Main Menu

Shoujo-ai

Started by Ramiz, 2005-06-11, 00:00:26

Previous topic - Next topic

Ramiz

Üdv! Tudtok jó kis shoujo-ai animét ajánlani? Lehet ecchi nyugodtan.
(Ha hentai, akkor az már talán inkább a hentai részlegbe illik.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Emarsharae

Utena? Bár ezt már a másik thread-ben említettem, de abban... végülis shoujo ai van... többek közt. Yaoi meg shounen ai nincs, szóval... :D
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Ramiz

Szóval akkor megnézhetem. :D
Sztori kifejezetten romantikus, vagy az csak adalék?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Emarsharae

Izé...
A sztori bonyolult. Az a lényeg, hogy egy csomó emberke harcol a Rose Bride-ért, és... ha õ veled van, sokminden érdekeset csinálhatsz. Ha lelövöm, nem köszönöd meg.
A lényeg az, hogy Utena kicsi korában elhatározta, hogy õ most herceg lesz, de emellett hosszú rózsaszín haja van és alapvetõen csaj. És persze elnyeri a Rose Bride-ot, aki szintén csaj. Nem kemény yuri, inkább leheletfinom, és... á, aki ahogy nézi és érzi.
Szerintem jobb ha elolvasol róla egy ismertetõt, mielõtt megölsz hogy becsaptalak, mert nem is annyira shoujo ai. :rolleyes:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

HVp213

Nem bírtál magaddal s nyitotál 1 lezbi topicot?! De azt el kell ismerned, hogy Emarsharae és a többi nõi FÓRUMOZÓ normálisabban viselkedett mint mi "náluk" :p Õk nem szemetelték tele a te Thread-ed (még  :__devil: )
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Tyrael

az ilyen fogalmakat meg lehet valahol nezni egy osszefoglalo tablazatban, hogy mi mit jelent?
mert nalam annyi van, hogy anime, hentai, meg ecchi
a tobbi kifejezesre csak pislogok

Tyrael

Ramiz

Quote from: HVp213De azt el kell ismerned, hogy Emarsharae és a többi nõi FÓRUMOZÓ normálisabban viselkedett mint mi "náluk" :p Õk nem szemetelték tele a te Thread-ed (még  :__devil: )
Tõlem dumálhatunk a témáról, de nekem igazi rendes shoujo-ai kell. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Quote from: Tyraelaz ilyen fogalmakat meg lehet valahol nezni egy osszefoglalo tablazatban, hogy mi mit jelent?
mert nalam annyi van, hogy anime, hentai, meg ecchi
a tobbi kifejezesre csak pislogok

Tyrael
Szerintem itt  megtalálod a fontosabb kifejezéseket :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Raggie

Hmmm... jók vannak itt Djinn! Nemtom, de azt írja pl, hogy a Sailor Moon-ban is van shoujo ai! :eeek:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

.Attila

Quote from: Raggie GordonHmmm... jók vannak itt Djinn! Nemtom, de azt írja pl, hogy a Sailor Moon-ban is van shoujo ai! :eeek:
Van hát. Sõt, shounen-ai is van benne.
Shounen-ai: két gonosz (Zeusite, sajnos nem tudom, hogyan kell írni pontosan, csak a németbõl emlékszem rá, és az is lehet, hogy rosszul, a szerelme nevét meg nem tudom).
Shoujo-ai: Sailor Neptun + Uranus

HVp213

#10
Quote from: Raggie GordonHmmm... jók vannak itt Djinn! Nemtom, de azt írja pl, hogy a Sailor Moon-ban is van shoujo ai! :eeek:
Nem a franciáktól jött magyar változatban, de az eredetiben volt! (legalábbis ezt mondták a rádióba (japanimania))

Úgy látom elkéstem a válaszal Attila megelõzött
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

.Attila

Quote from: HVp213Nem a franciáktól jött magyar változatban, de az eredetiben volt!
Igen, mert a magyarok nõi hangot adtak Zeusite-nek, pedig eredetileg férfi. Bár Neptunnál és Uránusznál nem tudom mit csináltak, mert a magyar változatot nem követtem :)
Viszont a magyarban a macskákat sikerült leszbinek beállítani, bár igen fura helyzet alakulhatott ki, amikor a 2 macskának gyerekei születtek :D (eredetileg a fehér macska hímnemû, és férfi hangja is volt, csak a magyarok adtak neki nõi hangot)

HVp213

Quote from: BonciIgen, mert a magyarok nõi hangot adtak Zeusite-nek, pedig eredetileg férfi. Bár Neptunnál és Uránusznál nem tudom mit csináltak, mert a magyar változatot nem követtem :)
Állítolag a francok vágtak ki belõle részeket amitõl még kevésbé feltünõ!
Énse nagyon néztem de rémlik valami macska :p (elszúrni valamit ami amúgyse nagyon érdekelt volna...  :rolleyes:  szóval nekem mindegy mit csináltak vele :p)
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Emarsharae

*recsegteti kicsit a kezeit, majd buzgón gépelni kezd*
Szóval! Zoicite és Kunzite a két "gonosz". A mangában Tuxedo Mask, azaz Endymion vagy hogyabizébe hívják testõrei voltak, és a gonosz banya megzizzentette õket. Szóval eredetileg nem is voltak gonoszok.
A magyaroknál, amerikaiaknál és ezek szerint a franciáknál nõi hangja van Zoicite-nek.
Emellett Fisheye is meleg, csak az elõbb említett nációk õt is nõvé operálták hang által. :D

Uránusz és Neptun. Igen, shoujo-ai volt, de megint csak a fentebb említett nációk átkozmetikázták a párbeszédeiket, és a szõke csajt egy kissé tomboyosnak mutatták be, meg hûde vagánynak, a kettõjük kapcsolatát meg úgy oldották meg, hogy unokatestvérek, és azért járnak mindenhová együtt. Kösz, szûk látókörû fordítók, tolerancia rulez.  :lame:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Zelgadis

az hagyján de én úgy hallottam, hogy szintén Sailor Moon ban valamelyik csajnak fiú hangot adtak, hogy ne kelljen megmagyarázni, hogy miért a lányokat szereti  :rolleyes:  mattakuu

Emarsharae

az még mindig kettõ az eggyel szemben a szegény hang által kasztrált pasik számára :D
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Eleanor

Átkozmetikázásra rátérve, érdekelne, hogy az angel sanctuaryval mit csinálnának, mert neghéz lenne megmagyarázni, hogy a crossdressernek miért is csúszott el a melle (ha esetleg nõi hangot adnának neki)  :__devil:

Amúgy valóban, az utenában van pici shoujo-ai. meeeg *gondolkodik*... a lovelessben (8.-9. részben eddig) is, bár abban nem a csajok a fõ téma. :)
"I have heard the languages of apocalypse, and now I shall embrace the silence."

"Mothers - don't send your sons to war - send your great-grandfathers, they're dead anyway! Support The Undead Horde - keeping the enemies from the gates and your menfolk alive!"

"Who's General Failure and why is he reading my disk? "

Emarsharae

Félek a fiúk nem bírnák addig cérnával.... Mármint a Lovelesst.
A mellett... uh... nincs neki elég nagy? :D Amúgy valszeg éjszaka adnák 100 éven felülieknek.  :rolleyes:
Viszont Jesszus, már aludnom kéne, vagy holnap a jegybeíráson alszom el... :eeek:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

UfoZ

Shoujo-ai thread Marimite nélkül?



Mondjuk én csak kb 4-5 részt bírtam türelemmel de állítólag jó.

Emarsharae

Én nem akadok ki egyik mûfajon sem, de a shoujo-aiban azért lényegesen kevesebb a tapasztalatom, mert olyan sorozatot, ami már eleve shoujo-ainak indul, nem kezdek el nézni. A shounen-ai már más tészta... :D
Szóval csak azokról a csajokról tudok, akiket egyéb animékben láttam. Arra viszont emlékszem, mert jó a memóriám... leszámítva a neveket, arcokat, évszámokat.  :haha:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Assassin

Quote from: EmarsharaeÉn nem akadok ki egyik mûfajon sem, de a shoujo-aiban azért lényegesen kevesebb a tapasztalatom, mert olyan sorozatot, ami már eleve shoujo-ainak indul, nem kezdek el nézni. A shounen-ai már más tészta... :D

Miért? Bocs ha megkérdem... Hát én csak olyanokat ismerek, amibe van, de nem annak szánták, netán a shoujo ai-ban túlzott a 'nyafi', azért nem szereted?
" There is no sin to know their sins."

Ramiz

Jól van, yuriról is eshet szó nyugodtan. Toleránsak vagyunk a végtelenségig. :lazza:  :__devil: (Emarsharae, erre a pimasz provokációra ne is reagálj... de nem bírtam megállni. :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Emarsharae

Quote from: AssassinMiért? Bocs ha megkérdem... Hát én csak olyanokat ismerek, amibe van, de nem annak szánták, netán a shoujo ai-ban túlzott a 'nyafi', azért nem szereted?
Inkább úgy fogalmaznék, a shoujo-aiban túl sok a nõ. :D
Most már egyre jobban kezdem szégyellni, hogy exkluzívan a hímnemûeket szeretem.  :)
Amúgy végülis... szal az biztos, hogy a nõk többsége mindennel le akar ülni és átbeszélni, és ez az agyamra menne. Szóval ha ezt veszed nyafinak, meg a túlzott romantikát, igen, nem szimpatikus a dolog.
Emellett viszont zokszó nálkül megnéztem pár mûvész plusz félmûvész filmet amiben leszbik voltak, és nem zavart.
Tudom, hogy ezt senki sem akarja elhinni nekem, de engem az ilyen dolgok nem zavarnak. Emellett én hetero vagyok, és nem látok arra esélyt, hogy valaha is lányba szeressek bele (a fentebb említett okok miatt fõleg, meg a nõk... azért mégiscsak különböznek a férfiaktól)... Tehát ezek a mûfajok lényegesen kevésbbé érdekelnek, mint a shounen-ai, ahol két pasas van. Ahogy egyszer Eleanornak megfogalmaztam: dupla eye-candy. :D
De gondolom nektek fiúknak is ezért tetszik a shoujo-ai.
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

.Attila

Quote from: EmarsharaeDe gondolom nektek fiúknak is ezért tetszik a shoujo-ai.
Mai Hime-ben van szó shoujo-ai-ról, nagyon picit, azt gusztustalannak tartottam. Meg is lepõdtem magamon :) Bár szerintem az ábrázolásmód volt olyan, hogy direkt elrettentõ legyen.

Assassin

Quote from: EmarsharaeInkább úgy fogalmaznék, a shoujo-aiban túl sok a nõ. :D
Most már egyre jobban kezdem szégyellni, hogy exkluzívan a hímnemûeket szeretem.  :)

Miért kéne szégyellni, ez csak természetes :haha:  :)  

Quote from: EmarsharaeAmúgy végülis... szal az biztos, hogy a nõk többsége mindennel le akar ülni és átbeszélni, és ez az agyamra menne. Szóval ha ezt veszed nyafinak, meg a túlzott romantikát, igen, nem szimpatikus a dolog.

A 'nyafit' a szó szoros értelmében értettem, amit utálok, ha ilyen egy lány/nõ, nagyon idegesítõ, és a falra tudok mászni tõlük, kerülöm is az ilyen embereket.
Egyetértünk a 'túlzott' romantikát én se kedvelem, az már nekem is túl csöpögõs...

Quote from: EmarsharaeEmellett viszont zokszó nálkül megnéztem pár mûvész plusz félmûvész filmet amiben leszbik voltak, és nem zavart.
Tudom, hogy ezt senki sem akarja elhinni nekem, de engem az ilyen dolgok nem zavarnak. Emellett én hetero vagyok, és nem látok arra esélyt, hogy valaha is lányba szeressek bele (a fentebb említett okok miatt fõleg, meg a nõk... azért mégiscsak különböznek a férfiaktól)... Tehát ezek a mûfajok lényegesen kevésbbé érdekelnek, mint a shounen-ai, ahol két pasas van. Ahogy egyszer Eleanornak megfogalmaztam: dupla eye-candy. :D

Engem ugyanúgy nem zavarnak, és én sem szándékozom a velem azonos nemûekkel párkapcsolatot létesíteni. Dupla eye-candy- ez jó  :muhahah:  nekem a novellaíró tetszett csak a párja nem :) úgyhogy csak szimpla eye-candy (ennél az animénél).

Quote from: EmarsharaeDe gondolom nektek fiúknak is ezért tetszik a shoujo-ai.

Az elõzõ hsz-ból kiderül, hogy én is lány vagyok.:)
" There is no sin to know their sins."

Emarsharae

Aieeee!

Bocsi... Mondom, hogy a nevek, arcok és hasonlók kapcsán rossz a memóriám. A shounen-ainál még tudtam, hogy csaj vagy. :D Gomen!
Mindegy, akkor a pasik többségének ezért tetszik. :D
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Ramiz

E.: hát igen, részben ezért. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Assassin

Quote from: EmarsharaeAieeee!

Bocsi... Mondom, hogy a nevek, arcok és hasonlók kapcsán rossz a memóriám. A shounen-ainál még tudtam, hogy csaj vagy. :D Gomen!
Mindegy, akkor a pasik többségének ezért tetszik. :D

Semmi baj, az avámból fiúnak lehet hinni:)
Ez biza így van... :lazza:
" There is no sin to know their sins."

Emarsharae

Quote from: AssassinSemmi baj, az avámból fiúnak lehet hinni:)
Ez biza így van... :lazza:
Elõször annak is néztelek, de volt egy olyan sanda gyanúm, hogy nem vagy meleg. :hehe:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Zelgadis

Quote from: AssassinSemmi baj, az avámból fiúnak lehet hinni:)
Ez biza így van... :lazza:

igen, az avatáros fórumokkal ez a baj :D mert ugye senki sem köteles elárulni magáról semmit, a nickjén kívül, ha nem akarja :)

Sõt, sok helyen szinte divat, hogy fiúk nõi, fiúk meg férfi avatárokkal rohangálnak (biztos tetszik nekik az illetõ:D), és így már senkirõl semmit sem mersz feltételezni  :lul: