Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Xipe

Quote from: RouninAzért kell kötél :p Baszics, egy vágja, többi húzza/tolja (mérettõl függõ létszámban)


nem kell a kotel hogy jol van bevagva az ek.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Moha

Hmmm, anno nagybátyáméknak én is mentem segíteni fát aprítani. Pedig elég cingár alkatom van, de kimondottan jó móka volt. Még "versenyeztünk" is.
Jó volt, mikor unokatesómat leköröztem, mert õ a nagyobb tuskóknak állt neki egy nagyobb, de életlen fejszével, én meg a kisebbeket hasogattam.. :p
Mondjuk ez már jópár éve volt...

Meske

Quote from: MohaHmmm, anno nagybátyáméknak én is mentem segíteni fát aprítani. Pedig elég cingár alkatom van, de kimondottan jó móka volt. Még "versenyeztünk" is.
Jó volt, mikor unokatesómat leköröztem, mert õ a nagyobb tuskóknak állt neki egy nagyobb, de életlen fejszével, én meg a kisebbeket hasogattam.. :p
Mondjuk ez már jópár éve volt...
:eeek: Te voltál fát vágni? Mikor volt ez ha szabad tudnom, hogy még csak nem is rémlik, hogy volt ilyen?

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Cobra

Élõben már nektek se megy a beszélgetés?  :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Meske

Quote from: CobraÉlõben már nektek se megy a beszélgetés?  :)
Élõben beszélgetés?? Az meg mit jelent? :p

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Assassin

Quote from: CobraÉlõben már nektek se megy a beszélgetés?  :)


Ez kérdés volt? :lul: honnan jut ilyen az eszedbe.... :D
" There is no sin to know their sins."

Marfy

Quote from: AssassinEz kérdés volt? :lul: honnan jut ilyen az eszedbe.... :D
Azért írta szerintem mert Meske és Moha testvérek ;).

Xipe

talaltam egy fenykepet Katzrol.

in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Quote from: Xipetalaltam egy fenykepet Katzrol.
Ez mehetett volna a LOL-ba is, hiszen az! :lol:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

katz

Quote from: ShiroiEz mehetett volna a LOL-ba is, hiszen az! :lol:
Mi ebben a vicces, emberpréda?
Akkor is nevetni fogsz majd, amikor ez az arc beleröhög a tiédbe és karóra tûzi a fejed?

Xipe

Quote from: katzMi ebben a vicces, emberpréda?
Akkor is nevetni fogsz majd, amikor ez az arc beleröhög a tiédbe és karóra tûzi a fejed?


itt egy tablokep a legjobb baratoddal.

in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Quote from: Xipeitt egy tablokep a legjobb baratoddal.
Egyre nagyobb képeket raksz be. Még jó, hogy nem .gif ... :rolleyes:
Egyébként jó lehet katz sminkese, mert én más arcra emlékszem. Vagy az csak a harci maszk volt?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiEgyre nagyobb képeket raksz be. Még jó, hogy nem .gif ... :rolleyes:
Egyébként jó lehet katz sminkese, mert én más arcra emlékszem. Vagy az csak a harci maszk volt?


ha gondolod berakom ennek a kepnek az eredeti felbontasu valtozatat is.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Dragon

Ezért jár mindig abban a kapucnis pulcsiban? :lol:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Xipe

Quote from: bpka000Ezért jár mindig abban a kapucnis pulcsiban? :lol:

abba vannak beepitve a szenzorai.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Shadowolf

Quote from: zsozsoRohogni fogsz...

Végülis arról szól az a topic, nem? :D

katz

Quote from: ShiroiEgyébként jó lehet katz sminkese, mert én más arcra emlékszem. Vagy az csak a harci maszk volt?
Álcázás...

Moha

Quote from: ShiroiEgyébként jó lehet katz sminkese, mert én más arcra emlékszem. Vagy az csak a harci maszk volt?
Áááá, dehogy. Hologram. :D

Jenchi

Quote from: ShiroiEgyébként jó lehet katz sminkese, mert én más arcra emlékszem. Vagy az csak a harci maszk volt?

Éjszakai arcpakolás, már csak két szelet uborka hiányzik... :rotflol:

(Jenchi elvigyorodik, aztán bátran menekülni kezd)
"I'm not going there to die...  I'm going to see if I'm truly alive."

Feldin

#8329
Quote from: ShiroiTudna valaki segítséggel szolgálni az ügyben, hogy hol találok jogszabályokat-vagy-miket azzal kapcsolatban, hogy a 18. életév betöltése után mibe szólhatnak bele szülõk/nevelõszülõk? Magyarán szólva arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire tudnak az ember után nyúlni jogilag? Vagy akkor tényleg teljesen önálló, és már nem lehet megfogni semmivel?
Edit:
Nektek is elhiszem, amit mondtok, de sajnos rendíthetelen írott szabályokra/törvényekre lenne szükségem!  :(
Jesszum pepi Shiroi! Szökteted a menyasszonyt? Vagy mi? :D
Amúgy sajna én nem tok ilyennel szolgálni.
Quote from: TiaroEzt most bóknak veszem...  :angyali:
Annak szántam :)
Quote from: BonciEzt most csak témaváltásként raktad be, vagy vmire fel akartad hívni a figyelmet, vmi jóra, ami a játékban van? Nem rosszak a kombók az tény :)
Nem jön be :(
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: TiaroEzt most bóknak veszem...  :angyali:
Annak szántam :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: BonciEzt most csak témaváltásként raktad be, vagy vmire fel akartad hívni a figyelmet, vmi jóra, ami a játékban van? Nem rosszak a kombók az tény :)
Nem jön be :(
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Mattanja

Quote from: FeldinJesszum pepi Shiroi! Szökteted a menyasszonyt? Vagy mi? :D
Ha muszáj, akkor igen! :)
Quote from: FeldinAmúgy sajna én nem tok ilyennel szolgálni.
Sebaj, már segítettek a többiek, kösz!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Mattanja

Quote from: MohaDe én itt vefejezem, mert ez már eléggé :_off: Habár nem tudom, lenne-e neki topic.
Az átalakult "Vallás..." ill. az "Offtopic" szerintem megfelel a célra.  :)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

Quote from: TitkosÉn nem értem ezt a licensz dolgot, most akkor amit amerikában megvesznek, azt nem merik tovább fansubbolni, vagy hogy van ez? :confused:
hát most lehet hogy hülyeséget mondok, de tippre, vmi olyasmit jelent, hogy amíg nem licenszeltek egy sorozatot (amit ált. az amerikaiak szoktak elõször), addig nem ütközik senkinek se az érdekeivel egy esetleges angol feliratos változat megjelenése a Japánban történõ vetítések után, mivel Japánban úgyis megnézi tv-ben aki tudja és õk egyelõre nem annyira pénzéhesek, hogy a tv-bõl felvett fansub-olt változatokat betiltsák, elvégre ezzel is elég komolyan népszerûsítik külföldön is az adott anime-t a fansubber-eknek köszönhetõen :) viszont, amint egy amerikai cég megvásárolja a jogokat egy anime angol szinkronizálásához, onnantól számukra elég komoly károkozó tényezõnek vélik (végülis jogosan) az ilyen fansub-os változatokat, és esetlegesen perrel is fenyegetõzhetnek, amit néhány fansubber csapat nem szívesen vállal be érthetõ módon, mert az amcsiknál elég komolyan veszik ezeket a szerzõi joggal kapcsolatos dolgokat ugyebár...  - szóval valami ilyesmi :)

Moha

Quote from: Blimpaz amcsiknál elég komolyan veszik ezeket a szerzõi joggal kapcsolatos dolgokat ugyebár...
Hát ja. Amennyire tudom, többet lehet kapni érte, mint betöréses lopásért. :rolleyes:
És megerõsíteném a véleményed. Legtöbb anime fansub TV-rip, tehát valaki kint Japánban felveszi és rányomják a sub-ot, aztán úgy terjesztik. A DVD-rip animék jó része is a japán DVD-bõl készül, még az amerikai licenszelés elõtt. Ezekbe ált. a licenszelésig nem szólnak bele. Utána viszont abba szokták hagyni a terjesztést és ált. a fansub-ban benne is van, hogy "Stop distribution once licensed" A lényeg, hogy a fansubberek helyettesítik a TV-t: olyan animéket nézhetsz, amik még nem kaphatók, de amint licenszelik, "illik" megvenni a DVD-t.

Remélem nem voltam túl zavaros...

Dragon

Azért jó lenne, ha egy seholsincs-szigeteki állampolgárokból álló csapat Seholsincs-szigeteken elkezdené angolra fansubbolni a dolgokat, és felrakni a világhálóra, hogy a hozzánk hasonlóan khm... "kihívásokkal küszködõ" ellátottságban élõk hozzájuthassanak anélkül, hogy külföldrõl kellene hozatni.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Chronos

--------------------------------------------------------
Figyelem!

Kérnék minden fórumozót, hogy a fórum jobb átláthatósága érdekében az aláírásokat az alábbi módon változtassák meg:

1. Az aláírás lehet kép,szöveg,hivatkozás, vagy akár mindhárom egyszerre...
Viszont: Max 2 képet lehet berakni, a képek nagysága lehetõleg ne húzza szét a fórumot és ne foglaljon el több mint 400-500 kb-ot...
Ha 2 kép van, akkor a 2 képre oszlik fel a 400-500 kb-os limit, vagyis max 2 képet lehet berakni 200-250 kb-os mérettel...
A formátum lehet gif,jpg,png...:) (bmp, tga, tif nem kell)
Továbbá nem lehet az aláírásba flash animációt rakni...

2. A szöveg lehet más színû, de max 2-3 szín engedélyezett, továbbá a feltünõen nagy betûméret és hibás hivatkozások törölve lesznek, vagy átírva...:)
A szöveg ne legyen 5-6 sornál hosszabb, és ne húzza szét a fórumot szélességben...

3. A hivatkozásokról:
Bármilyen honlap linkelhetõ, ami nem tartalmaz illegális dolgokat...
Saját honlapok linkelése ajánlott, továbbá a fórumon belüli linkelés is engedélyezett...(magyarul készíthetsz olyan linket, ami a fórumon belüli postodra hivatkozik)
1 sorba max 3 hivatkozást lehet rakni, és a hivatkozásokra szánt sorok szövegnek számítanak...:)
Össz 5-6 hivatkozást lehet rakni aláírásba...

--------------------------------------------------------
Ezek a dolgok még változhatnak, egyelõre csak próba módon szeretném ha betartanátok õket...:)

CHRONOS

Djinn

Quote from: ChronosKérnék minden fórumozót, hogy a fórum jobb átláthatósága érdekében az aláírásokat az alábbi módon változtassák meg:
.....
.....
Azt hiszem én minden feltételnek megfelelek!  :rolleyes:
Ilyen is ritkán fordul velem elõ  :lul:  :haha:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Chronos

Quote from: DjinnAzt hiszem én minden feltételnek megfelelek!  :rolleyes:
Ilyen is ritkán fordul velem elõ  :lul:  :haha:
Igen, az aláírásod tökéletes...:)

CHRONOS