Main Menu

Trinity Blood

Started by Emarsharae, 2005-06-23, 18:39:13

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: EleanorAdjak címeket? *kedvesen mosolyog*
Engem is érdekelnének animes dc hub címek :)
Küldhted pm-ben is.

Hedgy

Quote from: EleanorAdjak címeket? *kedvesen mosolyog*
Azt megköszönném. :)

Kraivan

Szerintem egy kegyetlen jó sorozat lett. Alig várom már a folytatást. Már csak azért is, mert elkezdtem fordítani, és az 5. részt is befejeztem már. Még 3 rész és kezdhetek valami mást keresni. Na meg nyugtatót szedni...

Amúgy a sztori jó, rajz haláli, zene meg kegyetlen jó.
Ez a világ legalább hasonlít a Whitewolf vampire szerepjátékhoz, nem úgy mint a Hellsing, amikor mindenkibõl ghoul lett, meg nappal mászkált minden vámpír. De azért azt az animet is szeretem.

Amúgy hány részesre tervezik? 13, 26 vagy sok?
Meg ha valaki talál bármit ahonna le lehet tölteni az ha máshogy nem is, de legalább priviben robbantson egy címet az arcomba.

TearOfAngel

Quote from: KraivanSzerintem egy kegyetlen jó sorozat lett. Alig várom már a folytatást. Már csak azért is, mert elkezdtem fordítani, és az 5. részt is befejeztem már. Még 3 rész és kezdhetek valami mást keresni. Na meg nyugtatót szedni...

Amúgy a sztori jó, rajz haláli, zene meg kegyetlen jó.
Ez a világ legalább hasonlít a Whitewolf vampire szerepjátékhoz, nem úgy mint a Hellsing, amikor mindenkibõl ghoul lett, meg nappal mászkált minden vámpír. De azért azt az animet is szeretem.

Amúgy hány részesre tervezik? 13, 26 vagy sok?
Meg ha valaki talál bármit ahonna le lehet tölteni az ha máshogy nem is, de legalább priviben robbantson egy címet az arcomba.
Én úgy tom 17-részt terveznek :)
A zene szerintem is ql nagyon L találták a hangulatot, csak hát ott kísért a múlt(amihez szerintem kicsit túlságosan hasonlít olyan "gyurma feeling"), ennek ellenére magávalragadó a hangulat, a rajzolás pedig túltesz az elõdökön.

Negatívum, hogy 1 részben (szerintem) kevés a történés és 1 kicsit vontatott.
Ám az öszkép kiváló :jee:
YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT (4 EVER)

Hedgy

Kraivan: én úgy tudom, 24 részt terveznek.
Az Xfanzine hubon átküldöm a 9. részt, ha akarod.

Kraivan

A részekkel kapcsolatosan azért ez két eléggé eltérõ számadat.
Csak mert ahogy észrevettem japánoknál egsy sorozat vagy 13, vagy 26 vagy nagyon sok részes.

Amúgy ismerõsnek átadtam a részeket. Õ is azt mondja hogy alig van benne cselekmény. :( Szerintem jó lett így is. Mots a cselekménynek miért kell harcban megnyílvánulnia?! Van cselekmény itt is bõven, csak figyelni kell a szövegekre. Jó, én is akkor vettem észre amikor fordítottam, deígy csak egy léptékkel csodásabbá vált nekem az egész. :)

AnWar

Sajnos úgy tûnik, hogy mivel USában licenszelték a Trinity Bloodot a Conclave csapata hivatalosan abbahagyta az anime fordítását.

link: Trinity Blood Licensed
"The only sovereign you can allow to rule you is reason...
Faith and feelings are the darkness to reason's light."
- Wizard's Sixth Rule

Hedgy

Quote from: AnWarSajnos úgy tûnik, hogy mivel USában licenszelték a Trinity Bloodot a Conclave csapata hivatalosan abbahagyta az anime fordítását.
És a W-Dreamers is, valamint a TB-on a Conclave-vel közösen dolgozó Anime Empire is. A Mahou még nem hagyta abba hivatalosan, és ritkán adnak ki új részeket, ezért azt se lehet tudni, folytatják-e. De csak idõ kérdése, és elõáll egy új csapat.

Kraivan

:bruhuhu:
(egyebet nem tudok mondani)

Hedgy

A Funimation 2006-ra tervez két DVD-t, ha máshonnan nem, azokat ripben meg lehet majd szerezni. *fingers crossed*

roderick

Mondtam én, hogy nem kell félni... talán a GitS-sac a cilág egyetlen animéje amit senki nem akar lefordítani:
http://www.mahou.org/

mondjuk a minöséget fene tudja, mertcsak most töltöm lefele, de több mint a semmi
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Kraivan

#41
Jól látoma  szemeimmel, hogy a //www.mahou.org -ról le lehet harapni a 9 és 10. részt?!
Mivel nekem nincsenek torrent programjaim, ezért megkérek valakit hogy harapja le onnan mindet és vagy tegyék fel ftp-re, vagy valami.
Vagy kérnék egy gyorsoktatást torrent-rõl. Mi az, hogy mûködik, stb. Fordítani akarom a többi részt is!!

Amúgy mi az a  GiTs-sac? És hova nem akarják fordítani? Japánról angolra, vagy magyarról japánra? (bár valószínû az elsõ lesz az)

sirtomi

Quote from: KraivanJól látoma  szemeimmel, hogy a //www.mahou.org -ról le lehet harapni a 9 és 10. részt?!
Mivel nekem nincsenek torrent programjaim, ezért megkérek valakit hogy harapja le onnan mindet és vagy tegyék fel ftp-re, vagy valami.
Vagy kérnék egy gyorsoktatást torrent-rõl. Mi az, hogy mûködik, stb. Fordítani akarom a többi részt is!!

Amúgy mi az a  GiTs-sac? És hova nem akarják fordítani? Japánról angolra, vagy magyarról japánra? (bár valószínû az elsõ lesz az)
Van torrent topic a help részben.

GITS-SAC - Ghost in the Shell - Stand Alone Complex

Kraivan

Yeah!
Látom lassan mennek felfele a részek.
A baj csak az, hogy már 3 fordítói brigád munkája is ott van. :(
Ezek szerint jobban oda kellesz figyelnem fordítás közben.
De azért:
arigato!

Kraivan

A conclave végleg befejezte a munkát?
Mert a mahou fordítása valami iszonyat pocsék. Angol szakosoknak is odaadtam a szövegeket, de õk is azt mondják, h az eymást követõ mondatoknak valahogy semmi köze egymáshoz. Ez kissé megnyugtatott, mert akkor nem bennem van a nagy hiba.
De most letöltöttem a conclave 9. részét és egyeztettem. A mahou röhejes és összefüggéstelen szövegeket ír. Mintha csak azt a módszert alkalmazták volna, h idegen szóra fellapoztak szótárat és az 1. találatot benyomták. Szerintem aki ezeket a részeket nézte meg az törölje le, felejtse el, és szedjen le más fordítást.
A shinsen-sub TB munkájához még nem jutottam el (de 10. résztõl õk vannak már az ftp-n), de már fordítottam más munkájukat (Ragnarok the animation). Velük nem volt bajom. De tény hogy kellemetlen hogy egy sorozatot 3 fordítócsapattól kell összeguberálni. De hát ingyenbe van, úgyhogy nem nagyon panaszkodom. Csak ki kellett fejtenem valahol ezt, mert már 1 hete zsibadtam az epizód elsõ 6 mondatán, úgy, hogy mikor elferdítettem minden szót úgy, hogy vakami értelmet is kapjon az egész, belebotlok a következõbe, aminek még az alap mocsokhoz se volt semmi köze és...szal roppantul idegesítõ dolog volt az egész.

Hedgy

Nézd a Shinsen-tõl, õk korrektül fordítanak és kisebb méretre is kódolják. Nameg gyorsabbak is. ;)

TearOfAngel

Srácok valakinek nincs +, vagy nem tudja-e véletlenül hol lehetne + szerezni a tárgyalt anime ending soraját [befejezõ zenéjét]? Tudni illik nagyon teccik  :jee:
YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT (4 EVER)

Kraivan

Quote from: HedgyNézd a Shinsen-tõl, õk korrektül fordítanak és kisebb méretre is kódolják. Nameg gyorsabbak is. ;)
Határozottan jobb mint a mahou. De ezt írtam is. Most sajna fõsuli miatt költözünk, úgyhoyg kénytelen vagyok hanyagolni a munkát, mert 3an vagyunk tesók és ezt az 1 gépet nem vihetem le. :(
Bár ez nekem jhobban fáj mint bárkinek a neten.
QuoteSrácok valakinek nincs +, vagy nem tudja-e véletlenül hol lehetne + szerezni a tárgyalt anime ending soraját [befejezõ zenéjét]? Tudni illik nagyon teccik
Én egy japán dc hubra mentem fel érte. Hub of hope google. ott meglesz a cím. Onnan meg kérdezz rá japán hubokra.
Azért azt hozzátenném h 8ezer emberbõl ha 3nak megvolt. De leszedtem. De mostanra már biztos több embernek megvan.

TearOfAngel

YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT (4 EVER)

Soubi

Ha valakit esetleg érdekel, van egy friss magyar animés honlap, ahol elég sok infot lehet olvasni a Trinity Blood sorozatról. Külön karakterlapja van Abel Nightroad-nak, sõt olvasható egy fanfic is róla.

BISHOUNEN PARADISE

Klikk bal oldalon a menünél a Trinity Bloodra.

Kraivan

Ezennel megbizonyosodtam arról, amit már fél éve feltételeztem.

Miszerint megtaláltam kedvenc anime-mat, amit szerintem nagyon hosszú ideig nem fog felülmúlni semmiféle alkotás.

Szabályosan lenyûgözött és magával ragadott a Trinity Blood világa, története, szereplõi és zenéje.

Hátránya talán csupán annyi, hogy a végén Esther történetét zárták le (már ha ezt lezárásnak lehet nevezni), míg Abel és Cain küzdelme valahogy félbeszakadt.
Bízom benne hogy ha valahol fellelem a mangákat, akkor ott majd választ kapok erre a szálra is.

Addigis bízom benne, hogy mihamarabb meglesz a saját gépem, ahol be tudom majd fejezni a munkámat.
Élvezettel fogokm továbbra is fordítani ezt a nagyszerû alkotást.

Valaki tudna adni tanácsot hogy a zenéket honnan  lehet megszerezni? A teljes  OST kellene. Nem emelek ki egy számot sem, mert mind kellene.

Kupo

Én is nemrég néztem végig, nagyon tetszett.Leginkább a Chrno Crusade-re emlékeztet.OSt nekem még nincs meg, de tényleg, asszem letöltöm, torrenten megtalálható: Trinity Blood OST Torrent

Kraivan

Nem nagyon használok torrentet.
Szal ha jó lesz a gép rászakadok japán dc-hubokra. Ott szoktam találni efféle dolgokat. (hellsing, cowboy bebop, inu yasha már megvan)
Csak az elsõ 4 rész után néztem fel, aminek már majdnem fél éve. Úgyhogy mostanra biztos többet találnék mint 6 szám. (Intro, outro, a 17. részben a -fordítási munkálat szemszögébõl- csendes rész...)

racka64

Huh, de rég nem járt erre senki!
Mindenesetre én még csak most néztem meg a Trinity Bloodot és mit mondjak...nagyon tetszett :) és a tényleg sok hasonlóság a Hellsinggel meg a Trigunnal ( mind a kettõ a kedvenceim között van :) ) sem zavart. Ami egyedül nem hagy nyugodni, az a sok elvarratlan szál és megválaszolatlan kérdés. A Bishounen Paradise-on elolvastam a TR hátterét, de az igazi a manga lenne. Már mindenhol kerestem , de semmi :confused:
Azonkívül én eltudnék képzelni egy folytatást is, de erre vonatkozó információt sem találtam sajnos. Nem tud esetleg vki vmit ?


Chidori: "That lady was just standing by the window. Isn't that scary?!"
Sousuke: "It's just an older woman...I could understand if she was carrying a gun or bomb or something..."
Chidori: "That's not the problem! You're not normal!!"   :D

Randal

Nah, megnéztem én is ezt az izét:)
Bár a fentebb említett animéket még nem láttam, szóval így sok hasonlóságot nem tudok felfedezni.
Az anime világa rohadt jó, érdekes, is, bár a végén egy-két "találmány" láttán hülyét kaptam.
Őszintén szólva nem is igazán értem, hogy kicsoda Abel és tsai, bár némi elképzelésem van, sőt talán sok is.
Kár, hogy nagyon hamar vége lett.:(

Kvikveg

Nos en mar regen lattam. Nem tetszett. Az oltozekek olyan agyoncicomazottak, hogy rohoghetnekem van, a pápa nevetseges, a tortenet nem fogott meg tulzottan... valahogy reszleteiben neha jo, de az egesz nem jon ossze. Azt hiszem a mit lattal legutobban anno irtam rola... Szorcsing... Nem talalom. Mindegy. A magyar helyszinen meg valahol Vaclav Havelen jokat vidultam, de valahogy megsem jo az egesz. Kicsit visszafogtak volna a ruhakat-hajakat es nem europai korutazast csinalnak belole jo is lehetett volna. Talan.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Genesis

nekem anno tetszett, és igazság szerintmég mindig szeretem, amúgy egy kis infó: az eredeti alkotó 34 évesen valami tüdö betegségben elhunyt, nem sokkal azután, hogy bejelntették az anime sorozat készitését,és ha jól sejtem egyrészt már a mangát se tudta befejezni, és ezért ilyen fura a sorozat vége
Open your eyes, open your mind
Proud like a god don't pretend to be blind
Trapped in yourself, break out instead
Beat the machine that works in your head
[/FONT][/COLOR]

Kraivan

Szerintem be lett fejezve a sorozat. Legalábbis többé-kevésbé.

Először a hirtelen váltakozó angol szövegek között sokminden nem tűnt fel, és ez legalább nem egy szájbarágós anime, aminek örülök.  Ha az ember odafigyel arra amiket a karakterek mondanak, akkor fel lehet fedezni benne egy lezárást.

Esther említette Cain és Abel harca közben, hogy Abel-nek kötelessége az örökkévalóságig harcolnia. Ugyebár kettejük harca nem ma kezdődött, és nem is fog véget érni. Egyenlő erősek, bár más utakon járnak. Az ő csatájuk nem érhet véget. A folytatás abban van, hogy miféle követőket találnak majd, és hogy azok hogy küzdenek egymással. A jelen szériában ugyebár a Rózsakereszt rend és a Vatikán Fő harca van, ami kiterjedt a Contra Mundi (Világ ellensége) és a Világ közé.
Viszont arra elvárna az ember valami magyarázatot, hogy miért lett Abel-en is vállpánt, mint Cain-on is van.


Vegetto

A Trinity Blood egy több kötetből álló novella sorozat alapján készült (a jelenleg futó manga nagyrészt hűen követi az eredeti alapanyagot) az író Sunao Yoshida már 2004 nyarán meghalt amikor az anime még csak tervbe volt véve.
Aki szeretné megtudni mi is az igazi háttér (ami a szokásos példája a "hogyan rontsuk el de mindenképp változtassuk meg az alapanyagot miközben anime-t készítünk belőle" tipikus példája,jelen esetben a Gonzo aki már több esetben is bizonyította mennyire ért ehhez,lásd Speed Grapher,Chrno Crusade,Black Cat,Peacemaker Kurogane) ezen az oldalon elolvasthatja miről is szól az egész (armageddon,crusnik,metuselah,ki kicsoda stb.) http://en.wikipedia.org/wiki/Trinity_Blood_Canon

Egyébként csodálom,hogy az első Full metal Panic sorozat-ot és a Basilisk-et nem alakították át hál istennek.
 

Szacsi

Elég friss élmény még nálam ez az anime és meg kell, hogy mondjam, nagyon tetszett.
Mert:
- nagyon szép a kivitlezés
- Abel miatt már megéri megnézni a sorozatot  :D
- jók a zenék, az openinget/endinget mindig megnéztem
- stílusos vámpírok, nem azok a sziszegős fajták, mint a mai vámpír filmekben
- érdekes megközelítése az emberek/vámpírok egymáshoz való viszonyáról

Vannak benne hibák, nem is kevés. Sok helyen olvastam, hogy "olyan Hellsing-es/Trigun-os". De engem egyáltalán nem zavartak ezek a dolgok. A mangának sajnos csak az első 3-4 fejezetéhez volt szerencsém. Viszont utána néztem az anime háttértörténetének és nagyon elkezdtek érdekelni a regények. De mivel japánul nem tudok, kénytelen leszek kivárni egy angol fordítást.

Szóval summa summarum jó kis anime  :szemuveges: