Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: TurboKEttõl függetlenül továbbra is 80 milliárd $ körül van az éves bevételük. Bekaphatják. Ha nem szart adnának ki akkor persze nem is warezolnák le annyian, ezért makognak a bittorent meg hasonlók miatt.
és ráadásul még az sem bizonyított, hogy ténylegesen jelentõs kárt okoznának ezek... egyes felmérések kimutatták, hogy az emberek szignifikáns része, amennyiben tetszik neki valami így letöltve, azt utólag meg is veszi, aki meg csak a gyûjtõmániáját elégíti ki, az úgyse költene ilyesmire... annyira undorítóan feltornázzák látványosra a kalózkodás okozta károkat jelzõ statisztikáikat az MPAA és társai, hogy az embernek végképp elege lesz belõlük... persze ez mind szvsz. és pár hírre ill. hasraütésre alapszik, szóval nyugodtan cáfoljatok meg. bár ha jól érzem ez már kezd nagyon OFF lenni... sorry

hogy ON is legyek: több bittorrent program kipróbálása utáni tapasztalatok:
Azureus: eszi az erõforrást, de nagyon sokmindent be lehet állítani, bár sokat nem is használtam belõlük.
BitSpirit: valamiért többször is elõfordult (kb 10bõl 1alkalommal) hogy nem tudott a tracker-hez kapcsolódni, de pl más torrent programmal mûködött. sajnos torrent-en belül nem lehet az egyes file-ok prioritását állítani, továbbá kilépés esetén elfelejti az addigi statisztikákat az adott torrent-hez (uploaded, stb). kevés erõforrást használ, általában gond nélkül mûködött
BitTornado: gyors, egyszerû, mindig tudott csatlakozni, de nekem érthetlen okból idõnként leállt, ki kellett lõni a process-t, majd újból elindítani a torrent letöltést, szerencsére ugyanott folytatta, ahol leállt. de ez a leállás ha lefekvés után 10 perccel történik és csak reggel veszem észre... õ is kevés erõforrást használ
BitComet: c++ alapú, jelenleg ezt használom immár egy hónapja, tökéletesen elégedett vagyok, kevés erõforrást használ, mindent amit szeretnék be tudok állítani benne, ezt javaslom használatra

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Damnatus

Hali!

Leszedtem az Azureust, de még nem szántam rá magam, hogy nekiálljak bittorentezni.


Moha

Quote from: DamnatusLeszedtem az Azureust, de még nem szántam rá magam, hogy nekiálljak bittorentezni.
Pedig annyira nem nehéz. És szvsz az Azureus a legjobb kliens. Csak arra kell figyelni, hogy az eredeti helyrõl szedd le, mert terjednek mindenféle spyware-el fertõzött változatok is.
Az azureus-sal kapcsolatban csak egy dolgot nem értek: hiába van bekapcsolva a "prioritize first pieces of files", úgy tûnik magas ívbõl tojik rá, és továbbra is össze-vissza szedi, pedig a seeder-ektõl elvileg bármelyik piece lekérhetõ...

Cobra: Köszönet a linkért!

Xaga

Quote from: MohaPedig annyira nem nehéz. És szvsz az Azureus a legjobb kliens. Csak arra kell figyelni, hogy az eredeti helyrõl szedd le, mert terjednek mindenféle spyware-el fertõzött változatok is.
Az azureus-sal kapcsolatban csak egy dolgot nem értek: hiába van bekapcsolva a "prioritize first pieces of files", úgy tûnik magas ívbõl tojik rá, és továbbra is össze-vissza szedi, pedig a seeder-ektõl elvileg bármelyik piece lekérhetõ...

Cobra: Köszönet a linkért!

Pluszba tényleg sok erõforrást fogyaszt, kipróbáltam BitCometet és szerintem van olyan jó mint Azu, lehet áttérek erre.

Cobra: Thx

Moha

Én nem tapasztaltam, hogy nagyon leszívná az erõforrásokat. Bár tény, hogy néha kicsit lelassul, de az szvsz annak tudható be, hogy java-ban írták. Mondjuk nekem 512MB ram van a gépben, szóval lehet, hogy azért boldogul jobban...

Mattanja

Quote from: ShadowolfRespect! :jee:
A második feléhez magam is csatlakozom: :jee:
 :merci: Cobra!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Dragon

Quote from: MohaÉn nem tapasztaltam, hogy nagyon leszívná az erõforrásokat. Bár tény, hogy néha kicsit lelassul, de az szvsz annak tudható be, hogy java-ban írták. Mondjuk nekem 512MB ram van a gépben, szóval lehet, hogy azért boldogul jobban...
Ja, nekem sem eszik sokat. Nyugodtan tudok mellette még játszogatni.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Cobra

Köszönöm a köszöneteket :)  Véletlenül találtam rá, ugyanis kerestem épp egy programot, de ugye Suprnova nincs :beken: , Boxtorrents nem jött be  :confused: , Torrentreactoron meg alig van valami  :( , úgyhogy nyomtam egy  :G  -t, hogy találjak torrent siteokat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xaga

Quote from: MohaÉn nem tapasztaltam, hogy nagyon leszívná az erõforrásokat. Bár tény, hogy néha kicsit lelassul, de az szvsz annak tudható be, hogy java-ban írták. Mondjuk nekem 512MB ram van a gépben, szóval lehet, hogy azért boldogul jobban...

Nekem is 512 van és csak nagy ritkán akad be de pl szobatársamnak a CS nagyon akad legalacsonyabb beállításokon Azu mellett.

Manu

#101
Quote from: CobraKöszönöm a köszöneteket :)  Véletlenül találtam rá, ugyanis kerestem épp egy programot, de ugye Suprnova nincs :beken: , Boxtorrents nem jött be  :confused: , Torrentreactoron meg alig van valami  :( , úgyhogy nyomtam egy  :G  -t, hogy találjak torrent siteokat.


Sajna elörültük! Ösznye 3 filmet tudtam leszedni  :beken:  :beken:  :beken:

Edit: Az elQbb valami loginos spanyol oldal jött be, de most megint müködik. Azért gyorsan elindítok pár letöltést, hogy a trackerek meglegyenek.

Cobra

Tegnap délután nekem se jött be, de mos jó. Viszont a Torrentreactor se nagyon mûködik mostanában, még a trackerhez se tud elsõre csatlakozni a torrent.
Ja és most láttam a Lokitorrenten, hogy pénzt gyûjtenek a bírósági tárgyaláshoz az MPAA ellen. Remélem sikerrel járnak, bár ha Amerikában lesz a tárgyalás, akkor nem sok esély van a gyõzelemre.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Chronos

Quote from: Cobrabár ha Amerikában lesz a tárgyalás, akkor nem sok esély van a gyõzelemre.
Mivel máshol nem lehet...
Egyébként meg teljesen fölösleges, láthatja mindenki hogy a legkisebb összeg az 30000$ (6000000 Ft) és ez az összeg csak annyira elég, hogy egyáltalán leüljenek tárgyalni az ügyrõl...
Normál esetben le se ülnek tárgyalni, rögtön a teljes hatalom az MPAA és RIAA kezében van a fájlcserélõkkel szemben...

Ha összejön a pénz "nagy nehezen", akkor rögtön 1 hét múlva jön az újabb "adakozzatok", de most 100000$ értékben, és így tovább...
A fájlcserélõk készítõinek semmi közük nincs ahhoz, hogy ki mit oszt meg az õ programjukkal, mégis õket is simán sittre vághatják...:(

Maga a RIAA jelentette be, hogy összesen évi 1-2% nyereségtõl esnek el a fájlcserélõk miatt...
Emiatt az 1-2% miatt megy a harc...

CHRONOS

Dragon

Ha én lennék a védõügyvéd, rábizonyítanám a film- és zenegyártókra, hogy õk maguk srófolták fel annyira az árakat, a hibás gazdaságpolitikájukkal, hogy teret adtak a fájcserélésnek, így önmaguk ellen követtek el bûncselekményt, tehát õnekik kell kárpótlást fizetni.
Tényleg, ha csak az átlagos infláció mértékével emelkedtek volna a mozijegy illetve CD árak, szerintem simán megvenné egy csomó ember.
Mennyi lenne kábé egy mozijegy?
Egyébként meg nem kell úgy filmet csinálni, hogy 10 milliárd $ költségvetés, ebbõl 8 milliárd megy arnoldnak azért mert õ arnold, a többit elba***uk speciális effektekre, amit egy jó csapat megcsinálna egy fél évvel lasabban, de negyedannyiból, mi meg megcsináltatjuk pazarlóan, hogy ha esetleg lesz olyan kategória az oszkáron, hogy "A legdrágább film" akkor azt is bezsebeljük.
Mindemelett a történetet egy takarítónõ ollózza össze újságokból, vagy az elmúlt század mozgókép-történelmének nevezetesebb darabjait másoljuk.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Chronos

Quote from: bpka000Ha én lennék a védõügyvéd, rábizonyítanám a film- és zenegyártókra, hogy õk maguk srófolták fel annyira az árakat, a hibás gazdaságpolitikájukkal, hogy teret adtak a fájcserélésnek, így önmaguk ellen követtek el bûncselekményt, tehát õnekik kell kárpótlást fizetni.
Tényleg, ha csak az átlagos infláció mértékével emelkedtek volna a mozijegy illetve CD árak, szerintem simán megvenné egy csomó ember.
Mennyi lenne kábé egy mozijegy?
Egyébként meg nem kell úgy filmet csinálni, hogy 10 milliárd $ költségvetés, ebbõl 8 milliárd megy arnoldnak azért mert õ arnold, a többit elba***uk speciális effektekre, amit egy jó csapat megcsinálna egy fél évvel lasabban, de negyedannyiból, mi meg megcsináltatjuk pazarlóan, hogy ha esetleg lesz olyan kategória az oszkáron, hogy "A legdrágább film" akkor azt is bezsebeljük.
Mindemelett a történetet egy takarítónõ ollózza össze újságokból, vagy az elmúlt század mozgókép-történelmének nevezetesebb darabjait másoljuk.
Egyetértek, csak pár dolgot szeretnék még kiegészíteni...:)
Nekik több pénz kell a bevételekbõl, mint amennyibe került maga a film elkészítése, és a "sztárok" kifizetése...:)
Tehát ha olcsó lenne a mozijegy, akkor nem térülne meg a pénz...
10 milliárd $ nagyon túlzás, egy átlagos filmnek 10 millió $ a költségvetése, vagy kevesebb...(persze Mátrixot kivéve)
A történetek valóban laposak, évente max 2-3 filmrõl lehet elmondani, hogy egyedi volt az ötlet...:)

CHRONOS

TurboK

Quote from: bpka000Ha én lennék a védõügyvéd, rábizonyítanám a film- és zenegyártókra, hogy õk maguk srófolták fel annyira az árakat, a hibás gazdaságpolitikájukkal, hogy teret adtak a fájcserélésnek, így önmaguk ellen követtek el bûncselekményt, tehát õnekik kell kárpótlást fizetni.
Tényleg, ha csak az átlagos infláció mértékével emelkedtek volna a mozijegy illetve CD árak, szerintem simán megvenné egy csomó ember.
Mennyi lenne kábé egy mozijegy?
Egyébként meg nem kell úgy filmet csinálni, hogy 10 milliárd $ költségvetés, ebbõl 8 milliárd megy arnoldnak azért mert õ arnold, a többit elba***uk speciális effektekre, amit egy jó csapat megcsinálna egy fél évvel lasabban, de negyedannyiból, mi meg megcsináltatjuk pazarlóan, hogy ha esetleg lesz olyan kategória az oszkáron, hogy "A legdrágább film" akkor azt is bezsebeljük.
Mindemelett a történetet egy takarítónõ ollózza össze újságokból, vagy az elmúlt század mozgókép-történelmének nevezetesebb darabjait másoljuk.
aaahahahhahaa vazze haver, ez nagyon vaskos beszólás volt.
Még emlékszem amikor 150ft volt egy mozijegy, mest meg mennyi, ötszörannyi?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboKaaahahahhahaa vazze haver, ez nagyon vaskos beszólás volt.
Még emlékszem amikor 150ft volt egy mozijegy, mest meg mennyi, ötszörannyi?
hol élsz?! az 5x-annyi az a kedvezményes diák/nyugdíjas-jegy! ha véletlenül premier filmre rész, ill. késõ este, akkor szinte garantált, hogy min. egy ezrest legombolnak rólad! gimnazista koromban volt, hogy heti 2 filmre is beültünk átlagban, manapság ez módosult havi 1-2 filmre... és nem azért, mert a termés annyival rosszabb lenne...

Bruce

Lenne egy kérdésem. Azureusnál ha az erõnlétnél sárga a pötty akkor szerinte a NAT rosszul van beállítva. Ez miért rossz? Csak mert le is tölti amit akarok, meg fel is tölti rólam... Kellene hogy ez zavarjon, vagy hagyhatom a fenébe?

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Shadowolf

Quote from: BruceLenne egy kérdésem. Azureusnál ha az erõnlétnél sárga a pötty akkor szerinte a NAT rosszul van beállítva. Ez miért rossz? Csak mert le is tölti amit akarok, meg fel is tölti rólam... Kellene hogy ez zavarjon, vagy hagyhatom a fenébe?

Annyiban befolyásolja a dolgokat, hogy a le- és feltöltés egyaránt lassabb.

Bruce

Quote from: ShadowolfAnnyiban befolyásolja a dolgokat, hogy a le- és feltöltés egyaránt lassabb.
Akkor többhónapnyi használat után asszem mégis csak be kéne állítanom :rolleyes:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Moha

Quote from: BruceAkkor többhónapnyi használat után asszem mégis csak be kéne állítanom :rolleyes:
Attól függ, hogy tudod-e módosítani a tûzfal és/vagy router beállításait. Ugyanis nagy valószínüséggel port forwarding-ra lesz szükséged. Ha most sárga minden torrented, az azt jelenti, hogy "passzív" módban vagy, egy tûzfal mögött, és nem tudnak rád közvetlen kapcsolódni.
Ez azért gond, mert így csak az "aktív" peer-ektõl tudsz tölteni. 1 aktív egy passzívtól tud tölteni és fordítva, de 2 passzív nem látja egymást, aminek az eredménye lassab le/feltöltés a kevesebb peer miatt. A DC esetében is ugyanez a helyzet.
Szerintem nézd meg, tudsz-e babrálni valamit a tûzfallal.

Bruce

Quote from: MohaAttól függ, hogy tudod-e módosítani a tûzfal és/vagy router beállításait. Ugyanis nagy valószínüséggel port forwarding-ra lesz szükséged. Ha most sárga minden torrented, az azt jelenti, hogy "passzív" módban vagy, egy tûzfal mögött, és nem tudnak rád közvetlen kapcsolódni.
Ez azért gond, mert így csak az "aktív" peer-ektõl tudsz tölteni. 1 aktív egy passzívtól tud tölteni és fordítva, de 2 passzív nem látja egymást, aminek az eredménye lassab le/feltöltés a kevesebb peer miatt. A DC esetében is ugyanez a helyzet.
Szerintem nézd meg, tudsz-e babrálni valamit a tûzfallal.
Á, értem! Akkor asszem megnézem mit tehetek, de a gép amirõl netezek nem saját, szal lehet, hogy maradok ahogy vagyok :( mind1, mûxik így is... mindenesetre ezer hála a segítségért!

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Phoeneix

Quote from: bpka000Ha én lennék a védõügyvéd, rábizonyítanám a film- és zenegyártókra, hogy õk maguk srófolták fel annyira az árakat, a hibás gazdaságpolitikájukkal, hogy teret adtak a fájcserélésnek, így önmaguk ellen követtek el bûncselekményt, tehát õnekik kell kárpótlást fizetni.
Tényleg, ha csak az átlagos infláció mértékével emelkedtek volna a mozijegy illetve CD árak, szerintem simán megvenné egy csomó ember.
Mennyi lenne kábé egy mozijegy?
Egyébként meg nem kell úgy filmet csinálni, hogy 10 milliárd $ költségvetés, ebbõl 8 milliárd megy arnoldnak azért mert õ arnold, a többit elba***uk speciális effektekre, amit egy jó csapat megcsinálna egy fél évvel lasabban, de negyedannyiból, mi meg megcsináltatjuk pazarlóan, hogy ha esetleg lesz olyan kategória az oszkáron, hogy "A legdrágább film" akkor azt is bezsebeljük.
Mindemelett a történetet egy takarítónõ ollózza össze újságokból, vagy az elmúlt század mozgókép-történelmének nevezetesebb darabjait másoljuk.

hat van benne vmi igazsag, mondjuk annyi biztos, ha olcsobb lenne a mozijegy, akkor meg el is mennek megnezni, de 700-at meg 1000-et nem adok ki egy NULL story tortenetert meghozza ugy hogy semmi jo effekt sincs benne...
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

Isi101

Nem tudom iért írkál ki nekem ilyet a 2.2.0.2 es Azureus:
QuoteLikely network disconnect/reconnect: Repairing 1 selector, 2 keys.  Ha ismételten ezt az üzenetet kapja, és biztos, hogy a hálózati kapcsolata hibátlan,  illetve 1.4-es JRE-t használ, akkor feltehetõen annak egy hibájával találkozott, és frissítsen a legújabb verzióra.
ezt kb ötpercenként adja, szóval kezd idegesítõ lenni. Hogy lehetne ezt megszüntetni?

TurboK

az Azureus egy JAVA fos. Ezzel az erõvel akár flash alapú is lehetne. Sztem a Bittornado sokkal jobb (ugyanolyan egyszerû mint az official kliens csak többet tud). Annyit tudok ajánlani hogy frissited a Javat meg az azureus, vagy ökörködsz a hálózati beállitásokkal az azureuson belül.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xaga

Quote from: Isi101Nem tudom iért írkál ki nekem ilyet a 2.2.0.2 es Azureus:
 
ezt kb ötpercenként adja, szóval kezd idegesítõ lenni. Hogy lehetne ezt megszüntetni?

Frissisd Java-t. Az +oldja a problémát. Én jelenleg BitCometre esküszök

Moha

BitComet-ben be lehet állítani, hogy a torrentbõl csak bizonyos fájlokat töltsön le, ne mindet?

Xaga

Quote from: MohaBitComet-ben be lehet állítani, hogy a torrentbõl csak bizonyos fájlokat töltsön le, ne mindet?

Az elején meg is kérdezi hogy mit akarsz letölteni a torrent tartalmából.

Fazék

Quote from: MohaBitComet-ben be lehet állítani, hogy a torrentbõl csak bizonyos fájlokat töltsön le, ne mindet?
közben is lehet, bal oldalt alul a summary, és trackers alatt a files-ra kattintva
továbbra is ezt a bittorrent klienst használom, és továbbra is ezzel vagyok a legelégedettebb :)

edit: be lehet állítani egyesével avagy "tömegesen" is a priority-t, ami lehet 'disabled' is, és az ilyenre beállított file-okat nem fogja letölteni