Manga ajánlás, információs sarok

Started by kaoru, 2002-12-31, 14:53:15

Previous topic - Next topic

zolan43

Köszönöm az információt.
Titkon abban reménykedtem, hogy egy anime sorozat.

Feldin

Vkinek manga japánul?????
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Gab3c

Quote from: FeldinVkinek manga japánul?????
Hogy kell-e nekem vagy eladnam-e vmimet?

Kiscsit rovid voltal ;)
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

Ramiz

Tudtok 'Electric Dragon 80.000 V' címû mangáról? Van valahol? Létezik egyáltalán?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Setike

Sürgõsen Eladom 2 Yu Yu Hakusho mangámat! Az elsõ két kötet!
Az elsõ két kötet, eredeti Japán kiadásban. 1991-es kiadás, tehát már jóóó régi! 1000Ft/db áron!
Akit érdekel, dobjon meg egy priváttal, vagy mail-el. :)

Ramiz

Két rövid kérdés: Valaki ismeri a Battle Royale mangát? Milyen: könyv szerint megy? Jó? Másik: ha nagyon keresek egy mangát, ami vszeg ritka (ld két posttal feljebb), akkor hol érdemes keresni? Van valami ultimate (angol nyelvû) manga-fórum vagy chat?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lazzaret

Hali!

Ai Yori Aoshi mangát keesek RAW os verzióban. Tudtok valami torrent címet?


www.arkangyalok.uw.hu

Rounin

Quote from: RamizÉn csak az elsõ kötetet olvastam (hány van? manga topikba is átmehetünk), de eddig úgy tûnt, jól kiegészítik egymást az animével.

Egész rövid, alig két kötetes. Nem annyira fárasztó, mint az anime, kicsit kuszább is elsõre - ellensúlyként komolyabb. És mááás, nagyon más.

Andi

Tudna nekem valaki valami jó kis cyberpunk mangát ajánlani?:D
Ezeket olvastam már: Akira, Gunnm, Blame!+Nihei Tsutomu egyéb mûvei...+ Maken x @_@

roderick

Részben cyberpunk az Eden, igazából nem nagyon tudom hova tenni. Van benne jócskán akció, meg sok apró háttértörténet... maga a fõ történet szál 10 kötetbõl nem is igazán derül ki. Viszont valamennyire okos a faszi aki írta, még ha egy depresszív állat is, nem pusztán csak a feelingbõl építkezik a világa, hanem ért is valamit a technológiához:)
Azoknak mindenképp ajánlom, akiket kifejezetten vonz az ha valaki nem bánik kesztyüs kézzel a saját szereplõivel
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: RouninEgész rövid, alig két kötetes. Nem annyira fárasztó, mint az anime, kicsit kuszább is elsõre - ellensúlyként komolyabb. És mááás, nagyon más.
Ööö... ezt mire is kérdeztem? Elfelejtettem... ^^

Quote from: roderickRészben cyberpunk az Eden, igazából nem nagyon tudom hova tenni. Van benne jócskán akció, meg sok apró háttértörténet... maga a fõ történet szál 10 kötetbõl nem is igazán derül ki. Viszont valamennyire okos a faszi aki írta, még ha egy depresszív állat is, nem pusztán csak a feelingbõl építkezik a világa, hanem ért is valamit a technológiához:)
Azoknak mindenképp ajánlom, akiket kifejezetten vonz az ha valaki nem bánik kesztyüs kézzel a saját szereplõivel
Engem anno elrémisztett az "It's an endless world" alcím :) , de kíváncsi vagyok rá egyébként.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Andi

Quote from: roderickRészben cyberpunk az Eden, igazából nem nagyon tudom hova tenni. Van benne jócskán akció, meg sok apró háttértörténet... maga a fõ történet szál 10 kötetbõl nem is igazán derül ki. Viszont valamennyire okos a faszi aki írta, még ha egy depresszív állat is, nem pusztán csak a feelingbõl építkezik a világa, hanem ért is valamit a technológiához:)
Azoknak mindenképp ajánlom, akiket kifejezetten vonz az ha valaki nem bánik kesztyüs kézzel a saját szereplõivel

Elolvastam az elsõ kötetet és hát...elég döcögõs, bár tudom hogy ezt kicsit korai kijelenteni ^^" Valami nem tetszik ebben a mangában, de nem tudom, mi... Ugyanez volt a Maken X-nél is. Talán a rajzolás teszi, már a 10 oldal után elfáradt a szemem XD

Nézegettem egy kicsit a NGE-t is, de az sem fogott meg annyira ^^" Most még keresgélek hátha rábukkanok valami nagyon jóra :D

Rounin

Quote from: RamizÖöö... ezt mire is kérdeztem? Elfelejtettem... ^^

Quote from: RamizÉn csak az elsõ kötetet olvastam (hány van? manga topikba is átmehetünk), de eddig úgy tûnt, jól kiegészítik egymást az animével.

FLCL ;>

Ramiz

Quote from: RouninFLCL ;>
Áhhh, tényleg, köszi... ^^

Ghost in the Shell 1.5-rõl van pár szó az Egmont kiadó ingyenes reklám-kiadványában, amit a Best Comics-tól hoztam. Azt írja, hogy 1991 és 1996 közötti rövid, újságokban megjelent sztorik, elõször egyben kiadva. Egy rövid képsor is benne volt, és a stílusa jó, közelebbi a filmekhez, mint az eddigi mangáiban. De hogy jó-e vagy nem, azt nem tudom, és akkor is... olyan furcsa lenne németül GitS-et olvasni... az annyira angol nyelvû, nem? ^^
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rune

#44
Valaki a Wolf's Rain mangához tudna adni egy linket?:bruhuhu:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Lazzaret

No hogy ha valaki tudna nekem ebben segíteni akkor ezer hála neki:

Bubblegum Crisis mangákat keresek. Tudom ritka és nehéz hozzájutni. Eddig egyet találtam azt is AHQ-n.


www.arkangyalok.uw.hu

Andi

Quote from: RuneValaki a Wolf's Rain mangához tudna adni egy linket?:bruhuhu:


Szerintem neten az elsõ 2-3 fejezeten kívül nincs fönn több :eeek:  Én is csak annyit talátam...

Groven

Konnichiwa!

Már 1 jó ideje kerestem, de nem találok linket az Uchuu no Stellvia mangájához, h végre elolvashassam. Tudnátok segíteni? Arigato.

G:

Member

Na hali!

Tudja valaki, hogy az ftp-n fellelhetõ Homunculus manga mit takar? (Jó-e Rossz-e FMA-e, ilyenek.) Elõre is arigato.

Alkyra

#49
tuti, hogy nem fma. ^^  egyb. az fma manga TELJESEN más írányban van  mint az anime. egy teljesen más sztori, néhány hasonló dologgal.(pl Edo s Al van benne.:D)

Ha vlm érdemleges manga, akkor majd írj róla.^^

Member

Quote from: Alkyratuti, hogy nem fma. ^^  egyb. az fma manga TELJESEN más írányban van  mint az anime. egy teljesen más sztori, néhány hasonló dologgal.(pl Edo s Al van benne.:D)

Ha vlm érdemleges manga, akkor majd írj róla.^^

Van egy olyan érzésem, hogy nem FMA. (Bár engem mindig felizgat a 7 bûn :))
Olvastam az FMA mangát, nagyon tuti! Fõleg az elcsepegtetett vérmennyiség és az a rengeteg pszichopata fej (fõleg Envy arcai jönnek be, sokkal jobb, mint az anime). Majd holnap leszedem (Hellsingelés után), ha béna, szapulom, ha nem, akkoris. :)

UI: az Avatorod One Piece?

roderick

Homonculus egy nagyon jó manga és semmi köze nincs az FMA-hoz, még a neve is teljesen más irányból ered.
Amúgy nekem nagyon tetszett ameddig olvastam, nemtom hogy nem jött-e ki több vagycsak nem fordítják. Elég elborult, pszichológizáló dolog, arról szól tömören, hogy egy faszi látja azt, hogy az emberek minek érzik magukat...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Alkyra

Quote from: MemberUI: az Avatorod One Piece?

Igen, az.Luffy, a fõhõs van a képen.

Member

Quote from: AlkyraIgen, az.Luffy, a fõhõs van a képen.
Kicsit komoly lett az arca, olyan... Szokatlan.

Szóval most a Homunculus tulajdonképpen csak egy emberrõl szól, aki más, mint a többiek? Tudomásom szerint a Homunculus elválaszthatatlan az alkímiától, anno tényleg ezt a nevet találták ki a kreált emberekre (Szerencsére nem sikerült õket létrehozni. Még ma is próbálkoznak, csak most klónozásnak hívják :()

roderick

Tudomásom szerint meg vannak olyan szavak amiket többfajta értelemben használnak. És való igaz, hogy a homunculus szó régen a mesterségesen gyártott emberkét jelentette (Foucault ingában van is hozzá egy jó recept) és semmi köze nincs a klónozáshoz, mertaz más. Amúgymeg szó szerint "emberkét" jelent, latin szó.
Node van egy olyan jelentése is, a pl. a modern pszichológia/orvostudományban  hogy amikor arról csinálnak ábrát, hogy az ember tapintó idegei (vagy bármi más) mennyire vannak reprezentálva az agyban, akkor ezt is homonculusnak nevezik, szerintem pont azért mert eléggé groteszk emberke lesz a kapott eredmény. Amúgy spec. énis a mangából tanultam meg hogy így nevezik ezeket a dolgokat.
kép is jár a pofázásomhoz:
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Sensory_and_motor_homunculi.jpg
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Member

Quote from: roderickTudomásom szerint meg vannak olyan szavak amiket többfajta értelemben használnak. És való igaz, hogy a homunculus szó régen a mesterségesen gyártott emberkét jelentette (Foucault ingában van is hozzá egy jó recept) és semmi köze nincs a klónozáshoz, mertaz más. Amúgymeg szó szerint "emberkét" jelent, latin szó.
Node van egy olyan jelentése is, a pl. a modern pszichológia/orvostudományban  hogy amikor arról csinálnak ábrát, hogy az ember tapintó idegei (vagy bármi más) mennyire vannak reprezentálva az agyban, akkor ezt is homonculusnak nevezik, szerintem pont azért mert eléggé groteszk emberke lesz a kapott eredmény. Amúgy spec. énis a mangából tanultam meg hogy így nevezik ezeket a dolgokat.
kép is jár a pofázásomhoz:
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Sensory_and_motor_homunculi.jpg

A klónozást csak azért hoztam csak fel, mert ha egyszer tényleg sikerül így létrehozni egy embert, akkor valószínûleg meg sem állunk a genetikai módosításokig, és az már ugye Homunculus lesz. Két véglet van: Vagy a Homunculus végez velünk, vagy a gép. Vagy végzünk saját magunkkal? Ki tudja még...

Tök jó, legalább már tudom, hogy miért jön be Google-n egyfolytában az a gnóm, amikor FMA képeket keresek.

Member

Úgy döntöttem, hogy miután elolvastam a Hellsinget (minden valamit magára is adó EL-es rémálmát :D), elolvasom az utóbb említett mûvet mangában (Az nem foglal olyan sokat el a 3 GB-mból, mint az anime), hátha megtetszik vagy ilyesmi. Az érdekelne, hogy a képregény hány chapter, meg ilyenek?

Alkyra

Vlk fel tudná nekem rakni vagy torrent-et adni az Ichigo 100% Vol 19hez?
Hallottam, hogy már subbolta egy csapat-igaz vlm pocsék minõségben-

Manitu:
Ha esetleg neked megvan még, akkor légyszíves rakd föl a netre!! Most értem épp a 18. fejezet végéhez s nem bírom abbahagyni.:whoah:
Tudtam, hogy õt fogja választani.:) Megaztán volt pár nagyon izgalmas jelenet benne.^^(akkor ott a sötétben, õk ugye...vagy nem??:) )
Egyb. annyira szomorú s valóságos. Ennyire jól még nem mutattak be nekem
"több lány egy fiúra" mangát vagy animét.(A Shufflenál sokkal jobb. Ott elbaromkodnak egy csomó dolgot s az inkább ecchi/humor kategória)

Egy kicsit furcsa érzés, de nagyon sajnálom, hogy nem folytatódik a dolog.
Élveztem átélni mindegyes pillanatát s oldalát.
Lehet, hogy megrendelem.

Manitu

#lurk@irc.irchighway.net -en megtalálod, az archiv botnál láttam. Packlista itt. Csak regelt usereket enged be, de minden manga fent van, amit el tudsz képzelni :) Ha nem akarsz/tudsz/egyéb ircvel szenvedni, akkor persze szivesen feldobom valahova netre, csak mivel le van korlátozva a chellom, ezért az legalább egy óra mire felmegy, feleslegesen nem akarok nekikezdeni.

Quote from: AlkyraTudtam, hogy õt fogja választani.:) Megaztán volt pár nagyon izgalmas jelenet benne.^^(akkor ott a sötétben, õk ugye...vagy nem??:) )
Hát, szerintem igen ;)


Alkyra

Quote from: Manitu#lurk@irc.irchighway.net -en megtalálod, az archiv botnál láttam. Packlista itt. Csak regelt usereket enged be, de minden manga fent van, amit el tudsz képzelni :) Ha nem akarsz/tudsz/egyéb ircvel szenvedni, akkor persze szivesen feldobom valahova netre, csak mivel le van korlátozva a chellom, ezért az legalább egy óra mire felmegy, feleslegesen nem akarok nekikezdeni.

Hát, szerintem igen ;)

Kösz, megpróbálom leszedeni onnan, bár nem szeretem az IRC-t.