Main Menu

Katana & Sword

Started by Xaga, 2004-05-04, 15:36:30

Previous topic - Next topic

Drótmalac

Quote from: katzCsak nem egy gépész kolléga? :)
Egyetértek a fentiekkel. A 440-es ~16% Cr és ~ 0,75 Mo tartalmú. Általános késanyagok között Cr-Ni ötvözetet csak AUS-6, AUS-8-at találtam, de az ausztenites acél.
Rugóacéllal, mint késanyag nem nagyon találkoztam még. Én abból indultam ki, h könnyebb és olcsóbb kiköszörülni egy kész formát, mindenféle utólagos felületkezelés nélkül, ezért ajánlottam KO acélt. Amit irtál az alapján a rugóacél sem rossz választás. Kérdés melyiket lehet olcsóbban beszerezni?
Nincs vkinek egy bontott Trabant/ZSUK laprugója :rotflol:
Anyagtecnológiai és minõségügyi szakirány GAMF :)
A rugóacélt nem is használják iparban, mint kés alapanyag, csak a hagyományörzõ fegyverkovácsok, õk, ebbõl az alapanyagból valós fegyvereket készítenek. Díszfegyvernek, azonban tényleg jó ötlet a KO-s acél :)

katz

Quote from: DrótmalacAnyagtecnológiai és minõségügyi szakirány GAMF :)
Akkor azt hiszem te egy kicsit jobban értesz a témához, mint én
Géptervezés és Gyártásautómatizálás szakirány BME GE
Quote from: DrótmalacA rugóacélt nem is használják iparban, mint kés alapanyag, csak a hagyományörzõ fegyverkovácsok, õk, ebbõl az alapanyagból valós fegyvereket készítenek. Díszfegyvernek, azonban tényleg jó ötlet a KO-s acél :)
Kösz az infót, ezt nem tudtam. Majd ha nagyon unatkozok akkor nekiesek a Trabinak az udvarban és készitek belõle egy kardot :D

katz

#182
Most találtam a következõ infót a Marttiini honlapján:

"A rozsdásodás megelõzése érdekében rendszeresen ápolja sótlan étolajjal a szenesített acél (gondolom szénacélt akart irni) anyagú pengét!"

EDIT: tájékozatásul: a Marttiini a legnívósabb finn késgyártó. 1928 óta létezik és tradicionális finn késeket gyárt.


Drótmalac

#184
Quote from: katzMost találtam a következõ infót a Marttiini honlapján:

"A rozsdásodás megelõzése érdekében rendszeresen ápolja sótlan étolajjal a szenesített acél (gondolom szénacélt akart irni) anyagú pengét!"

EDIT: tájékozatásul: a Marttiini a legnívósabb finn késgyártó. 1928 óta létezik és tradicionális finn késeket gyárt.
Szerintem inkább szenített, azaz betétedzett acélra gondolnak, ebben a kategóriában nem alacsanyodnak le a sima alapacélig, inkább betétedzhetõ, vagy szerszámacélt használnak, ha egyáltalán használnak ötvözetlen acélt.
Egyébként az étolaj használ, csak az olcsó alapacélt (aminek a vegyi összetétele nem garantált, csak a min szakítószilárdságot adják meg=laposvas a vaskereskedésbõl) majdnem naponta kell kenegetni vele.
Edit: Majdnem elfelejtettem, hogy újabb potenciális alapanyagra bukkantam, bár szerkezetébõl adódóan csak egyenes penge készíthetõ belõle, nem hajlítható, viszont kopásálló, és meglehetõsen nagy keménységû, és szilárdságú anyag. Most próbálok beszerezni egy példányt és majd próbaképpen megmunkálni. Nem másról van szó, mint a hagyományos keretes gépi fûrészlapról, ami általában ötvözetlen szerszámacélból van. Találkoztam már ilyen anyagú konyhakéssel és az az igazság, hogy az üveget is vágja.
Kb.: ennyi újdonsággal szolgálhatok.

Ambpeti

Sziasztok!

Akinek van kedve a kendón és a shinkendón kívül mással is próbálkoznia, az látogasson el a www.kenjutsu.tk oldalra. Egy csomó infót és képet pakoltunk fel, a budapesti dojo vezetõje Baranyi György, akinek e-mail címe és a telefonszáma is fent van.

Van fórum, lehet kérdezni, lehet érdeklõdni. Mindenkit szívesen látunk!
(egy másik fórumban is postoltam ugyanezt)


Ambrus Péter

:zen: :cool:

Pharaoh

Remélem ez még nem volt:

Gun vs. Katana

Pharaoh

Az elõzõ ehez képest semmi:

Machine Gun Vs Katana


Bár a kard készítõjét egy kicsit sajnálom.

Damnatus

Hali!

Én láttam már katana vs. guns videót is, ahol a karddal vagdosták szét a fegyvereket, igaz általában csak a csövet.

Feldin

Elég szomorú hogy egy katana-t erre használnak...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Egyébként mi másra tudnád? ;)

Moha

Quote from: DamnatusEgyébként mi másra tudnád? ;)
Biztos lekaszabolná pár haragosát. :hehe:

Damnatus

Hali!

Szerintem kenyeret és szalámit kéne szelni vele...  :haha:

Feldin

Quote from: MohaBiztos lekaszabolná pár haragosát. :hehe:
Tudtommal nem vagyok rosszban senkivel.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Szerintem kenyeret és szalámit kéne szelni vele...  :haha:
Na ha most látnád az arcom :morci:
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

katz

Quote from: FeldinNa ha most látnád az arcom :morci:
Megvágtad magad szalámiszeletelés közben? :lol:

Xipe

nem tudja valaki hol lehet meg regi tipusu egyenespenges borotvat venni?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

katz

Quote from: Xipenem tudja valaki hol lehet meg regi tipusu egyenespenges borotvat venni?
Konkrét helyet nem tudok, de ajánlom nézz körül nagyobb késboltokban: Árkád legfelsõ emelet, Westend alagsor...

Xipe

Quote from: katzKonkrét helyet nem tudok, de ajánlom nézz körül nagyobb késboltokban: Árkád legfelsõ emelet, Westend alagsor...

igen ott neztem, csak olyan rossz minoseguek vannak ott hogy el sem hinned.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Darkstar

Mi a véleményetek errõl  a szépségrõl? Nagyon fontolgatom  :lazza:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Marfy

Quote from: DarkstarMi a véleményetek errõl  a szépségrõl? Nagyon fontolgatom  :lazza:
Nem rossz, de az ára húzós egy kicsit.

Damnatus

Hali!
Quote from: DarkstarMi a véleményetek
Attól függ, mire szeretnéd használni...

Darkstar

Leginkább (nem azt írtam, hogy csak...  :angyali: ) dísznek, de annak sem szeretnék "gagyit".
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Damnatus

Hali!

Ez esetben, vedd meg! De voltak korábban belinkelve kardos oldalak a topicban, nézz szét, hogy találsz-e jobb vételt!

Marfy

Ha díszkardot szeretnél akkor ezek  is megfelelnek és még jól is néznek ki.
Én is már régóta nézegetem csak soha nincs fölös pénzem.

Moha

Hehe, 10 dollár egy nunchaku. Venni kéne... :D

Marfy

Quote from: MohaHehe, 10 dollár egy nunchaku. Venni kéne... :D
Ha komolyan rendelni akarsz majd szólj mert negem is érdekelne a kard.

katz

Quote from: NokiHa komolyan rendelni akarsz majd szólj mert negem is érdekelne a kard.
innen akarok egy Wallscrollt.
A jövõ héten akartam rendelni, de ha vki rendel az szóljon már nekem is!

Feldin

Quote from: DarkstarMi a véleményetek errõl  a szépségrõl? Nagyon fontolgatom  :lazza:
Szép. Mire?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Marfy

Quote from: FeldinSzép. Mire?
Írta hogy dísznek kell neki ;).