Kalandjátékok és RPG-k, avagy a múlt nagyjai

Started by Shadowolf, 2004-04-28, 13:10:25

Previous topic - Next topic

Ramiz

Na IDE nem kellett volna benéznem... még a FF VII - et nem vittem végig, és itt annyi jó cuccot említettetek... előbb-utóbb biztos sor kerül a Monkey I 3-ra, Grandia II-re, Chrono Chross-ra, talán a Blade Runner-re is. (Filmben bírtam... játékban milyen?)
A Neverhood még fent van, nagyon bírtam a zenéjét meg a feladványokat, de amikor bejutottam a barlangba, ahol rohadt sok képernyőn át csak szövegek vannak a falon, én meg egyet is alig bírtam elolvasni, a scrollozástól úgy urgáltak a szemgolyóim, miután felálltam a géptől, hogy alig találtam el az ajtónyílást... :D Arra kell továbbmenni a barlangban vagy nem? Az egyik házba meg be se bírtam jutni (amelyikhez a földalagút vezet).  :confused:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Shadowolf

Quote from: RamizA Neverhood még fent van, nagyon bírtam a zenéjét meg a feladványokat, de amikor bejutottam a barlangba, ahol rohadt sok képernyőn át csak szövegek vannak a falon, én meg egyet is alig bírtam elolvasni, a scrollozástól úgy urgáltak a szemgolyóim, miután felálltam a géptől, hogy alig találtam el az ajtónyílást... :D Arra kell továbbmenni a barlangban vagy nem? Az egyik házba meg be se bírtam jutni (amelyikhez a földalagút vezet).  :confused:

Igen arra kell menni, ugyanis az egyik tégla(?)darab (az amiböl az elözmények derülnek ki) a járat legeslegvégén van. (kb 20 képernyönyi gyaloglás :ejj: )

EDIT: a FF7-t meg sürgösen játszd végig, ha jót akarsz magadnak! :D

Xaga

Quote from: Ramizmég a FF VII - et nem vittem végig

Én se, valamiért abbahagytam aztán mostanság nem is játszom vele. Pedig végig kéne vinni.

Egyébbként van vki aki játszik MMORPG-t????

Shadowolf

Quote from: XagaÉn se, valamiért abbahagytam aztán mostanság nem is játszom vele. Pedig végig kéne vinni.

MICSODA!!!????? :grrr: Hát ezért másoltam le neked!? :rolleyes: :D

QuoteEgyébbként van vki aki játszik MMORPG-t????

Én nem. Túlságosan csóró vagyok ahhoz...^^"

Xaga

Quote from: ShadowolfMICSODA!!!????? :grrr: Hát ezért másoltam le neked!? :rolleyes: :D

Én nem. Túlságosan csóró vagyok ahhoz...^^"

Nem kell azért túlreagálni a dolgot :D
És vannak ingyenes MMORPG-k és bétatesztek is. Nem kell mindenért fizetni.

.Attila

Quote from: XagaNem kell azért túlreagálni a dolgot :D
És vannak ingyenes MMORPG-k és bétatesztek is. Nem kell mindenért fizetni.
Én rövid időn belül beszerzek egy PS2-t, aztán várom az FFXI-et. Remélem azért Magyarországról is lehet majd csatlakozni.
Meg majd vinyót meg hálókártyát is be kell szerezni a géphez, nem lesz olcsó mulatság, de remélem majd megéri :)

Shadowolf

Quote from: Blimpezeket kérném szépen, ha lehetséges :D

hol van a meet-tekkel kapcsolatos topic, holnap ha már észnél vagyok megtekintem mikor lehetne ezeket "ellopni" tőled :)

jóéjt mindenkinek és boldog új népet!

Meet-es topic nincs, de valaki (asszem Angel) volt oly kedves, hogy berakta a naptárba public eseményként. ;) Ha ez nem lenne elég, akkor pm-ben megadhatom a mobil számomat. :)

Bruce

Quote from: TriviÉn rövid időn belül beszerzek egy PS2-t, aztán várom az FFXI-et. Remélem azért Magyarországról is lehet majd csatlakozni.
Meg majd vinyót meg hálókártyát is be kell szerezni a géphez, nem lesz olcsó mulatság, de remélem majd megéri :)
Tudtommal lehetséges, a PC-s változattal legalábbis szinte 100%-ig biztos vagyok.
Viszont lenne egy kérdésem: a CC-ben szépen megakadtam, miután a kalózhajón legyőztem valami szellemeket, és asszem a Water Dragon Isle-re kellene mennem, de ott semmi sincs... csak tündérkék, akik semmi használhatót nem mondanak.  :grrr: Ezért is álltam neki az FF8-nak, de hát már annak is a végénél járok...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Feldin

Quote from: TriviBiztos igazad van, csak nem tudtam kivenni, hogy melyiket is kéred. CT vagy CC? Mindkettő PS verzió! CC jelenleg Shadowolf-nál van.
Tényleg Shadowolf, játszottál már vele, vagy csak porosodik?

CC!!!
CT van emus! (asszem SNES)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: RamizNa IDE nem kellett volna benéznem... még a FF VII - et nem vittem végig, és itt annyi jó cuccot említettetek... előbb-utóbb biztos sor kerül a Monkey I 3-ra, Grandia II-re, Chrono Chross-ra, talán a Blade Runner-re is. (Filmben bírtam... játékban milyen?)
A Neverhood még fent van, nagyon bírtam a zenéjét meg a feladványokat, de amikor bejutottam a barlangba, ahol rohadt sok képernyőn át csak szövegek vannak a falon, én meg egyet is alig bírtam elolvasni, a scrollozástól úgy urgáltak a szemgolyóim, miután felálltam a géptől, hogy alig találtam el az ajtónyílást... :D Arra kell továbbmenni a barlangban vagy nem? Az egyik házba meg be se bírtam jutni (amelyikhez a földalagút vezet).  :confused:
Én legutobb ott akadtam el ahol lőni kell az ágyúval.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: Bruce579Tudtommal lehetséges, a PC-s változattal legalábbis szinte 100%-ig biztos vagyok.
Viszont lenne egy kérdésem: a CC-ben szépen megakadtam, miután a kalózhajón legyőztem valami szellemeket, és asszem a Water Dragon Isle-re kellene mennem, de ott semmi sincs... csak tündérkék, akik semmi használhatót nem mondanak.  :grrr:
Hmm... akkor lehet, hogy a pc-st kell beszerezni, bár lehet, hogy ahhoz meg kicsi lesz a gépem.
Abbahagytad!!! Micsoda bűn!!!!!!!!!!!!!!!!!
A tündérkék nem mondanak semmit, de ha esetleg továbbmennél felfele, akkor eljutnál egy új helyszínre, ahol már történne vmi :rolleyes: (már ha ez most a száraz sziget)
Már keverem a dolgokat, de ha minden igaz, akkor van egy létra felfele, de zárva vana barlang. Gond egy szál se, használd a mirrort (spec. item), és át tudsz menni rajta (ha jól emlékszem így kellett, de régen játszottam már vele)

Shadowolf

#101
Quote from: TriviHmm... akkor lehet, hogy a pc-st kell beszerezni, bár lehet, hogy ahhoz meg kicsi lesz a gépem.
Abbahagytad!!! Micsoda bűn!!!!!!!!!!!!!!!!!
A tündérkék nem mondanak semmit, de ha esetleg továbbmennél felfele, akkor eljutnál egy új helyszínre, ahol már történne vmi :rolleyes: (már ha ez most a száraz sziget)
Már keverem a dolgokat, de ha minden igaz, akkor van egy létra felfele, de zárva vana barlang. Gond egy szál se, használd a mirrort (spec. item), és át tudsz menni rajta (ha jól emlékszem így kellett, de régen játszottam már vele)

Hát Trivi elég rosszul emlékszel...:rolleyes: A kiszáradt Water Dragon Islandon tényleg nincs semmi, át kell menned a másik világban levőre, és ott kell beszélned a Water Dragon-nal. A mirror majd késöbb kell, ráadásul egy másik szigeten kell majd használni. ;)

EDIT: ja és ha megint elakadnál: itt is találsz némi segítséget

.Attila

Quote from: ShadowolfHát Trivi elég rosszul emlékszel...:rolleyes: A kiszáradt Water Dragon Islandon tényleg nincs semmi, át kell menned a másik világban levőre, és ott kell beszélned a Water Dragon-nal. A mirror majd késöbb kell, ráadásul egy másik szigeten kell majd használni. ;)

EDIT: ja és ha megint elakadnál: itt is találsz némi segítséget
Azt azért hidd el nekem Shadowolf, hogy a száraznál a befagyott, vagy milyen barlangba a mirror-rel be lehet menni (megint, ha jól emlékszem)
Mellesleg marha nagy előnyben van az, aki most játsza :hehe:
Én csak egy vmihez használtam guide-ot: a jó befejezés behozásához.

Shadowolf

Quote from: TriviAzt azért hidd el nekem Shadowolf, hogy a száraznál a befagyott, vagy milyen barlangba a mirror-rel be lehet menni (megint, ha jól emlékszem)

A tükröt egy másik szigeten kell használni. Ott ahol az Einlanzer van. ;)
A játékot meg a hétvége folyamán befejeztem. Majd még a FF9-böl hátralevö részt is megcsinálom, oszt visszahozom mindkettőt a meetre. :)

.Attila

Quote from: ShadowolfA tükröt egy másik szigeten kell használni. Ott ahol az Einlanzer van. ;)
A játékot meg a hétvége folyamán befejeztem. Majd még a FF9-böl hátralevö részt is megcsinálom, oszt visszahozom mindkettőt a meetre. :)
Azt én tudom, hogy a tükröt ott lehet, sőt, kell használni, de a száraz szigeten is fel lehet haszálni. Majd próbáld ki!

Shadowolf

Quote from: TriviAzt én tudom, hogy a tükröt ott lehet, sőt, kell használni, de a száraz szigeten is fel lehet haszálni. Majd próbáld ki!

Most hogy mondod, már nekem is eszembe jutott...^^" Szóval 1:0 oda...:D

Bruce

Ahha! Szóval haza kell mennem... mivel már végigjártam mindkét világot, teljesen gőzöm sem volt hogy hova menjek... mer ugye HomeWorldben nix hajóm... De ezt már ne lőjétek le, még kétszer körbejárom akkor az otthoni világot. A linket kösz, de asszem kihagyom (majd ha végigvittem, akkor a többi befejezéshez használni fogom, de addig... nem. :) )

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Ramiz

Quote from: ShadowolfIgen arra kell menni, ugyanis az egyik tégla(?)darab (az amiböl az elözmények derülnek ki) a járat legeslegvégén van. (kb 20 képernyönyi gyaloglás :ejj: )

EDIT: a FF7-t meg sürgösen játszd végig, ha jót akarsz magadnak! :D

1.) Anyjukat... :D Mindegy, sétálok.
2.) Azon vagyok, csak sajna a tanárok nem  :grrr: ( de azért :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: Ramiz1.) Anyjukat... :D Mindegy, sétálok.
2.) Azon vagyok, csak sajna a tanárok nem  :grrr: ( de azért :D )
Az ágyúval hogy kellett meg mit???
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Soridan

Quote from: FeldinAz ágyúval hogy kellett meg mit???

Hmm... jó kérdés. Valamit kell a kódokkal babrálni, a hosszú folyosón, ha lecsukott lámpánál mész le egy szobába, ott világít a falon egy kis útmutató, de már alig rémlik :)

Shadowolf: Beneath a Steel Sky eredetiben?? Akkor a képregény is megvan hozzá, nem? :) Mázlista di... farkas :D

Más: annyi mindenhez szólnék hozzá, de nincs idő :)  Mmorpg-t játszottam, méghozzá MUD formájában (szöveges), iszonyat jó hangulata van a dolognak. Ajánlom a Merentha-t és a... nem elfelejtettem? //www.topmudsites.com <--- általában az első helyen tanyázik, valami A betűs. Nem kell benne feltétlenül harcolni, akár politikus is lehetsz. Ae..akármi a neve :T De nagyon jó. Én Runewarden voltam :D (Merentha-ban meg kentaur paladin :D )
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Ramiz

Milyen ágyúval kellett mit és hogy?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Vóbert

Nemtom ismeritek-e, és mennyire sorolható ide a Legend of Kyrandia... annak volt kettő része is :) Nekem pl az nagyon, de nagyon tetszett...

Ja és időközben beszereztem az eredeti Diablo 2-öt is... persze a kieg. Lord of Destruction-nal... :) Nagyon élvezetes a netes játék... már csak meg kellene rendesen tanulnom játszani... sajna nagyon sokmindent nem értek, pedig már vagy 2 éve játszom vele...
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Soridan

Quote from: VóbertNemtom ismeritek-e, és mennyire sorolható ide a Legend of Kyrandia... annak volt kettő része is :) Nekem pl az nagyon, de nagyon tetszett...

Idesorolható, de még mennyire. :cool:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Vóbert

Quote from: SoridanIdesorolható, de még mennyire. :cool:

Annak csak két része volt ugye? A Malcolm-os, meg a Hand of Fate... Vagy csak rosszul tudom... Minden esetre én csak a Hand of Fate-el jáccottam, de, hogy az milyen állati egy játék volt :)
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Feldin

Ha vkinek megvan, nagyon kéne a Knights of Xentar!!!!!!!!!!!!!
Egyszer már végigvittem, de valahol elveszett a game!!!!
Kéne mert szupi!!! Amúgy ajánlom mindenkinek! H-RPG :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Soridan

Quote from: VóbertAnnak csak két része volt ugye? A Malcolm-os, meg a Hand of Fate... Vagy csak rosszul tudom... Minden esetre én csak a Hand of Fate-el jáccottam, de, hogy az milyen állati egy játék volt :)

Három részes. De a harmadikkal nem játszottam.

Feldin: megvolt régen. Már nincs :) Tényleg jó, aranyos a sztoori is, csak túl sok a fight :T
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Vóbert

Quote from: SoridanHárom részes. De a harmadikkal nem játszottam.


3???? Na ezt nem tudtam... Ismeri valaki? Érdemes letölteni? Folytatása az előzőnek?
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Feldin

Quote from: RamizMilyen ágyúval kellett mit és hogy?
Neverhoodban.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: Vóbert3???? Na ezt nem tudtam... Ismeri valaki? Érdemes letölteni? Folytatása az előzőnek?
Malcolmmal játszottam, többiről nem is hallottam. :(
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Vóbert

Quote from: FeldinMalcolmmal játszottam, többiről nem is hallottam. :(

A második részben egy hölggyel kell lenni, aki állandóan váltogatja a ruháját ;) Valamivel jobban játszhatóbb, de szerintem leírás nélkül nemigen lehet végig vinni... Kb mint a Sam&Max-et... az is mekkora egy állat játék volt...

A harmadik résszel játszott valaki?
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]