Japán filmek és zenék

Started by Daihelyon, 2003-12-11, 17:11:08

Previous topic - Next topic

Manu

Quote from: FeldinIgen igen!!! Bocsánat! Vannak filmjeim Damnatusnál + csüt megyek Mafe-hoz és viszek 80GB szabad helyet. Azt még megvárom, utána küldöm!!!!!
Ezúton megkérem Damnatus-t hogy vmikor adja vissza a dvd-im! Onegai! A köz érdekében :)

Huhh, akkor engem érdekelne az a Yomigaeri, amit Mafe említett, mert már láttam pár fordítást tõle és teljesen jók voltak, meg utánaolvastam a filmnek is és érdekesnek tûnik.

Manu

Hát ez a misztikus horror már a sokadik volt a sorban, s nem is nyújtott semmi újat. Lényegében a Ringu meg a Dark Water elemeit keveri, minden bele van téve (el van lopva), ami ezt a kettõt igazán hatásossá tette. Hát ilyen mennyiségben, meg így kivitelezeve elég szegényes volt. Utánérzés, hanyagolható.

mafe

ha már Dark Water :lol:

jennifer connelyvel;)

Manu

Quote from: mafeha már Dark Water :lol:

jennifer connelyvel;)


Mér' van az, hogy ilyenkor bennem totál felmegy a pumpa? :comp:
Hogy tud vezetõ lenni egy olyan filmipar, ami nagy részben feldolgozásakból, remakekbõl, meg folytatásokból áll? (ez csak plátói kérdés volt)

zsolti123

Quote from: ManuMér' van az, hogy ilyenkor bennem totál felmegy a pumpa? :comp:
Hogy tud vezetõ lenni egy olyan filmipar, ami nagy részben feldolgozásakból, remakekbõl, meg folytatásokból áll? (ez csak plátói kérdés volt)

hát igen
hasonló a véleményem
és persze a mozibevételek az internetes filmletöltések miatt csökkennek a stúdiók szerint...

Feldin

Quote from: zsolti123hát igen
hasonló a véleményem
és persze a mozibevételek az internetes filmletöltések miatt csökkennek a stúdiók szerint...
Vajon miért...
Szerzem Manu!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Aeternus

nekem az a tapasztalatom, hogy japánok filmkészítésben is világelsõk... legalábbis nekem kedvenc filmjeim nagy része japán...

Ringu 0 - ez ugye a Ringu trilógia "elõzmény" része... elsõ sokk az h milyen gyönyörû is benne a csaj.. második meg az ami a végén történik vele.... miután azt megnéztem, egész este nem tértem magamhoz... imádom a hangulatát. Sajnos a Ringu 1-et nem tudom megnézni, mert valami gagyi a kódolás, és el van csúszva a kép és a hang egymástól, pedig codec-jeim rendben vannak :( nincs meg esetleg valakinek jó minõségben?

The Eye - ez is egy fantasztikus film, már csak a hanghatások, és a homályos részek hangulata miatt is... a 2. része talán még jobb... ott szintén csak néztem, hogy hû de szépséges hölgy ez :)

ja amúgy nemsokára lesz egy csomó japán film a moziban... nemtom pontosan hol, de utánanézek majd, ha érdekel valakit... én tuti megyek, mert eddig történetben, kidolgozásban, és képi/hangi minõségben is fantasztikusak a filmjeik.. arról nem is beszélve, hogy már maga a nyelv is nagyon jól hangzik... (kicsit off, de pl animét képtelen lennék más nyelven nézni.. angolul borzalmas, képtelen vagyok úgy nézni...)

Aeternus

Quote from: ManuMér' van az, hogy ilyenkor bennem totál felmegy a pumpa? :comp:
Hogy tud vezetõ lenni egy olyan filmipar, ami nagy részben feldolgozásakból, remakekbõl, meg folytatásokból áll? (ez csak plátói kérdés volt)

hát erre azt tudom mondani, hogy nekem van csomó ötletem, de nincs rá keret, hogy meg is valósítsam.. most belekezdtem egy filmforgatásba... persze nem tudom megvalósítani vmi hiperszuper minõségben, meg óriási munka lesz, mivel felszerelésem egy számítógép, ezzel lesz a vágás + zenét is én szerzem... de van olyan ötletem, amit nem tudok kis költségvetésõl megvalósítani...
ugyanakkor ott vannak a pénzesek, akik a csomó idióta ötleteit dolgozzák fel, ebbõl lesz sok pop film, de a tömegnek ez KELL, így ezeket csinálják :( hát erre van igény...

Ramiz

Quote from: Aeternusnekem az a tapasztalatom, hogy japánok filmkészítésben is világelsõk... legalábbis nekem kedvenc filmjeim nagy része japán...

Lehet, hogy egy kicsit elfogultság is belejátszik...  :rolleyes:
Amúgy meg a világelsõséget általában anyagi oldalról szokták megítélni a közvéleményben = újságokban = amerikai vélemény, eddmeg-jóneked-afolytatásúgyismégszarabblesz... de ez már egy másik topicba kívánkozik (ahol viszont sokszor ki lett tárgyalva... )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Kellemes kis sci-fi, olyan Idependence Day minõségben. Nem mond túl sokat, néhol erõs koppintások innen-onnan, de szép látvány, jó akciók, viszonylag kellemes színészi játék, pörgõs story.
Egy ejtõzõs este kellemes szórakozás tud lenni.

Ramiz

Most láttam a Négy szobát. 1/4 részben Tarantino film (nagyon korai).
Én betegre röhögtem magam rajta!
Tim Roth zseniális a szállodás boy (fõ)szerepben!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Damnatus

Hali!

Én nosztalgiázásból megnéztem a Hullajót.
A régi nagy klasszikus.

TurboK

Quote from: DamnatusHali!

Én nosztalgiázásból megnéztem a Hullajót.
A régi nagy klasszikus.
Bizony az. ISTEN NEVÉBEN RUGOM SZÉT A VALAGATOKAT!

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

.Attila

Quote from: Aeternuspl animét képtelen lennék más nyelven nézni..
Úgyvan! :zen:

Moha

Quote from: RamizMost láttam a Négy szobát. 1/4 részben Tarantino film (nagyon korai).
Én betegre röhögtem magam rajta!
Ja, az tényleg :lol: "Megerõszakolt egy boszorkány farka?" :D:D:D
És Tarantino nem csak rendezõ volt, hanem szerepelt is a filmben.

Marfy

Ha halott nõ az ágynemûtartóban :lol:.

Ramiz

Megnéztem a Fivért Takeshi Kitano-tól. Ugyanúgy tetszett, mint másik 2 filmje, amit láttam. Valamiféle halállal szembeni közömbösség sugárzik a filmjei karaktereibõl, az, hogy a halál gyors és utána semmi sincs, ezért nem lényeges dolog. Tõlem ez a fajta hozzáállás eléggé távol áll (még a szerepjátékokban se tudok életunt vagy túlságosan vakmerõ vagy valamilyen eszmét az élete fölé helyezni képes karakterrel játszani), ennek ellenére - vagy talán éppen ezért (<-- ahogy az újságírók mondják :D) - elbûvölnek a filmjei.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: RamizMegnéztem a Fivért Takeshi Kitano-tól. Ugyanúgy tetszett, mint másik 2 filmje, amit láttam. Valamiféle halállal szembeni közömbösség sugárzik a filmjei karaktereibõl, az, hogy a halál gyors és utána semmi sincs, ezért nem lényeges dolog. Tõlem ez a fajta hozzáállás eléggé távol áll (még a szerepjátékokban se tudok életunt vagy túlságosan vakmerõ vagy valamilyen eszmét az élete fölé helyezni képes karakterrel játszani), ennek ellenére - vagy talán éppen ezért (<-- ahogy az újságírók mondják :D) - elbûvölnek a filmjei.


Jah, tényleg jó volt, pedig ez az egyik legpopulárisabb mûve. Ez amolyan menjünk át Amerikába filmet csinálni movie, én féltem tõle. Nekem egyébként a halál és a szerelem/szeretet erõs kontrasztja tünt fel a filmjeiben. A Hana-bi-ben látszik a legjobban ez a szélsõség, meg ott szerepel egyszerre, együtt. Az Aniki pont az erõszakfilm, azt ellensúlyozta a Bábok, ami szerelemfilm.

Cure
Kurosawa Kiyoshi zseniális alkotása, a misztikus/okkult pop film és az art movie határmezsgyélyén. Annyira tetszett, hogy nekiálltam megcsinálni a magyar feliratot hozzá. Nem az a hatásvadász film, lehet hangulat kell hozzá, de engem nagyon elkapott. Ozu Yasujiro nyomdokain halad, a tökéletes atmoszférateremtés a kulcsszó, és nem a történet. Ehhez felhasználja a végeletekig aprólékosan kidolgozott környezetet és a nagyszerû színészi játékot. Az ilyen szintû odafigyelés szerintem a japán fil egyik sajátja, és ez ezen a filmen is nagyon jól látszik. Meg kell nézni!!

Azumi
Most jutottam el addig, hogy megnézzem. Végig azon törtem a fejem nézés közben, hogy tetszik e vagy nem. Hát a vége teljesen rendberakott, nagyon jó kis akciófilm, ami nem veszi komolyan magát és ez nagy erénye. Látványos, vicces és (ha már a Hullajót említettétek) VÉRES. Az operatõri munka megfogott, ami ugyan nem mûvészi, hanem inkább hatásvadász, de ebbe a filmbe pont ez kellett. A csajszi tényleg jól néz ki, de szerintem nagyon látszik, hogy szilikonszája van :D

Ramiz

Quote from: ManuJah, tényleg jó volt, pedig ez az egyik legpopulárisabb mûve. Ez amolyan menjünk át Amerikába filmet csinálni movie, én féltem tõle. Nekem egyébként a halál és a szerelem/szeretet erõs kontrasztja tünt fel a filmjeiben. A Hana-bi-ben látszik a legjobban ez a szélsõség, meg ott szerepel egyszerre, együtt. Az Aniki pont az erõszakfilm, azt ellensúlyozta a Bábok, ami szerelemfilm.

Cure
Kurosawa Kiyoshi zseniális alkotása, a misztikus/okkult pop film és az art movie határmezsgyélyén. Annyira tetszett, hogy nekiálltam megcsinálni a magyar feliratot hozzá. Nem az a hatásvadász film, lehet hangulat kell hozzá, de engem nagyon elkapott. Ozu Yasujiro nyomdokain halad, a tökéletes atmoszférateremtés a kulcsszó, és nem a történet. Ehhez felhasználja a végeletekig aprólékosan kidolgozott környezetet és a nagyszerû színészi játékot. Az ilyen szintû odafigyelés szerintem a japán fil egyik sajátja, és ez ezen a filmen is nagyon jól látszik. Meg kell nézni!!

Azumi
Most jutottam el addig, hogy megnézzem. Végig azon törtem a fejem nézés közben, hogy tetszik e vagy nem. Hát a vége teljesen rendberakott, nagyon jó kis akciófilm, ami nem veszi komolyan magát és ez nagy erénye. Látványos, vicces és (ha már a Hullajót említettétek) VÉRES. Az operatõri munka megfogott, ami ugyan nem mûvészi, hanem inkább hatásvadász, de ebbe a filmbe pont ez kellett. A csajszi tényleg jól néz ki, de szerintem nagyon látszik, hogy szilikonszája van :D

Ha kész a felirat a Cure-hoz, én szívesen tesztelem! :D
Az Azumi furcsa kis film.... néhol komolytalan, néhol meg... SP: amikor az öreg fazon kijelenti, hogy vágják le a párukat... ott néztem. A végén meg nagyon tetszett az a rész (jópárszor megnéztem), amikor a hosszú hajú, "enyhén" pszihopata debil beütésû "fõgonosz" nyakát épp csak annyira vágja meg, hogy az még grimaszol egy darabig, aztán megprödül... :D mint egy animében...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Marfy

Quote from: DamnatusHali!

Én nosztalgiázásból megnéztem a Hullajót.
A régi nagy klasszikus.

Hm finom ez a tejsodó!  :lol:

Feldin

Quote from: NokiHa halott nõ az ágynemûtartóban :lol:.
Najó. Mostmár kérem!!!!!!!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Ez gyõzött meg?  :rolleyes: Amúgy tényleg érdemes megnézni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Damnatus

Hali!

Szigorúan, mint horrorparódia nézendõ!

Feldin

Quote from: RamizEz gyõzött meg?  :rolleyes: Amúgy tényleg érdemes megnézni.
Add oda és már nézem is!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Hé, hé, álljunk meg, srácok! Itt két külön filmrõl van szó! A Hullajó címû baromságot én nem láttam (csak az elõzetesét...  :rolleyes: ). Én a Négy szobáról beszéltem (ami már nálad van, Feldin koma...  :hehe: ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: RamizHé, hé, álljunk meg, srácok! Itt két külön filmrõl van szó! A Hullajó címû baromságot én nem láttam (csak az elõzetesét...  :rolleyes: ). Én a Négy szobáról beszéltem (ami már nálad van, Feldin koma...  :hehe: ).
so ka. A másik kinek van meg?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Mattanja

A Hullajó megvan nekem. Elvileg még mûködik is(cd)...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Manu

Ez egy három részes opusz elsõ fejezete, úgyhogy nem is írnék most még túl sokat róla. Nagyon '50-es évek, nagyon szamuráj, nagyon japán meg az isteni Mifune Toshiro.

Ramiz

Mi olyan érdekes Miike Takeshiben

1. átver. nem azt kapod, amire számítasz.
2. elítéli az erõszakot? hát... biztos... mondom, csak szórakozik.
3. viccet ûz mindenbõl (pl Fudo: köpõcsöves csaj & a havibaj, angoltanár & a foci stb; Ichi: yakuzaság ("ne hidd, hogy elintézheted egy kisujjal", öreg fõnök karaktere stb)
4. ötletes (pl Fudo: mobilkés, spécin vasalt bakancs, kardhárítás az ágyban; Ichi: minden)
5. leleplez. azt élvezed, amit tudod, hogy nem kéne. nem ítéled el, amit el kéne. kíváncsivá tesz.
6. röhögsz. lehet ezen röhögni? lehet. hiszen röhögsz.
7. nem veszi komolyan magát.
8. állati figurái vannak. ki az, aki nem néz meredt szemmel, kicsit félve, de röhögve, amikor elõször meglátja Kakiharát? vagy a benga indián a Fudo-ból.
9. nagyon véres, ahol nem kéne (példát?... :D). nem túl brutális, ahol várnánk. lásd 1. pont.


Ichi the Killer / Koroshiya

A Koroshiya "gonosz" film. Gonosz, de nem azért, mert megszoktatja az emberrel az erõszakot, és most kimegyek az utcára és stb. Azért gonosz, mert játszik a nézõvel. (Ebben a Mechanikus narancsra emlékeztetett.) Azon nevetünk, ami - belegondolva - nem is vicces. De mit lehet ellenük tenni? Semmit. Hát kinevetjük. Ez talán egyfajta legyõzése a sok szarságnak, ami van-volt-lesz a Földön, amit a film kigúnyol és eltúloz, amik ellen s e m m i t  s e m  t e h e t ü n k. Egyfajta megtisztulás.
Gonosz film azért is, mert nem a brutális, véres, ultraerõszakos jelenetei a felkavaróbbak, hanem a "lelki dolgok". A véres jelenetek csak végigkísérik a filmet, egyenletesen eloszlatva, a hangulatos zenével együtt fenntartva az "alaphangulatot": ilyen a világ, ezek a dolgok nem egyedi, elrettentõ kivételek, hanem általánosságok. Itt mindenki õrült állat. És lehet nem sajnálni Ichit? Lehet gyûlölni Kakiharát, ahogy olyan ártatlan, rácsodálkozó arccal kínozza az ermbereket? Hát amikor levágja a nyelvét, aztán lelkendezik a barátnojének, hogy milyen gyorsan regenerálódik az emberi szervezet... Ezek õrültek, de nem  lógnak ki semmilyen sorból...
Egyedül egyvalami zavart, de az meg nem a film hibája (sõt, neki erénye): nem értettem a végét. Külön bosszant, mert szeretem az elgondolkodtató befejezéseket, a csavarokat is, meg az olyat is, ami az egész filmet más szemszögbe helyezi. És most mégsem. Talán mégis meg kéne maradnom az akciós jelenetek élvezeteténél, és azokkal tartanom, akik szidják a végét, mert "nagy leeresztés" és "nagy harc kellett volna"... :( Talán majd x-edszerre leesik.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Én teljesen egyetértek veled, tapasztalatom azonban mást mutat. Mikor megtekintettem e filmet legjobb barátommal és a csajommal (egyikük sem idegbajos, már "beszoktattam" õket ízlévilágomba), mindketten berágtak rám. A csajom majd' felpofozott, hogy hogyan tudok én ezen nevetni, meg hogy beteg vagyok. Pedig az erõszak ilyen szürreálisan végletes bemutatása tényleg vicces szerintem is... Mondjuk életem legkínosabb pillanataiban, melyeknek kezelésére már képtelen voltam (s ebbõl volt egy pár, mert nem az egyszerûségéért szeretem az életet) általában szintén nevettem, s ez a nevetés ugyanaz volt, mint e film közben.
Mindenestre mindketten végignézték...:D
Miikéhez ám még az is hozzátartozik, hogy sok sok filmet csinált már, s csak az utóbbi pár évben forrott ki a stílusa. Pályája elején azért legyártott hasonlóan véres, ám egészen B kategóriás filmeket is, melyeken akkor még csak fel-fel villanó egyénisége segített egy kicsit. (Pl.: Full Metal Yakuza)