Main Menu

Klasszikus zenék

Started by TurboK, 2004-08-28, 20:41:59

Previous topic - Next topic

TurboK

(remélem ezt jó helyre postoltam mert itt már nem lehet kiigazodni)

Nektek mely klasszikus darabok tetszenek a legjobban és miért? mert van egy jópár ami veszett jó.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Shadowolf

Én abszolút favoritom: Beethoven - Holdfény szonáta :)

Kvikveg

24 Chopin Etud Ashkenazyval CD
Mozart Requiem
Vivaldi 4 evszak no comment bar agyonhallgattam, szoval mar csak ritkan birom ki. :)
Domenico Scarlatti: D dur szonata & Bmoll szonata Michelangeli eloadasaban.
Brahms cselloszonatak Rosztropovics-Serkin parossal CD
Bach D-moll toccata & fuga no comment de nem minden eloadasmoddal
Faure requiem miota enekeltuk a korussal. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Nekem a kedvencem: Mozart - Török Induló, de tetszik még Vivaldi Négy Évszakja.

Dragon

Bevallom, nem vagyok nagy tudós a témában, de a stílust kedvelem.
Kár, hogy egyetlen embert sem ismerek közelebbrõl, aki szereti, és ilyesmit be is tudna szerezni. A másik apró gondom (és tudom, hogy ez most viccesen hangzik) hogy ugye míg egy mai együttes/elõadó hivatalos CD-jét megveszed a boltban, és az az eredeti és punktum, addíg egy Mozartból nincs egy hivatalos kiadás, hanem millió zenekar játszotta már a mûveit, és rengeteg felvétel lehet, nincs "igazi, eredeti". Meg nincs olyan, hogy "album", mint a mai zenékben. Talán egy "XY összes mûvei" dolog az jó lenne, valamelyik hírneves zenekar elõadásában.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Quote from: bpka000Talán egy "XY összes mûvei" dolog az jó lenne, valamelyik hírneves zenekar elõadásában.
Ilyenek vannak, csak meg kell õket találni. Bár talán lehet, hogy nem az összes mûvet gyûjtik össze, de mondjuk a legismertebbeket. Szoktak árulni 15-20 CDs gyûjteményeket is.
Amúgy meg a komolyzenei CD-k elég olcsók, 6-700 ft körül meg lehet õket venni. Bár a könnyüzeneiek kerülnének ennyibe... :rolleyes:

Manu

Én jó sokáig, tizenegy-két évig tanultam komolyzenét, meg zenész családban nõttem fel, de végül mégis a jazznél kötöttem ki-valaki indíthatna egy ilyen threadet is.
Hogy a tárgyra térjek:
Wagner nyitányok
Tchaikowsky-tól (így kell írni?) minden
Ez a két favoritom van és nekem nem is kell több

Ami 600-700 Ftba kerül az olyan is. Általában valami névtelen, mondjuk ukrán vonosnégyes adja elõ az adott mûvet, hihetetlen rosszul

Dragon

Quote from: MohaIlyenek vannak, csak meg kell õket találni. Bár talán lehet, hogy nem az összes mûvet gyûjtik össze, de mondjuk a legismertebbeket. Szoktak árulni 15-20 CDs gyûjteményeket is.
Amúgy meg a komolyzenei CD-k elég olcsók, 6-700 ft körül meg lehet õket venni. Bár a könnyüzeneiek kerülnének ennyibe... :rolleyes:

Mint a pár tízezer forintos, enyhén pösze Forever Classics a TV-Shopból :lol: ?

Az a nagy bajom nekem, hogy lusta vagyok mint a föld, aztán az ilyen boltok felkereséséhez nem fûlik a fogam.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Quote from: bpka000Mint a pár tízezer forintos, enyhén pösze Forever Classics a TV-Shopból :lol: ?
Na azért nem csak olyanok vannak! :D Könyves-/lemezboltban is lehet kapni ilyesmit (mármint a nagyobbakban). Na persze oda el kell menni...  :rolleyes: Mondjuk nekem idõm nem szokott lenni.

Damnatus

Hali!

Én gyûjtöm, grabbelgetem is otthon õket, bár még kicsi a gyûjtemény. A kedvencem a romantika zenéje, de nagyon sok mindent szeretek, nem is kezdem el felsorolni.

Fazék

Edvard Grieg - Peer Gynt
abszolút kedvenc

mp3-ban még nem találkoztam tökéletes minõségû klasszikus zene rip-pel...
sztem a klasszikus zene nagyon a lossless audio formátumokat kívánja...

Kvikveg

Quote from: bpka000...Talán egy "XY összes mûvei" dolog az jó lenne, valamelyik hírneves zenekar elõadásában....
Ovakodj az ilyenektol! A 'valogatas a mittudomenmibol' CDk a sirba tudnak vinni. 'Hooked on Classics' boaaaa... Iszonyat neha miket muvelnek. Nem veletlenul irtam oda az eloadokat!!!
Kepzeljuk csak el Metallica tokmindegymit pl. Stingtol! Naugye!  :rotflol:  :hehe:
Ashkenazy pl a Chopinokat eneklobben dallamosabban jatssza, mint Richter, o viszont egyszeruen mas stilusban jatssza. De mindketto eloadas kivalo!!!
Es az sem mindegy, hogy az eloado mikor zongorazta fel CDre az adott muvet.
Persze nehezebb komolyzenebol szemezgetni, ezek a neten sem terjednek annyita, es az MTV-ben sem nyomatjak oket tulzottan... :hopp:

Wagner! Wagner! Wagner!  - filmidezetnek van alapja  :rotflol:

"Beethoven a zene Mozartja"

Csajkovszkij a magyar helyesírás tudtommal. Az a masik borzalom asszem az angol.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Quote from: Kvikveg'Hooked on Classics' boaaaa... Iszonyat neha miket muvelnek.
Nem tudom, nekem pl tetszettek. Szerintem egyáltalán nem szörnyû.
QuoteKepzeljuk csak el Metallica tokmindegymit pl. Stingtol! Naugye!  :rotflol:  :hehe:
A Metallica feldolgozásról pedig 2 dolog jut eszembe: a Gregorian változat és a Symphony verzió, amit maga a Metallica adott ki és szvsz mindkettõ jó.

Dragon

Quote from: KvikvegKepzeljuk csak el Metallica tokmindegymit pl. Stingtol!

hát, ez egy kicsit off, de IMHO a metallica tökmindegymi ami a fekete "Metallica" címû album után jelent meg, az még (egy-két kivételt leszámítva) eredetiben is szar, vagy legalábbis nem az a metallica amit én annak nevezek
na de most nem ez a téma

metallica-ból, ugye van eredeti
Wagner hány CD-t adott ki? szerintem egyet sem, hacsak nem õt is az ufók segítették, mint az egyiptomiakat a piramiépítésben  :lol:
Mert a metallica, Wagnerrel ellentétben nemcsak dalszerzõ, hanem elõadó is, és én (ha lehet) mindkét dolog eredetiségére törekszem
És pont itt van az én problémám! Ki mondja meg nekem, hogy melyik mûvének melyik rögzített verziója az, amit "tökéletesnek" lehetne nevezni? Ehhez bizony egy nemzetközileg elismert szaktekintélyekbõl álló zsûri objektív véleménye kéne. És akkor is még mindíg csak ott tartanánk, hogy tudnám, mit keressek, de azt nem, hogy hol....
Látod, a világ kultúrájának ez a része ilyesmi miatt fog talán kiveszni egyszer az emberek tudatából, míg a Big Br**er-bõl kikerült "tehetségek" "mûvei" örökké megmaradnak digitális formába rögzítve.....  :ejj:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Kvikveg

Quote from: bpka000...És pont itt van az én problémám! Ki mondja meg nekem, hogy melyik mûvének melyik rögzített verziója az, amit "tökéletesnek" lehetne nevezni? Ehhez bizony egy nemzetközileg elismert szaktekintélyekbõl álló zsûri objektív véleménye kéne....
Nincs 'tokeletes'. Eppen ez a szepsege. Ahany eloado, annyi ertelmezes. Valassz! :) Es ez lehet, hogy jobb is: az 'eredeti' mara mar lehet, hogy hallgathatatlan lenne. Es ami nekem tetszik, lehet, hogy neked nem.
/Olyan van, hogy 'kottahuseg', de ez egy mas tema./
De azert nem ugyanaz, amikor egy eloado hozzaad az eloadasmoddal, meg a gepzongorista valtozat... Scarlatti Michelangelival teljesen mas, mint egy zongoravizsgan.  :rotflol:

off: ajjaj, asszem nem a Metallicat kellett volna elohuznom... De azert remelem ertheto volt, hogy mit akartam mondani? :(
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

TurboK

Quote from: BlimpEdvard Grieg - Peer Gynt
abszolút kedvenc

mp3-ban még nem találkoztam tökéletes minõségû klasszikus zene rip-pel...
sztem a klasszikus zene nagyon a lossless audio formátumokat kívánja...
ja, a lossless már csak azért is jó a klasszikus zenénél mert kb. 500kbitre lemegy míg mondjuk egy Nightwish az 1100 körül mozog. Ha tömöritett ripet keresel akkormeg a Musepack-et tudom ajánlani, simán üti az Oggot, MP3at, még az AAC-t is.

az én kedvenc mûveim:
Beethoven - holdfény szonáta (de csak az elsõ és harmadik felvonás. Ezzel a mûvel egyébként az Earthworm Jim 2 c. játék hozott össze, meg is lepõdtem ének órán amikor Beethovent halgattunk)
Edvard Grieg - Peer Gynt
J. S. Bach - Toccata és Fúga mittomén milyen mollban (az összes jó egyébként)
Ravel - Boléro
Dvorák - Ujvilág szimfónia
Carmina Burana
Liszt - Magyar rapszódiák

ezek jutnak az eszembe momentán.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Damnatus

Hali!

Bár eltérnek egymástól az elõadók (pl. több-kevesebb hangszer), azért ha elkezded dúdolni a valkûröket, akkor az mindenkinek ismerõs lesz (érdeklõdésétõl vagy mûveltségétõl függõ mélységben).

Flaser

Turbok ajánlásához hozzáadva:

A használt algoritmus ill. a kbps egyáltalán nem annyira mérvadó mint a keverés.

Mananpság minden zene átka a rádió - azt fogod hallgatni ami a leghangosabb - azaz mindent az egekig erõsítenek. A gond az, hogy többnyire ez a keverés jut el az otthonodba a CD-n.

Természetesen abszolút nem hozza ki a hi-fi-bõl azt a mit lehetne. Ez különösen a klasszikus zenére igaz ahol a hangerõ nagyon nagy tartományt lefedhet. - Gyakori panasz a DVD-k re is, hogy túl halk. Épp ellenkezõleg! Minden más túl hangos. A jó felvételen a szél surrogása és az ágyúdörgés is el kell férjen egymás mellett.

Épp ezért ajánlott nevesebb kiadást venni (+egy kisebb vagyont költeni egy tényleg jó hangfalra) klasszikus zenébõl az elõbb említett elõadókból akadó különbségeken kívül. A gond persze az, hogy az ilyesminek "szép" ára van.

A másik kevésbé ismert tény, hogy az OST-k minõsége többnyire sokkal jobb mint ezeknek a rádió-mixeknek. Ugyanakkor egy "szakértõ" audiophile persze biztos hogy egyészt mást mond majd.

Ezek az audiophilek többnyire a CD-rõl is mint "zeneromboló" beszélnek. Az már nem jut el a tudatukig, hogy a 16-bit es leképezés már akkora pontosságot jelent ami nagyobb mint a stúdiók zajszennyezése - azaz nincs olyan jó mikrofon mint amilyen jó a CD.

Saját kedvenceim közül ami még nem hangzott el:

Bolero, Carmen, Kék Rapszódia
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

dizzy

Beethoven - Symphony No. 5, Op. 67 - I
Bach - Air Suite No. 3 in D major BWV 1068 (Berliner Philharmoniker)

ezektõl mindig elérzékenyülök.
You can't hold onto the past because then you can never live in the present.

TurboK

Quote from: FlaserTermészetesen abszolút nem hozza ki a hi-fi-bõl azt a mit lehetne. Ez különösen a klasszikus zenére igaz ahol a hangerõ nagyon nagy tartományt lefedhet. - Gyakori panasz a DVD-k re is, hogy túl halk. Épp ellenkezõleg! Minden más túl hangos. A jó felvételen a szél surrogása és az ágyúdörgés is el kell férjen egymás mellett.
Pontosan, a kiadók mind egyre hangosabb zenéket akarnak kiadni, (mert ugye kisteljesitményû mp3 lejátszó csak halkan szól) és ezért felturbózzák a hangszintet a gyári felvételen. Csak ahhoz nincsen eszük hogy ezzel a módszerrel túllépik az adott hangskála határát, és egy csomó adat elvész a hanghullámból. ezért nem szól pl. egy cintányér olyan szépen mint egy 15 évvel ezelõtti albumon.
Talán ezért is olyan halk egy DTS keverés, mert ott bizony kegyetlenül jól kihasználják a teljes hangskálát. Éppen ezért szól jobban a DTS a sima Dolby Digitalnál, nem csak a magasabb bitráta miatt.

Most találtam pl. egy Peer Gynt DTS felvételt, ami minden máshoz képest rettenetesen halk volt. Persze csak azért mert minden más albumon vagy 12db fölösleg van... Épp ezért találták ki a Replaygain-t. Gyönyörûen kihozza az ilyesmit, egy szintre hozza a zenét.
Ja, és 5.1ben hallgatni tényleg nem semmi egy ilyen albumot.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Ramiz

Furcsa, én is sokat komolyzenéltem (8 év), és voltak idõszakok, amikor hallgattam is komolyzenét, de sohasem kötött le igazán. Persze van jópár nagyon "látványos" és híres komolyzenei "sláger", amit mindenki felismer a rádióban, filmekben, reklámokban, de az a kérdés, ki az, aki be is rakja otthon?

Zongorázni Lisztet, Chopint, Bartókot szerettem a legjobban.

A Kék rapszódia nagyon jó. Az már majdnem jazz. ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Damnatus

Hali!

Most épp a Háry János hallgatom gyakran (Intermezzo a kedvencem), meg Brahms Magyar táncokját.

Bruce

Quote from: Ramiz... de az a kérdés, ki az, aki be is rakja otthon?
Én! Én! Én!
Pl. pont tegnap hallgattam meg Muszorgszkij-tól az Egy kiállítás képei-t. Kétszer. Egyszer mp3-ban, egyszer bakeliten. És a bakelit jobban szólt :eeek:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

TurboK

Quote from: BruceÉn! Én! Én!
Pl. pont tegnap hallgattam meg Muszorgszkij-tól az Egy kiállítás képei-t. Kétszer. Egyszer mp3-ban, egyszer bakeliten. És a bakelit jobban szólt :eeek:
a bakelitlejátszótól függ. Egy igazán profi bakelit szett (gyémánt/zafir mittudomén milyen tû, ilyenek) érezhetõen felülmúlja a CD hangot is.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Damnatus

#24
1. Javaslom, hogy nevezzük át a topcot csak simán zenére! (mert nem találtam ilyet, újat létrehozni meg minek)

2. épp Ákost hallgatok, elég jó
Nameg sok minden mást is! :D

Ramiz

Quote from: Damnatus1. Javaslom, hogy nevezzük át a topcot csak simán zenére! (mert nem találtam ilyet, újat létrehozni meg minek)

Minek? Hogy a modik ne harapják le a fejünket! :rolleyes: Szerintem belefér egy "egyéb zenék" topic simán...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Damnatus

Szeintem egy ilyen, eddig 23 postot tartalmazó topic bõvítése sokkal értelmeseb megoldás!
Bár vannak itt mániákus topicnyitogatók!  :D

Zelgadis

Valakinek tetszett, hogy zongorázok :D
Bevallom, nekem is tetszik  :kiraly:
Bár még eléggé kezdõ vagyok benne, de nagyon szeretem csinálni!
(magyarul: /me : lelkes  :lame:  )
Kb 5-6 éves korom óta (egészen pontosan amint megtanultam járni, és felértem a kilincset nagyanyámnál, besurrantam abba a jéghideg (fûtetlen, és mindig le van eresztve a roló) szobába, ahol a zongora pihent, és nem hagytam nyugodni) ûzöm az ipart :D kisebb nagyobb kihagyással.
Igaz, hogy még középsuli alatt tanultam 2 évig, és akkoriban jobban is ment, de azóta csak hobbi szinten nyomkodom, mert lusta dög vagyok  :beeee:
Most már ott tartok, hogy még a holdfény szonátát is elfelejtettem, pedig azt igazán sokat játszottam, mert roppantul tetszik. Bár elfelejtettem már párszor az utóbbi években, de mindig ujra megtanulom, és mindig egyre könnyebben megy :D (és mindig elfelejtem egy idõ mulva, mert lusta dög vagyok gyakorolni (hmmm ezt mintha már mondtam volna (?) ) ^_^"" )

Szóval jelen pillanatban nagy béna vagyok, de iiimádok zongorázni :haha:

Ramiz

Egy "R." nevû illetõnek, nem? :lazza:
De nem ide gondoltam, hanem pl ebbe a topicba.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soy

#29
hmm lassuk,

Beethoven:

   -Mondschein Sonate ill. Waldstein Sonate

Chopen:


   -keringok

Debussy:
   -Clair de Lune

Mussorgsky

   -Egy kiallitas kepei

Tschaikowsky

   -Diotoro , Schwan See(hattyuk tava ? )

Stb....(Bolero, Canon, .....)

-----------------
~ACT 12.0~


" Neither Happiness          
            Nor Sadness             
            is Ever               
                 Permanent "  
-----------------