Main Menu

MPlayer

Started by zsozso, 2004-01-13, 23:31:20

Previous topic - Next topic

Komplikato

Momentán nem megy nekem a "magyar leírás" oldala, de az angolt nézve se találtam, hogy mit kezdhetek olyan felirattal, amiben nem jelennek meg az ékezetek. Elég csak átkapcsolni valamit, vagy konvertálni kell?  :wtf:
Utóbbi esetén meg kérdezném, hogy mivel játszható le az NGE 2003 valamelyik felirata?
(Nálam mindegyikbõl hiányoznak az ékezetes betük, összes lejátszóval!)
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Karma XXL

A magyar leírást áthelyezték közben: http://mplayerhq.hu/DOCS/HTML/hu/index.html

Stairan

Quote from: KomplikatoMomentán nem megy nekem a "magyar leírás" oldala, de az angolt nézve se találtam, hogy mit kezdhetek olyan felirattal, amiben nem jelennek meg az ékezetek. Elég csak átkapcsolni valamit, vagy konvertálni kell?  :wtf:
Utóbbi esetén meg kérdezném, hogy mivel játszható le az NGE 2003 valamelyik felirata?
(Nálam mindegyikbõl hiányoznak az ékezetes betük, összes lejátszóval!)
Nekem a Crystal Player rendesen ékezetekkel lejátssza az usteam-es felíratokat, az nge2003-hoz.Próbáld meg azzal.

Komplikato

Quote from: StairanNekem a Crystal Player rendesen ékezetekkel lejátssza az usteam-es felíratokat, az nge2003-hoz.Próbáld meg azzal.
Nos ... ez nekem le se játsza az MKV-t.  :wtf:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Damnatus

Hali!

Vki írt egy arról, hogy lehet leszedni mplayerhez grafikus felületet. Emlékszik valaki, mi volt a link?

Kvikveg

Kerdes:
lame 3.96-ot akarok telepiteni XP ala.
Konkretan libmp3lame.a-ra lenne szuksegem/azt hiszem.../.
Ranezek a 'help'ekre, es rosszul leszek.
Valahogy nem szeretem az olyanokat, hogy 'lehet, hogy ki kell torolni a blabla filebol a kov sorokat' meg  'untested'. :eek:
Egyszeruen nincs idom vegignezni. Sem kedvem.
Ha vki most kapasbol tudja hogyan kell, irja mar be.
Ha nem, akkor meg vegigkuzdom magam rajta...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Shadowolf

Quote from: DamnatusHali!

Vki írt egy arról, hogy lehet leszedni mplayerhez grafikus felületet. Emlékszik valaki, mi volt a link?

Erre gondolsz?

Damnatus

Hali!

Igen, ez az. Köszönöm szépen!

Damnatus

Hali!

Mplayerrel hogy tudok ogm-ben és mkv-ban hangsávot váltani, illetve feliratot beállítani?

Karma XXL

Quote from: DamnatusHali!

Mplayerrel hogy tudok ogm-ben és mkv-ban hangsávot váltani, illetve feliratot beállítani?

Lásd Blimp postja ugyanebben a threadben, felülrõl a 3..

sirtomi

Sziasztok!

Az a problémám, hogy letöltöttem a Lain-t, de lejátszásnál, nem tölti be a feliratot. Core Player-rel próbálkoztam, lehet váltani feliratot, ki is írja, hogy angol felirat van, de nem látszik semmi.

Ezt az mplayer-t meg nem tudom használni.

pl: ez a fájl neve:
   serial_experiments_lain_ep_01_-_weird.ogm
Hogy kéne ezt mplayerrel lejátszani?

Isi101

A legegyszerûbb, ha csinálsz neki egy parancsikont az asztalra, és ráhúzod a megnézendõ filmet.

sirtomi

Ha ráhúzom a parancsikonra, akkor lejátsza, de nem teljes képernyõn, és a feliratot még mindig nem sikerült beraknom, japánul sajnos nem tudok, de gondolkodom, hogy elkezdek tanulni.

Letöltöttem a grafikus felületet, azzal teljes képernyõben is megy, de a feliratot ott sem tudom behozni.

Egyáltalán hogy tudom megnézni, hogy hány és milyen audió csatorna van a filmhez, és hány és milyen felirat van hozzá?

sirtomi

Kösz a segítséget!

Sikerült végre behozni a feliratot. De csak találgattam, hogy hányas csatorna lehet az.
Honnan lehet ezt megtudni?

Karma XXL

Quote from: sirtomiKösz a segítséget!

Sikerült végre behozni a feliratot. De csak találgattam, hogy hányas csatorna lehet az.
Honnan lehet ezt megtudni?

Példa:

sysop_xxl@Celeria ~ $ mplayer -v /mnt/disks/storage/Anime/Serial\ Experiments\ L
ain/serial\ experiments\ lain\ -\ 01\ -\ weird\[RG\].ogm


És akkor majd ilyet látsz:

Lain/serial experiments lain - 01 - weird[RG].ogm ext: .ogm
Trying demuxer 18 based on filename extension
==> Found video stream: 0
Ogg stream 0 is video (new hdr)
======= VIDEO Format ======
  biSize 40
  biWidth 576
  biHeight 432
  biPlanes 1
  biBitCount 24
  biCompression 1145656920='XVID'
  biSizeImage 746496
===========================
==> Found audio stream: 1
Ogg : stream 1 is vorbis
Ogg stream length (granulepos): 34389
Ogg demuxer : found 1 audio stream, 1 video stream and 0 text stream
Ogg file format detected.


Az enyémben pölö nincs feliratsáv.. Különben jelölné :)

Laura

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, MPlayeren a hangot nem tudom kitenni fülhallgatóra, csak bizonyos file-oknál, másoknál meg, bármilyen beállatás változtatása nélkül, egyszerûen nem adja ki. A nem mûködõ file-ok vegyesen Xvid és Divx kódolásúak, de ugyanilyem kódolásúak a jól lejátszott file-ok is. Nem hinném, hogy codec-hiba lenne, már csak azért is, mert hangfalra tökéletesen kiadja az összes file-nak a hangját. A kép rendben van, ahol csak lehetett megnéztem és kipróbálgattam a beállításokat de nem jutottam semmire. Egyszerûen nem látom a különbséget a jól lejátszott meg a problémás file-ok között, azon kívül, hogy amit meg szeretnék nézni az az utóbbi kategóriába tartozik:-)

Segítsetek plz!

Karma XXL

Quote from: LauraSziasztok!

Segítségre lenne szükségem, MPlayeren a hangot nem tudom kitenni fülhallgatóra, csak bizonyos file-oknál, másoknál meg, bármilyen beállatás változtatása nélkül, egyszerûen nem adja ki. A nem mûködõ file-ok vegyesen Xvid és Divx kódolásúak, de ugyanilyem kódolásúak a jól lejátszott file-ok is. Nem hinném, hogy codec-hiba lenne, már csak azért is, mert hangfalra tökéletesen kiadja az összes file-nak a hangját. A kép rendben van, ahol csak lehetett megnéztem és kipróbálgattam a beállításokat de nem jutottam semmire. Egyszerûen nem látom a különbséget a jól lejátszott meg a problémás file-ok között, azon kívül, hogy amit meg szeretnék nézni az az utóbbi kategóriába tartozik:-)

Segítsetek plz!

Hogy érted, hogy "kitenni fülhallgatóra"?

Az én egyszerû módszerem (hangszóró ki - fejhallgató be) mûködött eddig mindig :)

Laura

Kitenni a hangot fülhallgatóra=fülhallgatóval hallgatni:-)

Nem ilyen egyszerû a kérdés, hogy kihúzom-bedugom. A hangkártya 6 csatornás, ebbõl 4 rá van kötve az erõsítõre, konkrétan a mély, a center meg két front, a maradék két csatornának a kimenete egyben a fülhallgató kimenete is, így ebbe állandó jelleggel be van dugva a fülhallgató. Eddig úgy mûködött a dolog, hogy ha hallgattam valamit, akkor azt lehetett hallani a fülhallgatón is meg az erõsítõhöz kötött hangfalakon is, ha nem akartuk hangosan hallgatni, akkor egyszerûen kikapcsoltuk vagy átállítottuk az erõsítõt másra. Szal eddig így volt, most szeretnék erõsítõ nélkül, csak a fülesen animet nézni/hallgatni, de nem megy. Ötlet?

Karma XXL

Quote from: LauraKitenni a hangot fülhallgatóra=fülhallgatóval hallgatni:-)

Nem ilyen egyszerû a kérdés, hogy kihúzom-bedugom. A hangkártya 6 csatornás, ebbõl 4 rá van kötve az erõsítõre, konkrétan a mély, a center meg két front, a maradék két csatornának a kimenete egyben a fülhallgató kimenete is, így ebbe állandó jelleggel be van dugva a fülhallgató. Eddig úgy mûködött a dolog, hogy ha hallgattam valamit, akkor azt lehetett hallani a fülhallgatón is meg az erõsítõhöz kötött hangfalakon is, ha nem akartuk hangosan hallgatni, akkor egyszerûen kikapcsoltuk vagy átállítottuk az erõsítõt másra. Szal eddig így volt, most szeretnék erõsítõ nélkül, csak a fülesen animet nézni/hallgatni, de nem megy. Ötlet?

Sajnos nem tudok rá mit mondani... Nekem sima 2 csatornás hangkártyám van  :rolleyes:

Laura

Arra sincs ötleted, milyen progival tudom megnézni egy file-nak a részletes tulajdonságait? Ha rájönnék mi a különbség a jól lejátszott meg a hibás file-ok között, akkor talán meg tudnám oldani, de a jobbklikk/tulajdonságok szerint tök egyformák. Volt régebb egy jó kis progim, amelyik mindent megmondott egy file-ról, de elfelejtettem a nevét.

Cobra

Gspot, de ez csak az avi-kat tudja megnézni. Nem lehet, hogy amelyik nem szól renesen, az AC3 hangot tartalmaz? Mert ott van külön jel a hátsó hangszórókra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Van vmi hagyomany, hogy .ogm-ben hova rakjak a japan hangot/angol feliratot?
Ill ujrakodolas nelkul be lehet-e neki allitani, hogy default ha ratenyerelek a fenti opciokkal induljon?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dragon

Quote from: KvikvegVan vmi hagyomany, hogy .ogm-ben hova rakjak a japan hangot/angol feliratot?
Ill ujrakodolas nelkul be lehet-e neki allitani, hogy default ha ratenyerelek a fenti opciokkal induljon?
Hát, ha magán az .ogm fileon akarsz módosítani, az mindenképp valamilyen szintû "újrakódolást" igényel, de mivel a stream-ekbe nem nyúlsz bele, pusztán "Direct Stream Copy"-val megoldható gondolom VirtualDubMod-dal.
Ha átteszed a japán audio stream-et az elsõ helyre, és a lejátszód úgy van beállítva, hogy alapból az elsõt játssza le, akkor feltehetõen az fog elindulni.
Hogy konkrétan a fileban magában megadható-e, hogy melyik legyen a default, azt nem tudom, de nem zárnám ki. Ha igen akkor jó eséllyel ez is állítható VirtualDubMod-dal.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Kvikveg

Koszi!
Per pill vegulis tele .batoztam a kvtaraimat.
Orulok, hogy playlist fogalma letezik es meg ugralni is tud benne.  :rolleyes:

Meg egy:
-vop expand nem mukodik nekem az uj lejatszoval, pedig "mplayer.exe -fv help"-re benne van a listaban.
"c:\Program files\mplayer\mplayer.exe" -sub GITS[Divx5].srt GITS[Divx5].avi -vop expand=0:-70:0:0

Ez egyszeruen nem csinal fekete savot ala...
Ugyanez a regivel ment.
Egyszeruen nem ertem.
/WinXP, MPlayer-1.0pre2-win32.zip az uj/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Laura

Ezek avik mind, úgyhogy elvileg mûködnie kell, köszönöm, kipróbálom. A hanggal kapcsolatban lehet, hogy igazad van, amennyiben a szerverrõl leszedett Slayers Next-ekben AC3 hang van, mivel többek között ezeket is problémásak.

Laura

Quote from: CobraGspot, de ez csak az avi-kat tudja megnézni. Nem lehet, hogy amelyik nem szól renesen, az AC3 hangot tartalmaz? Mert ott van külön jel a hátsó hangszórókra.


Ezek mind avik, úgyhogy ki fogom próbálni, köszi a tippet. Nem tudom, milyen hangot tartalmaznak, többek között a szerverrõl leszedett Slayers Next is a gázosak között van, nem tudod annak milyen a hangja, vagy hogy hol lehet ezt megnézni? A tulajdonságoknál csak annyi van, hogy MPEG Layer 3, de ugyanezt írja azoknál is, amikkel nincs gond.

sirtomi

Az mplayer -ben van lehetõség pause -álásra?

Karma XXL

Quote from: sirtomiAz mplayer -ben van lehetõség pause -álásra?

Press space :P

Damnatus

Hali!

A P lenyomása is pauzál.

sirtomi

Köszi, a segítséget.
Tudtam hogy itt számíthatok válaszra.  :tezsvir: