Main Menu

Rejtõ Jenõ

Started by Ramiz, 2005-05-28, 21:34:38

Previous topic - Next topic

Ramiz

Mindent a valaha élt egyik legjobb magyar íróról!
Életrajz fõleg érdekel, mert csak keveset tudok róla.
De kedvenc szereplõ/könyv szintén.
Apropó szereplõk: szerintem minden valamirevaló iskolai osztály átesik azon (legalább egyszer... :) ), hogy mindenki kap egy nevet egy Rejtõ-könyvbõl... (Én Csülök voltam. :lazza: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

syeren


Raggie

:D :D

Jóó kis syeren-féle site ajánló! :)

Amúgy meg Rajtõ Jenõ RULEZ! :jee:  Nekem nem volt semmilyen ilyesmi becenevem sajna, de még nincs késõ! A könyvei közül a Láthatatlan légió és a Három testõr Afrikában a kedvenceim!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Pirula

Quote from: RamizMindent a valaha élt egyik legjobb magyar íróról!
Életrajz fõleg érdekel, mert csak keveset tudok róla.
De kedvenc szereplõ/könyv szintén.
Apropó szereplõk: szerintem minden valamirevaló iskolai osztály átesik azon (legalább egyszer... :) ), hogy mindenki kap egy nevet egy Rejtõ-könyvbõl... (Én Csülök voltam. :lazza: )
Életrajz:
Hámori Tibor: Piszkos Fred és a többiek, Ságvári Endre Könyvszerkesztõség 1981
Tényszerû és emellett tele van anekdotákkal, van olyan jó mint egy regénye. Ha érdekel akkor megoldhatjuk valahogy hogy kölcsönadjam, hétfõn úgyis átutazok Pesten.
Nálunk nem volt névadogatás, viszonylag kevesen olvastunk tõle. Csontbrigád örök klasszikus, régen a Fülesben leközölték egyik regényét folytatásos képregény formájában, hihetetlen jó volt. Valahol olvastam egyébként hogy most újra terveznek megjelentetni Rejtõ-képregényeket újradizájnolt, színes formátumban. Tud errõl valaki valamit?

Raggie

Én igen, sõt már láttam is ilyen képregényeket(a Három testõrt meg még egyet). Nekem inkább azért a könyvei maradnak az igazik, a képregény elmegy.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Köszönöm az életrajzot, attót eltekintve, hogy kritizálni meri  :morci: (jó, tudom, elfogult vagyok... kövezzetek meg), egészen jó.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: Raggie GordonÉn igen, sõt már láttam is ilyen képregényeket(a Három testõrt meg még egyet). Nekem inkább azért a könyvei maradnak az igazik, a képregény elmegy.
Merre és mennyiért lehet kapni õket? Kíváncsi vagyok rájuk azért.

syeren

#7
A régi képregények itt olvashatók:
http://www.kepregeny.net/kepregenyek/index.php?spgmGal=R/Rejto_Sorozat
Az újakról meg egy kis infó itt:
http://www.kepeskiado.hu/index.php?func=kiado
Ebbõl egy részlet:
"A sorozat eddig megjelent darabjai:
Az elátkozott part
A három testõr Afrikában
Az elõretolt helyõrség

2005: A tizennégy karátos autó

Elõkészületben:
A láthatatlan légió; Járõr a Szaharában; A szõke ciklon; Piszkos Fred, a kapitány; Az elveszett cirkáló; Egy bolond száz bajt csinál

A már megjelent kötetek a könyvesboltokban, illetve a nagyobb újságos standokon kaphatóak."

Ramiz

Könyvesboltban elvétve, elég drága. Nekem nem tetszett különösebben.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

ÛHát igen én is csak itt Pesten láttm eddig. De ezek szerint elég régen lehetett, mert akkor még csak kettõ volt meg. Sok szerencsét(és $-t) a beszerzésükhöz Pirula!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

Nekem eddig az Elveszett cirkáló, a Piszkos Fred, a kapitány és a Megkerült cirkáló teszett.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Djinn

Nekem is van pár képregényben (pl. A megkergült cirkáló, Piszkos Fred közbelép, A szõke ciklon...) Nem rég találtam meg õket mikor az új szekrényb pakoltunk be.
9 ft volt darabja!!!!  :jee:
Találtam Csillagok háborúja meg Neutron-akció képregényeket is. Meg egy rakás Kockást... :haha:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Pirula

:merci: Az infót mindenkinek! Lehet hogy egy-kettõbe befektetek ha összefutok velük valahol.

Ramiz

Quote from: DjinnNekem is van pár képregényben (pl. A megkergült cirkáló, Piszkos Fred közbelép, A szõke ciklon...) Nem rég találtam meg õket mikor az új szekrényb pakoltunk be.
9 ft volt darabja!!!!  :jee:
Na jó, tíz forintért megveszem. :D :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tyrael

eleg sokat olvastam tole, de mar regen (meg altalanos suliban), szal majd eloveszem es ujraolvasom ami megvan papiron
amugy megvan az osszes? kiadott muve digitalis formaban, erdekel valakit?

Tyrael

Ramiz

Fent vannak a legtöbb e-könyves oldalon. Elõbb-utóbb lementem mind (a biztonság kedvéért), csak lusta vagyok kattintgatni... kéne egy "Rejtõ összes" file. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fenrir

Nekem a Tizennégy karátos autó van meg képregényben. Nem olyan mint a regény, de visszaadja a báját, és a rajzolók nagyon eltalálták a figurákat.  :jee:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

RE@L

91-94-96 környékén jelent meg nagy P.Howard gyûjtemény...
Nekem az van meg 3 kötetes, sajna még nemolvastam belõle naon hüdesokat de naon teccetek amiket olvastam =)
Csontbrigád; meg van +1 csak az most hirtelen nemjut eszembe...

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Emarsharae

Hm... Nyamm... P. Howard személyesen...
Kedvenceim: (elsõ öt) Vesztegzár a Grand Hotelben, A Boszorkánymester, Piszkos Fred a Kapitány, Egy Bolond Száz Bajt Csinál, ééééés... A Fehér Folt Afrikában.
Emellett én is szeretem a Csontbrigádot, bár nekem az kissé túl depresszív, az Elõretolt Helyõrség csodálatos, a Láthatatlan Légió is mókás...
Maradjunk annyiban, hogy nem olvastam tõle még olyan történetet, amire azt mondanám, nem tetszett.
Megjegyzem: antikváriumokban van egy rakás Rejtõ könyv, és nem mindegyik rossz minõségû. Ha nem akartok óriási egybekötött Rejtõt venni, hanem mondjuk olcsóbban összeszedni õket, javaslom az antikváriumokat. Legútóbb asszem 50 Forintért vettem meg a Piszkos Fred a Kapitányt, mert a csincsillám megzabálta pár lapját az otthoninak (ami amúgy is salátább volt mint az antikváriumból szerzett példány).

PS: legkevésbbé jön be Gorcsev Iván. (Azaz A Tizennégy Karátos Autó.) Ne kérdezzétek, miért.
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Ramiz

A FSZEKben véletlenül a kezembe akadt egy angolra fordított Rejtő. Hááááát... :3x3: Közel sem ugyanaz.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Tudjátok, mi Rejtő eredeti neve? Én régen olvastam, aztán elfelejtettem, aztán most újra megtudtam. :) Azért szeretném tudni. Végül is érdemesebb tudni, mint mondjuk Sztálin igazi neve, és azt is sokan tudják. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Na, nemtom jó helyre írok-e.

Ma láttam a József Attilában a Vanek Úr Afrikában című színdarabot. Vegyesek az érzéseim. Kezdetnek leszögezném, hogy végigröhögtem az egészet, a további nyavalygásaiat ehhez a bázishoz eltolva értelmezzétek.
Fogtak csomó Rejtő-jelenetet, Rejtő-idézetet, Rejtő-fordulatot, és összegyúrtak belőle egy színdarabot, amiben még maga az Író is szerepel, és szalvétára írt regénnyel fizet a restiben. Időnként énekelnek egy keveset, rázendít a három cigány muzsikus a fogadóban, szerelem szövődik, mindenki szélhámos meg anekdotázik a börtönről meg összevissza minden. Egy kicsit sok volt minden együtt, szedett-vedett fércmunka. Nem azért ültem be, hogy lássam Reviczkyt, amint ismert Rejtő-idézeteket mesél, meg énekeli a Megy a gőzős Kanizsára című korabeli hangulatfestő zenét. Szóval nem tudom eldönteni, hogy tetszett-e vagy nem, kicsit az az érzésem, hogy nem tudtak már magukkal mit kezdeni, és vagy elvakult rajongó a készítő, aki nem veszi észre magát, vagy ez már a Rejtő-ipar.
Ismét mondanám, hogy nagyon jól szórakoztam, tehát ahhoz képest értendő minden sirám, nem húznám le a darabot, nem akarok senkit lebeszélni vagy ellene hangolni.

Van viszont egy nagyon jó jelenet, nem emlékszem, hogy Rejtő írta-e, vagy most csapták bele a darabba. De nagggyon jó!
A mérnök meg a báró üldögélnek, és emlékeznek a régi szép időkre...
- Azok a régi szép idők, amikor még megvolt Magyarország dicsősége...
- Bizony, azok voltak ám a napok!
- Ó, Fedák Sári!
- Ó, Bánki Donát!
- Blaha Lujza!
- Kandó Kálmán!
- Jászai Mari!
- Bláthy Ottó!
- ...
:rotfl: :lul: :muhahah: :hopp: :haha: :cool: :jee:

Végül beszólok az SMF-nek is:
QuoteWarning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.
Dehogy konsziderelem öcsém, elég nagy kár, ha pang a topik, nem fogok direkt rásegíteni... :fuk-u:

Ramiz

Quote from: Profeta on 2006-04-15, 20:00:50
Ismét mondanám, hogy nagyon jól szórakoztam, tehát ahhoz képest értendő minden sirám, nem húznám le a darabot, nem akarok senkit lebeszélni vagy ellene hangolni.
Ezek szerint a Három testőr Afrikában filmnél jobb, mert azon még röhögni sem lehet, habár a könyv nagyon jó. :)

Quote from: Profeta on 2006-04-15, 20:00:50
QuoteWarning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.
Dehogy konsziderelem öcsém, elég nagy kár, ha pang a topik, nem fogok direkt rásegíteni... :fuk-u:
:lol: :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-15, 22:45:05
Ezek szerint a Három testőr Afrikában filmnél jobb, mert azon még röhögni sem lehet, habár a könyv nagyon jó. :)
Abban a filmben egy jó dolog van, mégpedig az hogy voltam egy napot abban a szállodában ahol forgatták. :D

De hogy ne csak  :_off: legyen, én a légiós regényeit szeretem legjobban, de persze a Piszkos Fred könyvek is büntetnek.  :lul:

Ramiz

Quote from: Zsiga667 on 2006-04-17, 02:08:43
De hogy ne csak  :_off: legyen, én a légiós regényeit szeretem legjobban, de persze a Piszkos Fred könyvek is büntetnek. :lul:
Igen, a vadnyugati regényeinek nagy részéből valahogy hiányzik a Rejtős íz. De például a Néma Revolverek Városa így is büntet. :cool: A légiós és a Piszkos Fredes könyvek közül igazán nem tudok dönteni, hangulat dolga, hogy éppen melyiket akarom elolvasni. :)

(Aláírásodra reagálva: karma az aláírásodra. :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-17, 09:25:57
Quote from: Zsiga667 on 2006-04-17, 02:08:43
De hogy ne csak  :_off: legyen, én a légiós regényeit szeretem legjobban, de persze a Piszkos Fred könyvek is büntetnek. :lul:
Igen, a vadnyugati regényeinek nagy részéből valahogy hiányzik a Rejtős íz. De például a Néma Revolverek Városa így is büntet. :cool: A légiós és a Piszkos Fredes könyvek közül igazán nem tudok dönteni, hangulat dolga, hogy éppen melyiket akarom elolvasni. :)
Hát igen, én ugyan általában a légiósokat preferálom, kedves Tsüllög, de a Piszkos Fred a kapitány első jelenete mindent visz... :lul:
Meg persze ahogy írod hangulatfüggő is.
A vadnyugati könyveit nem ismerem, de majd elolvasok 1-2-t azokból is, ha lesz időm.

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-17, 09:25:57
(Aláírásodra reagálva: karma az aláírásodra. :D )
:D Mióta az új fórummotor van azóta kaptam vagy hármat, de nem tudom miért, kitől, mikor. Kicsit zavaró, szvsz így nincs semmi értelme. :)

Próféta

Ha már a kedvenceket tárgyaljuk ki, nekem azok is nagyon tetszettek, amelyek nem annyira harsányan viccesek, hanem egy kicsit szomorkásak is. Vagy maradjunk abban, hogy keserédesek.Értem ezalatt pl. a "Csontbrigád"-ot, vagy "Az ellopott futár"-t. Szétröhögöm az agyamat célra persze a Láthatatlan Légió/Előretolt Helyőrség/Piszkos Fred/ és a többi is remekül megfelel.

Ramiz

Akkor már a Menni vagy meghalni-t is említsük meg. Egyébként a Csontbrigád nekem is személyes kedvenceim között van. A piás tiszt karaktere nagyon jól eltalált, aki gondolatban mindig Olaszországban bóklászik (asszem Rómában), és az a másik kedvenc részem, amikor fent a rabok a kőfejtőnél este leülnek a tűz köré, és érthetetlen, elkopott jelentésű szavakat mondanak, amivel próbálnak a múltjukba ásni és megfogni a megfoghatatlant. És minden éjjel úgy ér véget a tűznézés, hogy azt suttogják és mondogatják és kiáltják, hogy "nőőőő...". (Néha úgy érzem, én is egy kőfejtőben ülök és ugyanúgy próbálok a fogalom után nyúlni, mint ők...)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bruce

Szégyen és gyalázat hogy a Csontbrigád eddig kimaradt, holott a Rejtő könyvek 99%a megvan, ezeknek meg minimum 60%át olvastam is... Ha nem többet. De Profeta, te nem az Ellopott századra gondoltál? Az ellopott futár sztem az egyik leghumorosabb regény, elég ha arra gondolok, ahogy Babette anyó a mosóteknővel üldözi Szivart...  :lol:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Pirula

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-17, 19:51:39
AÉs minden éjjel úgy ér véget a tűznézés, hogy azt suttogják és mondogatják és kiáltják, hogy "nőőőő...".
De azért az előcsarnoknak is elég nagy sikere volt! :D