Main Menu

Berserk manga

Started by emperor, 2003-09-06, 15:29:31

Previous topic - Next topic

emperor

Lenne érdeklõdés a vol.25-re? Egy 360 megás verzióra?

Meg azt néztem, hogy az FTP-n eléggé össze vissza vannak fent a dolgok, van ami kétszer is fent van... Ha Zsozso is úgy gondolja, én megprobálom megszerezni az összes Hawk változatot, és akkor azokkal kiegészíteni a dolgokat, és levenni a gyengébb minõségüeket...:)
Loyalty Never Dies


    samok

    Nékem kéne. Nagyon megtetszett, és kíváncsi is vagyok a folytatására. Próbáltam önerõbõl keresgélni a neten, de sajnos leginkább IRC-en keresztül megy a dolog, ahol bizony eléggé megbízhatatlan és lassú a dolog. Szóval szvsz jó lenne, ha fel tudnád tenni.

    Zodd

    Ha van kedved töltögetni torrentről le tudod szedni de a ftp--n tényleg jobb lenne (a torrentes címet én is Emperor-sama tól tudom) http://www.thehawks.org/
    remélem tudtam segíteni:zen:
    :bsd:

    samok

    Köszi szépen.
    Az a probléma, hogy a háló tûzfal és router mögött van, ami a torrentes megoldást enyhén szólva ineffectivvé teszi. Ugyanis mint minden jobb tûzfal ez is tönkrevágja a portscann-t, ami a torrentes csere-bere alapja. Sajnos nem ritka, hogy 15k-val töltök fel, míg 0k a letöltés... 1 nap alatt kb 300-400 mega fel, le pedig 20-30 mega jön. Pedig tudom, hogy sok-sok példány van valahol odakint :grrr:
    Az anime 'Naruto' sorozattal sem bírtam lépést tartani a torrentes módszerrel ugyanezen okból. Nagyon örültem, mikor megtaláltam az usteam szerveren a sorozatot, mégpedig ált. frissítve :D
    Na elég a sírásból. Mint kisebb fajta fanatix manga/anime rajongónak nagyon-nagyon nagy a türelmem, ha errõl a témáról van szó.
    Köszönöm a segítségedet Zodd.

    Acélpatkány

    Engem nagyon érdekelne az a vol. 25., mert most, hogy lefordítottam két Crying Freeman mangát (lehet lassan keresni a Magyarmangán), a Berserket fogom fordítani. Igaz, rengeteg idõ, amíg a 25. kötethez is elérkezek, de az a jó, ha megvan, s nem akkor rohangálok, amikor már odáig elérkeztem.

    samok

    Hát elvileg a szerveren a 25ös rész fent van már rég óta. Ami hiányzik az a 24edik rész. Csak a 'Hawks' csapat terjesztésében terjesztett egybe 4-24ig torrentes verziót találtam meg. Külön nem terjesztik sajnos - ez pedig 1.4 giga torrent formátumban..
    Fanatix révén azért elolvastam pár fordítást ahhoz a kötethez is.
    Valaki itt fel tudná esetleg tölteni?
    Emellett tényleg nem ártana egy kis rendezés a szerveren. Teljesen feleslegesen van fent high qualityben meg low versioban is egy rakat kötet.

    Zodd

    Kb úgy 1-1.5 h mulva föl tudom tölteni a Hawks féle 24-dik kötetet ha úgy jó.
    Ha addig nem írsz vissza akkor töltöm föl.:D
    :bsd:

    samok

    Kösz Zodd! El nem tudod képzelni mit össze nem keresgéltem.
    Most jön viszont ha a kezed nyujtod jön vele a karod is effekt.. :)
    Ha minden igaz a 26os számú kötetnek is vannak már kiadott részletei fordítással. Tudnál ajánlani forrást letöltéshez?

    samok

    Nah megvan végre a 26os volume eddig megjelent részeinek originál scan verziói. Ha valakit érdekel ezen a két URLen nézzen szét:
    http://kuroikenshi.150m.com/Main.html
    http://www.erutan.co.uk/bedroom/files.html

    Az elsõ honlapon egy tetszetõs Berserk fanpage van. Manga scan az arhívum részlegben. De letölthetõ onnan az anime szinte minen betétdala. Ha töltötök onnan akkor illik vmi köszönetet azért írni :)
    A második linken azok a scan-ek találhatóak meg, amik hiányoznak az elõzõ honlapról + fordítások az egyes epizódokhoz.
    A fordításokról annyit, hogy 1-2 - fõleg az újabbak - elég gyengécske, de ettõl független tiszteletem azoknak, akik idõt és energiát nem kímélve fordítják a részeket. Mint említettem ez kicsit zavaró lehet, ha nem vagy eléggé fanatix.

    Ezeket a részeket én is feltölteném.. de nemtom hogyan, mert az anonim kapcsolódás nyílván azt nem engedi. Na mind1 gondolom vannak itt már megbízható emberek, akik megteszik helyettem is.. ugye Zodd ? ;)

    Zodd

    Megpróbálom a felötöltés ha sikerül leszednem,.
    Én eddig azért nem írtam mert nem is találtam csak emulen a 26-ot onnan meg nem jön le rendsen.:D

    Egyébként ha valamit fel akarsz tölteni akkor írjál zsozsonak egy pm-et és ő majd ad neked jogot persze te írd meg milyen felhasználónevet és logint akarsz.:D
    :bsd:

    Zodd

    Megjelent a 26 kötet a Hawks fordításában remélem mindenki örül neki
    mert én igen :hopp:
    a hq-t majd fölteszem a szerverre is,
    :bsd:

    Venom

    Hoi!

    Lehet, hogy csak én vagyok ilyen tájékozatlan, de csak 26 részes a sorozat? Vagy van még több is? Mert totál belehabarodtam, és most, pont az egyik legjobb pontnál (értsd: a durva páncél a 26ik részben) nem kéne, hogy véget érjen.

    Ha van több is, és meg is jelent angolul, aki tudja, kérem, tegye fel!

    Thanks!

    Venom


    The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

    Sky

    Az itt írottakból kitűnik higy nem olvastad a mangát...
    Ez már magáan öreg hiba, de ha olvastad volna tudnád hogy azután a torzítás és csonkítás után amit a mangával műveltek imho technikailag lehetetlen a folytatás...
    Mess with the best,
    Die like the rest...

    Venom

    QuoteOriginally posted by Sky
    Az itt írottakból kitűnik higy nem olvastad a mangát...
    Ez már magáan öreg hiba, de ha olvastad volna tudnád hogy azután a torzítás és csonkítás után amit a mangával műveltek imho technikailag lehetetlen a folytatás...

    Egy ismerősöm mindig azt mondta, vagy mondjak jót vagy semmit. Úgyhogy nem mondok semmit, mert nem pazarlom rád az időmet.

    Egyébként olvastam a szerveren fennlévő teljes Berserk manga sorozatot, és szerintem lehetne folytatni gond nélkül. De az az igazság, hogy alapvetően nem valaki személyes véleményére voltam kíváncsi amikor a folytatásról kérdeztem az embereket, hanem hogy létezik-e folytatás.


    The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

    ronhaven

    Venom, a mangábol fel evenkent jelenik meg uj volume, a 26os most jott ki decemberben. Rovid fejszamolas utan kiszamolhato miota megy mar, sot az is ,mikor fogod a kovetkezo reszt olvasni.:) (ami azer kicsit elkeserito:( )
    Nem ertelek mi a fenerol beszelsz Sky ,torzitas,csonkitas?? Még hogy ne lehetne folytatni? Ezeket megis honnan veszed?

    Venom

    QuoteOriginally posted by ronhaven
    Venom, a mangábol fel evenkent jelenik meg uj volume, a 26os most jott ki decemberben. Rovid fejszamolas utan kiszamolhato miota megy mar, sot az is ,mikor fogod a kovetkezo reszt olvasni.:) (ami azer kicsit elkeserito:( )

    Ezer köszönet a válaszért! Sajnos nem tudtam, hogy ilyen ritka a megjelenés. Nah mind1, azért nagyon várom a következő kiadást. Ritka jó. :)


    The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

    via_mala

    Én még csak a 7. volume-nál tartok. :cool: Érdekelne, hogy melyik volume-nál halad túl az animén. :merci:
    "Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
    Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
    - Clive Barker: Korbács

    Venom

    QuoteOriginally posted by via_mala
    Én még csak a 7. volume-nál tartok. :cool: Érdekelne, hogy melyik volume-nál halad túl az animén. :merci:

    Vagy a 16-ik vagy a 17-ik résznél, pontosan nem tudom. De valahol arra-felé. :)


    The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

    teraflare

    Imho az első kötetnél szerintem már túllép rajta (elvégre azt a féregkirályt nem mutatják az animban(vagy nekem van meg összevissza  :confused:  ))

    roderick

    QuoteOriginally posted by teraflare
    Imho az első kötetnél szerintem már túllép rajta (elvégre azt a féregkirályt nem mutatják az animban(vagy nekem van meg összevissza  :confused:  ))

    Nem, a történet van a mangában összevissza...
    All human relationships are built upon interests.
    But relations built on interests have their own aesthetics.

    teraflare

    QuoteOriginally posted by ronhaven
    Venom, a mangábol fel evenkent jelenik meg uj volume, a 26os most jott ki decemberben. Rovid fejszamolas utan kiszamolhato miota megy mar, sot az is ,mikor fogod a kovetkezo reszt olvasni.:) (ami azer kicsit elkeserito:( )
    Nem ertelek mi a fenerol beszelsz Sky ,torzitas,csonkitas?? Még hogy ne lehetne folytatni? Ezeket megis honnan veszed?
    szerintem az anime-re gondolt. Az a mangához képest elég csonka (és nincs benne Pakk az elején :( )

    Fazék

    bár gondolom már sokan találkoztak vele, meg a Hawks változat megjelenésével tuti törölve lesz, de felraktam egy low quality változatot a Berserk volume 27 chapter227-235-ig, hátha valakit érdekel, ha zsozso átrakja akkor már tölthető is

    Venom

    QuoteOriginally posted by Blimp
    bár gondolom már sokan találkoztak vele, meg a Hawks változat megjelenésével tuti törölve lesz, de felraktam egy low quality változatot a Berserk volume 27 chapter227-235-ig, hátha valakit érdekel, ha zsozso átrakja akkor már tölthető is

    Engem mindig érdekel. :)


    The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

    samok

    Üdv!

    A "nyers" példányok itt megtalálhatóak. Meg a fordítás is. Csak valakinek be kell irnia. Ezt persze majd a 'Hawks' elvégzi, ha kijött a full 27.

    http://www.erutan.co.uk/files/

    Damnatus

    Hali!

    A berserk manga összes része fent van itt? Vagy honnan lehetne letölteni?

    samok

    Ha jól látom, akkor úgy 4-5 résszel van a feltöltés lemaradva.
    Torrentként leszedhetõ asszem a //www.suprnova.org oldalról. Némi szerencsével persze. Mellesleg a rajzoló nyáriszünetet tart.

    Lacos

    Most néztem meg a 25 részes anime-ot, de könyörgöm, mondja meg valaki, hogy a szerveren lévõ mangák közül melyiket kell letölteni, hogy megtudhassam mi történt a 25. rész után!
    Megõrülök. Így nem lehet befejezni anime-ot, pláne nem egy ilyen jót!

    Venom

    Lacos: Szedd le az egészet, ugyanis az anime tartalma a manga sorozat közepét teszi ki, tehát ha az egészet ismerni akarod, akkor elejétõl végéig végigolvasod. És az az igazság, hogy NAGYON megéri!

    Amit kérdezni akarok, mikor jön a Band of Hawks féle teljes Ep27? Vagy ha nem lesz, valaki össze tudná gyûjteni egy könyvtárba vagy ZIPbe, mert így darabonként összevadászgatni lehetetlen számomra. Arigato! :)


    The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

    Lacos

    Elõször én is erre gondoltam. Lerántom ez egészet, nem nagy ügy, hisz csak képek. De ha jól láttam a /Manga/Berserk directory tartalma több mint 2 gigát nyom! Ez brutál. Pedig úgy látom muszály lesz. Még 1 kérdés: Az említett dir tartalma teljes, vagyis a manga hiánytalan? (Úgy értem az eddig megjelent részeket tekintve. Tényleg esetleg anime nem lesz a történet folytatásáról?)

    Venom

    Nahszóval, 1-tõl 26-ig mindenképpen hiánytalan, a 27-ik rész úgy tûnik még nem teljes.
    A manga nem hiánytalan, ugyanis a sorozat még messze nincs vége. :)


    The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne