Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

belabacsi

Danke schön
Thank you
Arigato
Shishini
Merci
:D

McDouglas

QuoteOriginally posted by belabacsi
Danke schön
Thank you
Arigato
Shishini
Merci
:D

Es hol marad a koszonom? :PPPPPPPPP
Kukorica Rox ^^

belabacsi

Miért van az, hogy amikor feliratozva el akarok menteni egy filmet a vdub-ban akkor a mérete az eredeti fájl többszöröse töb mint 3 GIGA!!!!!!!!!!!:(
Plz help

Chronos

QuoteOriginally posted by belabacsi
Miért van az, hogy amikor feliratozva el akarok menteni egy filmet a vdub-ban akkor a mérete az eredeti fájl többszöröse töb mint 3 GIGA!!!!!!!!!!!:(
Plz help
Beállítottad a video codec-et és az audio codec-et?
Mert alapbeállításként tömörítetlen avi-t kapsz.....:p
Állítsd át divx-re vagy xvid-re a video codec-et, és
az audio codec-et pedig mp3-ra, vagy ogg vorbis-ra...;)
Sok szerencsét!:D

CHRONOS

belabacsi

Kössz
Idõ közben megtaláltam azt a menüpontot ahol ezt be lehet állítani :D

belabacsi

Tényleg mi a jobb a DivX vagy a XviD
mp3 vagy ogg vorbis?:confused:

gyroscope

fogadjunk, hogy attol fugg :D. gondolom, egyebkent mar valamelyik nem lenne :D. (eg. gozom sincs :D) jo ez a "Berserk" is :D.
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

McDouglas

QuoteOriginally posted by belabacsi
Tényleg mi a jobb a DivX vagy a XviD
mp3 vagy ogg vorbis?:confused:

Hat, a kerdest ket szemszogbol lehet megkozeliteni, jogi, es technikai:

Az ogg, es az xvid, open fejlesztesek, ingyenesen hazsnalhato, tehat ha abban kodolsz legalasi lesz (mes kerdes, ha egy dvd-t ripelsz le, akkor az mar illegalis... ne keverjuk ossze a tartalom legalitasat, es a koder legalitasat). Peldaul, ha a sajat filmedet, vagy video archivumodat divx-be tomorited, akkor ahhoz elvileg meg kellene venned a divx codecet.

Technikailag mar nem ien egyertelmu. Hang codec teren az ogg vorbis egyertelmuen fejlettebb, nem is csoda joval ujabb codec. Viszont hatulutoje, hogy meg nem annyira supportalt, mint az mp3... persze ez mar szinte sehol sem jelent problemat.
Video az mar trukkosebb dolog. Nemregiben egy hozzaerto szaklap tesztelte a divx3.11, divx5 es xvid codeceket, 3 fele dvd leripelesevel. Reszletekbe nem akarok belemenni, mert eleg sok oan dologrol meselt, ami szamomra erdektelen (ergo nem emlexek;), de szummazasra az jott ki, hogy kepminosegre majdnem ugyanojan jo, ambar a nagy statikus feluletekre (pl rajzfilm, anime;) az xvid jobban teljesitett. divx3.11-nek problemaja akadt a gyors mozdulatokkal es pl az eso abrazolasaval. De ugy szummazva elmondhato, hogy nagyjabol ugyanaz az eredmeny a divx5 es az xvid kozott. Tehat animera en xvid+ogg -ot ajanlanam.
Kukorica Rox ^^

belabacsi

Huhh. Köszi a segítséget:hopp:

belabacsi

Na mostan az van, hogy megcsináltam beleégetve a feliratot (abból a célból, hogy kiírjam svcd-re), az elsõ hat résznél, divx5-be kódolva, de kisseb lett fájl, és rosszabb a képminõség. Meg tudná nekem mondani valaki, hogy mibe van a NGE sorozat bekódolva?:confused: (mármint az ami az usteamen van fönn:D)

enpet

Nem vagyok benne biztos, de ha jól emlékszem, akkor a VirtualDub a file-file infromation (vagy valami hasonló) pontnál kiírja az adott film minden részletét (milyen codec, milyen felbontás, stb.). Tehát csak megnézed vele az NGE részeit.
"Légy hû önmagadhoz és légy jó másokhoz! Ebben minden benne van."

belabacsi


belabacsi

Jártas itt vki az svcd írásban? Mert lenne egy kérdésem: Más fórumokban olvastam, hogy lehet úgy megírni egy svcd-t, hogy azon mint a dvd-n lehet váltogatni a feliratot. Nem tudja vki, hogy azt hogyan kell csinálni?:confused: Mert akkor nem kéne a vdubbal ráégetnem a feliratot, hogy ki tudjak írni vmit svcd-re, hogy meg tudjam nézni aztali lejátszón.

gyroscope

az SVCD az mpeg1/mpeg2 tomoritest hasznal, nem? igy, ha ilyen cd-t irsz mondjuk NERO-val automatikusan atkonvertalja a videot, ami eleg gaz a minoseg szempontjabol. en nem tudom, hogy mashogyan lehet felirni divx/ogm stb. videot, mint adatfajlkent.
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

Chronos

QuoteOriginally posted by belabacsi
Jártas itt vki az svcd írásban? Mert lenne egy kérdésem: Más fórumokban olvastam, hogy lehet úgy megírni egy svcd-t, hogy azon mint a dvd-n lehet váltogatni a feliratot. Nem tudja vki, hogy azt hogyan kell csinálni?:confused: Mert akkor nem kéne a vdubbal ráégetnem a feliratot, hogy ki tudjak írni vmit svcd-re, hogy meg tudjam nézni aztali lejátszón.
Önnek én azt nem ajánlom...:p

CHRONOS

belabacsi

QuoteOriginally posted by Chronos
Önnek én azt nem ajánlom...:p

CHRONOS

Miért?:confused:

belabacsi

Hogy van ez a Ghost in the Shell-es dolog? Mi volt elõbb a film vagy a sorozat? Vagy másak a szerplõk? (nem hiszem) Vagy az egyik onnan folytatódik ahol az elõzõ abbahagyta? Plz help!

Chronos

QuoteOriginally posted by belabacsi
Miért?:confused:
Úgy hallottam hogy az SVCD-nek nincs valami jó minõsége....
De lehet hogy tévedek!

CHRONOS

Chronos

QuoteOriginally posted by belabacsi
Hogy van ez a Ghost in the Shell-es dolog? Mi volt elõbb a film vagy a sorozat? Vagy másak a szerplõk? (nem hiszem) Vagy az egyik onnan folytatódik ahol az elõzõ abbahagyta? Plz help!
A film volt előbb, pontosabban 1995-ben:
http://www.animenfo.com/animetitle,181,aswrgy,ghost_in_the_sh.html
Azt nem tudom miről szól a sorozat, mert még nem néztem meg, de elég jó lehet, mivel 2002-es:
http://www.animenfo.com/animetitle,1068,sgszbd,ghost_in_the_sh.html

CHRONOS

Pharaoh

QuoteOriginally posted by Chronos
Úgy hallottam hogy az SVCD-nek nincs valami jó minõsége....
De lehet hogy tévedek!

CHRONOS

A SVCD-nek is nagyon jó a minősége, persze csak ha a forrás minősége is jó, egyedüli hátránya, hogy egy CD-re max 80 perc mehet fel, így néha több cd kell, mint az avi-hoz.

Kazador

Hali!

Az SVCD Mpeg2-t használ csakúgy mint a DVD (csak mondjuk a bitráta más (2500-6000), tehát a minõsége elég jó, olyan kb, mint egy dvdripp divx.avis filmnek. Egyébként mivel vcd/svcd-nek elég kötött paraméterekkel kell rendelkeznie, hogy asztali lejátszón használható legyen én a Tsunami MPEG Encodert, vagy a MainConcept MPEG Encodert ajánlom. Ezekben lehet (az említett kötöttségek miatt) wizardot használni svcd készítéshez. Aztán Neroval ki tudod írni.
Azt nem tudom, hogy lehet feliratot ki-be kapcsolhatóvá tenni, de menüt már sikerült csinálnom :-))

Kazador

ps.:én elég sokat szórakozok ilyen videótömörítéssel, digizéssel kapcsolatos dolgokkal, szóval örülnék az ezzel kapcsolatos leveleknek. Ha tudok, szivesen segítek is.

Kazador

Chronos : én úgy tudtam svcd-be csak kb olyan 50 perc fér el. :-)

Kazador

Chronos

Köszönet a segítségekért! :D

CHRONOS

belabacsi

Jaja! Én is köszönöm!:)

belabacsi

Meg tudná mondani nekem vki, hogy a Nero beépített mpeg2 kóderének mi a hivatalos neve? Már ha van ilyen neve?! Vagy esetleg azt, hogy honnan lehet letölteni....ööö.....hát....izé...szóval nem eredeti változatban?

Pharaoh

QuoteOriginally posted by belabacsi
Meg tudná mondani nekem vki, hogy a Nero beépített mpeg2 kóderének mi a hivatalos neve? Már ha van ilyen neve?! Vagy esetleg azt, hogy honnan lehet letölteni....ööö.....hát....izé...szóval nem eredeti változatban?

NERO MPEG2 SVCD Encoder Plugin

Ezt találtam DC-n, onnan le is tudod tölteni.

Pharaoh

QuoteOriginally posted by Pharaoh
NERO MPEG2 SVCD Encoder Plugin

Ezt találtam DC-n, onnan le is tudod tölteni.

Ja és itt a hivatalos honlapon van róla infó is.
http://www.nero.com/en/index.html#c1040051347750

belabacsi

Nagyonszépenköszönömasegítséget!:D

belabacsi

Nem ismertek valami jó cd író programot ami, a vcd-k illetve az svcd-k írására van specializálódva? Tehát zsír menüket lehet vele mondjuk készíteni oder olyan beállításokat szabhatunk meg amiket pl. a Neroban nem.(gondolok itt a feliratok váltogatására is) Vagy pl. Ha nem fér rá egy cd-re a kijelölt film akkor kettéválasztja.

belabacsi

Most lehet, hogy megint hülyeséget kérdezek: Mi az a vobsub?
Annyit tudok róla, hogy felirat. Várjunk csak! Nem az a felirat amit a dvd-rõl rippelnek be és amiben több nyelven van benn a felirat?:confused: