Hangszeres zene & kottaügyek

Started by Ramiz, 2004-05-07, 15:32:08

Previous topic - Next topic

Ramiz

Játszotok hangszeren? Vannak anime-zene kottátok? Tudtok jó helyet? Érdekel valakit a téma?
Én zongoradarabokat kerestem, találtam párat (pl. Noirból Canta per me, Silent Pain, Bebopból még csak a Raint és a Piano ...-t), de nem túl sokat.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moloko

Quote from: RamizJátszotok hangszeren? Vannak anime-zene kottátok? Tudtok jó helyet? Érdekel valakit a téma?
Én zongoradarabokat kerestem, találtam párat (pl. Noirból Canta per me, Silent Pain, Bebopból még csak a Raint és a Piano ...-t), de nem túl sokat.
van egy rakat Sailormoonos kottám :p zongoraátiratban :p
ráadásul bármely midi-file-ból kreálható kotta, csak kérdéses hogy mennyire használható...

Xaga

Ha van akkor picben vagy vmely kottaszerkesztő progi formátumában tessék bepostolni. (Zongora tankönyv linknek is őrülnék :D)

ignus

Ignus bass-gitáron küldi... Kottákat meg nem tudok... Naruto zenéket (intro/outro) hallás után le fogom szedni...
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Raggie

Engem gitárkották érdekelnének! A Bebop és Noir zene nagyon jól jönne, egyéb anime zene meg szintén!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Örülök,hogy van érdeklődés... ;) Akkor itt van két klufi link:

//www.ichigos.com
//www.animescores.com

Na, alapítunk anime-zene együttest? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Shadowolf

Quote from: RamizNa, alapítunk anime-zene együttest? :D

Volt már erröl egyszer szó, bár én már csak arra emlékszem, hogy a csajok közül páran énekesként vállalkoztak volna...^^

Moloko

#7
Quote from: RamizNa, alapítunk anime-zene együttest? :D
erről már volt szó. de nem lehetett belőle összehozni semmit.
én azóta játszom egy együttesben, szal még a régi listából is ki lehet ejteni... (asszem talán :))

Edit: megnéztem ezt a 2 oldalt amit mondtál.
1.) mindenki figyelmébe: a .mus kiterjesztésű fileokat a Finale nevezetű programmal lehet megnyitni.
2.) főleg olyan kották vannak fent amik mondjuk 1 szem zongorára szólnak... szerintem egyedül zenélni pedig baromi unalmas :)

Ramiz

Szerintem nem :D
Különben emlékszem arra a próbálkozásra a zenekarra és csak piszkálódásból írtam  :hehe:
Kösz a Finale infót.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Sephiroth

Én zongorán mondhatom magam full funkciósnak. Csak hangszer hiányban gyakorlás nem igazán megoldható. Én egyedül is imádok zenélgetni. Főleg mikor olyan hangulatban vagyok, akkor még jót is tesz.
Ezen kivül még gitár próbálkozásaim voltak.
Kottáim főleg Finalra terjednek ki (Ki hitte volna).
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Raggie

Quote from: RamizSzerintem nem :D
Szerintem is jóval unalmasabb egyedül zenélni! A társaság adja meg a hangulatot!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

ignus

Quote from: SephirothÉn zongorán mondhatom magam full funkciósnak. Csak hangszer hiányban gyakorlás nem igazán megoldható. Én egyedül is imádok zenélgetni. Főleg mikor olyan hangulatban vagyok, akkor még jót is tesz.
Ezen kivül még gitár próbálkozásaim voltak.
Kottáim főleg Finalra terjednek ki (Ki hitte volna).


:d Vedd fel és oszd meg velünk!
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Ramiz

Inkább oszd meg velünk a kottákat (f?leg FF7 érdekelne)!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xaga

Nem tom érdekel e még vkit a téma de a PianoSheets.org-on rakat kottát lehet találni köztük animekét is, bittorrentel müködik a tetöltés de reg-elni kell.

Sephiroth

Quote from: RamizInkább oszd meg velünk a kottákat (f?leg FF7 érdekelne)!

Az oldalamon fent midiben az összes. Abból meg lehet tanulni. Igaz kell hozzá progi. Én cakewalkal egész szépen tudok nyomtatni.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Pirula

Virtuális zenekarhoz mit szólnának a jelenlévõk?
Már régóta filózom valami anime témájából merített dalszövegekkel dolgozó zenekarról, csak nincs akivel meg lehetne csinálni.
Ha valakit érdekel csak szóljon hozzá, aztán kifejtem szépen hogy hogyan is gondoltam a virtuális banda dolgot. Én mondjuk gitároznék.

Ha valakinek megvan a Lain filmzenéjébõl a Duvet (nyitószám) meg a Fool kottája/midi file-ja és elküldi nekem, akkor a keblemre ölelem nyilvánosan.
Köszönöm.

Még valami.
Ha a moderátorok szerint OFF-olok, szóljanak rám, aztán nyitok egy külön témát,  csak feleslegesen nem akartam.

Xaga

Quote from: PirulaHa valakinek megvan a Lain filmzenéjébõl a Duvet (nyitószám) meg a Fool kottája/midi file-ja és elküldi nekem, akkor a keblemre ölelem nyilvánosan.
Köszönöm.

A midi-t innen leszedheted. >>Link<<

Pirula

Quote from: XagaA midi-t innen leszedheted. >>Link<<

 Keblemre! :merci:

Ramiz

Mondd el, abból baj nem lehet.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizMondd el, abból baj nem lehet.

Okess. A következõképpen képzeltem el:
A tagok - mivel nehéz lenne úgy összegyûjteni a tagságot hogy közös próbahellyel rendelkezzünk, és amellett érdemi alkotó munkát végezzünk - elsõsorban midi vagy .gp4 file-okon keresztül oszthatnák meg egymással az ötleteiket, ill. a dalszerkezeteket szimplán meg lehetne oldani szöveges leírással is. Tehát tegyük fel, nekem van egy gitártémám amit leírok tabulatúrába/kottába a Guitar Pro nevezetû programmal, vagy valamilyen más midi alapú cuccal. Ezt aztán elküldeném a zenekar többi tagjának, akik mind kidolgoznák rá a saját részüket - dob, basszus, szinti, dalszöveg, triangulum, skótduda, samplerek ízlés szerint. Ezeket a számokat a midi kíséret mellett mindenki szorgosan gyakorolná. Amikor összeállna mondjuk egy lemeznyi anyag - ez az én felfogásom szerint 9-11 szám - a csapat bevonulna egy próbaterembe pár napra és megnézné hogy hogyan is szól ez élõben. Ha mûködik a dolog akkor és megéri a befektetést, akkor uccu neki, lehet stúdióba vonulni. Aminek a költségeit egyrészt nyilván zsebbõl kéne állni, de lehetne keresni támogatókat is mondjuk - hasra ütve, nem tudom van-e ilyen - a japán nagykövetség kultúrális alapjától.
Ezután kiadni, neten terjeszteni élõben fellépni néhány olyan helyen ahol lenne érdeklõdõ, aztán jöhet a cseresznyevirágzás megünneplése a Fuji lábánál, õrjöngõ tömeggel.
Nem úgy képzelem el a dolgot hogy ebbõl meg akarok élni vagy hasonló, csak hobbinak, de olyannak amire hajlandó lennék áldozni - energiát, idõt és pénzt.
Fontosnak tartom azért megjegyezni hogy autodidakta módon tanultam gitározni, tehát ne számítson senki virgabetyár megmozdulásokra.
Van egy számom már ami kb. beleillene a koncepcióba, ezt le lehet tölteni itt.
Szöveg és énekdallam egyedül az ami hiányzik.
Akinek van kedve írhatna róla nekem kritikát ide vagy PM-be, nekem mindegy.

Ramiz

Érdekes ötlet. Szerintem túl lassú ahhoz, hogy sokáig életképes legyen. Meg hát nekem modemem van... De azért fel lehet tenni ide az ötleteket, hátha összeáll valami. A legjobb persze az lenne, ha valakinek (vagy valaki haverjának stb :D ) lenne egy üres stúdiója.--
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Suszi

Nekem nagyon tetszik az ötlet. Én egy kicsit játszom gitáron. Én is autodidakta módon tanultam. Szerintem egy próbát megérne. Persze ehhez több ember is kellene, úgyhogy várjuk meg, hogy a többiek mit mondanak.

Pirula

Quote from: RamizÉrdekes ötlet. Szerintem túl lassú ahhoz, hogy sokáig életképes legyen. Meg hát nekem modemem van... De azért fel lehet tenni ide az ötleteket, hátha összeáll valami. A legjobb persze az lenne, ha valakinek (vagy valaki haverjának stb :D ) lenne egy üres stúdiója.--

A zenei ötletek kidolgozásához nem kell net, csak hogy tartsuk a kapcsolatot, meg küldözgessük a midiket. Azok meg nem olyan nagy fájlok hogy nagyon nehéz legyen elküldözgetni õket szerintem.
Tény egyébként hogy nem egy gyors dolog, de nem is akarom elkapkodni. Szerintem meg pont ezért lenne inkább életképes, mert nincs benne az a kényszer hogy na most aztán határidõre írni kell egy-egy számot, hanem amikor egy tényleg jó ötlete van valakinek nyugodtan kidozgozhatja, megoszthatja a többieket.
Dobost egyébként tudok aki szinte 100% elvállalná hogy játszana - plusz mellette nagyon jól játszik - , de nem hiszem hogy számokat is írna. A dobtémát úgyis szeretem én magam hozzáírni a dalhoz.
Stúdió meg... na igen.  :)  Egy használható kis házi felvevõ cuccos - amivel egy demószintû anyagot össze lehetne dobni - is belekerül 140 rugóba. Ennyiért meg már egész csinos stúdióidõt lehet venni és ott akkor van hangmérnök is.


Quote from: SusziNekem nagyon tetszik az ötlet. Én egy kicsit játszom gitáron. Én is autodidakta módon tanultam. Szerintem egy próbát megérne. Persze ehhez több ember is kellene, úgyhogy várjuk meg, hogy a többiek mit mondanak.

Pompás! Milyen gitárod van? Akusztikus v. elektromos?

Suszi

Quote from: PirulaPompás! Milyen gitárod van? Akusztikus v. elektromos?/QUOTE]
Akusztikus. Egy két számot tudok játszani, de semmi komoly. Persze, ha van rá igény, és összejárunk, akkor a fejlõdés is gyorsabb, nameg van cél, amiért érdemes csinálni.  :)

Ramiz

Van egy progi, neve: NoteWorthy. Szerintem nagyon kézreálló, használható program. Kottás, de én meg a tabokhoz nem értek.  :hehe:

Akit érdekel, itten van a progi, a key-generator meg egy szám (Blue Moon). (Nem én írtam, de el tudom játszani. :D)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizVan egy progi, neve: NoteWorthy. Szerintem nagyon kézreálló, használható program. Kottás, de én meg a tabokhoz nem értek.  :hehe:

Nem gond, a Guitar Pro egyszerre le tudja nyomni kottában meg tabban is.

Manu

Kár, hogy dobos lenne, mert azt én is bevállaltam volna, meg a dob-basszus alapok írását is. Vokált is szívesen elvállalnék, bár basszushangom van, úgyhogy ez lekorlátoz. Egyébként midizésre használjatok Logicot, az használ külsõ VTS-eket is, van benne tabulatúra, meg egy nagyon jó kottaíró, plusz matrix editor is. Azt használja, mikor LiveActekre is mindenki, csak Macintoshon, mert azon nem fagy. :hehe:

noriko

Sziasztok! Segítség kéne!
Nem tud valaki valami olyan számot ami csak akusztikus gitár szóló?
Lehet akár anime ost-bõl is, meg BÁRHONNAN!

vagy olyan zenészt akit akusztikus gitáron játszik egyedül és nem énekel...bár ez kb ugyanaz a kérdés mint a fenti :)
"I wish I could, but I don't want to."

Manu

Quote from: norikoSziasztok! Segítség kéne!
Nem tud valaki valami olyan számot ami csak akusztikus gitár szóló?
Lehet akár anime ost-bõl is, meg BÁRHONNAN!

vagy olyan zenészt akit akusztikus gitáron játszik egyedül és nem énekel...bár ez kb ugyanaz a kérdés mint a fenti :)


Így elsõre Al di Meola...

Pirula

#29
Quote from: ManuKár, hogy dobos lenne, mert azt én is bevállaltam volna, meg a dob-basszus alapok írását is. Vokált is szívesen elvállalnék, bár basszushangom van, úgyhogy ez lekorlátoz. Egyébként midizésre használjatok Logicot, az használ külsõ VTS-eket is, van benne tabulatúra, meg egy nagyon jó kottaíró, plusz matrix editor is. Azt használja, mikor LiveActekre is mindenki, csak Macintoshon, mert azon nem fagy. :hehe:

Látom van egy profink is itt. A dobossal még nem beszéltem, csak mint lehetõség gondoltam egyenlõre, szóval ha kedvet érzel hozzá akkor üdv a "csapatban"!
A VTS-ek azok micsodák?

Noriko: A Lake Of Tearsnek van egy nagyon szép, száma ami kb. megfelel annak amit írtál, Headstones a címe. Tabot el tudom küldeni ha érdekel.