Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Darkstar

#120
Fene se érti ezt. Most nálam se olyan gyors.  :eeek:

Ed: most explorerben néztem meg, ott tényleg jó.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Necrid^

Quote from: BonciNem. Teljesen normális sebességgel fut. Valszeg böngészõ függõ a dolog.
Ja igazad van...expolerel már normálisan fut...firefoxxal nem lehet követni. kösz  :jee:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Moha

Parancsolj: itt van egy normális verzió. Beállítgattam a képkockák idõzítését, így ugyanolyan sebességgel megy Firefox és Internet Explorer alatt is. ;)

Darkstar

#123
Miért van az, hogy a WinXp prof Sp2-s gépen a Bsplayer nem játsza le a Hellsinget (ogm), míg a másik Win 98-ason szintén Bsplayer viszi. Tudtommal ua.-ok a kodekek vannak a két gépen. Az Xp-s megnyitja, de nem játsza le, hiába bökdösöm a play-t. Mplayer, Vlcplayer viszi, de engem zavar, hogy a Bs nem. Más ogm-ekkel nemsokára teszetelem. Valami ötlet? Ha kompatibilitási módban beállítom a futtatást 98-as környezetben-t, akkor sem indítja el.
Iketeru Futari ogm megy...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

Lehet hogy a kodekek közül az egyik galibázik xp alatt.

ffdshow és oggds filter kell egy ogm lejátszásához, minden mást letúrhatsz. Vobsub sem kell, ffdshow kezeli a feliratokat (meg a bsplayer is).

Vagy esetleg próbáld meg frissiteni a BSplayert.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Darkstar

Legújabb Bsplayer van fent. Mivel kicsit elszállt az agyam, meg nemsokára úgyis format c, felvágtam az egész k-lite mega codec pack-ot és az xp codec pack-ot. Most lejátsza, de pár mp múlva hibaüzenetet küld, viszont ha azt figyelmen kívül hagyom, szépen megy tovább és végigviszi.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

Nah, megvolt a rendszerújratelepítés, és megvan a probléma okozója is. Az Xp Codec Pack 1.2.2-ben lévõ, az ogm-hez kellõ kodekek idézték elõ a hibát. Újratelepítés után feltettem, ugyanaz volt a hiba, az ashampoo uninstallerrel leszedtem, és felraktam az Ace kodek pack megfelelõ részét. A hiba azóta nem jelentkezett.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

Azt ugye tudod hogy a különbözõ mega codec pakkok feltesznek 65 kodeket, amibõl te használsz max ötöt? A maradék 60 meg közbe megbolonditja a windowst.

ffdshow és egy két formátum-specifikus cumón kívül (quicktime/real alternative, oggDS és matroska) semmi másra nem lesz szükséged, és a windows is sokkal jobban kíméled ezzel a módszerrel.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Darkstar

Quote from: TurboKAzt ugye tudod hogy a különbözõ mega codec pakkok feltesznek 65 kodeket, amibõl te használsz max ötöt? A maradék 60 meg közbe megbolonditja a windowst.

ffdshow és egy két formátum-specifikus cumón kívül (quicktime/real alternative, oggDS és matroska) semmi másra nem lesz szükséged, és a windows is sokkal jobban kíméled ezzel a módszerrel.

Nem szoktam az egész packot felrakni, csak azokat, amik kellenek.Amit a multkor írtam, azt azért játszottam meg, mert úgyis újra akartam telepíteni a rendszert. Most csak a szerintem szükséges kodekeket raktam fel.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

azért majd legközelebb próbáld meg feltenni az ffdshow-t kodek pakkok helyet, meglátod nekem lesz igazam. ;)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Darkstar

Elhiszem. A kodek pack-et azért használom, hogy ne egyesével kelljen vadásznom a kodekere. Viszont azzal kezdem, hogy a telepítési listában mindent inaktívvá teszek, aztán csak a szükséges cuccokat jelölöm be. Legutóbb pl.: ffdshow, az ogm és az mkv-hez kellõ 2-2 cucc és ennyi. Még a Real és Quicktime alt.-ot sem tettem fel.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Senas

Az Inu Yasha Movie 1 meg van 2CD-s, avi verzióban és 1,36Gb-os mkv-s verzióban is.

Az elsõhöz találtam magyar feliratot (srt), a másikhoz nem.

Az mkv-s lejátszásakor (bsplayer) a 2CD-hez készített feliratot próbáltam ki, de van egy kis bibi. Nem kerülnek megjelenítésre a felirat ékezetes betûi.  :mad:

A 2CD-snél simán megy minden, de az mkv-nél ugyanazzal a felirattal nincsenek ékezetek. Nem tudok vele mit kezdeni, pedig én az mkv-st tartanám meg.

Mos ilyenkor mi van?  :eeek:

Rev

Szerintem próbáld ki Media Player Classic-kal lejátszani az mkv-t a subbal eggyütt.

Címet most nem tudok...  :G
Az anime NEM rajzfilm. Az anime az ANIME. Mégha ezt kicsit nehéz is elhinni elsõre... :teccik:  :)

Damnatus

Senas
A probléma nálam is elõfordult, az mkv és a felirat nem mûködik együtt rendesen.
Én azt csináltam, hogy egy mkv készítõ programmal beletettem a feliratot az mkv fileba, és onnan már jól játszotta le. Illetve valaki azt írta, hogy ha a menübõl töltöd be a feliratot, akkor látszódnak a betûk.

sirtomi

Quote from: DamnatusSenas
A probléma nálam is elõfordult, az mkv és a felirat nem mûködik együtt rendesen.
Én azt csináltam, hogy egy mkv készítõ programmal beletettem a feliratot az mkv fileba, és onnan már jól játszotta le. Illetve valaki azt írta, hogy ha a menübõl töltöd be a feliratot, akkor látszódnak a betûk.
Nálam MPlayer -ben is ez volt a probléma.

Milyen gép (erõforrás) kell, hogy a feliratot be tudjam tenni az mkv fájlba?

Damnatus

az animeaddicts oldalán van egy ilyen mkv szövegberakó program, onnan letöltheted, és az is le van írva, hogy hogyan kell használni. Gépigénye nincs.

Darkstar

#136
Újabb próbléma: Firefox alól miért nem látom egyesek avatarját? A probléma most jelentkezett, miután visszajöt a net (szolgáltató hibájából nem volt). IE megjeleníti az összeset.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Senas

Quote from: DamnatusSenas
A probléma nálam is elõfordult, az mkv és a felirat nem mûködik együtt rendesen.
Én azt csináltam, hogy egy mkv készítõ programmal beletettem a feliratot az mkv fileba, és onnan már jól játszotta le. Illetve valaki azt írta, hogy ha a menübõl töltöd be a feliratot, akkor látszódnak a betûk.
Köszi kipróbálom!  :jee:

Rev

Quote from: sirtomiNálam MPlayer -ben is ez volt a probléma.

Milyen gép (erõforrás) kell, hogy a feliratot be tudjam tenni az mkv fájlba?

Én nemrég csináltam ilyet Kiddy Grade-del... csak én TV-bõl rippelt magyar hangsávot raktam hozzá... Nem nagy ördöngõsség, és egy 180 megás videó + 20 megás hangsáv összerakása kb. 1 percig tart... :)

Senas! Mielõtt nekiállnál a videóbuherálásnak, próbáld ki Media Player Classic-kal, hátha az jól kezeli! Ingyenes, kicsi, nem kell telepíteni, és minden xart lejátszik (ha van Matroska kodek, akkor mkv-t is), még flash-t is, sõt speciális kodekkel még RealMediát meg QuickTime-ot is. :D
Az anime NEM rajzfilm. Az anime az ANIME. Mégha ezt kicsit nehéz is elhinni elsõre... :teccik:  :)

Damnatus

Quote from: Revsõt speciális kodekkel még RealMediát meg QuickTime-ot is. :D
Tudsz adni linket, vagy nevet, hogy melyek ezek a kodekek?

Darkstar

Quote from: DarkstarÚjabb próbléma: Firefox alól miért nem látom egyesek avatarját? A probléma most jelentkezett, miután visszajöt a net (szolgáltató hibájából nem volt). IE megjeleníti az összeset.

Valaki? A többi FF-esnél rendesen megy. Nálam így néz ki. Most vettem észre, hogy a saját aláírásomban sem látom Mai-t. Az IE mindent megjelenít.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Akkor megvan a megoldás FF->IE  :D
Komolyra fordítva a szót: esetleg próbáld a cache ürítését (gondolom FF-ben is van ilyen)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Letöröltem a vezérlõpulton keresztül a FF-ot, visszaraktam, a hiba maradt. Leszedtem uninstaller-el, visszaraktam, most jó. Kezdek meghülyülni, hogy ez miket csinál.  :eeek:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

hát igen, a firefox már csak ilyen szuper tud lenni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Darkstar

Total Commanderben lehet korlátozni a letöltés sebességét? Flashgetnél ha korlátozom, a max, amit enged 5kb/s, ami nem sok mindenre elég.  :mad: Viszont ha TC-vel töltök, teljesen lefogja a sávszélességet, és a böngészés is rendesen lassul.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

tegyél fel egy netlimitert és szabályozd azzal. ADSL alá szinte kötelezõ progi!

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Dragon

Quote from: DarkstarTotal Commanderben lehet korlátozni a letöltés sebességét? Flashgetnél ha korlátozom, a max, amit enged 5kb/s, ami nem sok mindenre elég.  :mad: Viszont ha TC-vel töltök, teljesen lefogja a sávszélességet, és a böngészés is rendesen lassul.
Hogyhogy 5kb/s?
FlashGet-nél ha manuálra állítod a korlátozást, alul van egy csúszka a status bar-ban, igaz, kicsit nagy léptekkel halad, de lehet viszonylag normálisan állítani.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Darkstar

Ha maxra húzom, ennyi. Vagy ha regelném, lehetne többet is beállítani?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: DarkstarHa maxra húzom, ennyi. Vagy ha regelném, lehetne többet is beállítani?
Kiegészítõk -> Beállítások -> Kapcsolódás
Itt legalul meg kell adnod, hogy milyen neted van. Ha nincs a listában a jó, akkor egyéb, és írd be te, hogy milyen sebességû a neted.
Azalatt van, hogy kézi módban mekkora legyen a max korlátozás.

edit: TC-vel sebességkorlátozás. Amikor elkezdenél letölteni, felugrik egy ablak. Akkor ki kell pipálni a Letöltés háttérben (separate thread) opciót, akkor külön ablakban fut a letöltés, ahol a sebességet is lehet korlátozni.

Darkstar

Quote from: BonciKiegészítõk -> Beállítások -> Kapcsolódás...

Beállítottam, most jó. :merci:

Quote from: Bonciedit: TC-vel sebességkorlátozás. Amikor elkezdenél letölteni, felugrik egy ablak. Akkor ki kell pipálni a Letöltés háttérben (separate thread) opciót, akkor külön ablakban fut a letöltés, ahol a sebességet is lehet korlátozni.
Menetközben nekem is sikerült megtalálni, de azért kösz. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん