaz történt már ennél durvább dolog is külföldön, mint például elkobozták az egész szervergépet...

De ez még csak egy új cég, úgyhogy itt nem lesznek ilyen szigorú elvárások, egyszerűen leszedetik azokat amik licenszelve vannak, és kész...(nem mintha ez jó hír lenne, dehát ez van)

CHRONOS