Írások

Started by Ramiz, 2004-02-26, 13:57:47

Previous topic - Next topic

Ramiz

- Köszönöm a biztatást mindenkinek!
- A Tiaro már költő! ;)
- Most itt rángatnak el a gép elől t. családtagjaim, de lementettem az új verseket, hogy majd nyugodt körülmények  és majd megkritikálzom!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Hai hai! Tiaro költő desu! :)

itt meg az én firkantásom:

Gyertyafüst

Száll felfelé szüntelen,
Messzetűnő földeken
Akaratból meg nem áll,
Mindig magasabbra száll.

Ha szél fújja ringatózik,
Pörög, forog, táncot jár,
Mint törékeny égi gyermek
Megtörik , majd összeáll.

És ha éppen lángok fölött
Röpíti a nyári szél,
Felfrissülve, megújulva,
Egyre hosszabb útra kél.

Felrepül a háztetőre,
Átlebeg az udvaron
Messzi fák közt kergetőzik,
S átsuhan hegyormokon.

Megnéz néhány kontinenst
Átszeli az óceánt,
Biztos távból megcsodálja
A pusztító hurrikánt.

S mert kíváncsi, mi van feljebb
Fent kering a Nap körül,
S ott sem áll meg, mert a vágya:
Tudni mi van legfelül.

De mint minden földi álom
Sajnos ő sem végtelen,
Egyszer ő is szertef0szlik
S mindörökre megpihen.

Évek múlnak, gyertyák gyúlnak
Minden egyes ünnepen,
Elfújódnak és a füstjük
Száll felfelé szüntelen.
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

noriko: Kösz! Hányszor gondolkodtam, hogy hová kerül a füst... most már tudom! De én nem tudtam volna kitalálni! ;)

Tiaro: Te mindig meglepsz! "A Hold testvére" és "A múzsa" mindkettő igen-igen gyönyörű! Költői érzésekből nincs hiány! ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tiaro

Na akkor sorjában:
Elfwarrior: szerintem ha tényleg kritikára vágysz, küldj be valami hosszabbat, és "novellisztikusabbat", azon majd jól elcsámcsogunk. :D
Noriko: a Gyertyafüst tényleg nagyon kedves vers, és emellett ebbe is sok mindent bele lehet gondolni. Kiváncsi volnék, te mit akartál éreztetni vele... vagy csak úgy jött, és kész?

/Ja igen: köszikösziköszi, aranyosak vagytok, most megint jó nagyot dobtatok az egómon.:p /
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Tiaro

A mai nagyon vidám:

Zakatol, dúdol, énekel
-  zokog a fekete vonat
Hold is, csillag is bújik el
-  ha jön a fekete vonat
Utasa nincs élő egy se
-  halott a fekete vonat
Sír láttán maga az este
-  s vele a fekete vonat
Sínre, útra nincs szüksége
-  robog a fekete vonat
Végállomás: világvége
-  sikít a fekete vonat
Éji úton vigyázz vándor
-  közel a fekete vonat
Ne nézz hátra, hogyha bárhol
-  suttog a fekete vonat
Vezetője a vén Halál
-  süvít a fekete vonat
Fuss merre bár, ő megtalál
-  eljön a fekete vonat.

és még két hangualtkép:

Vihar

Sikongva hörg, zokog az ég
Villáma zúzza kedvesét
Az öreg Föld nyögve tűr

Visítva hullnak könnyei
Pokolfekete felhői
Takarják a tiszta űrt

Vaktító fény cikáz szerte
Nappalt gyújt hamis éjjelbe
A vén Föld vajon kitart?

Tombol minden, mi csak él
Követi ősi mesterét
Őrültként nézi a vihart.

Éjjel

Sápadtan didergett a hold
Ijedten bújt a fagyos ég
A felhők félve úsztak tova
különös éj volt, különös éj

Riadtan vacogtak a fák
Furcsa dalt zúgott a szél
Reszketett maga a világ
különös éj volt, különös éj

Elbújt talán még Isten is
Gyász volt az élet, halál a kéj
Hullt az igaz, s győzött a hamis
különös éj volt...
különös éj.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Sötét Angyal

Helló!

Mint már említettem, én is írok. Az a gond, hogy regényt. :) Sajnos annak az a tulajdonsága, hogy egy ilyen fórumra túl nagy, de majd megpróbálok kiragadni belőle olyan részeket, amik nem szorulnak sok magyarázatra.
Verset kb. két hónapig írtam 13 éves koromban. Nem találtam megfelelőnek a színvonalukat, ezért gyorsan leálltam vele, most mégis azzal indítanék. Öm... ha lehet versnek nevezni. Még szabadversnek is túl szabálytalan. :) Na, ennyit a szabadkozásokból, lesz, ami lesz.

Itt vagyok

Ki tudja, miért és hogyan
Megpróbálok érzéseket gyűjteni,
Amíg időm van
Ebben az alakban létezni
Mozdulatokat, hangokat,
színeket, szagokat
vések az emlékezetembe.
És nem hagyom, hogy kivesszenek.
Soha.
Érzéseket:
Kedvességet, sírást, gyengeséget,
Zajt, csödet, félelmet,
Feketét, fehéret, szürkét,
Monogámiát, festést,
Költősködést, táncot
(Úgy járok itt, mint egy látnok)

Gyengébb vagyok, mint előbb
De elvették erőm
Ott senki nem volt kíváncsi erre
Nézd, milyen ostoba az ember
Mindig azt nézi, miben vagy gyenge
Ott azt látták, mit teszel szebben.
Mindenki más sorssal bír el
És ahelyett, hogy az angyalt sebeznék
Azok, kik azt mondják, javadat szeretnék
Ott, amit tudsz, az az érték,
Abban kell erősödj.
Mesterem bölcs
,,Ha királyként akarod, hogy veled bánjanak, viselkedj úgy, mint egy király"
De itt azt mondják: beképzelt, vad
És veszteden látni akarnak
Irigyek és önzők
Nem ismerik el a szembetűnőt
Mert azok nem ők.
"Bár fárad a szárnyad,
Tudod, hogy nem pihenhetsz még
Pusztítsd a káoszt
Ez a szerep, amit rádoszt
Minden küldetés és bevetés"

Bruce

Üdv mindenki! Szép termés volt, amíg otthon voltam :) És ezt a szépet nem csak a mennyiségre értem. Sajna most egy gépírásórán titokban vagyok fórumon, ezért majd délután próbálok elmélkedni a művekről, bár már mások előttem mindent elmondtak :)
Ja, Sötét Angyal! Érdekel a regényed... hol jársz benne? Mikor adják ki??? :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

Huhh, nagyon nincs időm, ezért egy már évek óta alakítgatott világhoz kapcsolódó novellámat beattacholom ide (hosszú lenne becopypaste-olni :) )

Régi, de nekem tetszett :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Ramiz

Sötét Angyal: Jó kis szabadvers, én is ilyeneket szoktam (nem kella  rímekkel-sorhosszal pöszmögni).
A novellát majd otthon, este...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soridan

Huhh, még valami. nem kell meglepődni, ha néhány dolog érthetetlennek tűni: ti. ez egy nagyobb történetfolyam egy epizódja csak (a többi egyelőre még csak fejben van meg -_-); illetve, mivel jobbára saját használatra, próbaként íródott, a karakterek és helyszínek leírása is 'pöttyet' hiányos - de legalább nem nyirbálom meg az olvasói képzelet szabadságát :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Soridan

QuoteOriginally posted by Bruce579
Soridan, figyelmedbe ajánlom a kövtkező részletet:
"nincs örökké éjszaka, ahol néha valóban, igazán kisüt a nap, csak észre kell venni a felhők között. "
Egyébként nagyon is világos, hogy miért él még: aki kiírja/kibeszéli/kifesti/kizenéli/stb. magából a negatív hullámokat, abban több marad a jóból :)

*Sóhaj* Akkor hadd idézzek egyet egy reklámból: "És ezt miért nem annak mondja, aki még nem tudja?"
Már nem azért, hogy kötözködjek, vagy megbántsalak, vagy mi, de semmi újat nem mondtál nekem. :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Sötét Angyal

QuoteOriginally posted by Bruce579

Ja, Sötét Angyal! Érdekel a regényed... hol jársz benne? Mikor adják ki??? :)

Öhm... Nem hinném, hogy bárki kiadná. :) De kösz az érdeklődést.

Hát igen, mint írtam a vers túlontúl is szabad. :) Azt hiszem, akkoriban eldöntöttem, hogy "én most verset írok", aztán prózát írtam, csak kevésbé helytakarékos módon. :D
"Bár fárad a szárnyad,
Tudod, hogy nem pihenhetsz még
Pusztítsd a káoszt
Ez a szerep, amit rádoszt
Minden küldetés és bevetés"

noriko

QuoteOriginally posted by Sötét Angyal
Hát igen, mint írtam a vers túlontúl is szabad.

:confused: túlontúl szabad? Ne butáskodj, én egy teljesen megfelelő szabadverset látok ott!:)  Magukat költőnek nevező emberek sokkal vadabb dolgokat is produkáltak már, és azokat is elfogadta a világ szabadversként.... A tiéddel sincs semmi baj, és  egyébként nagyon tetszik! (Nagyon is emlékeztet arra az érzésre amikor a családommal külföldre mentünk és ott beírattak a helyi suliba... de aztán szerencsére idővel megváltozott a körülöttem lévők hozzáállása, meg talán az enyém is.)

Na, most megyek Soridan-novellát olvasni!
;) olvasói képzeletem már fel is készült a szárnyalásra:p
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Sötét Angyal: felbátorodtam, elkezdtem én is Írni egy szabad verset... :rolleyes: ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soridan

QuoteOriginally posted by noriko

Na, most megyek Soridan-novellát olvasni!
;) olvasói képzeletem már fel is készült a szárnyalásra:p

Csak nehogy mélyrepülésbe kezdjen miattam :p :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

QuoteOriginally posted by Soridan
*Sóhaj* Akkor hadd idézzek egyet egy reklámból: "És ezt miért nem annak mondja, aki még nem tudja?"
Már nem azért, hogy kötözködjek, vagy megbántsalak, vagy mi, de semmi újat nem mondtál nekem. :)

Ups... sorry, de mikor elkezdtem írni, a válaszod még nem volt ott... csak annyit láttam, amennyit előtte írtál, azaz hogy a műnek a negatív oldalát láttad...

(Amúgy meg engem megbántani??? Ahhoz kicsit még gyakorolni kéne :hopp: :hehe: )

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

QuoteOriginally posted by Bruce579
Ups... sorry, de mikor elkezdtem írni, a válaszod még nem volt ott... csak annyit láttam, amennyit előtte írtál, azaz hogy a műnek a negatív oldalát láttad...

(Amúgy meg engem megbántani??? Ahhoz kicsit még gyakorolni kéne :hopp: :hehe: )

:) Egyszerre minkét oldalt igyekszem látni, különben műkönnymirigyeket kell beépítenem :D

(Igen, téged megbántani. Adj két percet, és többé nem állsz velem szóba :p )
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Ramiz

Ugye nem az megy itt, amire gondolok? ;) Fő a  :tezsvir: !
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soridan

QuoteOriginally posted by Ramiz
Ugye nem az megy itt, amire gondolok? ;) Fő a  :tezsvir: !

Biztosan nem az megy ;)

Egyébként... ha esetleg tetszett valakinek amit írtam, és szeretne még olvasni valami hasonlót, akkor... nos, akkor megerőszakolva alapvetően jámboran lusta természetemet, gépelhetek még valami ilyesmit (fejben úgyis megvan 2-3 éve :rolleyes: )
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Ramiz

Gépelj nyugodtan, azért vagyunk itt (meg a topic is)!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bruce

Csak nyugodtan küldözgesd az írásaidat, mi (de én biztosan) itt leszek hogy elolvassam :)

Ramiz, te meg hogy gondolhattál olyat, hogy AZ megy? A fórum irodalmi threadjében??? Az ilyen feltételezések helyett tőled is inkább egy újabb verset vagy prózát várok... :) Ha már én nem tudok beküldeni :(

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Sötét Angyal

QuoteOriginally posted by Ramiz
Sötét Angyal: felbátorodtam, elkezdtem én is Írni egy szabad verset... :rolleyes: ;)

Ennek nagyon örülök. :hopp:  És mikor olvashatom?

Majd én is beírok már valami újat, de az otthon van, ahova majd csak valamikor jövő héten megyek.

Akkor végigolvasom az összes írást is, ígérem. Eddig az első oldalig jutottam, de hát ugye :uzi: kolis gép. Nem lehet ideális hangulatba kerülni az olvasáshoz, ha 1. állandóan szidod ezt a :hogyaza: gépet, 2. vagy hárman ülnek mögötted azt várva, hogy felállj végre :3x3: ... De mindent bepótolok.
"Bár fárad a szárnyad,
Tudod, hogy nem pihenhetsz még
Pusztítsd a káoszt
Ez a szerep, amit rádoszt
Minden küldetés és bevetés"

Tiaro

Hmm. Lehet, h alma vagyok, de mivel kéne megnyitni az írásodat, Soridan...? A Wordöm meghal, amikor próbálom, és a Notepad is. :confused:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Ramiz

#113
Az Álmodó

Kapálódzik az öntudat, de visszatér a testbe
Elso tiszta gondolatával önmagát keresve
"Én még csak megvolnék, de a világot nem találom
Tudom, elég ócska volt, de azért mégis sajnálom!"

Hát visszatartott lélegzettel lebegek az urben
Kint a néma ürességben, bent a kavargó zurben
A szememben tükrözodik millió apró csillag képe
Most, hogy teljesen éber lettem, mindent értek végre

"Én álmodtam a világot!" - hiába, lélegzet nélkül
Csak egy percig bírom, örökké tart...

               ... mégis meghalok végül

U.i.: Ez még nem az a "szabad", Sötét Angyal. Az még készül (meg elbeszélés is)...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Nekem sikerült megnyitnom Word-del, el is olvastam:)  Jöhet még hasonló Soridan!! Mert tetszett! Nagyon szeretek fantasyt olvasni, szárnyalt is olvasói képzeletem:p Egész jó kis tündés szöveget hoztál ott össze :D Meg a nevek is hangulatosak
"I wish I could, but I don't want to."

Soridan

QuoteOriginally posted by Tiaro
Hmm. Lehet, h alma vagyok, de mivel kéne megnyitni az írásodat, Soridan...? A Wordöm meghal, amikor próbálom, és a Notepad is. :confused:

Word 97-ben írtam... notepad nem jó hozzá. Hmm, átrakom *.rtf-be, úgy biztosan menni fog, szimpla commanderből is.

Noriko: :merci: Adtál egy pofont a szerénységemnek, de jólesett :D  Tümdés szöveg? hehe, hát igyekeztem. Egyébként az ott kentaur nyelven van, csak átültettem ide :rolleyes:  (a nevek, és idegen kifejezések mind)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

noriko

QuoteOriginally posted by Soridan
Egyébként az ott kentaur nyelven van, csak átültettem ide :rolleyes:  (a nevek, és idegen kifejezések mind)
Most hogy mondod...kentaurból mindig gyenge voltam:(  nade egyszer majdcsak meglesz az a középfokú..:p

QuoteOriginally posted by Ramiz
Egyedül csak a molekulányi esőcseppeket nem értettem.
fordítva, esőcseppnyi molekulák= egy esőcseppet kitévő molekulák=esőcseppek cifrán leírva :D

/me love "Tiarós" darab :)  
A Nincs abszolút igazság érdekes volt, elgondolkodtató. Az én burkomat szerintem már áttörte régebben a külvilág, már nemcsak én alakítom ami belül van...:rolleyes:

most megyek novellát olvasni by Tiaro

ja ne minna! (ez ugye see you-t jelent..?)
"I wish I could, but I don't want to."

Tiaro

Az Abszolút igazság nagyon is igaz, de sajna nekem sincs meg a kellő védelem a két réteg között. Asszem én ezt a "nem érdekel semmi, nagyon laza csávó vagyok" attitűddel próbálom meg leplezni. :)

U.i.: nemrég nézted meg az EVA-t, vagy semmi kapcsolat...?
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Tiaro

Jó ez a kis vers, tisztára, mintha valami eposzból idézted volna. Nincs több része...? :)

Amúgy csak nem happyendet vártál tőlem... :p De ha tetszett, nagyon örülök.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Tiaro

Jesus Christ Superstar tényleg jó, nagyon szeretem. Vannak bene remekül eltalált részek. Egyik kedvenc rímem:
"To conquer death, you only have to die- you only have to die..." :)
Az a vicces az egészben, hogy minden vallás úgy tartja, a hitetlenek pokolra kerülnek. Mivel minden embernek max egy vallása lehet egyszerre, könnyű kitalálni, hányan üdvözülnek... :rolleyes:
Amúgy alapjában véve az a baj, hogy túl sok rossz tapasztalatom volt már az egyházzal kapcsolatban. Pl nagybátyám temetésén egyhén pityókás volt a pap, és akkora baromságokat mondott, hogy komolyan vissza kellett fognom magam, nehogy fültövön csapjam egy fejfával. :ejj: Ennyit a kegyeletről.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone